Şimdi Ara

333. DÖNEM(Nisan-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
10.202
Cevap
11
Favori
540.581
Tıklama
Giriş
    169 Mesaj
    Belirsizlik oldumu hep stres olur nereye gideceğimiz tam belli olsunda
    |
    |

Seat Ibiza 2004 1.4 16V 100Hp
    Honda CIVIC Premium OV

• Yüzbaşı
    295 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tobb02

quote:

Orijinalden alıntı: self_control

quote:

Orijinalden alıntı: s.e.d.a.t.

quote:

Bende muayene olmadım diyebilirim. Hiç üst falan çıkarmadım. Boyumu kilomu ölçmediler hep bana sordular. Birşeyin varmı dedi doktor bel fıtığı skolyoz bronşektazi miyop astigmat falan sayıyorum. umrunda değil doktorun. elverişlidir diye rapor verdi. gittik birde hakkımda verilen karara itiraz etmiyorum diye de imza attık.

Sınav günü doktora durumu söylesem mi söylemesem mi bilmiyorum. Bana bir tavsiyeniz varmı bu konuda? Siz olsanız ne yapardınız?

çok yerinde bir soru sormuşsun.Bende astım bel fıtğı başlangıcı dizlerim falan saydım.Böyle uzun sürer dedi birini söyle ona gönderelim dedi bende dizlerimi söyledim.Snav günü bakılırsa söylesekmi??dedelermizden cevap lütfen.
    birde bende AA-A arızalı gruptayım.Askeri hastane raporunda da a/59/f1 yazıo bu ne anlama geliyor bilen varmı??

a/59/f1 deki a/59 senin hastaneye sevk edildiğin bölüm ile ilgili (dizlerin) . ee malum bu kod ile de komando olamaz, ibaresi senin içinde geçerli..

Senin içinde geçerli derken bana dediniz değil mi? Ben sevk evraklarını nedense hiç incelemedim. Yazıp yazmadığını bilmiyorum yani.

Elimde gatanın göğüs bölümünün raporu var. elverişlidir diye yazıyor. sevk evraklarında arıza yazma ihtimali varmıdır?

Aslında s.e.d.a.t. arkadaş için demiştim.
    Sizin ise elverişlidir diye yazan kısım "askerliğe elverişlidir" hepimizde var zaten. Eğer boy ve kilo oranın tutuyorsa
    sevk evraklarında arızalı yazmıyordur büyük bir ihlimal, tutmuyorsa da komando olamazsın fakat askerliği "kısa veya uzun,onların isteklerine göre"
    yaparsın. Bunu hiç birimiz bilmiyoruz :p

Aslında şöyle bir gerçek var ki, askere alınacak olan kişilerden komando olabilecek özelliklere sahip olmayan herkese "arızalı" gözüyle bakıyorlar
    |
    |

• Yarbay
    3770 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: trakyalım

quote:

Orijinalden alıntı: uruk33

quote:

Orijinalden alıntı: trakyalım

arkadaşlar öncelikle 333. dönem askere gidecek tertiplere hayırlı olsun demek istiyorum.

sizlere bir sorum olacak. iş yerine vermek için askerlik durum belgesini askeriyeden hemen alabiliyormuyuz?? ben ağustos ayında gitmeyi düşünüyorum. sizler bu işleri yeni hallettiğinizden bilirsiniz diye tahmin ediyorum. yani erken sevk dilekçesini verir vermez alırmıyım askerlik durum belgesini yoksa durumu posta ile evime mi gönderirler. cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

sarı zarfını alırken memura sölersin.hemen veriyorlar.zaten sorar sana

dostum sarı zarfı alırken veriyolar ama ben sarı zarfı almadan durum belgesini daha önce almak istiyorum.(iş yerine vermek için) bu durum belgesini herkez sarı zarfla birliktemi aldı acaba daha önceden alan yokmudur.

valla kardeşim o konuda fikrim yok..ne desem yalan olur.
    |
    |

• Yarbay
    3770 Mesaj
    komando olmak istemiyorum diyenlere arızalı gözüyle bakıyorlar..

yani orda arızalı yazmasının sebebi komando olmak istemiyorum demiş olmam..

boy,kilo vs hepsi tam ayarında..
    |
    |
    |
    |
    Doktorda kilomu boyumu sordu 1,87 ye 70 kg dedim.
    Tam komando tipi var bende :)
    Benden iyi astek bulamaz TSK. Bunu da biliyorlar kaçırmazlar bence beni :)
    |
    |
    dedeler... bu atarsa 71,65 vs... deki atarsa kelimesi ne demek oluyo. hikayesini dinleyebilirmiyiz :)
    |
    |
    |
    |

quote:

yusuf yusuf bir durumdur. en güzel ve akıllıca yakalama metodunu ise zamanında bölük komutanımız yapmıştır saolsun. önce bir askerin telefonu yakalanır. daha sonra rehbere girilerek bölükteki askerlerin isimleri aranır, asker teli açtığında " ben bölük komutanı x odama bekliyorum" denir. böylece bölükteki cep telefonlarının %90'ı yakalanarak bölük döt edilmiş olur.
    |
    |
    |
    |

quote:

yakalanma riski her zaman olan bu aleti askere götürüp götürmemek kişinin risk algılamasına göre değişir. ama bence askerliğiniz nereye çıktı ise, birliğin santraline telefon açın, orda santralde duran kesin er'dir zaten. "kardeş ben oraya askere geliyorum, cep telefonuna izin veriyorlar mı? getireyim mi ne dersin?" deyin cevaba göre karar verin...

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=9936492
    |
    |

• Çavuş
    61 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: arifnihat

dedeler... bu atarsa 71,65 vs... deki atarsa kelimesi ne demek oluyo. hikayesini dinleyebilirmiyiz :)

içinde bulunulan gününün bitip ertesi günün başlaması .. 1 ay sonra bu terimleri kullanmaya başlarız :D

Allah hepimize şafak atarsa doğan güneş diyeceğimiz günü göstersin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cv_engineer -- 14 Mart 2010; 0:58:43 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: cv_engineer

quote:

Orijinalden alıntı: arifnihat

içinde bulunulan gününün bitip ertesi günün başlaması .. 1 ay sonra bu terimleri kullanmaya başlarız :D

Allah hepimize şafak atarsa doğan güneş diyeceğimiz günü göstersin..

tesekkurler... dusunup duruyordum ne demek bu diye :)
    |
    |

Arkadaşlar genelimiz karaya düşsede, askerliğimizi havacı ve denizci olarakta yaptırabilirler değil mi? Bunları sınav günü bize soruyorlar mı? Tabiki nezaketen
    Soruyorlarsa diyelim ki kara dedik. sonra piyade, süvari,muhabere... gibi sınıfllarıda nezaketen yine işaretletiyorlar mı?
    Bunada evet derseniz bende derim ki;
    Bu sınıflar hakkında bilgi verecek tertip yada dede aranıyor

1) Kara Kuvvetleri:

Piyade, Süvari, Tank, Topçu, Kara Havacılık, İstihkam, Muhabere, Jandarma, Ulaştırma, Harita.

2) Deniz Kuvvetleri, Sahil Güvenlik:

Güverte, Makine, Deniz, Deniz Piyade, Deniz İstihkam, Denizaltıcı, Dalgıç, Sahil Güvenlik.

3) Hava Kuvvetleri:

Pilot, Seyrüsefer, Hava Yer (kontrol ve ihbar, uçak, elektronik, esliha ve mühimmat, uçak bakım, ikmal, istihbarat, foto) Piyade, İstihkam, Muhabere, Füze, Uçaksavar, Ulaştırma.
    |
    |

• Yarbay
    3504 Mesaj
    quote:

self_kontrol teşekkürler.

Arkadaşlar genelimiz karaya düşsede, askerliğimizi havacı ve denizci olarakta yaptırabilirler değil mi? Bunları sınav günü bize soruyorlar mı? Tabiki nezaketen
    Soruyorlarsa diyelim ki kara dedik. sonra piyade, süvari,muhabere... gibi sınıfllarıda nezaketen yine işaretletiyorlar mı?
    Bunada evet derseniz bende derim ki;
    Bu sınıflar hakkında bilgi verecek tertip yada dede aranıyor

1) Kara Kuvvetleri:

Piyade, Süvari, Tank, Topçu, Kara Havacılık, İstihkam, Muhabere, Jandarma, Ulaştırma, Harita.

2) Deniz Kuvvetleri, Sahil Güvenlik:

Güverte, Makine, Deniz, Deniz Piyade, Deniz İstihkam, Denizaltıcı, Dalgıç, Sahil Güvenlik.

3) Hava Kuvvetleri:

Pilot, Seyrüsefer, Hava Yer (kontrol ve ihbar, uçak, elektronik, esliha ve mühimmat, uçak bakım, ikmal, istihbarat, foto) Piyade, İstihkam, Muhabere, Füze, Uçaksavar, Ulaştırma.

kara-istihhamdayım
    inşaat mühendisi olduğum için seçildim.tugaydaki inşaatlarla ilgileniyorum.makine mühendisi arkadaşlar var onlar da kazanlarla ilgileniyorlar.kısacası mesleğinizi yapabileceğiniz ender bölüm...
    |
    |

• Binbaşı
    1217 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Goal

askere gitmek strese sokmuyorda, askere gitmek için beklemek epeyi can sıkıyor. simdi alsalarda gitsek ne guzel olur ya bir an once geliriz.

aynen katılıyorum. bende temmuz- haziran aylarında "ulan bir an önce askere alsalar ne güzel olur. bir ay erken gelirdim" diyordum. ama mecburen 12 ağustosu bekledik. ama takmayın bir aydan az kaldı askere gidişinize bu kısa zaman da geçer ve asker olursunuz. yapacağınız bir şey kalmadı. şimdi sınavı bekleyeceksiniz sadece.
    neyse beyler telefon konusuna geleyim.

acemi birliğine telefon veya sim kart götürmenize hiç gerek yok. çünkü tören yürüyüşü, selam verme, basit askeri eğitimle o kadar çok uğraştıracaklar ki telefonu şarj etme ve konuşmak için müsait bir yer arama mümkün olmayacak.
    hem acemi birliğindeki ortamı bilmediğiniz için telefonu yakalatma ihtimaliniz çok yüksektir.
    zaten 1 ay bile sürmeyecek acemiliğiniz sabredin biraz. bol bol telefon kartı götürün, acemi birliğinde insanlar hücum edince kalmaz.
    usta birliğine giderken başlarda telefon götürmeyin, duruma bakın, eğer çok sıkı bir yer ve büyük bir çoğunlukta telefon yoksa oraya telefon götürülmez. yok herkeste var ve saklama yollarını da öğrenirseniz götürebilirsiniz.
    benim bütün arkadaşlarımın askerde cep telefonu vardı, hiçbiri de yakalatmadı. çok zeki oldukları da yok, normal insanlar.
    ceza alanların çoğu birden fazla telefon yakalatmışlardır bence. komutan da dayakla olmayacak al sana mahkeme deyince bu saflar da ters basmış oldu:)

şahsi fikrime gelince risk almaya değmez telefon götürenlerin başı göğe ermiyor. en iyisi kurallara uymak
    |
    |

• Yarbay
    11191 Mesaj
    Takmayın torunlar
    gelinde 1 şafak alalım sizden hayırlısıyla yapıp dönüceksiniz inş sizlerde . Allah hepimize sağsalim nasip etsin.
    |
    |
    Merhaba arkadaşlar, ben de sarı zarfımı cuma günü kendi askerlik şubemden, memleketten aldım. Ve şu anda İstanbul'a geldim. Fakat çalıştığım yere vermek üzere, askere gideceğime dair kağıdı istemeyi unuttum. Şimdi ben bu kağıdı İstanbul'da herhangi bir şubeden alabilir miyim? Yoksa illa kendi şubemden mi almam gerekiyor? Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarlarsa sevinirim?
    |
    |
    |
    |
    Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
    Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır!
    Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur !!!

• Er
    11 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ayferimsin

askerlikte temizlik kuralları nasıl arkadaşım

Acemilikte o iş artık gittiğiniz yere kalmış. Acemilikte 3 kez şanslıysanız 4 kez banyo yapma şansınız olur muhtemelen. Ama usta birliğine girince banyo sıkıntısı pek olmaz. Onun dışında her gün traş olmak zorundasınız zaten (çarşıya çıkarken de) 2-3 haftada bir saç traşı olursunuz. Onun dışında kişisel temizliğiniz de size kalmış bir şey. Vakit ayırırsanız sivildekine yakın bir hijyen oranı sağlayabilirsiniz.

Onun dışında temizlik diyince askerin ilk aklına gelen mıntıkadır tabii ki. Acemilikte koğuş ve dış mıntıka yaparsınız. Usta birliğine geçince bir çoğunuzun kendi mıntıka alanı olur (koğuş, tuvalet, koridor, merdiven vs.) her sabah 5.30'da uyanıp, 6:30'da mıntıka alanınızı temizlersiniz.

Yatak konusuna gelince. İlk gittiğinizde belki bir kaç gece yer sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Bu durumda ranzalar birleştirilir ve yatay değil de dikey olarak 3-5 kişi yatırırlar (özellikle KTM ile gideceklerin bunu tecrübe etme olasılığı çok yüksek). Öyle temiz çarşaf, yastık kılıfı da pek aramayın. Zaten bir süre sonra da alışıyorsunuz. Siz kendi ellerinizle yastık kılıfınızı yıkayıp cillop gibi yapsanız bile ertesi gün gelir biri onu kendininkiyle değiştirir. O yüzden pek kasmayın. İçiniz rahat etmiyorsa tshirt gibi bir şeyler serip yatın.

Hadi bakalım torunlar gelin artık. Atarsa 62 başka yok. Bu şafaktan sonra ben mi dert edeyim temizlikmiş, yatacak yermiş..
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
son dakika
Mobilya Takımları
üniversite
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.