Şimdi Ara

333. DÖNEM(Nisan-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.200
Cevap
11
Favori
549.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dede torun mezar taşı muhammet askerde bol olurmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: PASA01

arakadaslar bısey cok merak edıyorum.
    sımdı gun 12 nısan geldı ve bız teslım olduk ve kogusa gırdıgımızde koguslar dolumu olucak yoksa boşmu koguslar bos dııl dımı??? yanı kogusa gırcez ve neresı bossa kapmayamı calısıcaz?? ve ranzalarda numara yazılı oluyormus o numaraya göre mi yatağımıza geçecez aydınlatırsanız sevinirim DEDELERRRRRRR.....

arkadaş acemilikte kısa dönemlerle aynı yerde ve boş koğuşlarda kalırsınız ama usta birliğine geçince durum değişir.
    başka bir arkadaşta temizliği sormuş .cevap veriyorum o nasıl birşey ben çoktan unuttum :)

• DEDELR CEVAPP LÜTFENNN...
    sımdı gun 12 nısan geldı ve bız teslım olduk ve kogusa gırdıgımızde koguslar dolumu olucak koguslar bos dııl dımı??? kogusa gırcez ve neresı bossa kapmayamı calısıcaz??
    RANZALARDA numara varmıs ve o numaraya göre geçiyormuşuz yataklara doğrumu?????????
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom24

arakadaslar bısey cok merak edıyorum.
    sımdı gun 12 nısan geldı ve bız teslım olduk ve kogusa gırdıgımızde koguslar dolumu olucak yoksa boşmu yanı okumamıslar cahıller her ay askere gıdebılıyor ya o yuzden koguslar bos dııl dımı??? yanı bız onlar varken kogusa gırcez ve neresı bossa kapmayamı calısıcaz??

Siz acemiliğiniz bitene kadar uzun dönemlerle herhangi bir işiniz olmaz ayrı yerlerde kalır aynı yemeği ayrı yerlerde yersiniz acemiliğiniz bitip bölüklerinize ayrılana kadar tabiki. 331. dönem arkadaşlarda da aynı sorun vardı uzun dönem askerlerle nasıl anlaşıcağız.Bunları kafanızdan çıkarın siz kısa dönem gelmeseniz yedek subay olarak gelceksiniz.Uzun dönem askerler bunun farkında kıllık yapmaya çalışabilir fakat ileriye gitmeye cesaret edemez.Benim bulunduğum yerde 331. dönem olarak çok fazlayız bunun olumlu taraflarının yanında olumsuzluklarıda fazla genelde sabit görevleri uzun dönemlere veriyorlar çünkü kısa dönem işi öğrendiğinde gidecek diye geriye kalan angarya işler ise malesef kısa döneme kalıyor.Ama siz az gelceğiniz için böyle şeylerle karşılaşmıyacaksınız çok kral askerlik yapacaksınız...

• küçükyalıda gireceğim sınava echoline adlı arkadaş orda girmiş sınava burdaysan o gün hakkında bilgi verirmisin. kısa istiyordun kısa mı çıktı. bitirdiğin bölüm nedir biraz anlatırmısın
  • Bu forumun mantığını çözemedim hala özel mesaj atamıyorum. Mesaja cevap yazamıyorum alıntı yapamıyorum. bu özelliği kullanamazsınız diyor. Fazla abartmışlar forumu. cep numarasını vermeden sadece mesaj yazabiliyorsun foorumun hiç bir özelliğini kullanamıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: PASA01

DEDELR CEVAPP LÜTFENNN...
    sımdı gun 12 nısan geldı ve bız teslım olduk ve kogusa gırdıgımızde koguslar dolumu olucak koguslar bos dııl dımı??? kogusa gırcez ve neresı bossa kapmayamı calısıcaz??
    RANZALARDA numara varmıs ve o numaraya göre geçiyormuşuz yataklara doğrumu?????????

biraz rahat olun
    herkesin geleceğinizden haberi var o yüzden açıkta kalma tarzı birşey olamaz
    yapacağınız şey biraz erken teslim olup istediğiniz ranzayı seçmek olacak
    koğuş dolu da olabilir ama yer illaki bulunur

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gserdar1907

küçükyalıda gireceğim sınava echoline adlı arkadaş orda girmiş sınava burdaysan o gün hakkında bilgi verirmisin. kısa istiyordun kısa mı çıktı. bitirdiğin bölüm nedir biraz anlatırmısın

quote:

Siz acemiliğiniz bitene kadar uzun dönemlerle herhangi bir işiniz olmaz ayrı yerlerde kalır aynı yemeği ayrı yerlerde yersiniz acemiliğiniz bitip bölüklerinize ayrılana kadar tabiki.

Biz acemilik de dahil olmak üzere uzun dönemlerle aynı koğuşlarda kaldık, sadece acemilik döneminde eğitimimiz ayrıydı. Buraya düşen olursa görecektir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: engişdene

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gserdar1907

küçükyalıda gireceğim sınava echoline adlı arkadaş orda girmiş sınava burdaysan o gün hakkında bilgi verirmisin. kısa istiyordun kısa mı çıktı. bitirdiğin bölüm nedir biraz anlatırmısın

quote:

Siz acemiliğiniz bitene kadar uzun dönemlerle herhangi bir işiniz olmaz ayrı yerlerde kalır aynı yemeği ayrı yerlerde yersiniz acemiliğiniz bitip bölüklerinize ayrılana kadar tabiki.

Biz acemilik de dahil olmak üzere uzun dönemlerle aynı koğuşlarda kaldık, sadece acemilik döneminde eğitimimiz ayrıydı. Buraya düşen olursa görecektir.

Bir arkadaşım 331. dönemde adamlar 1 ranzada 2 iki yatıyorlarmış.

• Biz acemilik de dahil olmak üzere uzun dönemlerle aynı koğuşlarda kaldık, sadece acemilik döneminde eğitimimiz ayrıydı. Buraya düşen olursa görecektir. FARKETMEZ FARKETMEZ FARKETMEZ DEDE
  • arkadaslar ben hala kararsızım sorduklarında kısa donem istedigimi soyledim ancak bir kac gundur acaba optik formdaki kısa donemi silip uzun donem mi yapsam diye çok kararsız durumdayım, yardımcı olucak beni aydınlatacak dedeler varsa çok sevinirim...
  • dedeler sarı zarfı daha alamadık hayırlısıyla pazartesi alacağım
  • canlanalım canlanalımda en azından 100.sayfayı bulalım
  • 100.sayfayı bulmak imkansız olanaksız hatta matematik dünyasına aykırı gibi birşey
  • quote:

Orijinalden alıntı: methodman007

arkadaslar ben hala kararsızım sorduklarında kısa donem istedigimi soyledim ancak bir kac gundur acaba optik formdaki kısa donemi silip uzun donem mi yapsam diye çok kararsız durumdayım, yardımcı olucak beni aydınlatacak dedeler varsa çok sevinirim...

Onu ben de geçen gün düşündüm ama yedek subayların %50'sinin komando okuluna gönderildiğini hatırlayınca vazgeçiverdim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: self_control

quote:

Orijinalden alıntı: s.e.d.a.t.

quote:

Orijinalden alıntı: tobb02

Bende muayene olmadım diyebilirim. Hiç üst falan çıkarmadım. Boyumu kilomu ölçmediler hep bana sordular. Birşeyin varmı dedi doktor bel fıtığı skolyoz bronşektazi miyop astigmat falan sayıyorum. umrunda değil doktorun. elverişlidir diye rapor verdi. gittik birde hakkımda verilen karara itiraz etmiyorum diye de imza attık.

Sınav günü doktora durumu söylesem mi söylemesem mi bilmiyorum. Bana bir tavsiyeniz varmı bu konuda? Siz olsanız ne yapardınız?

çok yerinde bir soru sormuşsun.Bende astım bel fıtğı başlangıcı dizlerim falan saydım.Böyle uzun sürer dedi birini söyle ona gönderelim dedi bende dizlerimi söyledim.Snav günü bakılırsa söylesekmi??dedelermizden cevap lütfen.
    birde bende AA-A arızalı gruptayım.Askeri hastane raporunda da a/59/f1 yazıo bu ne anlama geliyor bilen varmı??

a/59/f1 deki a/59 senin hastaneye sevk edildiğin bölüm ile ilgili (dizlerin) . ee malum bu kod ile de komando olamaz, ibaresi senin içinde geçerli..

Senin içinde geçerli derken bana dediniz değil mi? Ben sevk evraklarını nedense hiç incelemedim. Yazıp yazmadığını bilmiyorum yani.

Elimde gatanın göğüs bölümünün raporu var. elverişlidir diye yazıyor. sevk evraklarında arıza yazma ihtimali varmıdır?

• Arkadaşlar (özellikle 331ler) gözlük yada lens kullanan kimse varmı? ben 10yıldır lens kullanıyorum fakat gözlükle gitmeyi düşünüyorum yanıma lenslerimide alacağım ortam müsait olursa onları takmayı düşünüyorum. Kapıdan girerken lens suyu için birşey derlermi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Horienn

Arkadaşlar (özellikle 331ler) gözlük yada lens kullanan kimse varmı? ben 10yıldır lens kullanıyorum fakat gözlükle gitmeyi düşünüyorum yanıma lenslerimide alacağım ortam müsait olursa onları takmayı düşünüyorum. Kapıdan girerken lens suyu için birşey derlermi acaba?

lens leri bence hiç karıştırma.. hijyen açısından.. hem gözlerin de dinlenir.. gözlük takmanı tavsiye ederim.. temizlik konusunda söylenenler malum..
  • torunlar gelin artıkkk!!! :( Gaziantep islahiye'den selam olsun hepinize, askerliği kafanıza fazla takmayın son gunlerinizi iyi degerlendirin.. 12'den sonra 63... BAŞKA YOKKK !! ZORUNUZA GİTMESİN :):) çarşım bitiyo gitmem lazım kib. :)
  • yaa arkadaşlar benim zarf kapalı ve ben dayanamıyorum açacam bakacam benim raporda ne yazıyo komando raporuyla ilgilii... zarfı açarsam ne olur bir bilgisi olan var mı???
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.