Şimdi Ara

32inch LED onerisi, (LG 32LE5300 alındı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
5.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar calisma odama yeni tv alacaktim, gecen hafta monitorum de bozulunca hem tv hem monitor amacli iyi bisey alayim dedim. Alacagim tvyi duvara monte edicem, ona gore arastirmalarimda bu 4 tv arasinda kaldim. 32inch olmali, daha buyugu monitor olarak buyuk olur :P, LED olsun renkler canli olsun, birde monitor olarakda kullanacagim icin 100hz olsun dedim. Tecruberli arkadaslar fiyatlari birbirine yakin olan bu tvlerden hangisini onerirsiniz, yardim lutfen: Philips 32PFL5605, LG32LE5300, Samsung 32C6000 ve 32B6000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gargicim -- 23 Haziran 2010; 17:29:04 >

• Dun aksam LG 32LE5300 icin siparisi verdim, pazartesi elimde olacak. dvi-hdmi kablo ile pc ye bagliycam sonuclari yazarim.
  • bekliyoruz aynı sistemi bende uyguluycam senin gibi 32'' led alıcam deneyimlerini paylaşırşan ona göre alıcam bende saol şimdiden
  • Yardımcı olamadık kusura bakmayın, ama umarım siz bize yardımcı olur iyi paylaşımlar sağlarsınız...

Güle güle kullanın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 19 Haziran 2010; 13:03:34 >
  • Az önce kurulum tamamlandı, ses işinide hallettim. Olayın başından itibaren anlatayım. 32LE5300 almaya karar verdikten sonra Ankamall daki teknosaya gittim, nasıl olsa en pahalısı orasıdır pahalıdan ucuza doğru fiyat sıralaması yapalım dedim:P Teknosa 2399TL fiyat verdi. Bende bikaç dükkan yanındaki LG bayine gittim, oradaki satıcıda 1699TL ye 12 taksit dedi. Dedim birde en son electroworl yapalım en ucuzu orasıdır, noktayı koyarız dedik. Electroworld 1850 TL fiyat verince dedim hani en ucuz fdiyat garantisi sizdeydi. Adamlar dedi evet bizde, dedim giriş kattaki LG bayi 1699TL den veriyorlar. Satıcı bana 10dk verin dedi, 3-5 yere telefon açtı ve 1680 TL ye 12 taksit e bıraktı. Kısacası demek istediğim pazarlığınızı yapın, electroworld bile pazarlık yapıyo
    Cihaz kurulduktan sonra benim 8800GTS ekran kartımın DVI çıkışına DVI-HDMI çevirici ve HDMI kablo ile de tv ni HDMI girişine taktım. 1920-1080 yapınca ekran üstten, alttan ve yanlardan kesti, üstelik yazılarda net değildi. Nvidia control panelden ayarlar ile 1840-1036 ya düşürünce ekrana tam oturdu ama yazılarda hala fluluk vardı. Bende başladım tvnin ayarlarını kurcalamaya. Menu-resim-izleme oranı-sadece tarayın ı seçince 1920-1080 çözünürlükde tam ekran oldu ve yazılar ve görüntü çok net oldu. Ancak hala 60Hertzde, onu çözemedim henüz. Ses işini ise LG halletmiş, arkada DVI kullananlar için ayrı bir ses giriş yeri yapmış. Anakarttan çıkan onboard sesi oraya 4tl ye aldığım kablo ile bağladım, ses olayınıda hallettik. Bende kullanmadığım dsmart vardı, onuda scartdan bağladım, scart olmasına rağmen görüntüler fazlasıyla iyi. Henüz pc den oyun ve film test etmedim ama yazıların netliği, çözünürlük fazlasıyla memnun etti. Hanım ve çocukdan vakit kalırsa oyun-film testi yapabilirsem yazarım

• O zaman bende bir uyarı yapayım!

Şayet Gamer veya Hard-Core Gamer iseniz ve Desktop işlemrenizde fazlaysa;Panel tip "TV" yerine bildiğimiz "TN" panelli
    Monitör tercih ediniz!!!

Gerek LAG konusunda gereksede Game+Desktop uygulamaları için hala vazgeçilmez paneller LCD-Monitörlerdir!!!
    24" ebatlı gibi,kaldıki bunların pixel-pitch ölçüleride 32" lik panelden yarı yarıya küçüktür!!

++

Sn.gargicim;Paneller Vertical Frequency değeri olarak sabit "60Hz"(59 ve küsürları) de çalışırlar!!!
    GCard dan örneğin tek ekran kullanıyorsan 60Hz seçiyorsun!!(ATI/nVidia)!!!1920x1080/60Hz olacaktır!

Sen sanırım panelin örneğin RR değeri ile karıştırıyorsun;50/100/200Hz gibi!! bunlar adı üstünde ekran tazeleme hızlarıdır(Refresh-rate)
    Satırlara frame ilavesi(sanal).... bu farklı bir olaydır!

Bu arada o yukarıda belirttiğin panellerden bence Phil Baclit-LED 5605 seçmeliydin!

Ayrıca yeni panelin hayırlı olsun+

Selamlar++

• fotoları ve incelemeni bekliyorum dstum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gargicim

Bende bikaç dükkan yanındaki LG bayine gittim, oradaki satıcıda 1699TL ye 12 taksit dedi. Dedim birde en son electroworl yapalım en ucuzu orasıdır, noktayı koyarız dedik. Electroworld 1850 TL fiyat verince dedim hani en ucuz fdiyat garantisi sizdeydi. Adamlar dedi evet bizde, dedim giriş kattaki LG bayi 1699TL den veriyorlar. Satıcı bana 10dk verin dedi, 3-5 yere telefon açtı ve 1680 TL ye 12 taksit e bıraktı. Kısacası demek istediğim pazarlığınızı yapın, electroworld bile pazarlık yapıyo

Öncelikle Tvniz hayırlı olsun,Güle Güle kullanın !

Darılmayında,pazarlık olayınıza güldüm :)Lg bayisi 1699 lira üstelikte aynı mekanda siz 1680 liraya almışsınız,nasıl pazarlık burasını anlayamadım,19 lira süper indirim olmuş,bence Lg bayisinede aynı şeyi deseniz belkide 100 lira daha ucuza alabilirdiniz !

Elcrtoworld ürünü merak ettim,paralel ithalatmıdır orjinal Lg.tr garantisindemidir?

Tekrar hayırlı olsun.

• sevgili gargicim tv in hayırlı olsun bende 37 '' ini düşünüyorum tv den biraz bahsedermisin hd sd yayınlar nasıl ses iyi çıkıyormu ses kalitesi nasıl doyurucumu cevaplarsan sevinirim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

O zaman bende bir uyarı yapayım!

Şayet Gamer veya Hard-Core Gamer iseniz ve Desktop işlemrenizde fazlaysa;Panel tip "TV" yerine bildiğimiz "TN" panelli
    Monitör tercih ediniz!!!

Gerek LAG konusunda gereksede Game+Desktop uygulamaları için hala vazgeçilmez paneller LCD-Monitörlerdir!!!
    24" ebatlı gibi,kaldıki bunların pixel-pitch ölçüleride 32" lik panelden yarı yarıya küçüktür!!

++

Sn.gargicim;Paneller Vertical Frequency değeri olarak sabit "60Hz"(59 ve küsürları) de çalışırlar!!!
    GCard dan örneğin tek ekran kullanıyorsan 60Hz seçiyorsun!!(ATI/nVidia)!!!1920x1080/60Hz olacaktır!

Sen sanırım panelin örneğin RR değeri ile karıştırıyorsun;50/100/200Hz gibi!! bunlar adı üstünde ekran tazeleme hızlarıdır(Refresh-rate)
    Satırlara frame ilavesi(sanal).... bu farklı bir olaydır!

Bu arada o yukarıda belirttiğin panellerden bence Phil Baclit-LED 5605 seçmeliydin!

Ayrıca yeni panelin hayırlı olsun+

Selamlar++

Merhaba

Ben bu hafta "Phil Baclit-LED 5605 " bunu almayı dusunuyorum, sizce bilgisayar monitoru olarak kullanmamda sıkıntı yasar mıyım ?

• Teşekküler albani, önerini tvyi almadan önce yapsaydın keşke
    Bu arada teknolojiden uzak kalmışız, Hz konusundaki cahilliğimiz ortaya çıktı, iş-güç napalım. Bu yazıyı bile pazar günü nöbetten yazıyorum
    Malesef fotoğraf çekip koymak için vaktim olmadı, ama oyunlarda ve filmlerde süper görüntü veriyor. Biraz tırsmıştım mesela word belgelerinde okumakta zorlanırmıyım diye ama görüntü çok net hiç sıkıntım olmadı. Ses konusunda da beni fazlasıyla tatmin etti. Electroworld da lg ile philips i karşılaştırmıştım görüntüler bana aynı gibi gelmişti, ama lgnin kasası ve inceliği daha bi hoşuma gitmişti. Kısacası şimdilik memnunum.

• Bir arkadaşım da Philps 5605 modelini düşünüyor. Sizin LG'yi tercih etmenizin nedeni ne idi acaba?
  • 32LE5300 modelini pc ye bağlayıp oyunlarda test edenlerin yorumlarını alabilirmiyim ? bugün alıcam inşallah
  • Ben de almayı planlıyorum beyler Samsung un 32'' lin C650 si hiçbir yerde kalmamış. Bunu almaya karar verdim. Veya aynı fiyat aralığında başka öneriler varsa açığım. 1200-1250 lira arası kaliteli birşey lazım. Anneme sözüm var. Almışken iyi birşey almak istiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.