Şimdi Ara

32GB SSD+ 500GB HDD KURULUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar , şöyle bir sorum olacak , yeni laptopların bazı modellerinde 32gb msata ssd ve 500 veya 1tb hdd oluyor bunlarda işletim sistemi hdd ye yüklü ve ssdde bunu hızlandırıyor gibi bir sistemle geliyor fakat biz bunu sıfırdan kurmak istediğimizde nasıl bir ayar yapmamız lazım ki ssd hızından faydalanalım. geçen bir asus laptoba baktım biosunda raid yoktu mesela ama bu sistem vardı bunu nasıl ayarlamak lazım bilen varsa anlatabilirmi.

• Bilen yoksa konu silinebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jackal___61 kullanıcısına yanıt
    Öyle bir sisteme denk gelmedim ama üzerinde ssd barındıran harddiske denk geldim. Seagate SSHD veya Seagate Hybrid gibi, hal böyle olunca aygıt da tek oluyor ve aygıt windowsu nereye ne kadar atacağını kendisi belirliyor. Ancak MicroSATA bi SSD ve HDD farklı olduğunda malum 2 aygıt oluyor ve yazdığınız gibi bunun bios da görüntülenmesi gerekiyor. Sizin elinizdeki sistem de benim tarif ettiğim gibi bi Hybrid disk olmasın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: digimonster

Öyle bir sisteme denk gelmedim ama üzerinde ssd barındıran harddiske denk geldim. Seagate SSHD veya Seagate Hybrid gibi, hal böyle olunca aygıt da tek oluyor ve aygıt windowsu nereye ne kadar atacağını kendisi belirliyor. Ancak MicroSATA bi SSD ve HDD farklı olduğunda malum 2 aygıt oluyor ve yazdığınız gibi bunun bios da görüntülenmesi gerekiyor. Sizin elinizdeki sistem de benim tarif ettiğim gibi bi Hybrid disk olmasın ?

değil malesef ssd ve hdd ayrı ayrı içersinde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.