Şimdi Ara

32GB 2 ram slotlu anakarta 1*32GB ram takılabilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Msi a320m pro vh plus anakarta sahibim.32GB 3200mhz(OC) ram destekliyor.Elimdeki ramlar ise 2*8GB 2660mhz(OC'lu hali).

Mevcuttaki ram bana yetmiyor.Yeni alacağım rami ise ileride anakartı değiştirirsem tekrar kullanabileyim istiyorum.

Aklımda Kingston Fury Beast KF432C16BB/32 1*32GB 3200mhz ram var.

Anakart max 32gb ram destekliyor ve çift ram girişi var.

1*32gb rami 1 slota taksam, diğer slot boş kalsa sorunsuz kullanabilir miyim ?

• Max 32GB desteği varsa, tek slot da olsa 32'yi çalıştırması lazım normal şartlarda.

Ama, 2x16 şeklinde alsanız daha iyi olur, Dual olarak kullanırsınız.

• ileride muhtemelen anakartı değiştireceğim.Finansal olarak uygun değilim.Anakartı değiştirdiğimde yeni almış olduğum ram'i de kullanabilmek istiyorum.(minimum 64 gb ram yapmayı planlıyorum)

Ayrıca dual kullanmanın bir avantajı var mı ? aynı mhz değerine sahip 2*16gb ile 1*32gb ramin bariz farkı olur mu ?

• Benim bildiğim şu şekil 2 slot toplam 32 gb ise yani anakart desteği 2 * 16 şeklinde olur en fazla 32 ye o şekil ulaşır.

Tek slota 32 gb takılabiliyor olsa anakartın 2 slotu olduğu için 64 gb olmalıydı toplam desteği. Yani 2 * 16 toplam 32 gb olur en fazla, 1 slota 16 gb olacak şekilde .

• çalışmaz.

• Ram sorununu tamamen ortadan kaldırmak için 2*32GB ram aldım ve 128gb destekleyen anakartta kullanıyorum.Sorunsuz 64gb çalışıyor fakat render gibi ağır işlerde kullanmayacaksanız 32 gb üstü almanızı tavsiye etmiyorum.Pc'ye ne kadar yüklenmiş olsam da windows'ta 27GB ram kullanımının üzerine çıkamadım..Teşekkürler desteğiniz için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.