Şimdi Ara

323, dönem Hakkari ye düşenler orda askerlik yapanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
8.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar burda yazalım nereye düştüğümüzü nasıl gideceğimizi ben YÜKSEKOVA 2'NCİ J. SNR. TB. K.LIĞI HAKKARİ YÜKSEKOVA düştüm

salı sabahına thy ile istdan vana gidiyorum ordanda Allah kerim

birde orda yapanlar bilgilendirirse nasıl cokmu zor olacak diye ii olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peacemaker -- 10 Ağustos 2008; 18:36:17 >

• Hakkari Otluca'ya düştüm. Herkes Ktm'ye katılma diyor ama ben herhalde Elazığ ktm'de kalacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi James T. Kirk -- 10 Ağustos 2008; 21:54:52 >
  • ben düştüğüm tabur ile ilgili hiçbir bilgi bulmadım nette sen buldunmu bide ktmler ile ilgili herkes cok kotu oldugunu ve baya bir zor oldugunu soyluyor
  • beyler bence ktmye kesin katılın güvenlik herşeyden önemli.
  • ben vanda duruma bakıp orda inzibatlara teslim olabilirim dediğin cok doğru once guvenlik zaten sacımı da kestirmeyeceğim teslim olunca onlar keser. şimdi kestirip gitsem herkes asker olduğumu anlayacak
  • ya inşallah güzel bi askerlik geçirirsiniz dualarımız hep sizinle olucak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mutku

Hakkari Otluca'ya düştüm. Herkes Ktm'ye katılma diyor ama ben herhalde Elazığ ktm'de kalacağım.

kardeş bende 315 dönem olarak hakkari otlucada yaptım
    .ktm katıl ama vandan kattıl 13 saat elazıgdan kelle koltukta vana gelme derim
  • quote:

Orjinalden alıntı: peacemaker

arkadaşlar burda yazalım nereye düştüğümüzü nasıl gideceğimizi ben YÜKSEKOVA 2'NCİ J. SNR. TB. K.LIĞI HAKKARİ YÜKSEKOVA düştüm

salı sabahına thy ile istdan vana gidiyorum ordanda Allah kerim

birde orda yapanlar bilgilendirirse nasıl cokmu zor olacak diye ii olur

jandarma taburu olarak en güzel jandarma taburudur.Seni en çok zorlyacak ktm olacak .Şimdiden sana askerlik görevinde başarılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: miller49

quote:

Hakkari Otluca'ya düştüm. Herkes Ktm'ye katılma diyor ama ben herhalde Elazığ ktm'de kalacağım.

Sınav sonucunda elazığ ktm yazıyor bende
  • @mutku
    abi bnm anladığım bu ktmlere heryerde katılabiliyorsun ben vana o yuzden gidiyorum baktım cok kotu ortalık hemen bir inzibat bulup ona teslim olacağım
  • abi bende 2'NCİ J. SNR. TB. K.LIĞI HAKKARİ YÜKSEKOVA. ktm elazığ yazıo ama vana gitcem ben 13ünde teslim olsam bişe olurmu acaba bilet kalmamış
  • bende tam bilmiyoruym ama etrafımdakilerin dediği 1 gun gec teslim olursan 1 gun gec terhis olursun diyorlar.
  • hocam elazıg yazsın önemli degil.orda toplanıp vana gideceksin otobüslerle.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yasoflies

abi bende 2'NCİ J. SNR. TB. K.LIĞI HAKKARİ YÜKSEKOVA. ktm elazığ yazıo ama vana gitcem ben 13ünde teslim olsam bişe1 gün ge olurmu acaba bilet kalmamış

1 gün geç terhis olursun .6 güne kadar müsade var.6 günden sonra firari oluyorsunuz.
  • Öncelikle hayırlı uğurlu olsun
    301 kısa dönem olarak hakkari otluca da yapmış biri olarak naçizane tecrübelerimi aktaryım.
    öncelikle katılım yeri elazığ ktm yazıyor ama uçakla giderseniz imkanınız varsa vana gidin, orda havaalanında as.iz ler sizleri karşılayacaktır onlara kimliğpinizi teslim ederek havaalanına çok yakın bi yerde olan ktm ye katılın. otobüsle gidecekseniz eğer elazığa gidin ordan ilk konvoyla vana götürecekler sizi, ikinci konvoyla da hakkariye gidersiniz.

benim şahsi görüşüm ktmye gitmemeye kasmayın, ktmye katılın sizi güvenli olarak götürürler. Ktm çok kalabalık bi yer ve oraya gittiğimde bir gece kalıp bir gün sonra sabah yola çıkıp hakkariye gitmiştim ben, konvoyda kaç araba varsa her arabada bir araç komutanı ve aynı zamanda konvoyun başında sonunda ve ortalarında muhtelif yerlerinde "yer kobrası " adı verilen maklinalı yüklü araçlar konvoyda size eşlik edecek. başkaleyi geçtikten sonra bi karakolda yolculuğa ara vereceksiniz karakolun duvarlarına bakıp moralinizi kaybetmeyin :) vandan yaklaşık 6 saatllik bi yolculukla hakkariye ulaştım ben aralık ayıydı ve aşırı kar yağıyordu, bu mevsimde daha da kısa sürer. ktmde kimsesiz ve sahipsiz bi asker olduğunuz için gmreceğiniz muamele size asklerliğinizin nasıl geçeceği hakkında referans olmasın, gitiğiniz yerde adam yerine konacaksınız, ktmde kimse sizle ilgilenemz bir gün başınızın çaresine bakacaksınız van ktmde yiyecekler bayağı kötü, paketli yiyecekleri tercih etmenizi öneririm.

aklınıza takılanlar varsa sorun cevaplayayım.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: miller49

quote:

Sınav sonucunda elazığ ktm yazıyor bende

• Bilgiler için teşekkürler.
  • @Simonsorcerer
    çok tşkler İnş yarın sabah 710 ucagı ile gidiyorum 10 00 gibi en gec orda olurum o zaman ben hiç kasmadan vanda teslim olayım sana sorum şu olacak beni vanda bekleteceklermi elazığdan gelenlerlemi gideceğim
  • peacemaker ben 12 aralıkta teslim olmuş bir gece orda kalmış, diğer gün sabahın köründe konvoyla hakkariye gitmiştim.

Sizi göndermek için elazığdan gelenleri değil ordaki asker sayısını gözetiyorlar. mesela atıyorum siz orda hakkariye gidecek olanlar olarak içtimada ayrıldığınızda sayınız mesela atıyorum 30 kişi ise size konvoy kalkmaz elazığda beklenebilir. bir de ktm sadece sizin için orda değil mesela izine gidecekler izinden dönecekler kısa dönemler uzun dönemler yüzlerce asker oluyor. benim tahminim bir gece kalınıp diğer sabaha karşı sizi kaldirip hakkariye gidecekler şuraya ağrıya gidecekler şuraya diye sizi ayırdıktan sonra sayılarınızı tespit edip ona göre karar verecekler. sistem bu. hakkariye giderken bir yerde mola vereceksiniz başkaleyi geçince. neyse çok ayrıntı vermeyeyeim malum iyi kötü herkes okuyor. ben hakkari otluca dağ ve komando tugayında yapmıştım. sen de sınırdaymışsın sanırım, yani sınır kartallarındansın :) hayırlı teskereler.

aklına ne takılan varsa sorabilir arkadaşlar herkes.

• mutku , peacemaker, nerelerdesiniz? :)
  • su an esendere de bir bolukteyim anlayacağınız iran sınırı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.