Şimdi Ara

321.DÖNEM [NİSAN] KD.ve YD.SUBAYLAR GENEL BAŞLIĞI (118 mehmetçik olduk) (677. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.002
Cevap
10
Favori
529.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 675676677678679
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ozgurfree26

ArkadaşLar Yardım ... Bende 2008 Nisan Kısa Dönem Askerim ....Kısaca Sorunumu sizinLe PayLaşayım Ben Behcet Hastasıyım Bir Takım KontroLerden Gectikten Sonra askerLik yapmamda Bir Sakınca BuLunmadı Zaten İstedigimde Buydu Çüruk ALmak İstemiyordum Nİsan 3'te Yedek Subay Adayı OLarak Sınava Girdim Sınav Tarihinden Sonra ÇOk Ciddi SagLık ProbLemleri Yaşamaya BaşLadım Hem Behcet yönunden Hemde kuLak probLemim Oluştu ve buLundugum Yerden Sewkimi aLıp askeri Hastaneye gittim askeri Hastane İse Beni Ayın 8'inde Ankara Gataya Sewk Etti....We Bana BagLi buLundugum Yerden SöyLenen Şey ise 5 İş günu İcinde Gataya Giriş Yapmamdı.. AİLe DostLarım wardı ankara OnLar ankara Dışında OLdugundan Bana bizi BekLe Son Gün GeLip Hastane Girişi Yaparsın DediLer Bende Tamam Dedim ayın 10'nunda yerim beLLi Oldu 11'inde yoLa ÇIktım 12'sinde ise ankaradaydım hafta Sonuna Denk GeLdiginden Girişimi Yapamadım ayın 15'inde İse Gataya Gİriş Yaptım Bana Burda SöyLenen Şey İse ayın 12'sinde ne Gataya Nede BirLige Giriş Yapmadıgımdan DoLayı Hapis Cezası aLacagım Şuan Ayın 17'si ve Hastanede Tektiklerim Dewam ediyo Hatta SaLıya Kadarda Sarka BİLecegini DediLer MoraLim O Kadar BozuLduki Bİan ÖNce Gidip birLigime Teslİm Olmak İstiyorum Ama Orda Beni NeLer BekLiyor BiLemiyorum Lütfen Bİlgisi Olan biri Bana Yardımcı OLsun

Birliğinin bölük komutanına kalmış bir hadisedir bu,geç teslim olduğundan dolayı disiplin koğuşunda 1 günden az olmamak kaydıyla en fazla 1 haftaya kadar bölük komutanın isteğiyle yatman söz konusu,zira 1 haftadan fazla yatman için hakkında hukuki bir işlem ve askeri mahkemede yargılanman gerekir,sonuç olarak bölük komutanın bu durumunu mazur da görebilir,benim sana tavsiyem gata da ki doktorun la konuşman ve onun bir mazeret mektubu şeklinde yazı yazması,bölük komutanının rütbesini bilmiyorum ama askeri hastanedeki doktorların rütbeleri genelde yüksek olur ve sözleri çok geçer,durumun değişik biraz,ama hastalık sebebin olmasa en az 1 hafta diskoda yatacağın kesindi onu söylemeliyim.
    Hakkınızda hayırlısı,konu ile ilgili detayları ve sonuçları burdan paylaşırsınız..

• Merhaba,
    Ben 10 günlük askerken nişanlimi gidip ziyaret etmiştim. Ufak bir odada sadece 1-2 saat görebiliyorsun.
    Ama nişanlin ordaki komutanlara sorsun. İzin durumları bulundugu yere ve komutanina göre değişebilir.
    Hayırlı Teskereler...
  • bugün g-3 lerimizide aldık....tahminimdende ağırmış
  • Allah tan bize g-3 vermiyorlar bizimki keleş yani anlayacağınız rahatız ama daha silahları vermediler 1-2 hafta sonra dendi bilemiyorum ya neyse saolsunlar 319 lar izmir bornova ya internet cafe yaptırmışlar yeni bilgisayarlar falan durumlar iyi
  • ben abimin adına yazıyorum o şuanda mersin il jandarma'da nöbette
    askere gitmeden önce bayağı bi agresifti! iş bulamıyodu çnkü askerlik yüzünden
    ama şimdi çok sakinleşmiş
    askerde olsa da bize hala üniversite okuo gibi geliyo çnkü 4 sene gurbetlik çekmiştik
    o yüzden bünyemiz alışkın şimdi kapı çaldı ve annem abin geldi galiba dedi tam alışmıştık derken gitti. bi akrabamız da van il jandarma'da
    allah hepinize hayırlı teskereler nasip etsin!!

• quote:

Orjinalden alıntı: ahweto

Allah tan bize g-3 vermiyorlar bizimki keleş yani anlayacağınız rahatız ama daha silahları vermediler 1-2 hafta sonra dendi bilemiyorum ya neyse saolsunlar 319 lar izmir bornova ya internet cafe yaptırmışlar yeni bilgisayarlar falan durumlar iyi

tertip g-3 leri şimdi eğitim için kullancaz biz...usta birliğinde vermicekler.sadece eğitim amaçlı...usta birliğinde verirlermi bilemem...
    izmirde keyifler yerinde demek...ilk haftamızı yarın tamamlıcaz nasipse...inş.bize yakışır bir yemin töreniylede alnımız açık usta birliğine yol alırız artık..tüm tertiplerin ve mehmetciklerimizin allah yardımcısı olsun..

tootti ii dileklerin için teşekkürler buarada...dualarınızı esirgemeyin..saygılar.........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetemhem -- 18 Nisan 2008; 20:55:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: pearl

Merhaba,
    Ben 10 günlük askerken nişanlimi gidip ziyaret etmiştim. Ufak bir odada sadece 1-2 saat görebiliyorsun.
    Ama nişanlin ordaki komutanlara sorsun. İzin durumları bulundugu yere ve komutanina göre değişebilir.
    Hayırlı Teskereler...

izin konusunda pek sıkı olundunu sanmıyorum...bizim burdada( aydın)
    321.dönemler olsun,uzun dönem erler olsun anonsla çağrılarak kısa bir süre içinde olsa görüşütürülme imkanı bulunulmaktadır....
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmetemhem

tootti ii dileklerin için teşekkürler buarada...dualarınızı esirgemeyin..saygılar.........

rica ederiz yhaa annemle hep dua ediyoruz zaten sizlereee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tootti -- 18 Nisan 2008; 21:43:57 >
  • yarın eğitim yok ....bir haftanın yorgunuğunu dinlenerek atarız artık üstümüzden..şaka maka bir hafta oldu ve çabuk geçiyor günler..geçenn hafta bugün teslim oldumu hatırlıyorumda....
  • Beyler yedek subay olmak için ünv mezuniyeti dışında neler gerekiyor ? Sanırım bir sınava sokuyorlarmış, yedek subay olmak isteyen bu sınavdan iyi mi yapmalı yoksa düşük mü yapmalı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cmanisali2001

Beyler yedek subay olmak için ünv mezuniyeti dışında neler gerekiyor ? Sanırım bir sınava sokuyorlarmış, yedek subay olmak isteyen bu sınavdan iyi mi yapmalı yoksa düşük mü yapmalı ?

işte kardeşim bu sorunun cevabını bilen yok her sene tartışma konusu olmuştur bu sorunun cevabı ama bilmiyoruz bizde herkese rabbim hayırlı teskereler nasip etsin
  • SLM MİLLET ANKARA MAMAK DA ASKERLİĞE BAŞLADIM BAŞLADIĞIM GÜNDEN BU YANA BEKLİYORUZ BİR İKİ EĞİTİM ARDINDAN HİZAYA GEL BEKLE BURADA 75 KİŞİ CİVARINDAYIZ KISA DÖNEM OLARAK HİÇDE BEKLEDİĞİMİZ GİBİ ÇIKMADI ŞİMDİDEN BAŞLADIM ŞAFAK SAYMAYA ŞAFAK 149 BİTERMİ aq...
  • Herkese Gökçeada'dan merhaba,

321 K.D.'ler dün Gelibolu gezisi yaptık. Açıkçası bu gezi bizler için gayet olumlu geçti. Her ne kadar askeri bir gezi olsa da sivil elbiselerimizle insan için çıktık ve bir nebze de olsa askerliğin vermiş olduğu o yoğun duygu birikimini azaltmış olduk. Bugün kah internette kah play station oynayarak vaktin geçmesini bekliyoruz. Saat 5'te akşam içtiması , saat 8.30 da ise yat içtiması var. Akşam 9.30 Da alayın içinde bulunan sinemada film seyretmeyi düşünüyoruz. Şimdilik benden bu kadar. Herkese selamlar

321. K.D. Komandoları

İ.Halil Mursaloğlu
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatih60

SLM MİLLET ANKARA MAMAK DA ASKERLİĞE BAŞLADIM BAŞLADIĞIM GÜNDEN BU YANA BEKLİYORUZ BİR İKİ EĞİTİM ARDINDAN HİZAYA GEL BEKLE BURADA 75 KİŞİ CİVARINDAYIZ KISA DÖNEM OLARAK HİÇDE BEKLEDİĞİMİZ GİBİ ÇIKMADI ŞİMDİDEN BAŞLADIM ŞAFAK SAYMAYA ŞAFAK 149 BİTERMİ aq...

biter tertip biter..usta birliğinde rahat ederiz merak etme...yemin edelim bir,gerisi kolay allah yarımcımız olsun...
  • hahha biter mi 5 ay kardeşim ya...
    ben geleli yıl olmuş be:)
  • 321.dönemlerin dağıtımları ne zamana belli olur:(
  • Sanıyorum dağıtımları yemin törenlerinden 1 hafta önce belli oluyormuş.
    Emin değilim ama kısa dönem erler sanıyorum bulundakları ilde kalıyorlarmış.
    Birde yemin töreninden sonra 2 gün izinleri var.
    Annne, baba, evli kardeş, eş refaketinde izin kullanabildiklerini duydum.
    Eğer konu hakkında detaylı bilgisi olanlar varsa, bilgi verebilrlerse sevinirim..
    Herkese iyi günler...

quote:

Orjinalden alıntı: nhncaner

321.dönemlerin dağıtımları ne zamana belli olur:(
  • genelde dagıtım yerleri yemin toreninden bi hafta once belli olur daha oncede olabilir.. yemin toreninize anneniz babanız yada ewli kardesiniz gelirse usta birliginizin uzaklıgına gore (800 km ye kadar 1 gun daha fazlası 2 gun yol izni alır ayrıca yemin toreninden sonraki yat izni acemi birliginizle usta birliginiz arası uzaklıga gore hesaplanır tezkere yol izni memleketle usta birliginiz arası uzaklıga gore hesaplanır karıstırmayın. zaten yemin toreninden sonraki yatta aslında memlekete gitmek yasak ama gidio millet usta birligine gidince sorarlarsa ewden geliom demeyin yani) bulundugunuz ilde kalma durumuda birliginizin ihtiyacına goredir birliginizde 10 cawusa ihtiyac warsa we 20 cawus warsa 10 u kalır 10 u gider.. mesela jandarmalar aynı ilde kalır fakat ilcelere dagıtılır gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meclisi ala -- 21 Nisan 2008; 19:24:52 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: nhncaner

321.dönemlerin dağıtımları ne zamana belli olur:(

dağıtımlar aydın ili için sölüyorum...
    il merkezi ve ilçelerine dağıtım olacak...meslek guruplarına göre...
    ingilizcesi olanlar turistik ilçelere kuşadası.selçuk gibi yerlere dağıtımları oluyor.
    1 hafta önce belli oluyor.
  • Herkese tekrardan merhaba,

Gökçeada'da eğitimler baya sıkı hale geldi....
    Komando alayında kısa dönemler ne iş yapar sorusunun cevabını almaya başladık...Evet arkadaşlar kısa dönemlerden de komando olur mu sorusunun cevabı çok basitmiş...Olur hem de bal gibi olur...5 km koşarsın...75 şınav , 75 mekik, 15 barfiks çekersin, sürünürsün, gece görüş araçlarıyla intikale gidersin, yön bulmayı öğrenirsin. GGM yani göğüs göğüse muharebeyi öğrenirsin...Çakı gibi de komando olursun...Ama komutanlar iyidir...323 den buraya düşecekler olursa yardımcı olabilirim...4 ay önceden belirteyim :) Herkese selamlar, hoşçakalın...
  • 
Sayfa: önceki 675676677678679
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.