Şimdi Ara

321.DÖNEM [NİSAN] KD.ve YD.SUBAYLAR GENEL BAŞLIĞI (118 mehmetçik olduk) (665. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.002
Cevap
10
Favori
529.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 663664665666667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: bim1116

bende yazili bilgi bukadar tertip ,acaba sizin yerle benim yer ayni alan icindemi degil gibime geliyor ama bakalim ,senin yol sorunun yokmus :)
    quote:

Orjinalden alıntı: ozka321

quote:

selamlar bende 47.MOT.P.A.K.LIGI KONYA

konya hakkinda bilgi edindinizmi kisalar orda kaliyormu dagitiliyormu ?

ikincisi istanbuldan mi gidiceksiniz , metro cuma aksam en gec gece 1 de c.tesi sabah en erken 8 de var tabi istanbuldan gidicekseniz bide thy c.tesi sabah 7 de var.

quote:

KONYA KONYA KONYAAAAAAA
    GEL ABİ GELLLLLLLLLL
    SENDE GEEELLLLLL

devre sen nerdesin ben PER. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI KONYA PİYADE bizim orda dagıtım yokmuş ama seni bilmem
    Ben ankara be devre arabayla gidiyorum

http://www.facebook.com/group.php?gid=10466388884

313 KD - 47. MOT.P.A.K.LIGI - KONYA gurubu işine yarar belki

• hadi bakem erzincan 3 cıktı arttıran yok mu bulusuyoruz orada
  • canakkale il jandarma ne zaman cikiyon yola kardes
  • belki karsilasiriz oralarda , tesekkurler yardimin icin
    quote:

quote:

bende yazili bilgi bukadar tertip ,acaba sizin yerle benim yer ayni alan icindemi degil gibime geliyor ama bakalim ,senin yol sorunun yokmus :)
    quote:

quote:

selamlar bende 47.MOT.P.A.K.LIGI KONYA

konya hakkinda bilgi edindinizmi kisalar orda kaliyormu dagitiliyormu ?

ikincisi istanbuldan mi gidiceksiniz , metro cuma aksam en gec gece 1 de c.tesi sabah en erken 8 de var tabi istanbuldan gidicekseniz bide thy c.tesi sabah 7 de var.

quote:

KONYA KONYA KONYAAAAAAA
    GEL ABİ GELLLLLLLLLL
    SENDE GEEELLLLLL

devre sen nerdesin ben PER. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI KONYA PİYADE bizim orda dagıtım yokmuş ama seni bilmem
    Ben ankara be devre arabayla gidiyorum

http://www.facebook.com/group.php?gid=10466388884

313 KD - 47. MOT.P.A.K.LIGI - KONYA gurubu işine yarar belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bim1116 -- 10 Nisan 2008; 19:38:32 >

• Ben de sana cevap yazdım..........
    Görmedin heralde.........
  • 1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI HATAY İSKENDERUN a gidecekler topiğe gelin isimde aynıııı.
  • arkadaşlar aydın hakkında bilgisi olanlar varmı???????????
  • gormedim kardes msn versene konusalim
  • quote:

Orjinalden alıntı: vagman

canakkale il jandarma ne zaman cikiyon yola kardes

Cumartesi sabah çıkıyorum istanbuldan....
  • kac arabasiyla hangi firma
  • ben silivriden metro ile saaat 8 de biniyorum
  • BİNGOL VAR MI MİLLET
  • yahu yokmu kocaeli....yanlız kaldım
  • KTM hakkında önemli bilgiler..

arkadaşlar buna benzer şeyleri daha önce yazmıştım ama sonuçlardan sonra tekrar paylaşmak istedim.

KTM lerle ilgili biraz bilgi vermek istiyorum. arkadaşlar genelde riskli bölgelere gidecek askerler için "kabul ve toplanma merkezi" adında bir oluşum var bildiğiniz gibi.. yani sonuç sayfasında gideceğiniz yer dışında bir de "Kabul Toplanma Merkezi" alanı görüyor bazılarınız. örneğin arkadaş bitlis tatvana gidecek ama toplama merkezine elazığ yazılmış.. neden?? van bitlis'e daha yakın değil mi? evet. bunun amacı da sadece o günkü yığılmayı engellemek. bu KTM alanında gideceğiniz yere yakın olsun olmasın çoğunlukla ELAZIĞ Kab.Top.Mrk.K.lığı" yazar. yani sizden birliğinize değil de 12'sinde buraya gitmeniz istenmekte. fakat elazığ KTM’ye giden arkadaşlar bir süre sonra oradan gidecekleri yere yakınlığına göre van veya erzincan veya farklı bir KTM’ye sevk edilecekler. yani elazığ’da toplanmakla van’da toplanmak arasında hiçbir fark kalmayacak. ama şöyle bir fark var, elazığ’da toplanan arkadaşların van’a gidene kadar geçirecekleri süre belki de hayatlarının en zor dönemi olacak. araştırısanız bunu söyleyenler bulabilirsiniz. orası amaca yönelik bir birlik olmadığı için şartları oldukça farklı. şimdi burada ayrıntılarına giremeyeceğim derecede olumsuz koşullarda geçireceksiniz oradaki süreyi. süre belirsiz, ama iki gün, ama bir hafta, ama on gün.. bilinmeyen bir konvoyu bekleyeceksiniz. konvoy tarihleri güvenlik gerekçesiyle gizli tutulduğu için tam bir belirsizlik yaşayacaksınız.

özetle tekrar söylüyorum, gideceğiniz yer hangi ilde ise oraya en yakın toplama merkezine gidin. kimse van’a gittiğinizde size “niye buraya geldin, senin elazığ’a gitmen gerekiyordu demeyecek. bu yüzde yüz... soruşturun gidenlerden. kimse sizin nerede toplanmanız gerektiğiyle ilgilenmeyecek. zaten sonuç sayfası dışında hiçbir yerde resmi olarak KTM ile ilgili bir yazı yok.. sadece teslim olacağınız birlik önemli.. bu konuda soru işareti olan arkadaşlar olursa özelden yazsınlar.. elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

mümkün ise KTM'lere hiç uğramadan da birliklerinize teslim olabilirsiniz. bu en güzeli ama en zorudur... bunu yapabilen yapsın ama yapamayan birliğine en yakın KTM’ye gitsin..

bakın elazığ ktm için ekşisözlük'ten alıntılar

"elazığdaki bir nevi esir kampı.2007 yaz döneminde koğuşlar boşaltılmış yerine çadırlar konulmuştur.çadırlara rağmen akşamları yollardan toplanan askerler zorla 8. kolorduya götürülmüş, askerler ve kadrolar arasında köşe kapmaca yaşanmış, resmen her akşam çadırlar arasında pacmancilik oynanmıştır.

zamansız istenen ictima yapılacak amele işlerin habercisidir o an bir delik bulup saklanmak çok akıllıca olacaktır.zira burada teskeresine bir kaç günü kalmış askerlere sabahtan akşama kadar parçalanmış ranzalar kamyonlara yüklettirilip indirtilmiştir."

"askeri cezaevini de barındıran bir nevi esir toplama kampı. asıl adı merkez komutanlığı'dır. 8 nci kolordu ve il jandarma'nın üstündedir. sevk zamanları mahşer gibidir. bir yatağa 3 kişi yatar akraba olursunuz."

KTM’den KTM’ye dolaşmayın bu bir askerin başına gelebilecek en kötü şey... 155 gün bir yana bu bir yana bunu görmeden anlayamazsınız... abartı geliyor olabilir ama birliğinize gidince KTM’den gelenleri göreceksiniz ve o zaman durumu anlayacaksınız...

• Tertipler kısa istiyordum ama yd. sb. oldum
    HV. SVN. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI İSTANBUL ÇEKMEKÖY
    hayırlısı olsun..
    Kütük Konya İkamet Ankara meslek elektronik
    tüm tertiplere hayırlı teskereler dilerim...
  • Aday No 85387

Adı ve Soyadı OKTAY BALTACI
    Baba Adı RECEP

Doğum Yeri BİGADİÇ

Kuvveti Jandarma

Sınıfı Jandarma

Statüsü Er
    Branş
    Kabul Toplanma Merkezi

Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi J.OK.K.LIĞI ANKARA
  • Ulen bütün planlar tepetaklak....Tuzla yedek subay yaaa...a.q.

Şafak karanlık desenize
  • 9'UNCU MOT.P.TUG.K.LIĞI KARS SARIKAMIŞ yolcusu varmı :)
  • bizede en sıradanı çıktı şansa bak
    1.piyade er eğitim tugayı manisa

bu nasıl bir yer piyade olarak zorlanırmıyız
  • Aday No 80513
    Adı ve Soyadı ERSİN IŞIKSER
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Piyade
    Statüsü Er
    Branş
    Kabul Toplanma Merkezi
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 2 NCİ KR.HVCL.A.K.LIĞI MALATYA

beyso tertip nerdesin
  • 
Sayfa: önceki 663664665666667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.