Şimdi Ara

2016 BMW 3.20i ED başımdan geçen tüm sorunlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51
Cevap
1
Favori
16.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar. 2016 model 320i ED 1.6 170hp araca sahibim. Yakıt tüketimi konusunda şikayetçiyim. 1.6 benzinli bir motor, eco pro modunda şehir içi nasıl 11 litrenin altına düşmez? Şehir içi kullanımları 7-8 arasında geziyor diye yazıyorlar. Fabrika verilerine 1-2 litre eklenir tamam ama, ben 9-10 da görmüyorum. 11'in altını hiç göremedim. Benim aracımda mı bir sıkıntı var? Yardımcı olabilir misiniz?

Edit1: Bu olayı başarılı bir şekilde çözdüm.

Arkadaşlar konunun üstünden baya zaman geçti ancak ben çözümü sizlerle paylaşmak istedim.
    Arabamın gösterge saati bozukmuş. Çıkma gösterge saati takarak bütün problemleri çözmüş bulunmaktayım. Anlamadım neden bilmiyorum ancak gösterge saatindeki bir arızadan dolayı bir sürü arıza kaydı(daha önceki mesajlarımda paylaştım) alırken gösterge değiştirildiğinde bütün sorunlar ortadan kalktı. Gösterge saatinin bozuk olup olmadığını anlamanın en kolay yolu, dış ısı sıcaklığı göstergesine bakmak. Eğer 48.0 ila 50.0 derece arasında gidip gelen değerler görüyorsanız, gösterge saatiniz bozuk demektir.

Değişimi standart gösterge ise 2000 tl - 3500tl arasında
    hayalet gösterge isterseniz de 8000 tl - 10000tl arasında gidip geliyor. Kısa bir işlem, bütün problemler çözüldü.

Edit2: Aracımda çok garip bir sorun daha meydana geldi. Kontağı basar basmaz, radyatör fanı maksimum güçte devreye giriyor. Bu sabah sanayiye gideceğim, benim usta pazar günü de açıyor dükkanı. Bakacağız, neden arabanın direkt radyatör fanı açtığını çözmeye çalışacağız. Bir kaç tahminimiz var ancak yarın göreceğiz. Yine ilk mesajı güncelleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wardstone -- 6 Ocak 2019; 1:29:36 >

• BMW ye binen adam yakıtını düşünmez! Şayet yakıt masrafları ağır geliyorsa daha ekonomik bir araca geçme zamanınız gelmiş demektir .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

BMW ye binen adam yakıtını düşünmez! Şayet yakıt masrafları ağır geliyorsa daha ekonomik bir araca geçme zamanınız gelmiş demektir .
    Hocam niye yakıtını düşünmeyeyim 12 litre yakan 1.6 motor olunca bi arıza mı var acaba diye düşünmemek elde değil
  • Eco Pro moduna almak sizin pedala basışınıza etki etmez. Çok trafikte ve agresif kullanıyorsanız normaldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pablo Vader

Eco Pro moduna almak sizin pedala basışınıza etki etmez. Çok trafikte ve agresif kullanıyorsanız normaldir.
    Eco Pro da kullanıyorum şehiriçinde. İşin garip tarafı, araç sport+ yada sport moddayken de 1-2 litre daha fazla yakıyor olarak gözüküyor. Madem bu kadar yakacak, bayık bayık EcoPro'da gitmektense sürekli sportta gezmek mantıklı geliyor. Çok garip. Bakımlarını da aksatmadım..
  • Hocam kullanma stilini bilmiyorum ama sürekli ani frenler ve eco pro da olsa sert kullanım da etkileyebilir yakıtı. genel anlamda memnunmusn peki ? Yol tutuş, performans vs ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: selamolsun1

Hocam kullanma stilini bilmiyorum ama sürekli ani frenler ve eco pro da olsa sert kullanım da etkileyebilir yakıtı. genel anlamda memnunmusn peki ? Yol tutuş, performans vs ?
    Lastikler 18" 225 ön 255 arka. Performans olarak çok etkileyici. Dizelden geldiğim için tork biraz yetersiz kalıyor ancak vites geçişleri özellikle vites küçültmeler çok tatmin ediyor. Sport modu arabanın karakterini tamamen değiştiriyor. Sanki bir ok gibi geriliyor araba, virajları vs. güzel alıyor. Arka tekerlerimin durumları pek iyi değil, tutuşu kötü o yüzden.
    Henüz uzun yol yapma şansım olmadı. Nasipse haftaya cuma İzmir-Muğla gideceğim. O zama bakalım nasıl olacak
  • 2 tane 320i ed sahibi oldum 9 litreyi geçmedi sizinkinde bir sorun var
  • Renoya geç dicek diye korktum
  • wardstone kullanıcısına yanıt
    Bakım nerede yapıldı.Motorda hangi viskosite yağ var.
  • 11 litre yaktığınızda ortalama hız ne?

Sürekli 11 litreyle gezmez o araç şehir içinde araçta bir sorun olabilir
  • Benzinli 1.6 170 beygir büyük araç şehiriçi 11 normal .Bmw olunca yakıt dert edilmez diye düşünürdüm demek dery oluyormuş.Çok da şey etmemek lazım sonuçta premium keyfi yakıtın üstündedir şahsen
  • 2015 320i ed sahibiyim. Bazen babamla takaslıyoruz arabaları bir süreliğine. Özellikle ona vermeden sıfırlıyorum verileri. O 7.5-8 civarı kullanıyor genelde. Ben ise 8.5-9

Senin sürüşün nasıl bilmiyorum fakat ben de yer yer basarım. Seninki neden öyle yüksek anlamadım
  • Adam normalden fazla yakıyorum, bir sıkıntı mı var diye soruyor. Millet de bmw’ye biniyon tabi yakacak diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wardstone

Eco Pro da kullanıyorum şehiriçinde. İşin garip tarafı, araç sport+ yada sport moddayken de 1-2 litre daha fazla yakıyor olarak gözüküyor. Madem bu kadar yakacak, bayık bayık EcoPro'da gitmektense sürekli sportta gezmek mantıklı geliyor. Çok garip. Bakımlarını da aksatmadım..

Alıntıları Göster
    hocam aynı durum benim megane4te bile var :) eco modda 1.2 tce 8.5-9 yakarken. Şuan naturalda 9 yakıyor hemde gidiyor. Sportta ama harbi yakıyor vicdansız 2 haneleri görüyoruz hemen :)

sizin araç çok daha ağır 11-12 yakması normal. Ankara'da yaşayan biri için 8in aşağısı pek mümkün olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: altrea

Bakım nerede yapıldı.Motorda hangi viskosite yağ var.
    Castrol Edge yag var aracta. Kapali kutu K&N hava filtresi takili. Bakimlar Izmir 3. Sanayi M power ‘da yapildi. Butun tanidiklarim BMW kullananlar burada yaptirdi. Ben Balcova cevresinde kullaniyorum araci
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacklotus01

11 litre yaktığınızda ortalama hız ne?

Sürekli 11 litreyle gezmez o araç şehir içinde araçta bir sorun olabilir
    30-35km falan sanirim sadece sehir ici bu
  • Ben de makyajsız Sportline Plus kullanıyorum.67 bin km ortalamam 8.1 lt.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roxio

2015 320i ed sahibiyim. Bazen babamla takaslıyoruz arabaları bir süreliğine. Özellikle ona vermeden sıfırlıyorum verileri. O 7.5-8 civarı kullanıyor genelde. Ben ise 8.5-9

Senin sürüşün nasıl bilmiyorum fakat ben de yer yer basarım. Seninki neden öyle yüksek anlamadım
    Hocam yakiti nereden aliyorsunuz, bakimlari hangi araliklarla yaptiriyorsunuz? Start-stop aktif mi kullaniyorsunuz?
  • Hocam sciroccoyla 1 haftalik degiselim mi
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.