Şimdi Ara

3200mhz ram oc sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba gskill ripjaws5 8gb 3200 mhz tek modul ramim var anakart asus b450 plus tuf.
    biostan d.o.c.p ile ram frekansi 3200 olmuyor (3kez restart atip buzzer biplemesiyle) 2133 te kaliyor
    Manual olarak 2800 mhze kadar cikartabiliyorum daha yukari hizlarda da ayni hata ile 2133 te kaliyor.
    Voltaj ve timinglerini ramin uygun oldugu hizlarda ayarlamayi da denedim.
    Anakartin sitesinde okuduğuma göre 2x8 gb dualde o hizlarda desteklediği görünüyor sorun anakartin bu hizi dual chanelda verebiliyor olmasi mi yoksa önereceğiniz başka bir yol var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unchangeable -- 26 Kasım 2018; 13:2:36 >

• BIOS güncelleyin eğer güncel değilse. Voltajı normalde 1.35v olması gerekmekte, docp veya xmp de çalışması gerek normal şartlarda. Voltajı biraz daha arttırabilirsiniz.
  • Bios güncel voltaj da 1.35 te ama 1.4 deneyeceğim tek sebebi o ise
  • Abi ne diyorsun bu işe?
  • Emre-Dylan kullanıcısına yanıt
    İşlemci 1.nesil ise 1,08 SOC voltaj verilebilir.
  • İşlemci ryzen 5 2600 bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unchangeable -- 26 Kasım 2018; 18:39:2 >
  • Unchangeable kullanıcısına yanıt
    Esasında tek kanal tek kit çalışması daha kolay. Ram hızı 3200, zamanlama ayarları 16-16-16-36 voltaj 1,4v, SOC voltaj 1,08v deneyebilir misiniz hocam?
  • 3200mhz ram oc sorunu

Vddcr soc voltage olan kisim mi hocam?
    3200mhz ram oc sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unchangeable -- 26 Kasım 2018; 20:6:7 >

Evet hocam vddcr SOC
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz ayarlarda da denedim sonuç değişmedi malesef.

3000 mhz de hatta 2866 da bile sistem kararlılığını yitiriyor mavi ekranlar ve uygulama çökmeleri yaşadım. Şansimı fazla zorlamayayım mı ? Yoksa başka deneyebileceğim method var mı? Yardımlarınız için teşekkürler bu arada
  • Rami garantiye gönderebilirsiniz bu durumda.
    Sorun RAM'da gibi duruyor hocam. Bugüne kadar 2866 Mhz'de bellek kontrolcüsü kaynaklı stabilite yakalayamayan Ryzen görmedim. 1.nesil işlemcilerin ilk BIOS'larında dahi 2866 çalışıyordu.
  • Yine de önce bir başkasının sisteminde deneyin doğru frekanslarda çalışabiliyor mu diye. Sonra boş yere garantiye verip vakit kaybetmemiş olursunuz.
  • Cevaplar için teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.