Şimdi Ara

316i - 320i ED satma stratejisindeki BORUSAN zihniyeti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
3
Favori
1.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 320d alamıyorsunuz, ciddi manada almanıza izin vermiyor bayiler, "arada çok fark var 40 bin tl ucuza 1.6 benzinli verelim..."

İsteseler 320d fiyatını 140 binlere çekerler ama sırf i modellerden vergi vermeden para kazanalım diye 170 binlere satıyorlar. Yazık diyorum vergi sisteminden kaymak yiyorlar başka bişey değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• a3 sportback almaya girdim, daha bu sabah..

golf gibi bir durum soz konusu, sira yaziyoruz dediler.. a3 sedan satiyorsunuz galiba dedim.. evet a3 hb fazla gelmiyor, belki satis stratejisi olabilir dedi hanimefendi..

ve o kadar robotize olmuslar ki, hemen akabinde istedigim donanimda a3 sb bulamayinca "size a3 sedan verelim" dedi..

devlet de suclu bu fahis vergi oranlari icin, firmalar da bunu kullaniyor.. ama halk olarak en kabahatli biziz, kim kendinden cok firmada veya devlette kusur buluyorsa gaflet icindedir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CemUsUs -- 14 Haziran 2014; 13:48:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bmw prestijli bir marka ve bu şekilde fiyatlandırma yapmaları aslında güzel. 140 bine 320d verseler piyasa 3 serisinden geçilmezdi. Adamlar düzeni oturtmuşlar, aylık kotaları da belli. Yani fiyatı düşürüp sürümden kazanma gibi bir dertleri de yok. Bu yüzden çok güzel bir düzen oturtmuşlar.

M paketsiz birşeye benzemeyen tipsiz, boş bi-xenonsuz 3 serilerini insanlara 120 bin gibi fiyatlara iteliyorlar.

İnsanımız biraz uyanık olup bu arabaya bu para verilmez deyip vazgeçse zaten herşey normale dönecek ama nerde...

Bence Bmw ticari açıdan en mantıklı ve doğru olanı yapıyor.
  • MaTaDoR kullanıcısına yanıt
    O paranin 20 bin altina kahverengi insignia 1.6 mt cosmo 19 " jant sunroff flexride sasi bi-xenon bulunan insignia alsalar daha iyi

• Suçu borusandan çok iç talepteki bitmez lüks araba iştahında aramak lazım.
    Bazıları diğer markaları hala 80 lerde 90 lardaki gibi düşünüyor.
    1.6 motora o kadar para vermek zihniyetle alakalı kafa yapısıyla alakalı.
    Bu kadar vizyon dar olursa bu fiyatlar da müstehak olur.
    Autobild de karşılaştırma vardı 1.4 tsi octavia ile 3.16 i bmw. Forumu düzenli takip edenler bilir.
    Octavia bir çok konuda üstün ama burada bmwnin octavia dan neredeyse 2 katı fiyatı daha fazla. Bu zihniyet devam ettikçe komodi de devam eder elbet.!!

• Dediğiniz doğru yalnız liste fiyatlarına aldanmayın, 1.16i için tuvnera 17.000 lira indirim aldı liste fiyatından. Neredeyse %17 ye takabül ediyor iskonto oranı.
  • Bayiye 100 kez gittim bu Teknoplus sunroof bej deri 320d için alabileceğim son rakam tabiki liste fiyatına bakmıyorum.

• neden indirim yapsın satış olduktan sonra
  • 320d ye alternatifde r design s60 2.0 performans olarak aynilar r design dis tasarimda 3.20 yi oper yakitlar da ayni saglamlik ortada donanun ortada fiyat farki ortada

• quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

Dediğiniz doğru yalnız liste fiyatlarına aldanmayın, 1.16i için tuvnera 17.000 lira indirim aldı liste fiyatından. Neredeyse %17 ye takabül ediyor iskonto oranı.

Tam olarak ne fiyat aldı hocam? Konusu var mı?

• spinattimyalnizliga kullanıcısına yanıt
    Konusu yok dostum, 106 binden 89 bine düşürmüş. Baya dolu araç. Bir arkadaşımda geçenlerde %15 almıştı telefonda. Dizellerde de iyi indirim yapıyorlar. Tabi tüm bunlar %45 ötv fiyatlarındaki şişikliği nötrlemiyor.
  • Marmaratic M kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle dengelemiyor bence de. 0 araç almak için uygun zaman değil. Bir yandan da daha da kötüye gider mi diye düşünüyorum.

• Bu konuda Volvo kral dizel-benzin farkı çok çok az

V40 için 3.000 Tl için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

Kesinlikle dengelemiyor bence de. 0 araç almak için uygun zaman değil. Bir yandan da daha da kötüye gider mi diye düşünüyorum.

Heh dengeleyemiyor aklıma gelmedi o sözcük iki saat. Bu saatten sonra fiyatlar düşemez. Cari açık çok yüksek. Bayi karı düşsede vergi artacaktır.i

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marmaratic -- 14 Haziran 2014; 18:28:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

Bu konuda Volvo kral dizel-benzin farkı çok çok az

V40 için 3.000 Tl için.

Volvo da bagaj özürlü be hocam.

• Araba fiyatları eskisi gibi ucuz olmayacak boşuna beklemeyin. Kriz sonrası abd piyasalara bol para verdi, millet evini arabasını aldı o sırada. Şimdi de o krediler ödeniyor. Artık ucuz araba devri kapandı, bu fiyatlara alışın derim. Parası olan alacak(ki premium satışlarına bakarsanız görürsünüz), olmayan da bakacak. Acı ama gerçek bu.
  • Bmw liste fiyatina bakmayin 155 lik 320ed yi 133 e biraktilar 3 bakimda hediye 3000 de o 130 a gelir aralikta aynisi 117 di kur farki otv farki fln model 2014 olmus oldu sonuc 13 bin fark var 5 bini devlete 5 bini 1 yas yeni araca 3 bin zam sayilir cok degil mevcut kura gore ama 3 kasaya cok yinede BENCE
    Bu arada 76 ya sattiklari insigniaya hangi akla hizmet 17 bin zam yaptilar mesela sanki cok satan arac gibi en avantajli fiyatlar leon astra da su sira

• trust06 T kullanıcısına yanıt
    Hocam o nedenle Volvo'da port bagaj kullanan insan yurtdışında çok var yani ona çözüm var.
  • Valla ben 2013 model 320d i 137 e almistim turkiye paketi. Verdigim para icin pisman degilim cok da uygun fiyata almistim bu rakamlara bulursaniz kacirmayin

• Borusan açısından sorun yok, Mayıs ayında Ford kadar BMW satıldı ve satışların büyük bir payını da 3 Serisi oluşturmuştu. Lüks marka olduğu için indirim konularında da taviz vermezler, markanın prestiji açısından kısmen doğru bir hamle.

Burada esas yanlış olan, sportiflik ya da diğer kategorilere göre otomobil alımının belirlenmeye çalışılması ve bu tüketim çarkının devam ettirilmesi. Dünden beri enteresan konular açıyorsunuz ve bunun sonucunda da alamadığınız ve sizin için büyük bir dert olan (!) 3 Serisi, birkaç sene sonraya kadar 200.000 TL'den başlar hâle gelecek.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.