Şimdi Ara

312d sprinter Hakkında yardım (2.el araç tercihi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
15.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 312 SPRINTER __UZUN ŞASE__ON NUMARA__TEKSTİL ARACI__
    İlan No: 230810475
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-mercedes-benz-312-sprinter-uzun-sase__on-numara__tekstil-araci-230810475/detay

Arkadaşlar merhaba
    Daha önce yıllarca vw volt ve crafter kullandım şimdi tekrar bir panelsen araca ihtiyacım var
    İlandaki araç yaşına göre temiz görünüyor ancak sprinter konusunda tecrübem yok
    Aracı İstanbul Sakarya arasında ortalama 2-2,5 ton yükle kullanacaz crafter 163hp sıfır problem yaşadık en dolu halinde bile 130-140km rahat gidiyor rampa yada düz kesinlikle fark etmiyordu
    Şimdi bu araç yolda bizi üzermi ??
    Müzmin bir sıkıntısı olabilirimi
    Birde bunlarda 313 modelleri daha güçlü deniliyor 312 de turbo varmı motor gücü nedir :))
    Böyle böyle sorular var aklımda kullananlar yada bilenler yorum yaparsa mutlu olurum :)
    Saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilen gören duyan yokmu:)

• Volt bulunabilrse daha iyi olur diye düşünüyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-volkswagen-acill-temiz-sahibinden-satilik-207003448/detay

• 312 d ,mercedesin eski kasa sprinterdaki kullandığı 120 beygir 280nm torkluk bir motor 4 silindirli.mekanik bir yakıt sistemi var yani telli sistem.gaz teli vardır.10 valfli.turbosu var.ancak 163 hp crafterla karşılaştırmak imkansız olur.model yıl ve motor farkı çok çünkü.bende crafter kullanıyorum extra uzun şasi 163 hp 2.0 bitdi.312d sizi üzer yokuşlarda vs crafterdan sonra iyi gelmez kesinlikle.mutlaka 313 CDI almanız lazım.313 CDI sprinterımda vardı benim,312d den biraz daha iyi gidiyor.312d ve 313 CDI karşılaştırırsak;

313 CDI:

Common Rail turbo dizel motor
    Elektronik yakıt pompası
    yeni kasa

312d:

kara düzen eski nesil bir turbo dizel motor
    mekanik(telli)yakıt pompası
    eski kasa

eğer alabilecekseniz 313 CDI kesinlikle şart.312d den çok daha iyidir.ancak ben size 200hp ford transit öneriyorum.ne çıkamadığınız yokuş kalır ne yükleyemediğiniz ağırlık.illede sprinter olacaksa da kesinlikle 163ps bakılmalı.crafterlar içinde durum aynı.

312d yük için ideal değildir,performans alamazsınız ve de çok yakar sesli çalışan bir motordur.

313 CDI biraz daha performanslıdır,ve common rail tip olmasından daha sessizdir.

lt 35 lere (volt)bakacak olursak,bunlarda 2.5 TDI 5 Silindirli 110 HP 280 nm torklu motor bulunmakta.bu da yük için uygun değildir.2.8 TDI 4 silindirli 160 hp motorlara bakılmalı volt alınması için,zira yükü o yıllardaki sprinterlara göre en iyi çekecek olan bu motordur.

ekleme:ilandaki araca bakmayın bile,km çok fazla.ve 313 cdi ye göre çok çok donanımsızdır.

ek olarak 313 cdi de airbag,ABS,ASR,ESP(opsiyonel çoğu 313 lerde bulunmuyor nadir varsa vardır)2 cam otomatik,ön cam ısıtma rezinstansı gibi birçok özellik var.en büyük yeniliğide CDI motor olması zaten.sırf bu nedenden dolayı bile 313 CDI alınır.durumunuz yetiyorsa 312d lere bakmayın bile,313 CDI bakın direk.

ekleme 2 : Sprinter 313 CDI motor verileri;

130 PS 300nm tork

ayrıca bu motor max tork ve gücünü çok düşük devirlerde veriyor bu da tercih için bir başka sebep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoloClassic75 -- 27 Eylül 2015; 2:11:00 >

• PoloClassic75 kullanıcısına yanıt
    mükemmel cevap çok teşekkür ederim
    Maddi imandan dolayı crafter tekrardan alamıyorum ibreyi volt yada 313 lere çevirmek gerekiyor ama en doğrusu 2.8 volt olarak görünüyor
    Tekrardan çok teşekkür ederim harikasınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayramadim -- 27 Eylül 2015; 17:40:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayramadim

mükemmel cevap çok teşekkür ederim
    Maddi imandan dolayı crafter tekrardan alamıyorum ibreyi volt yada 313 lere çevirmek gerekiyor ama en doğrusu 2.8 volt olarak görünüyor
    Tekrardan çok teşekkür ederim harikasınız

Estağfirullah,herşey sizin için bu arada 2.8 TDI voltların 160 beygirlikleri nadir bulunur,2.8 motor nadir bulunur zaten,ortalık 2.5 kaynıyor.ama genelde lt 46 larda daha fazla 2.8 var.lt 46 aynı kasanın çift teker versiyonudur.asıl ilacınız lt 46 laf arasında lt 35 demişim.lt 46 da bulunan arkadaki çift teker hem daha ağır yükleri kaldırır,hemde yüklüyken aracın yol tutuşunun daha iyi olmasını sağlar.ayrıca lt 46,mercedes sprinter 413 CDI ın kardeşidir.lt 46 2.8 bulursanız klimalısını alın,rahat edersiniz saygılar.

Edit:biraz daha pahalı olacaktır ama sprinter 413 CDI da bakabilirsiniz bütçeniz uygunsa.volt serisinin içi,sprinterin 1995-1999 arası eski kasanın içiyle aynıdır neredeyse,sadece ekstra özellikleri vardır(hız sabitleyici,klima,TDI motor gibi)2000-2006 sprinterların içi ise bambaşkadır,daha moderndir.volkswagen,crafter ile sprinterin içini aynı yaptı.yani modernliği crafter ile yakaladı diyebiliriz.2005 model volt ile 2005 model sprinterin içi aynı değilken,2008 sprinterla 2008 crafterin içi nerdeyse aynıdır.Buradan anlayabiliriz.bu yüzden voltların fiyatı o dönemdeki sprinterlara göre ucuzdur,2005 volt iç mekanının 98 sprinter ile neredeyse aynı olmasından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoloClassic75 -- 28 Eylül 2015; 2:00:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar hala daha araba alamadim
    Yeni bir başlık açmaktansa buradan tekrar sorayım

İlan No: 301250262
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-mercedes-benz-masrafsiz-sahibinden-5-plus1-orta-sase-301250262/detay

Orta şase olarak bilinen ilandaki aracın m3 hacmini bilen varmı bazısı ilanlara 12m3 yazmış mümkün değil zaten uzun şaseler 15 değilmiydi uzunu 15se bunlar Nasıl 13 oluyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.