Şimdi Ara

31 MART 2019 YEREL SEÇİMLERİ [ANA KONU] (23.06.2019 İSTANBUL SEÇİM TEKRARI KARARI ALINDI) (1109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.223
Cevap
34
Favori
1.400.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
415 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11071108110911101111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sonradan aday eklenebiliyor mu tekrarlanan seçime?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Naganzo

sonradan aday eklenebiliyor mu tekrarlanan seçime?
    Normalde kesinlikle yasak ama artık hukuk kuralları içinde yarışmadığımız için bilemiyorum.
  • O değilde meclis ne zaman açılıyor ?

Göreceğiz o 40 lira vaat ne oluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Youtube 'da gördüm bunlar herşeyi yapacak herhalde .....

36 dakika önce
    Arkadaş seçmen kaydım silinmiş kadıköyde oturuyorum, hata var sandım ilk başta takmadim sonra 3 arkadaşımın daha seçmen kaydı silinmiş. Ysk ya giriyorum çıkmıyor bi ilgilenin şununla neler ceviriyorlar yine

Devamında tekrar yanıt olarak yorum atmış

ysk yi aradim kaydiniz gözükmüyor diyor utanmadan. Nüfus müdürlüğüne git dediler tekrar arayin falan bu ne kardes

linkide atayım.
    https://www.youtube.com/watch?v=LHc0VTNRohI
  • Erdoğan resmen ucuz kurtuldu.

Normalde başkanlık seçimleri bu yıl Kasım ayında olacaktı.Mümkün değil kurtaramazdı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Erdoğan resmen ucuz kurtuldu.

Normalde başkanlık seçimleri bu yıl Kasım ayında olacaktı.Mümkün değil kurtaramazdı..
    kurtarırdı hocam anadolu diye bir gerçek var maalesef. Orada hala aşırı bağnaz ve gerçeklerden uzak bir kitle yaşıyor

ama adım adım ilerlendiği taktirde ve tayyip böyle mağdurlar yaratıp kendi ayağına sıkmaya devam ettiği müddetçe bu işin sonu aydınlık olacaktır diye umuyorum.

Sonuçta artık gerçekleri konuşan, hafif hafif uyanan bir kitle daha var. İstanbul'da var. Amacımız ve umudumuz bunu anadolu'da da sağlamak

• Adamlar denizden cıkıp gelmışler yaw
  • Tüm anket verileri elimde, imamoğlu banko 3 puan ile seçimi kazanıyor. Kaybetme ihtimali şuan için eksi seviyelerde, kısaca imkansız diyebiliriz. 31 mart seçim anketleri ile karşılaştırınca, anket şirketlerinin yanılma payı tek olarak var fakat ortak olarak yok olduğu ortaya çıkıyor.

Sadece tek bir sorun var.

Erdoğan mitinglere bu ay başlar. Halka ne diyeceği önemli.Yüksek ihtimal çaldılar, hırsız bunlar gibisinden görüntülü anlatımlar yapacaklar. Binali ise etkisiz olarak arka planda kalacaktır ama enerjisiyle ancak kemik seçmene hitap edecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Archangel

Tüm anket verileri elimde, imamoğlu banko 3 puan ile seçimi kazanıyor. Kaybetme ihtimali şuan için eksi seviyelerde, kısaca imkansız diyebiliriz. 31 mart seçim anketleri ile karşılaştırınca, anket şirketlerinin yanılma payı tek olarak var fakat ortak olarak yok olduğu ortaya çıkıyor.

Sadece tek bir sorun var.

Erdoğan mitinglere bu ay başlar. Halka ne diyeceği önemli.Yüksek ihtimal çaldılar, hırsız bunlar gibisinden görüntülü anlatımlar yapacaklar. Binali ise etkisiz olarak arka planda kalacaktır ama enerjisiyle ancak kemik seçmene hitap edecektir.
    KONDA, A&G (Bunu her ne kadar sevmesem de) ne diyorsa ona yakın sonuçlar geliyor çünkü bu insanlar yılların anketçileri. Adil Gür'ün referandum tahminine bakmayın, para aldığı net bir şekilde belli. 31 Mart'ta İmamoğlu'nun kazancağını da ima etmişti. Şimdi mesela İmamoğlu kazanacak diyor. KONDA ise bir şey değişmeyecek diyor.

• Birde youtube üzerindeki seçim anketlerini izledim. Onlar hakkında teker teker bilgi toplamak zor fakat şunu belirteyim..

Ortalama sonuçlar, rakamlar 1-2 ileri geri oynayabilir. Çekim yerleri..
    1.Yer
    Binali:3 oy
    Ekrem:30 oy
    2.Yer
    Binali:5 oy
    Ekrem:18 oy
    3.Yer
    Binali:8 oy
    Ekrem:26 oy

Yani Binali sadece kemik seçmen tarafından oy alacak. Kemik seçmen de bildiğiniz üzere cemaat-sofi-menfaatçiler-ahaber izleyen seçmen olarak gidiyor. Yoksa kemik seçmene bir tane plevne marşı dinlet, ön planda da erdoğan ey amerika desin yine oy verirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Archangel -- 1 Haziran 2019; 21:4:28 >
  • Ayrıca ulaştırma bakanıyla iç işleri bakanının yorumlarına bakarsanız. Süleyman soylu istanbulda tezgah var diyor.. Ulaştırma bakanı ise istanbulu kaybetmemeliyiz diyor.. Yani anket verileri onlarında elinde, durumu onda biliyorlar.. Onlarda kaybedeceklerinin farkındalar.

İstanbulu alsak bile dert bitmez. Daha önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimi var.. İç anadolu bölgesinde mümkün olduğunca akp oy kaybetmeli.
  • Sokak anketlerinde Mansur Yavaş'ın galibiyetindeki hava var. Hile, hurda olmazsa seçim 2-3 puan İmamoğlu üstünlüğüyle sonuçlanır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İmamoğlu yeniden seçilirse , partili cumhurbaşkanı kayyum atayabilirmi ? Böyle bir olay olursa kaos olmazmı ? Burası Türkiye her şey olabilir , düşünmek lazım.
  • dogangoxel kullanıcısına yanıt
    içişleri bakanı bile imamoğlu kötülüyor bunlar herşeyi yapabilir bu saatten sonra heryer ellerinde...

Seçime sadece istanbul büyükşehir için girmemiz bile adamların isteği herşey komedi ya... çıldırmamak elde değil.

Cumhur daha bugün çaldılar dedi hiçte çekinmiyolar
  • Bu ülkede artık sol zihniyete iktidar imkanı kalmadı, eğer sağ partiler çok fazla ekonomiye zarar vermezse Ak parti örneğinde görüldüğü gibi daima yüzde 50-52 bandında oy alarak iktidar olacaklar
  • Cumhurbaşkanlığı seçimini erdoğan kaybedecek. Bekle ve gör.

Bu arada buda 2014 vs 2019 karşılaştırması. Boş konuşmayın rica ediyorum verilerle gelin.. Ak parti önemli tüm illeri kaybetti.. 23 haziranda istanbulu kaybettiği vakit zaten ak parti devri bitmiş olacak.
    31 MART 2019 YEREL SEÇİMLERİ [ANA KONU] (23.06.2019 İSTANBUL SEÇİM TEKRARI KARARI ALINDI)
  • Cumhurbaşkanlığı seçiminde

Yüksek ihtimal İyi parti ve HDP aday çıkartmayacak. HDP'nin adayı zaten hapiste.

AKP %50'nin altına indi, %45den de düşüp 44.3 e düştü.
    Şuan seçim olsa %42 oy alır CHP, AKP ise %44.3 arada %3-4 oy fark kalır. Matematiksel olarak bu verilerin daha da CHP için uygun hale gelmesi gerekiyor. Bu neden ile imamoğlu istanbulu aldığı vakit cumhurbaşkanlığı seçimine kadar iyi işler yapması lazım.

Davutoğlu parti kurarsa, huzur parti. Oda oyları bölecektir. %1-2 alması muhtemel.
    AKP:44.3
    CHP:30.1
    HDP:4.2
    İyi parti:7.4
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Archangel

Cumhurbaşkanlığı seçimini erdoğan kaybedecek. Bekle ve gör.

Bu arada buda 2014 vs 2019 karşılaştırması. Boş konuşmayın rica ediyorum verilerle gelin.. Ak parti önemli tüm illeri kaybetti.. 23 haziranda istanbulu kaybettiği vakit zaten ak parti devri bitmiş olacak.
    Ak parti'nin yerel seçimlerde oyu azalmadı, ittifak tam yüzde 51,64 oy aldı, benim gibi, Mhp, Akp parti ile ittifak yaptığı için Mhp'ye oy atan Ak partililer var, ittifakın yüzde 51,64'lük oyu ikinci tura kalacak bir cumhurbaşkanlığı seçiminde Ak parti'nin çıkabilceği oy potansiyelini gösteriyor, dolayısıyla benim tezim doğru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlbatrosD.IIIFazılBey -- 2 Haziran 2019; 11:7:7 >

• İstanbul kaybedilirse her yer kaybedilir. Bunu not edin ve yazdığımı tekrar iyi okuyun. MHP'nin %7 lik oyu cumhurbaşkanlığı seçimine kadar azalacak.
  • 
Sayfa: önceki 11071108110911101111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.