Şimdi Ara

3090 bile aslinda 1080p karti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran karti bolumunun usta trolundan yine komik bir konu. Dolar olmus 8.3 vatandasin biri 3090 1080 p kartidir diyor. Hemde Turkiyede soyluyor bunu. He babam he.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

Ekran karti bolumunun usta trolundan yine komik bir konu. Dolar olmus 8.3 vatandasin biri 3090 1080 p kartidir diyor. Hemde Turkiyede soyluyor bunu. He babam he.

4k monitör alıp 60hz de 3090 ın hakkını verdigini düşünen varsa hayırlı ugurlu olsun

• Hz Fpsyi etkilemez senin mantığına göre fps hzi geçmeli ama buna gerek yok sadece th yırtılma oluşmaması için bu gerekir shooter oyunlarındada uçan tekmeyle hassas atışlar yapılmadığına göre atışlarıda hiç etkilemez. Şöyle düşün 10fps 144 hz, 10fps 60hz bilmem anlatabildimmi. Çok mslik çok düşük avantaj belki 2 üst düzey esportçudan birine avantaj sağlayabilir. Yani kısaca 60hz 60fps bir bilekçinin ağlama sebebi değildir, ping önemli tabi. Avantaj istiyorsan 3090 1060 gibi kartlardan her halükarda daha yüksek fpslerden dolayi avantaj sağlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En güzeli 360p e alıp oynayacaksın mis gibi kafa rahat ve dümdüz

• quote:

Orijinalden alıntı: münşi

uzun uzun ayzardım da gerek yok evet kardeşim aynen rtx3090 1080p kartıdır  

2 sene sonra assassins creed hüsamettin çıkınca 3090 1080p60 verse şükredin

• quote:

Orijinalden alıntı: TeknolojiveBililisim

Hz Fpsyi etkilemez senin mantığına göre fps hzi geçmeli ama buna gerek yok sadece th yırtılma oluşmaması için bu gerekir shooter oyunlarındada uçan tekmeyle hassas atışlar yapılmadığına göre atışlarıda hiç etkilemez. Şöyle düşün 10fps 144 hz, 10fps 60hz bilmem anlatabildimmi. Çok mslik çok düşük avantaj belki 2 üst düzey esportçudan birine avantaj sağlayabilir. Yani kısaca 60hz 60fps bir bilekçinin ağlama sebebi değildir, ping önemli tabi. Avantaj istiyorsan 3090 1060 gibi kartlardan her halükarda daha yüksek fpslerden dolayi avantaj sağlar.

benim için söylüyorsan o mantıkta oldugumu nasıl anladın bilemiyorum

ekrandaki hz den faydalanmak için fps ile hz in aynı olması lazım

360hz 180 fps diyelim sen 360 resim göremiyorsun 180 resim görüyorsun 360hz olsada %50 kapasitede kullanıyorsun

360hz 360fps olsa 360 resimin tamamını verebiliyor ekran daha yumuşak bir görüntü oluyor

• şoray uzun yolda kullanıcısına yanıt
    1-Yani 60fpsden sonraki yumuşaklığı çok anlayamazsın hadi 100 olsun.
    2-Konuyu gündemimize uygun olarak cevap vermeye çalıştım, yazdıklarınızın aime pek bir katkısı yok yani 200 fps alabiliyorken 360hzin aim için üstdüzey bir esportçuya belki çok az katkı sağlar.

• 1080p 360hz ile yaşayacağınız şeyler az çok belli. En iyi gpu bile scaling sorunu yaşıyor. Bu da aldığınız gpu yu tam kullanamayacak olmanız demek. Üstüne 300 üstü fps ler ile cw yaşama ihtimaliniz çok yüksek.

O sebeple 120-180hz arası bir ekran ile onu besleyecek çözünürlülükteki ekran kartı almak en mantıklı hareket oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 29 Ekim 2020; 21:26:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeknolojiveBililisim

1-Yani 60fpsden sonraki yumuşaklığı çok anlayamazsın hadi 100 olsun.
    2-Konuyu gündemimize uygun olarak cevap vermeye çalıştım, yazdıklarınızın aime pek bir katkısı yok yani 200 fps alabiliyorken 360hzin aim için üstdüzey bir esportçuya belki çok az katkı sağlar.

amacım artık 60hz in tarih oldugu ve 3090 ın 4k da 50/80 fps arası fps verdigini belirtmekti

3090 ın 4k kartı oldugunu sananlar yanılıyor bana göre

144hz günümüzün düşük standardı artık(tr de çogu kişi almasada böyle)

144hz bir monitörü 4k da doyuramayacak 144 fps civarı fps veremeyecek bir karta 4k kartı denmesinin yanlış oldugunu düşünüyorum

• 144hz monitörü alanlar 3090 için veya 4k almak için almadıki alınma sebebi en mantıklı çözüm idi. 4K olayına gelince tamamen absürt birşey, nvidianın tabana yönelik söylemleri 13 sene öncede piyasada abi 1gb ramli ekran kartı nekadar diyenler doluydu şimdi 1050ti ile 10sene önceki oyunuda 4k da oynarsın ayrıca Nvidianın oyunlarıda buna yönelik domine etmesi hiç hoşbirşey değil bu yüzden dss gibi teknolojilerin çokta tarafı değilim. Kısaca 4knın bir standartı yok ama şuan yapılan oyunlar buna göre yapılabilir.

• göreceli bir durum kimine göre 2k 144hz kartı olur kimine göre 4k 60hz

• quote:

Orijinalden alıntı: Hands0meJack

göreceli bir durum kimine göre 2k 144hz kartı olur kimine göre 4k 60hz

Kimine gorede 8k 30hz karti diyebiliriz ozaman:)

• Rtx3090 3700x 1080p testleri cogu oyunda %70-%90 kullanimda kart 100 fps ustunu anca goruyo

• quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

Rtx3090 3700x 1080p testleri cogu oyunda %70-%90 kullanimda kart 100 fps ustunu anca goruyo

boşver kardeş bu foruma kalsa 3090 8k 360 hz kartı

• şoray uzun yolda kullanıcısına yanıt

Hocam konuyla alakasız, bu tip kanalların testleri fake simulasyonlar. Prim vermeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmettsezis

Hocam konuyla alakasız, bu tip kanalların testleri fake simulasyonlar. Prim vermeyin.

bu da mı simulasyon

https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-rtx-3090-gaming-x-trio/6.html

size kalsa rtx 3090 4kda 1000 fps veren bir kart

• "KONUYLA ALAKASIZ"

"KONUYLA ALAKASIZ"

"KONUYLA ALAKASIZ"

Dalga mı geçiyorsun? Siz kim? Biz kim? Engelle engelle bitmiyor

"KONUYLA ALAKASIZ"

"KONUYLA ALAKASIZ"

"KONUYLA ALAKASIZ"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmettsezis -- 31 Ekim 2020; 0:19:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ALLAH BİR İNSANI TECHPOWERUPU YALANLAYACAK KADAR NVIDIA YALAYICISI YAPMASIN

• arkadaş standart 360 hz değil 144 hz 240 hz desen neyse de ben inaniyorum ki dx12 li yeni nesil oyunlarda 1080p 144 / 240 fps verebilecek kadar optimizasyonlu olabilir yani neden olmasin hm

• quote:

Orijinalden alıntı: ZewZack

arkadaş standart 360 hz değil 144 hz 240 hz desen neyse de ben inaniyorum ki dx12 li yeni nesil oyunlarda 1080p 144 / 240 fps verebilecek kadar optimizasyonlu olabilir yani neden olmasin hm

144 dusuk seviye artik dedim zaten 240 iyi dedim zaten yukarda bak mesajima

Rakamlarla konusuyoz biz

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.