Şimdi Ara

307'ye uygulamalar (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
421
Cevap
10
Favori
71.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gercekten güzel olmus güle güle kullanın hocam
  • Teşekkürler arkadaşlar

Dün Peugeot sahipleri olarak abant'ta piknik yaptık.
    Ankara ve Bursa'dan da gelen arkadaşlarımız oldu.

Tek benzinli bendim.

307'ye uygulamalar

307'ye uygulamalar

307'ye uygulamalar

307'ye uygulamalar

307'ye uygulamalar

307'ye uygulamalar

307'ye uygulamalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 15 Mayıs 2011; 20:04:24 >

• bir arkadaş 2cm lik spacer satıyor.

spacer kullanan var mı?
    özellikle yüksek hızlarda (ayda yılda bir kere çıkıyorum ) yalpalama gibi sorunlar çıkarır mı?
    aracın iz açıklığı genişleyeceğinden aktarma organlarına yük bindirir mi?

3 cm lik yay ile beraber güzel görünüyor.

307'ye uygulamalar
  • Sonunda Bmw F10 kasa stoplarını ve Audi B8 kasa ledlerini aldım.

Stoplar 307'ye bir şekilde uydurulabilir. En azından sadece park lambaları bile konabilir.
    Fakat ledler ne fara sığar ne de tampona uyar.Ayrıca A4 deki ledler beyazın haricinde kırmızı da yanıyorlar. Keşke sarı yansalar.
    Ledlerin sadece reflektörlerini kullanacağım. Ayrıca ledler de hem sarı hem de beyaz yananlarla değiştirilecek.

307'ye uygulamalar

307'ye uygulamalar

307'ye uygulamalar

307'ye uygulamalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 4 Haziran 2011; 4:38:48 >

• Guzel olacagina eminim. :)
  • Bencede cok güzel olur hocam :)
  • Merakla bekliyorum
  • Ergin abi F10 stop,B8 led yazınca başlıkta merak ettim doğrusu ve fotoları görünce de şaşırdım.Nasıl bir uygulama yapacaksın merak ediyorum doğrusu.

Bu arada spaceri genelde jantları biraz daha dışarı çıkarmak için ya da sığmayan jant için kullandıkları gibi 4 bijon olanı 5'e çevirmek için de kullanıyorlar.Bir sorun çıktığını duymadım.Mesela Konya'da komple EK kasa Civic 1.4is'i EK-9 Type-R'a çevirdiler görünüm olarak.Type-R'ların jantları 5 bijonludur,Japonya'dan jant getirttiler filan.Spacer kullandılar o araçta da.Bir sorun yaşamadılar.

Bu arada Ergin abi sana birşey soracağım.Geçen hafta aracıma ledli stop aldım ve sinyaller normal hızından daha hızlı yanıp sönmeye başladı abi.Bunu birkaç kişiye sordum ve sinyal flaşörü denilen ve ebay'da satılan bir parçadan bahsettiler.O parçadan da Türkiye'de yokmuş.Ya da ben bulamadım.Bu sinyalin hızlı yanıp sönmesi hakkında verebileceğin fikir;edebileceğin yardım var mıdır abicim?

• arkadaşlar teşekkür ederim.

serhat , normalde sinyal lambaları 21watt. ledlerde ise daha düşük güç tüketimi var.
    mesela bmw nin sinyalleri 9 watt gibi birşey.

aracın sinyal devresindeki kondansatör , daha düşük güçlü tiplerde daha hızlı dolup boşalıyor.
    dolayısı ile sinyaller daha hızlı yanıp sönüyor.

sen ya orjinal tüketimin olan 21 wattlık gücü eşitlemek için ayrı bir yük bağlayacaksın ya da eski ampülünü de kullanacaksın.
    eski ampülü kullanırsan bagajın içine sal dursun.

Aynı sorun benim de başıma gelecek şimdi
    Bmw nin ledlerini olduğu gibi sinyal olarak kullansam bende de çok hızlı yanıp sönecek.
    Tüketimi 21 watt dolaylarına çıkarmam gerekli ki normal sürede kondansatör şarj,deşarj yapsın.

Bu arada spacer'dan vazgeçtim. Sadece 3.5 cm lik yay düşünüyorum. Ama altını vururum diye de korkuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 4 Haziran 2011; 15:36:10 >

• Abi 3.5'luk yayla sürtmez kaldı ki senin jantlar da büyük.Bende 15" jant var;4'lük yayla biniyorum.Buna rağmen sürtme yok araçta.Sadece egzos yere değiyor ara sıra;o da yere yakın kaynattırdım düz görünsün diye ondan..

Bu arada verdiğin bilgiler için teşekkür ederim abi.Bagaja ekstra ampul işi olmaz gibime geliyor;gerek yok gibi.

21 watt'a çıkarmak için başka ne gibi bir işlem yapılabilir?

Ya da bahsettikleri sinyal flaşörü denilen parçayı sipariş edip bağlatsam olur mu?Çok can sıkıcı bir durum ve sinyal vermiyorum neredeyse 1 haftadır o olay yüzünden..
  • pek bilgim yok bu konuda ama dediğim gibi ya sinyal lambanı 21 watt'a çekeceksin , ya da aracındaki sinyal devresindeki kondansatörün farat'ını değiştireceksin.

piyasada eskiden taş dirençler vardı. belki bunlar işini görebilir.

Bu arada audinin ledlerini sökmeye başladım.
    piyasadan şerit led alacağım.
    sonuçta ledleri gösteren reflektör kısmı. ledlerin boyu mercimek kadar ama reflektör ışığı baya dağıtıyor.

307'ye uygulamalar

307'ye uygulamalar

bir tarafında soğutucu var , diğer tarafında ise reflektör var.
    led tam arasına oturuyor

• Buda Park lambası

307'ye uygulamalar

307 nin stopları biraz dalgalı. o yüzden böyle bulanık çıkacak.
    ya da şeffaf stop alıp içine koymak gerekecek.

Bmw de böyle yanıyor çünkü
     307'ye uygulamalar

• Teşekkür ederim abi.

Kolay gelsin sana da tekrardan.
  • İşinize karışmak gibi olmasın ama bulanık çıkarsa bence bir anlamı olmaz f10 stoplarının, şeffaf yapmalısınız
  • üstad muhteşem yapmışsın herşeyiya vallahi hayranlıkla baktım ellerine sağlık.bizde yolun başındayız :) oto elektrikden anlamadığım için ufak tefek eklemeler yapıyorum aracıma.
  • Kolay gelsin. Baştan sona okudum tüm yaptıklarınızı. Oldukça başarılı ve azimlisiniz bu konuda. İyi günlerde kullanın:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoom_grange

Kolay gelsin. Baştan sona okudum tüm yaptıklarınızı. Oldukça başarılı ve azimlisiniz bu konuda. İyi günlerde kullanın:)

+1

• Teşekkürler arkadaşlar.
    zaman bulduğumda stop için çalışmalara başlayacağım.
    Şeffaf stop üzerinde çalışma yapılacak.

http://www.daytonatuning.com/pictures/reformtuning.com_PEUGEOT_307_HB_SONAR_KROM_ŞEFFAF_STOP.jpg

154 tl fiyatı var.
  • Ergin bu HUD uygulamasını cepten çalıştırınca cama nereden nasıl yansıtıyorsun ???

bende satınalacagım uygulamayı ama nasıl oluyor ?
  • gösterge siperliğinin hemen arkasına koydum.
    zaten gece sende en verimli yeri bulursun.
    gps li cep telefonuna indirebilirsin.

bu arada istek üzerine submarine light uygulamasını paylaşıyorum.
    Başka bir konudan alıntı yaptım.

308 premium pack de sanırım sadece parklar açıkken yanıyor. yani gündüz çalışmıyor.
    oysa ki yaptığım uygulamada gündüz de yanacak.daha doğrusu araç çalışırken lamba da yanacak.

bunun nedeni 308 de park lambasının açık olduğunu belirten kablonun 307 lerde olmaması.

zaten o soket boş kalıyor. biz onun yerine harita lambasından bypass yapacağız.
    sonuçta harita lambası da araç çalıştığı zaman aktif oluyor. yani durduk yere led yanmayacak. araç çalışırken yanacak.
    by-pass yapılan yer aşağıda.
    eğer 308 sahiplerinde de 4.soket yok ise onlarda bu şekilde ek yapacaklar sanırım.
    görüldüğü gibi 4 adet soket girişi var.

soldan sağa doğru
    2 li ( harita lambası sol)
    4 lü ( iç mekan aydınlatma )
    1 li ( 308 ler için park lambası açık sinyali ya da enerjisi)
    2 li (harita lambası sağ)

307'ye uygulamalar

eski kasa 307 lerin tavan aydınlatma soketleri
    biz bu beyaz soket üzerinde revize yapacağız.
    görüldüğü gibi renkler sırasıyla kahve,mor,sarıyeşil,kavun
    olması gereken renk dizilimi ise sarıyeşil,mor,kavun,kahve

307'ye uygulamalar

burada dikkat etmemiz gerek husus, kabloları tek tek çıkarıp yer değiştirelim.
    çünkü kablolarda enerji var kısa devre yapabiliriz.
    ya aküyü çıkarın ya da aracın ekonomi moduna geçmesini bekleyin.
    ya da dediğim gibi kabloları tek tek dikkatli bir şekilde çıkaralım.

ayrıca beyaz soket malesef yeni yerine girmeyecek.
    bıçakla hafif çıkıntılı yerleri yontmamız gerekecek.
    göründüğü kada zor değil sadece en baş taraftaki iki küçük çıkıntıyı yok etmemiz gerekyor.
    soketleri yanlış yere takmasınlar diye alınmış ufak bir önlem ama biz o soketi oraya takmak için ısrar edeceğiz

kabloları soket yuvasından çıkarmak için soketin yan kapağını açmamız gerekiyor.
    sivri uçlu ekipman ile de soketin tırnağını hafif yukarı kaldırıp kabloyu çekmemiz gerekiyor.

307'ye uygulamalar

307'ye uygulamalar

olması gereken renk dizilimi
    foto makinem yanımda yoktu ,biraz dandirik çıkmış fotolar

307'ye uygulamalar

kapı açıkken tavan lambası ( araç çalışmıyor )

307'ye uygulamalar

kapılar kapalı ama araç çalışırken

307'ye uygulamalar

307'ye uygulamalar

bu yukarıdaki işlemler eski kasa 307 ler içindi
    yeni kasa (makyajlı) 307 ler ki 308 lerin de bu gruba dahil olduğunu umuyorum aşağıdaki renk dizilimlerini yapabilir.
    yalnız her iki uygulamayı internetten buldum.
    bende tuttu. yeni kasa için yapılan revizyonda kötü birşey olursa sorumluluk almayım

işte orjinal dizilim

307'ye uygulamalar

olması gereken dizilim

307'ye uygulamalar

ayrıca yapılan by-passın daha açık görüntüsü

307'ye uygulamalar

bu by-pass ı tüm 307 kullanıcıları yapacak
    308 lerde ise 4.soket varsa yapılmayacak , yoksa yapılacak.
    kolay gelsin

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.