Şimdi Ara

307'ye uygulamalar (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
421
Cevap
10
Favori
71.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RomeodL.

Hocam aman bizi habersiz bırakma arabanın harbiden maşşalahı var iyi çalışmalar size.

ve Ses sistemi meselesinde yardımcı olabilirim.

valla çok makbule geçer, ses sistemim berbat çalışıyor çünkü.

kolonlarım kapı plastiğine montajlandığından 4. kademede kapılar zırıldıyor (ses şiddeti 0-30 arası)

ana ünite 4 X 35 watt magneti marelli marka cihaz
    kolonlarım ise hertz ,önler dcx 165 - arkalar dcx 130

kafamda kapıdaki kolonları kapı sacına monte etmek var.
    bunun için kasnak bile yaptırdık.
     307'ye uygulamalar
     307'ye uygulamalar

ses sisteminin optimum çalışmaması beni sinir ediyor.
    eldeki malzemeler çok kötü değil çünkü.

ne yapabiliriz acaba?

bagaja bir adet bass ve bunu destekleyecek bir amfidüşünüyorum açıkçası.
    kolonların ille component mi olması gerekir?

kolonu bu şekilde monte etmek gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 3 Mart 2012; 17:42:50 >

• Öncelikle büyük geçmiş olsun Allah beterinden saklasın kardeşim.
    Umarım fizik tedavi ile kısa sürede eskisinden de daha sağlıklı olursun.

Ergin bu uygulamayı 307HB'e uygulamıştım.Ses ses olmuştu tek kelimeyle.Yanlız hoparlörlerin altındaki destekleri MDF'den değil direk ağaçtan yaptır öyle daha güzel oluyor.Katları yapıştırırken teklenerde kullanılan tekne tutkalıda kullanırsan süper ötesi olur.Ben ikisinide denedim seçimim ahşap ve tekne tutkalından yana oldu.
    5 kanal bir JBL GTO 5355 kullanmıştım.Ses gayet güzel olmuştu 5 sokak öteden geldiğim duyulmuyordu ama ses temizdi baslar derinden ve yeterli idi(en azından benim için)
    Yanlız bizim arabaların üzerindeki park yardım sistemi ana ünitenin üzerinden geçerek kapıdaki hoparlörlere sesi iletiyor.Bu durumda ana ünite kapalı durumda iken anfide kapalı olduğundan park yardım sisteminin sesi duyulmuyor yada teyp açıkken araç içinde oldukça rahatsız edici bir ses meydana geliyor.

Şimdi elim erse SW'yede aynı kapı içi izalasyonu yapacağım ama kapı içlerini anfiyle sürmeyi düşünmüyorum.(yukarıda belirttiğim nedenden ötürü)
    Bagajada bir aktif bas koymayı düşünüyorum hem yerden tasarruf hemde gerektiğinde rahatça söküp eve alabilmek için.

Bende şu anda Sony Xplod serisi compenantlar çalışıyor anfi yok.
    Hertz'de güzel seçim olur.Ama en doğru karar dinleyerek almak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi login35 -- 4 Mart 2012; 10:36:13 >

• Geçmiş olsun hocam.

O kadar foto paylaşmanıza rağmen "forumun laneti" pardon nazarı değmemiş aracınıza Maşallah diyelim.

Bundan sonra da değmez umarım.Konunuz çok zevkli, takipteyim kolay gelsin , iyi çalışmalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: individual

quote:

Orijinalden alıntı: RomeodL.

Hocam aman bizi habersiz bırakma arabanın harbiden maşşalahı var iyi çalışmalar size.

ve Ses sistemi meselesinde yardımcı olabilirim.

valla çok makbule geçer, ses sistemim berbat çalışıyor çünkü.

kolonlarım kapı plastiğine montajlandığından 4. kademede kapılar zırıldıyor (ses şiddeti 0-30 arası)

ana ünite 4 X 35 watt magneti marelli marka cihaz
    kolonlarım ise hertz ,önler dcx 165 - arkalar dcx 130

kafamda kapıdaki kolonları kapı sacına monte etmek var.
    bunun için kasnak bile yaptırdık.
     307'ye uygulamalar
     307'ye uygulamalar

ses sisteminin optimum çalışmaması beni sinir ediyor.
    eldeki malzemeler çok kötü değil çünkü.

ne yapabiliriz acaba?

bagaja bir adet bass ve bunu destekleyecek bir amfidüşünüyorum açıkçası.
    kolonların ille component mi olması gerekir?

kolonu bu şekilde monte etmek gerekiyor

Hocam bilgileri vermissin, sana zahmet çok kısa ve sade şekilde soruları yazabilirsen hemen cevaplaya bilirim.

Teşşekkürler.

• geçmiş olsun ergin bey.
  • Erol abi ,dediğini dikkate alacağım.
    Nasıl gidiyor Chip işleri ?

ÖiLkér , teşekkürler tekrar. Nazar değecek kadar değdi zaten. 10 yıllık kotasını doldurmuştur.
    Yine de maşallah diyelim ve ufak bir nazarlık da ekleyelim.
     307'ye uygulamalar

speed_ylc , teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RomeodL.Hocam bilgileri vermissin, sana zahmet çok kısa ve sade şekilde soruları yazabilirsen hemen cevaplaya bilirim.

Teşşekkürler.

Öncelikle teşekkür ederim.

Kolonları kapıya doğru monte ettiğimizi ve gerekli akustik için izolasyonları yaptığımızı düşünelim
    (Ayrıca bu konu ile eklemek istediğin-önerin varsa öğrenmek isterim)

Açıkçası aracın içinde kaliteli müzik istiyorum.

Mesela harman kardonlu bmw , bang olufsenli audi gibi sesi biraz fazla açsam da müziği doygun ve bozulmadan dinlemek istiyorum.

Benim en büyük problemim zırıldama , sonrasında da sanki eq. ayarlarını yanlış yapmışım gibi basslar ve tizler canlı , vokal seslerin kaybolarak gelmesi.

Aslında eq. ayarlarında çok seçenek var ama hepsini denedim. bi yerden kazanırken diğer yeri bozuyorum.
    Şimdi eq ayarı manuelde yani tüm değerler maximumda. Ama yine de vokal sesler pek duyulmuyor.

Bu uygulama yapılırken de aracın tesisatına (elektrik kablolarına) zarar gelmesini istemiyorum. iso adapter denen ara soketlerden alarak kablo kesilmesine ve gerekiyorsa eskiye dönüşe olanak vermek isterim.

Mesela eldeki sistemlerle 500tl ve 1000 tl lik 2 ayrı bütçe ile neler yapılabilir?
    (gerekirse kolonlarımı değiştirebilirim ama ana ünitemi değiştirmem.çünkü sadece teyp değil , telefon ve navigasyonözelliği de var)

• quote:

Öncelikle teşekkür ederim.

Kolonları kapıya doğru monte ettiğimizi ve gerekli akustik için izolasyonları yaptığımızı düşünelim
    (Ayrıca bu konu ile eklemek istediğin-önerin varsa öğrenmek isterim)

Açıkçası aracın içinde kaliteli müzik istiyorum.

Mesela harman kardonlu bmw , bang olufsenli audi gibi sesi biraz fazla açsam da müziği doygun ve bozulmadan dinlemek istiyorum.

Benim en büyük problemim zırıldama , sonrasında da sanki eq. ayarlarını yanlış yapmışım gibi basslar ve tizler canlı , vokal seslerin kaybolarak gelmesi.

Aslında eq. ayarlarında çok seçenek var ama hepsini denedim. bi yerden kazanırken diğer yeri bozuyorum.
    Şimdi eq ayarı manuelde yani tüm değerler maximumda. Ama yine de vokal sesler pek duyulmuyor.

Bu uygulama yapılırken de aracın tesisatına (elektrik kablolarına) zarar gelmesini istemiyorum. iso adapter denen ara soketlerden alarak kablo kesilmesine ve gerekiyorsa eskiye dönüşe olanak vermek isterim.

Mesela eldeki sistemlerle 500tl ve 1000 tl lik 2 ayrı bütçe ile neler yapılabilir?
    (gerekirse kolonlarımı değiştirebilirim ama ana ünitemi değiştirmem.çünkü sadece teyp değil , telefon ve navigasyonözelliği de var)

Hocam öncelikle ses kalitesinde önemli etken zaten '' izolasyon '' oluyor, çünkü izolasyon olmassa dışarı vereceği tıkırtılar dışarda çok kötü bir görünüme yol açar ve çirkin bir ses verir.

Sesin güzel olmasıda tabikide paradan geçiyor ama şöyle bir avantajınız varki oda elinizde hoparlör bulunması ama elinizdekiler biraz piyasa göre pasif kalıyor ve 4 mit + 2 hoparlör + Subwoofer

Bunlardada size tercihim iki adet anfi kullanmak yani şöyle bir adet bass anfisi bir adet mit anfisi olarak bu ikisinin size maliyeti 350-400 lira gibi birşey olur oda kaliteli olarak sonuçta siz 1000 RMS veya üstü bir subwooferda kullanmayacaksınız.

Benim size önerim güzel bir ses almak istiyorsanız mitleri koyun arka koltuk başlık larının arkadasınada TS-A6994S PIONEER hoparlör fiyatlarına göre gerçekten çok güzel çalıyorlar heleki mit anfisiyle birleştimi daha tatlı oluyor.

Ayrıca basıda sonuçta mecbur bagaja koyucaksınız bunun için kötü bir görüntü olmasın hemde dışarıya ses vermesin içerde beni doyursun diyorsanız ;

Piyasada bilinen, uzun ömürlü ve şık olarak fazla yer kaplamayan powerbass var ;

307'ye uygulamalar

Ayrıca eq ayarları için hepsinin sona getirmek veya hepsini aşağı indirmek bilinenin aksine daha berbat bir hala getiriyor aksina benim size o konuda önerim aracın kendi ayarlarını kullanmanız.

Umarım sorularınıza cevap verebilmişimdir hocam. Anlamadınız anlatamadıgım veyatta baska sorunuz varsa bir '' Alıntı '' uzağınızdayım.

• takip gerçekten güzel uygulamalar yapmışsınız. tebrik ederim. Alalh nazarlardan saklasın. Maşallah diyeyim :)
  • quote:

Erol abi ,dediğini dikkate alacağım.
    Nasıl gidiyor Chip işleri ?

Erginim dediğim gibi zamansızlıktan son ayarı yapamadık bir türlü.Güç ekonomi dengesini ekonomi yönünde biraz daha arttırmak istiyorum.En son yaptığımız işlemde yere basan güç 125 HP ile denge kurduk ama rolantide bazen olur olmaz yerde kendi kendine stop ediyordu.İnceledik ECU'da hep debimetre hatası çıkıyordu.Temizledik felan ama olmadı.Yeni bir debimetre ile deneme fırsatım olmadığı için şu an orjinal yazılımında yani 110HP

Erginim sesteki o zırlamanın sebebi ana ünite üzerindeki ayarlar değil malesef bizim trimlerin kalitesinden kaynaklanıyor.Onunda çözümü oldukça basit.Kapı trimlerine içten 2 veya 3 cm'lik gri süngerle kaplıyorsun (yanlız aldığın süngerin dansitesi ne kadar yüksek olursa dayanıklığı o kadar artar unutma) trimlerin zırlaması bitiyor.Hem laf aramızda kapı kapatılırken ki çıkan o tuhaf seste ortadan kalkıp daha tok bir kapanma sesi oluyor.

• Bu arada torpido gözündeki RCA çıkışını dışarı çıkarmak istiyordum.
    Telefondan şarkı dinleyeceğim zaman aracın içinde kablolar dolaşıyordu ve torpido kapağı da açık kalıyordu.
    Geceleri ise torpidonun yanan ışığı ayrıca rahatsızlık veriyordu.

Bunun için Peugeot RCZ modelindeki Aux girişini aldım ve orta konsola koydum.
    Cihaz bu
     307'ye uygulamalar
     307'ye uygulamalar
     307'ye uygulamalar
     307'ye uygulamalar
     307'ye uygulamalar

Öncelikle orta konsolu söküp şablon yardımı ile cihazı nereye takacağımızı belirliyoruz.
     307'ye uygulamalar
     307'ye uygulamalar

Bu şekilde duracak, henüz bitmedi. Yanlış yeri kesmişim
    Allahtan parça ucuz , 22+8 tl . haftaya yeni parçaları alacağım.
     307'ye uygulamalar

• quote:

Bu arada torpido gözündeki RCA çıkışını dışarı çıkarmak istiyordum.
    Telefondan şarkı dinleyeceğim zaman aracın içinde kablolar dolaşıyordu ve torpido kapağı da açık kalıyordu.
    Geceleri ise torpidonun yanan ışığı ayrıca rahatsızlık veriyordu.

Bunun için Peugeot RCZ modelindeki Aux girişini aldım ve orta konsola koydum.
    Cihaz bu
     307'ye uygulamalar

Erginim bu zamanzingo direk ana cihaza mı bağlanıyor?
    Yoksa araya ayrı bir parça gerekiyor mu?

• abi , usb tarafını aktifleştirmek mümkün değil. ben o kısmı şarj olarak kullanacağım.
    3.5mm jack ise torpido gözündeki RCA girişine bağlanacak.

Yani rt3 e bir giriş yapmayacağım. var olan girişi uzatacağım.
  • Şunu bir inceleyeyim bende,Şayet benim araca uygunluğunu onaylayabilirsem.Konsoldaki 12 volt soketinin yerine takabilirim.
  • direksiyondaki parçaları Salih boyadı ve vernikledi.
    güzel oldu

307'ye uygulamalar
  • Way way salihe kaldıysan yandııınnnnnnn

Laf aramızda boyanın ışıltısı güzel olmuş.
  • Erginim biliyorum Salihle ikiniz benden haber bekliyorsunuz ama elimde olmayan nedenlerden dolayı konuştuğumuz işe eğilemedim.

Ama işin kaynağını soruşturarak buldum gibi yarın sabahtan orada olacağım.Fotolarını buraya eklerim.

Allaha emanet olun.
  • Keyifli bir konu olmuş
  • Bütün sayfalara tek tek merakla baktım ve arabanızı inceledim çok hoşuma gitti hayırlı olsun. Özellikle jantlar iyi olmuş modifiyeniz devam edicek sanırım izlemedeyim :) Ses sistemi bitince video istiyorum bu arada :)
  • Kadran süper
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.