Şimdi Ara

307'ye uygulamalar (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
421
Cevap
10
Favori
71.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    direksiyon için metal kapaklar serviste ayrıca satılıyor mu? 5008 aracıma uygulamayı düşünüyorum becerebilirsem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drsnrky

araç süper olmuş,
    direksiyon için metal kapaklar serviste ayrıca satılıyor mu? 5008 aracıma uygulamayı düşünüyorum becerebilirsem.

Teşekkür ederim.

307 için metal görünümlü kapaklar satılıyor ve fiyatları da yaklaşık 150tl seviyesinde.
    yalnız bu kapaklar 5008 direksiyonuna uymaz.

başka bir forumda 308CC direksiyonu satılıyordu. 308,rcz,3008ve 5008 direksiyonları daha doğrusu hava yastıkları aynı olduğundan satılan direksiyon aracınıza uyabilir.

ve bu 308,rcz,3008 ve 5008 direksiyonlarında bulunan metal kaplamalar ayrı satılmıyor. direksiyonun bir parçası gibi düşünün.

Direksiyonun fiyatı 450tl idi (çıkma) ve temsili fotoğrafı
     307'ye uygulamalar

• quote:

Orijinalden alıntı: individual

quote:

Orijinalden alıntı: drsnrky

araç süper olmuş,

Teşekkür ederim.

307 için metal görünümlü kapaklar satılıyor ve fiyatları da yaklaşık 150tl seviyesinde.
    yalnız bu kapaklar 5008 direksiyonuna uymaz.

başka bir forumda 308CC direksiyonu satılıyordu. 308,rcz,3008ve 5008 direksiyonları daha doğrusu hava yastıkları aynı olduğundan satılan direksiyon aracınıza uyabilir.

ve bu 308,rcz,3008 ve 5008 direksiyonlarında bulunan metal kaplamalar ayrı satılmıyor. direksiyonun bir parçası gibi düşünün.

Direksiyonun fiyatı 450tl idi (çıkma) ve temsili fotoğrafı

benim direksiyonum resimdeki ile aynı, avrupadaki rcz ve 308cc de başparmak yeri de 307cc gibi metal. türkiyedekilerde ise hiç görmedim. 307cc ninkinin uymaması ile hadise kursağımda kaldı.

• anladım , siz bunu istiyorsunuz
     307'ye uygulamalar

Malesef bu parçalar ayrı satılmıyor. bir çok tanıdığım 308 kullanıcısı da bu dertten şikayetçiler.
    307'nin parçaları ayrı ayrı satılıyor ama sizin direksiyonunuza uymaz.
  • Öncelikle bu sayfayı nasıl olupta görmediğim için kendimi kınıyorum.

Sonrada Ergin seni kınıyorum.

Allahından bul emi

Salih bu duadan senin de payına düşenler var

Yine yapmışsın yapacağını.

İstanbula gelmek farz oldu.

• Teşekkürler Erol abi.

Bu da son 24691 km'lik ortalamam. ( 2 yıldan biraz fazla)

toplam yol 24691 km
    ortalama hız 31km/h
    ortalama yakıt yaklaşık 7.85 lt/100km

307'ye uygulamalar
     307'ye uygulamalar

7.7 lt lik olan parkurun tamamı 205/55/16 lastiklerle yapıldı.
    8.0 lt lik olan parkurun %34 ü 205/55/16 , geri kalan %66 lık kısmı ise 225/40/18 lastiklerle yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 18 Aralık 2011; 3:10:14 >

• Bu konuyu favorilere eklemek lazım. Araçtaki değişikliklere yetişmek çok zor. Düşünüyorum yapacak bişey kaldı mı diye her seferinde bir başka proje ortaya çıkıyor. Alcantra tavan döşemesi enfes olmuş.
    Ancak konunun okuyucularına zararlı bir yönü var. Para harcamaya ve değişiklik yapmaya itiyor okuyucuyu.
  • Teşekkürler Kadir
    alcantarayı sevdim. bir o kadar kaplanacak yer daha var
  • quote:

Teşekkürler Kadir
    alcantarayı sevdim. bir o kadar kaplanacak yer daha var

Alcantra sevmeyen var mıdır ki?
    Tavan ve direkler yeterli bence başka nereler aklından geçiyor?
    Açıkçası ilk etapta bi bixenonlara birde ayak aydınlatmalara özenmiş durumdayım. Bixenon için ne dersin?
    Civic için Türkçe sitelerde bişey bulamadım. Rus'un biri yapmış güzelde olmuş. Maddi manevi zorlar mı beni?
     307'ye uygulamalar

• bi xenon biraz maliyetli iş aslında ama bilinen merceklerle ve orjinal xenon kitlerle çok iyi sonuç veriyor.
    mesela bmw f10 kasa 5 serisi yolu nasıl görüyorsa bende o şekilde göreceğim ve dıştan da aynı gözükecek.

alcantara'yı , kapı içlerine ve orta konsola da yapmayı düşünüyorum. bagaj kapağı da nasibini alacak

ayak aydınlatmanın maliyeti 11 tl + 5 tl gibi bir şey.
    plaka lambası duyu kullandım. tanesi 5.5tl. kablo çekilmesi biraz zahmetli.
    ben tavana komple izolasyon yaptığımda zaten herşey sökülmüştü , kolay oldu.

bi xenon maliyeti ise mercek+kapak+mercek montajı ve far açma kapama 600 tl
    normalde sahibinden comda 375'e yapan da var ama merceklere kapak koymuyor , ışık sızar. ayrıca kullandığı mercekler de büyük ihtimal çin malı.
    aldığım d3s çıkma xenon kit ise 400 tl. farları da 200'e almıştım. (sıfır ama yan sanayi)
    1200 tl ye geliyor normalde.

• Bi xenon aydınlatmasına laf yok. Gece mükemmel görüşle yapılan uzun yolların bedelinin ödenemeyeceği zamanlar olur. Bi Mercedes AMG'de alcantra direksiyon görmüştüm konsolla birlikte mükemmel duruyordu.
    Konunun tamamını okuyunca ayak aydınlatma ile ilgili bilgilere ulaştım. Servisin çektiği ambiyans ışığı (Mavi tonlu ayak bölgesi aydınlatmasına verdikleri ad) aydınlatması fiyatına göre maliyet yok bile sayılabilir. Ancak gün içinde tavan aydınlatmadan konsol altına kablo nasıl gider diye şöyle bir baktım. Tavan döşemesi sökülecek, sonrasında herhalde ön direklerden gider. O zaman yan direkte sökülecek ama yan direklerde SRS sorun yaratır mı acaba???
    Kendim halledebilir miyim diye soruyorum.

Bi xenon olayına gelince rastgele ilk bulduğum ilanlardan biri.
    http://dukkanlar.gittigidiyor.com/Mercek_Dunyasi/Mercekler/
    Mesela buradaki mercekler iş yapar mı?

Merceği aldıktan sonra xenon kit için ne gerekiyorsa onlarıda aldığımızda aldığımız elemanlar mı yapacaklar montajı. Kusursuz işçilik garantisi ile iş yapan yerler var mı?
    Kapanan farın su almaması, yarın öbür gün yolda giderken karanlıkta kalmamak, elektrik aksam arızaları vs...

• çok kolay halledersin Kadir.tavandan değil de belki sigorta kutusundan da alınabilir.

o linkteki arkadaş güvenilirdir. hatta yanılmıyorsam forumdaki whisper adlı arkadaşın abisidir. yani ben öyle biliyorum.2008 li yıllarda ufak da olsa kendisinden bir alışverişim olmuştur.
    sattığı mercekler kaliteli ve orjinaldir.(hella , valeo , bosch vs..)

yalnız bu arkadaş montaj yapmıyor sanırım.
    benim montajımı yapan kişi romeoilker
    iletişime geçmek istiyorsan şu linkten ulaşabilirsin.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-lancer-bi-xenon-mercekli-far-52347972/detay/?

elektrik aksam arızasını daha çok çakma xenonlar veriyor. çin malı xenon kitler. sorun yaşamak istemiyorsan orjinal xenon kit almak gerek. onlarda biraz pahalı .
    çin malı sıfır 100 lira iken benim aldığım çıkma 400 tl.

• Aracınıza verdiğiniz emek hakikaten takdire şayan. Tek kelimeyle mükemmel olmuş. Kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.

17" Challenger jant düşünüyordum aslında ama aşağıdaki resimleri ve sizin aracınızı görünce sanki fikrim değişir gibi oldu. Benim aracımın rengi de aşağıdaki araçla aynı. Harika bir örnek oldu benim için. Tek çekincem zaman zaman çok da iyi olmayan yollara da giriyorum. Konfor anlamında sonradan pişman olmak istemiyorum.

quote:

307'ye uygulamalar

307'ye uygulamalar

• quote:

çok kolay halledersin Kadir.tavandan değil de belki sigorta kutusundan da alınabilir.

o linkteki arkadaş güvenilirdir. hatta yanılmıyorsam forumdaki whisper adlı arkadaşın abisidir. yani ben öyle biliyorum.2008 li yıllarda ufak da olsa kendisinden bir alışverişim olmuştur.
    sattığı mercekler kaliteli ve orjinaldir.(hella , valeo , bosch vs..)

yalnız bu arkadaş montaj yapmıyor sanırım.
    benim montajımı yapan kişi romeoilker
    iletişime geçmek istiyorsan şu linkten ulaşabilirsin.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-lancer-bi-xenon-mercekli-far-52347972/detay/?

elektrik aksam arızasını daha çok çakma xenonlar veriyor. çin malı xenon kitler. sorun yaşamak istemiyorsan orjinal xenon kit almak gerek. onlarda biraz pahalı .
    çin malı sıfır 100 lira iken benim aldığım çıkma 400 tl.

Tavanın iç aydınlatmasına ulaşırsak oradan sadece paralel çekiyoruz galiba. Ön direk lastiğinin altından götürülebilir gibi geldi. Eğer iç ışıklandırmaya ulaşırsam kendim hallederim muhtemelen.
     307'ye uygulamalar

Honda böylesine 300-400 arası fiyat çekiyormuş. Senin aldıklarının mavisi var mı? Yoksa arabanın içi pavyon gibi durur mu? Standart ayak aydınlatması mı yapsak?

Çin malı kitlerle uğraşmam. Benim farlarda mevcut. O zaman 400+işçilik gibi bixenon işi oluyor galiba?
    F10 çıkmalarını ne kadara almıştın?

• geçte olsa yerimizi alalım
  • igbt,eğer jant alacaksan kesinlikle 18 tavsiye ederim. dediğim gibi aynı fiyata geliyor.
    hem 18 jant 8 inch genişliğinde. aracın iz genişliği de bu sayede artıyor.eskiden lastikler çamurluk içinde kaybolurken şimdi dışarı taşıyor. ama kaldırımlara dikkat etmek gerekir.
    senin istediğin challenger 6.5'' , atlantis ise 7'' genişliğinde.

307'ye uygulamalar

307'ye uygulamalar

bozuk yollarda dikkatli olduğun sürece pek bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
    birde bir kaç yerde pirelli'lerin pek balon yapmadığını okumuştum. ne derece doğrudur bilemem ama nedense içime sinerek aldım.

kadir,evet tavandan sadece paralel çekiyorsun.senin aracın iç mekanı genelde mavimsi olduğundan pek de pavyon misali olmaz diye düşünüyorum.Ama ben sarı ampül kullanma taraftarıyım. led bile kullanmadım.
    benim aldıklarım bildiğin plaka lambaları.

F10'lara pek para verdiğim söylenemez.hediye aldım diyelim.daha önceden de 3 tane passat stopları vardı.

Farları taktığımda bir gün buluşuruz, incelersin.Sanırım İstanbul'dasın artık.

• Evet İstanbul'dayım. Sen işleri hallet hemen hemen her gün olabilir.

Biraz araştırma ile elektriği nereden alacağımı buldum. Eleman plastik zımbırtılar kullanmış ama maket bıçağı ile sıyırıp siyah bant geçsekte olur herhalde.
     307'ye uygulamalar

Şundan 10'ar cm alsam yeterli olur mu acaba? Ledler şerit ledler vs. hakkında hiç bir bilgim yok.
    http://urun.gittigidiyor.com/garaj/helio-ledli-esnek-serit-silikonsuz-mavi-37325870?pnv=1
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• bence maket bıçağı ile açmaya gerek kalmadan sokete girerek yapılıyor.
    yani gerektiğinde tesisata zarar vermeden eskiye dönebiliyorsun.
    ben ek yapacağım zaman sokete sokuyorum.

demin farlara bakmaya gittim.
    artık son şeklini almaya başladılar.
    asıl sorun Q7 farını oturtmaktı , artık sorun çözüldü.

307'ye uygulamalar
     307'ye uygulamalar

led şerit pek tavsiye etmiyorum.
    genelde led kullananların ortak şikayeti , tam olarak sönmeyen ledler.
    bazı ledler tam sönmüyor ve kırpma yapabiliyor.
    eğer içine sindiyse denemelik al derim.zaten ucuzmuş

• mukemmel buyuk emek var ustunde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DKaNTr -- 23 Aralık 2011; 6:17:55 >
  • quote:

bence maket bıçağı ile açmaya gerek kalmadan sokete girerek yapılıyor.
    yani gerektiğinde tesisata zarar vermeden eskiye dönebiliyorsun.
    ben ek yapacağım zaman sokete sokuyorum.

demin farlara bakmaya gittim.
    artık son şeklini almaya başladılar.
    asıl sorun Q7 farını oturtmaktı , artık sorun çözüldü.

307'ye uygulamalar
     307'ye uygulamalar

led şerit pek tavsiye etmiyorum.
    genelde led kullananların ortak şikayeti , tam olarak sönmeyen ledler.
    bazı ledler tam sönmüyor ve kırpma yapabiliyor.
    eğer içine sindiyse denemelik al derim.zaten ucuzmuş

İşte bu mercekli görüntü.
    Q7 farıyla birlikte çok güzel olmuş. Araçta da görmek lazım.
    Sokettende alabilirim elektriği hatta dediğin gibi daha iyi olur. Eski arabaya teybi takarken tüm kabloları soket içine sokarak almıştım.
    Dediğin gibi 10'a cm yeterli olacak zaten. Hatta dün 3 ürün almıştım 1 tanesini kutuya koymayı unutmuş kargo benden yollayacağım dedi. Şerit ledlerde kargosuz gelmiş olacak. En kötü ihtimalle değiştiririz.

Bu arada senin sahibinden.com linkini verdiğin arkadaşa mesaj gönderdim. Daha önce Civic uygulaması yapmamış çanak dar olduğu için sıkıntı verebilir dedi.
    http://www.civic-club.ru/forum/showthread.php?t=14026#msg583821
    Linki gönderip buna özendim dedim. Tekrar cevap yazmış. Yukarıdaki linkte takılan bi-xenon değil normal xenon Hella merceğiymiş. Bi-xenon için sadece X6 veya F10 merceği olur dedi. Fiyat 600 lira.
    Sadece linkteki gibi xenon olursa montajı kolaymış ve 400 liraymış.
    200 liraya değer mi diye düşünmeden önce Xenon ve bi-xenon arasındaki farkı öğrenmem lazım.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.