Şimdi Ara

307'ye cruise control? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
9.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Blue_Knight

İzmirde nerde cc taktırabilirim acaba bilginiz varmı yoksa adanaya giderken konyaya uğrayıp taktırayım ustası iyiyse

Sanırım korkmazlar peugeot u aradınız ve Adem Beyle görüştünüz.Bende bugün servisteydim ve muhabbet arası izmirden site müdavimi bir kişinin CC taktırmak istediğinden bahsetti.Önerim kesinlikle ona taktırmanızdır.Fiyat konusunda birşey diyemem (piyasayı bilmediğim için fakat en uygun fiyatı verdiklerinden kesinlikle eminim zira paradan daha fazla önem verdikleri değerleri var) ama teknik bilgi ve ilgi yönünden kendisi ve Korkmazlar peugeot kesinlikle 10 numara. Elbette yukarıda bahsettiğimiz mevzuları göz önüne alarak karar verin.Kendiside size CC konusunda Peugeot genel müdürlüğünün yaklaşımı ile ilgili bilgi verecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apolloapollo -- 6 Temmuz 2008; 1:35:53 >

• evet ya bende karar verdim konyadan taktıracağım CC yi o anlattığı kişi benim işte
  • istanbul şarköy istanbul yaptım

giderken 3 kişi (arka koltukta iki kişilik eşya + bagaj full dolu tv falan vardı) klima açık

dönerken iki kişi + klima (bagaj yok)

toplamda 543 km yol yapıldı
    CC yi 90 a sabitledim.

ortalama yakıt tüketimim 5.9 lt idi.
    ertesi gün aracı çalıştırdığımda 6.0 lt gösteriyordu yol bilgisayarı

elimde 6.0 lt nin videosu var.

ayrıca topuklarım hiç ağrımadı
    iki ayağım da paspasta gidip geldi.

kesinlikle tavsiye ederim.
  • kesinlikle bende tavsiye ederim fakat CC ile mersin-pozantı otobanında dikkatli olun.Cidden bir elektromanyetik alan var ve engine management system faulty hatası veriyor araç.hani 1 kez olsa tesadüf diyeceğim fakat bu güne kadar 5 kez geçmişliğim varsa istisnasız hepsinde oldu.En sonuncusunu 2 hafta önce yaşadım
  • Güzel paylaşım haikaten ama benimki dizel bir fark olurmu acaba? 2006 HDI 110 HP lerden yeni tip. Ben normalde zaten uzun yolda 4,5-4,6 filan yakıyorum :)
  • aracımı peugeot bayinde bilgisayara bağlattım uygunmuş CC için ama sizin önerileriniz üzerine adanaya giderken konya da taktıracağım ne kadar sürüyor bu işlem acaba? birde bende pozantı adana yapacağım o zaman kapatayım CC yi
  • işlem çok uzun sürmüyor.Zaten orjinal CC li imiş gibi oluyor aracınız.Kesim yerleri hiç belli değil.Sadece eğer BSI ile ilgili bir işlem yaptıracaksanız ilerde servise,sonradan CC taktırdığınızı bildirmeniz gerekiyor.Değilse ciddi sorunlar oluşabiliyormuş.Pozantı yolunda zaten kullanamazsınız CC bildiğiniz gibi fakat otobana girince ilk 60-70 km problem yok.Çıkışa yakın bu sorun oluyor.İsterseniz sizde bir deneyin böylelikle kontrollü deney yapmış oluruz.Nasılsa hata msj silinince herşey normale dönüyor.Sildirmezsenizde 1 ay içinde kendisi otomatik siliniyor.
  • beyler çok çok önemli sorun la karşılaşan var mı
  • Aktif&İriyıl Kesinlikle Takmadığını
    Daha önce Servislerinde 1-2 arabaya taktıklarını hatta kendi araçlarınada taktıklarını sonra Pegeout merkezden gelen teknik memo da yasaklanması üzerine artık takmadıklarını türkiye genelinde hiçbir resmi pejo servisininde takmayacağını söyledi
    Şaşırdım
  • quote:

Orjinalden alıntı: iRoNMaSTeR

Aktif&İriyıl Kesinlikle Takmadığını
    Daha önce Servislerinde 1-2 arabaya taktıklarını hatta kendi araçlarınada taktıklarını sonra Pegeout merkezden gelen teknik memo da yasaklanması üzerine artık takmadıklarını türkiye genelinde hiçbir resmi pejo servisininde takmayacağını söyledi
    Şaşırdım

peugeot bu donanımı 600 ytl ye satıyor.
    yani sıfır araç aldığında Cruise control da isterim dersen 600 ytl ekstra para talep ediyor.
    oysaki bu Cruise Control parçasının fiyatı 105 ytl + kdv

307 ilk çıktığında çok rağbet görmüş Cruise Control
    çoğu kişi sonradan taktırmış.

içlerinden birinde başka bir sebepten dolayı arızalanmış.
    garantiye başvurulduğunda fransa peugeot 'nasıl olur sizin aracınızda Cruise Control yok' demiş
    ve de durumu fark etti.

dolayısı ile fransa tüm servislere CC yi takmayı yasakladı.
    bazı servisler bunu açık şekilde ifade edemediğinden 'aracın elektronik kısmına zarar verir' tabirini kullanırlar.

bunu bana ismi lazım olmayan peugeot servisinde çalışan bir yakınım söyledi.

• Ama adana-pozantı otobanında gerçekten sorun çıkardığını söylemişlerdi.Hatta ben o yüzden vazgeçtim.çünkü o yolu yılda en az 5-6 sefer kullanıyorum...
  • ben pazartesi taktıracağım konyadan geçerken zaten uzun bir süre adana civarına gelemem izmir bursa arasıda sorun olmaz heral :) adem ustanın methi yüzünden konya da taktıracağım
  • arkadaşlardan birisi sonradan takılan cc de engine management system faulty hatasından bahsetmiş. bende c4 sxpk var. yani fabrikasyon cc var. fakat bu hata mesajını 4 5 kere ben de aldım, ve işin ilginç yanı ankara - istanbul arasında ve aynı noktada, artık orayı cc siz geçiyorum. Fakat dün otobanda başka bir yerde gene hata verdi.servis işkence olmaya başladı. service ikazı ile kullanıcam
  • o hatanın sebebi manyetik alan olabilir çünkü birisinde daha aynı şey olmuş arkadaş daha sonra öğrendiğinde orda manyetik alan tarzı bişi mi varmış ne ondan hata veriyomuş
  • konu hortlamış
  • 307 xt premium kol dayama çifti ne kadar?

quote:

Orjinalden alıntı: extremeenvy

otobanda vakit geçiriosan ne ala da ergin E5 trafiğinde bi halta yaramıyo.iş giriş çıkış saatlerinde devreye bi iki kere alırsın sonra küfreder kapatırsın...
    3 hafta renault magane kullandım.onda da hız sabitleyici vardı.E5 de inatla 4 kere devreye soktum.gaza frene dokunmadan durulmuyo ki.ama direksiyondan hızı arttırıp düşürebiliyodun.fren yapmıyor tabii ki

hem vites değiştirme vakti gelince ne olacak?
    ya bana göre bişi değil.ama bi heves, 100 lira çok da bişe değil.daha ucuza da çıkarsın belki işin içinden...
    ama bence E5 de vaktin geçiyosa, uzun yol yapmıyosan bulaşma...hem bazı yerlerde hız sabitleyici daha yüksek rakamlarda yakışa sebep oluyo.örneğin 120 kmye ayarla, önüne yokuş çıksın sonra araç gaza yüklensin hızı korumak için, oysa manuel kullansan 120 de sabitlemek için uğraşmazsın, hızın 80-90 a düşer tepe üstünde, sonra yavaş yavaş yine hızlanırsın.yani bazı yerlerde işin cılkı çıkıyor...

senin kol dayama yoksa kol dayama ayarlayalım biz...
    iki tane...
    gerçi sende var biliyorum.
    rahatlık o asıl şehir içi trafiğinde :)

• Bende 2006 model C4 var otomatik vites, orjinal cruise control var. C4 ile 307 birçok yönüyle aynı, zaten firmanın ürünleri. Dün Pozantı'dan Adana'ya gelirken tam Tarsus kavşağında Eng Man System Faulty arızası verdi, hemen kenara çektim. ama arbada hiç bir fonksiyon bozukluğu göremedim, herşey düzgün çalışıyordu. Adana'ya kadar geldim, açık bir tamirci bulup bilgisayara bağlattım. Hatayı sildirdim ve tekrar çalıştırdım arabayı , uyarı yazısı birdaha çıkmadı.

Yani olayı teyit ediyorum. Otabanın o bölgesinde bişey var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekcig -- 15 Haziran 2009; 11:47:25 >
  • taktıramadım bursadaki bir yer takamadı CC BİR YERDE KAZIK ATMAYA ÇALIŞTI TERSLEDİM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

taktıramadım bursadaki bir yer takamadı CC BİR YERDE KAZIK ATMAYA ÇALIŞTI TERSLEDİM

izmire giderken konya peugeota uğradım adem usta yarım saatte taktı hız sabitleyicisini demek iş sadece yetkili servis olmakta bitmiyor ustalıkta önemli!!! peugeota bu konuda mail atacağım
  • Merhaba arkadaşlar,
    Peugeot 307 hdi 110 bg 2006 model düz vites aracıma CC taktırmak istedim, bir ustayla anlaştım ama bana garanti vermedi, takarım kolu dedi, programlamasıyla da uğraşırım dedi ama kesin birşey diyemem dedi, ben de tamam dedim, taktı ama cc yazısı çıkmasına rağmen devreye girmedi, başka parametrelerle denedi yine olmadı, sonra firen müşüründen olabilir dedi, onu da değiştirdik yine olmadı. CC yazıyor ekranda ama devreye girmiyor.

Daha sonra beni topkapıda başka bir ustaya yönlendirdi, orada da baya bir uğraştılar beceremediler.
    Sizce ne olabilir sorun? Istanbulda bu araca daha önce CC montajı yapabilen bir usta var mıdır? Yönlendirebilirseniz sevinirim.

Bir de şunu sormak istiyorum, daha önce ben otomatik aracıma taktırmıştım bunu, 40 km nin üstüne çıkınca devreye alabiliyordum. kaçıncı viteste olduğunun önemi yoktu, düz viteste 4,5 viteste olma zorunluluğu var mı?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.