Şimdi Ara

307 için uygulamalar (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.351
Cevap
11
Favori
665.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kasım04

HERKESE MERHABA
    BU Follow me home TAM OLARAK NE İSE YARIYOR VE ARACIMDA CAR MIDIR.2004 XT PİREMİUM

aracında var. refaketçi aydınlatma yani gece aracından indikten sonra 45 sn kadar daha kısa farların yanıyor ve senin yolunu aydınlatıyor, 45 sn sonra kendiliğinden sönüyor.

aktif etmek için kontağı kapadıktan hemen sonra selektör kolunu bir kez çekiyorsun ve inip aracını kilitleyip gidiorsun.
  • Evet bende de 2004 model xs var. Follow me home bende de var ama 55 saniye... (Resim GİF olduğu için net değil)

• yaa aslında bide şu olsa mesela arabanın yanına gelmeden kumandadan açtığımız zaman farları yaksa çok mu şey istiyorum acaba karanlıkta süper olur bncee
  • Bence olabilir. Birde otomatik katlanan dikiz aynası olsa çok daha iyi olurdu...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaanmaan

yaa aslında bide şu olsa mesela arabanın yanına gelmeden kumandadan açtığımız zaman farları yaksa çok mu şey istiyorum acaba karanlıkta süper olur bncee

quote:

Orjinalden alıntı: Serbulent_2626

Bence olabilir. Birde otomatik katlanan dikiz aynası olsa çok daha iyi olurdu...

Bi ara Ankarada araç kiralamıştım iki günlük. 2006 model Seat leon Stylance'dı

Bu iki özellikde vardı araçta. Gerçi 307'lerin bazılarında da var katlanır ayna ama kapıyı açınca far yakma olan varmı bilmiorum.

biliorum başka araçlarda da var saçma bi mesaj oldu evet hoşuma gitmişti sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geshu -- 22 Ocak 2009; 19:11:40 >

• dediğiniz gibi kumandadan bastığınızda yansa 10 numara olur ama bence o beyinle ilgili mesela ayrıca sensör takıldığında arabyı açtığınız zamna ve kapadığınız zaman yanıyo acaba bende mi taktırsam bir zararı olur mu
  • katlanır ayna biraz zor iş.
    ben araştırmıştım.istiyordum bu özelliği
    ama sadece katlanır ayna motoru ve aynaları katlamak için gereken tuşun olduğu cam açma kumanda panelinin değişmesi yetmiyor.

içeriden aynaları aç kapa yapabildiğimiz gibi birde kapıları kilitlediğimizde aynalar kapanıyor.
    kapıları açtığımızda ise aynalar açılıyor.

dolayısı ile aracın kilitli ya da kilitsiz olduğunun anlaması için BSI dan aynaya sinyal gitmesi gerekiyor.
    bu sinyal mekanizması da orjinal olarak katlanır ayna bulunun 307 lerde cam motoru üzerinde

yani aynalardan cam motoruna , cam motorundan da BSI ya gidiyor.
    ilginç ama malesef bu şekilde
    cam motoru bir çeşit klemens ya da kablo bağlantı kutusu görevini görüyor.

ayrıca içeriden de aç - kapa yapmak istesek ilgili kablolar da cam motoru üzerinden geliyor.
    kısacası biraz zor iş.

ama geceleri kapılar açıldığında farların yanması tamamen program işi.
    ama bu program yazılabilir mi orası ayrı mevzu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 22 Ocak 2009; 20:50:08 >

• quote:

Orjinalden alıntı: individual

katlanır ayna biraz zor iş.
    ben araştırmıştım.istiyordum bu özelliği
    ama sadece katlanır ayna motoru ve aynaları katlamak için gereken tuşun olduğu cam açma kumanda panelinin değişmesi yetmiyor.

içeriden aynaları aç kapa yapabildiğimiz gibi birde kapıları kilitlediğimizde aynalar kapanıyor.
    kapıları açtığımızda ise aynalar açılıyor.

dolayısı ile aracın kilitli ya da kilitsiz olduğunun anlaması için BSI dan aynaya sinyal gitmesi gerekiyor.
    bu sinyal mekanizması da orjinal olarak katlanır ayna bulunun 307 lerde cam motoru üzerinde

yani aynalardan cam motoruna , cam motorundan da BSI ya gidiyor.
    ilginç ama malesef bu şekilde
    cam motoru bir çeşit klemens ya da kablo bağlantı kutusu görevini görüyor.

ayrıca içeriden de aç - kapa yapmak istesek ilgili kablolar da cam motoru üzerinden geliyor.
    kısacası biraz zor iş.

ama geceleri kapılar açıldığında farların yanması tamamen program işi.
    ama bu program yazılabilir mi orası ayrı mevzu

Ergin abi sen daha önce bir video linki koymuştun buraya sanırım rt3 ile ilgiliydi oradaki 307 kumandadan kilitediğinde aynaları katlıyordu. acaba bu donanım türkiyede hiç yokmu hb modellerde. Demek istediğim çıkması bulunabilir mi?

Far içinde belki cam kaldırma modülü yada far sensörü gibi sonradan bir ekleme yapılabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geshu -- 22 Ocak 2009; 20:57:29 >

• valla öyle bir video koyduğumu çıkaramadım.
    Türkiye de de var katlanır aynalı 307 ler.
    sanırım XSI ve CC modellerinde bulunuyordu.
    çıkma olarak elbette mümkün.

değişecek olanlar benim bildiğim;
    aynalar , cam açma kaldırma butonları , cam kaldırma modülleri

birde planet2000 den program yüklenecek.

bende far yıkama istiyorum bu aralar.
    çıkma far yıkama tesisatı arıyorum.
  • quote:

valla öyle bir video koyduğumu çıkaramadım.
    Türkiye de de var katlanır aynalı 307 ler.
    sanırım XSI ve CC modellerinde bulunuyordu.
    çıkma olarak elbette mümkün.

değişecek olanlar benim bildiğim;
    aynalar , cam açma kaldırma butonları , cam kaldırma modülleri

birde planet2000 den program yüklenecek.

bende far yıkama istiyorum bu aralar.
    çıkma far yıkama tesisatı arıyorum.

videoyu rt3'le ilgili koymuştun hatta bordo renk bi araçtı. youtube'dan. neyse acaba bu sistemi toplamak kaça patlar tahmini. yani çok işime yarayan bi özellik değil ama müthiş bi havası var ya.

bildiğim kadarıyla normal şöför tarafı cam kumandası parça olarak 240 ylt' idi peugeotdan sormuştum. ama bu ayna kapama özelliği olan olanlar daha pahalıdır galiba. elektronik ayna ayarlamak için sağa sola kayan seçim tuşunu çekince aynaları kapatıyordu. Farklılık olarak bu var kumandada sadece.

• çıkma olarak sadece cam açma kapatma kumandasının fiyatını biliyorum.
    katlanır ayna özelliği mevcut.
    150 ytl diyordu çıkmacı.
    pazarlık hariç. ama diğer malzemeler için fiyatları bilmiyorum.

havasından ziyade dar yerlerden geçerken çok kullanışlı oluyor.
  • quote:

çıkma olarak sadece cam açma kapatma kumandasının fiyatını biliyorum.
    150 ytl diyordu çıkmacı.

tabi o daha mühim. camı açıp katlayıp uğraşmaktansa...
  • normalde park edilmesi yasak yere camsız minibüs park etmiş.
    bende hali ile yanından geçemedim.
    kendi aynamı katlayım sola yanaştım ama sağ aynayı katlamaya üşendim.
    daha doğrusu geçer diye düşündüm.

2-2.5 metrelik bir çizik attım o minibüse
    çok da hoşuma gitti doğrusu.
    benim değen nokta sabit olduğundan sadece dikiz aynasının 1 cm2 lik yeri çizildi.
    bu olay 1 seneden fazla oldu.
    taa o zamanlardan bei istiyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: geshu

quote:

150 ytl diyordu çıkmacı.

• quote:

normalde park edilmesi yasak yere camsız minibüs park etmiş.
    bende hali ile yanından geçemedim.
    kendi aynamı katlayım sola yanaştım ama sağ aynayı katlamaya üşendim.
    daha doğrusu geçer diye düşündüm.

2-2.5 metrelik bir çizik attım o minibüse
    çok da hoşuma gitti doğrusu.
    benim değen nokta sabit olduğundan sadece dikiz aynasının 1 cm2 lik yeri çizildi.
    bu olay 1 seneden fazla oldu.
    taa o zamanlardan bei istiyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: geshu

quote:

150 ytl diyordu çıkmacı.

böyle hakedenler oluyor bazen trafikte, iyi yapmışsın.

benim şöför tarafı cam kumandan bozuk yani biraz dengesiz. tek dokunuş cam açma ve kapama biraz problemli çalışıyor ve bazen açması gerekirken kapatıyor. zaten onu değiştirmek için sorduğumda 240 demişlerdi serviste.

aynalarında değişmesi gerekiyor dedin, şayet herhangi bir şekilde aynalarımdan biri kırılır veya değişmesi gerekirse o zaman katlanır aynaya uyumlu cam kumandası alırım ve yine iki aynayıda uyumlu olanlarla değiştiririm. ama durup dururken yapmak biraz masraflı olur gibimi geliyo.

Ya bişey sorucam, yağmur yağarken aracın kapısını açtığımda yada diğer kapılar açıldığında eğer cam kumandasına su damlarsa, damladığı yerde mavi mavi noktalar oluşuyor, bir süre sonrada gaçiyor. çok tuhaf ya, böyle bişey başına gelen oldu mu acaba. başka bir araçta hiç böyle bişeye rastlamamıştım, kullanılan plastikte sanki turnusol kağıdı var
    bi yağmur yağarsa foto çekip koyarım.

• bende de oluyor o mavi renkler

extremenvy adlı apaçi arkadaşımız o cam kumandalarını çıkarıp üzerindeki koruyucu maddeyi söktü.
    ve ilk günkü gibi yepyeni duruyor.

tırnak ya da sert cisimlerden ötürü çizilen kaplamayı söktü yani.

ayrıcas ayna almana gerek yok. sadece içindeki motoru alman yeterli olacaktır sanırım
  • quote:

bende de oluyor o mavi renkler

extremenvy adlı apaçi arkadaşımız o cam kumandalarını çıkarıp üzerindeki koruyucu maddeyi söktü.

ayrıcas ayna almana gerek yok. sadece içindeki motoru alman yeterli olacaktır sanırım

nasıl yani o kumandanın üzerinde koruyucu kaplama mı var. nasıl sökülüyor, benimkide hep tırnak izi çünkü. bende güneşten etkilenip plastiğin kalitesi bozulmuş o yüzden sert cisim değince çiziliyor sanmıştım.

• yok yok sıcaktan değil.
    bizim boş işler müdürü o parçayı çıkardı ve evde sıcak suyun içinde o kaplamaları söktü.
    ben sökülmüş halini gördüm gerçekten de yeni gibi.

işin ayrıntılarını o yazar. ya da görünce ben sorarım
  • quote:

yok yok sıcaktan değil.
    bizim boş işler müdürü o parçayı çıkardı ve evde sıcak suyun içinde o kaplamaları söktü.
    ben sökülmüş halini gördüm gerçekten de yeni gibi.

işin ayrıntılarını o yazar. ya da görünce ben sorarım

peki o zaman, extremenvy'e buradan duyurulur, ayrıntılı olarak bi anlatda şu kaplama çıkarma işini, biz de deneyelim.
  • quote:

bende de oluyor o mavi renkler

Sevgili apaçi genç ergin,

ve sevgili arkadaşım geshu :)

Kumandalar üzerindeki plastik benzeri kaplama nedeniyle üzerine su damladığında beyaza çalan

bir renk oluşuyor, ben kumanda üzerindeki kaplamayı söktüm, şöyle ki çok sabır gerektiren bi iş.

Zira ortasında sinirlenip, sert cisimle kumandaya girişirseniz çizikler baş ağrıtıyor :)

Gerçi o çizikleri de halletmek çok kolay :)

Öncelikle katlanır aynaya merakı olan var ise şu yazıya göz atsın, ancak fransızca :)

Biraz internet çevirisi ile anlaşılmıyor değildir, çok şeyi bu siteden öğrendim ben çünkü :)

İlerleyen sayfada değişmesi gerekenler ile birlikte olay anlatılmakta :)

Ben benim bahsettiğim olayı resimlerle anlatmaya çalışayım :)

307 için uygulamalar

Kumanda kollarını kapıdan çıkarttıktan sonra klipslerle tutturulmuş kumanda mekanizmasını

üst kısımdan ayırıyoruz.Önce sağ sol ayna seçim tuşunu çıkarabilirsiniz, size kalmış

Zira ayırırken kendisi atıyor problem olmadan.

Resimde iki klips işaretlenmiş, ki resimde sağ tarafa doğru bi tane

daha olduğu rahatça görülüyor.Klipsler narin, bu yüzden fazla kastırmadan açmaya özen

göstermekte fayda var.Ben bir tanesini kırdım :)

Kumanda mekanizmasını üzerindeki butonlarla beraber kenara aldıktan sonra, elimizde

kalan üst plastik aksamı, yani üzerine su geldiğinde sinirimizi bozan plastik kısmı,

mümkünse kaynar suya koyuyoruz.

Hemen napıyosun sen demeyin :)

Suyu plastiğin sığacağı bi kaba boşaltıp, plastiğimizi de içine atyoruz :)

Suyu kaynar koymanızda hiçbir sakınca yok, o plastik yüksek 100 derecede bırakın esnemeyi,

hiçbir şekilde şekil değişimine uğramıyor.Bizzat ben denedim :)

Bikaç dakika bekledikten sonra üzerindeki bizi sinir eden kaplamanın yavaş yavaş kabardığını,

özellikle soyulan yerlerden itibaren plastikten kalktığını göreceksiniz, şimdi iş size düşüyor,

elinize bir bulaşık fırçası (plastik, sert telli) alıp girişiyorsunuz plastiğe, kaplama yavaş yavaş

sökülüyor :) Diş fırçası olur mu demeyin, yumuşak kalıyor, halı yıkadığımız fırçalar vardır

ya sert plastik telli, onlarla deneyecektim ben eğer olsaydı, çizme olasılığı düşük, zaten üzerine

çizik giderici cila uygulayınca eski haline geri dönüyor :)

Su dayanabildiğiniz kadar soğuduğunda mümkünse bunu tırnaklarınızla yapın,daha kolay oluyor :)

Ben bu şekilde bütün kaplamayı söktüm, zorlandığınız yer olduğunda tekrar sıcak suda bekletin

tekrar girişin :)

Yalnız bu işlem bittiğinde, kumandayı kurulayıp, elektronik aksamı ve butonları üzerine

taktıktan sonra birşey farkedeceksiniz.

Kumanda hayli kayganlaşıyor, yani üzerinde bizim beğenmediğimiz kaplama aslında boş değil

her şey gibi :)

Yalnız bu problem teşkil etmiyor :)

Ben yaklaşık 1 haftadır sorunsuz kullanıyorum, artık yağmur damlası üzerine geldiğinde sinir

bozucu benekler yok :)

Yalnız ben Allah'tan belamı istedim ve kaplamaları piyano siyahı rengine boyadım, güzel de oldu

açıkçası :)

Boya işinde deneyiminiz yoksa tavsiye etmem, bi süre sonra boya sökülür
    bana küfredersiniz :)

UYARI: Kumanda üzerindeki elektronik aksamı söktüğünüzden emin olup suya

koyarsınız umarım :) bişey olmaz aslında, onu da söker kurutur yerine koyarsınız eskisi

gibi çalışır, ama ben yine de uyarayım :) Siz yapmazsınız ama yapan çıkabilir ihale bana kalmasın :)

307 için uygulamalar

Bu arada resimde işaretlediğim bütün butonlar,(ayna sağ sol seçim hariç, iki parçayı ayırırken

düşüyor çünkü
    ) iki parçayı ayırdıktan sonra elektronik kontrol parçasının üzerinde kalıyor,

bunları da sökerek suya koyun, zira bunların üzerinde de aynı kaplamadan var, yalnız özellikle

ayna yön seçim tuşu (yuvarlak tuş) gına getirtti bana :)

• şu piyano black renginde boyanan parçaları da görseydik
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.