Şimdi Ara

307 için uygulamalar (38. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.351
Cevap
11
Favori
665.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: individual

cemonun dediği doğru
    kontak kapattıktan hemen sonra bir kez selektör yaptığında 45 sn aktif oluyor.
    eğer sende olmuyorsa bir sorun olmalı geshu
    başka türlü aktif edemezsin.

(rt3 den de aktif ediliyor ama sende yok)
    quote:

Orjinalden alıntı: geshu

quote:

Orjinalden alıntı: cemoandcemo

kontağı kapattıktan hemen sonra sinyal kolunu çek açılır

bir kaç mesaj öncede belirtmiştim bunu, diğer arabalarımda da sellektör şeklinde sinyal kolunu çekince çalışıyordu fakat 307 de olmadı.

Abi ne bilgi ekranında onunla alakalı bir yazı çıkıyor nede kısalar 45 sn devreye giriyor , normal sellektör yapıyor sadece, xt lerde standart olduğundan eminmisin, bi arıza olabilirmi acaba servise gitsemmi?

• bilgi ekranında yazmıyor zaten. ama tüm XT lerde standart biliyorum.
    görüş paketinin içinde var.
    XS lerde ise 2005 den sonra standart oldu görüş paketi.

bence arıza olma ihtimali fazla geshu.
  • erginim , otomatik yanan farları sinyal kolundaki düğmeden açıp kapatıyorduk değil mi?

Eğer otomatik yanan farlar kapalı seçildi ise belki o yüzden selektör yapınca farlar bi süreliğine yanmıyordur bizdeki gibi

?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extremeenvy -- 19 Ocak 2009; 13:24:34 >
  • evet aynen öyle aktif ediliyor zaten.alakası var mıdır acaba follow me home ile..ama sensörlü olmayan arabalardada yok mu follow me home
  • Aklıma başka birşey gelmiyor uruk33

Yani erginin de dediği gibi arıza yok ise kullanıcının yapabileceği kontrollerden bir tanesi,

Olurunu olmazını bilemiyorum :)

Örnek vermek gerekirse, tavan aydınlatmasının düğmesine belli bi süre basıldığında aydınlatma otomatik olarak devreden çıkıyor, yani kapıyı açtığınızda, ya da anahtar kontak üzerindeyken anahtarı çektiğinizde tavan aydınlatmalarının yanması gerekirken yanmıyor, ancak elle kendiniz yakabiliyorsunuz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: extremeenvy
    Eğer otomatik yanan farlar kapalı seçildi ise belki o yüzden selektör yapınca farlar bi süreliğine yanmıyordur bizdeki gibi
    ?

olabilir lan
  • ergin abi yeter ya taktır şu rt3ü
  • uzatmaya gerek yok demişsin bi dünya laf saymışsın yine. neyse ben noktalıyım bari meseleyi
  • quote:

Orjinalden alıntı: individual

quote:

?

olabilir lan

Otomatik yanan farlar aktif, selektör kolunu çekiyorum arabadan iniyorum kumandadan kapıları kilitleyince farlarda sönüyor. Selektör kulonu çekmeden inincede aynı şekilde tabi.
    Follow me home la ilgili ne tür bir problem olabilir anlamadım. Belki o özellik yoktur diycem ama xt de standart diyorlar.

• Beni yanlış anlama :)

yukarıda yazıldı mı bilemiyorum ama söylemek istedim

Şimdi aşağıya inip denedim,

Aracını park ettin, stop ettin, anahtarı çıkardın, ya da kapalı konumda bıraktın (çıkarmaya hazır pozisyon)

bi kere selektör yapıyorsun, aktif oluyor.Sonra anahtarı kontaktan çıkarıp kapıyı kapatıp kitliyorsun.

Bi süre yanmaya devam ediyor.

Yalnız ben denemelerimde aracı çalıştırmadım, sadece marşa basmaya hazır konuma kadar getirip kapatma suretiyle denedim.

Ama sen kilitlediğimde sönüyor diyorsun

Bir sorum olacak, farlar kapalı iken, yani otomatik olarak yanma konumunda

(sadece hava karardığında kendi yanma pozisyonu),

aracı stop ettirip anahtarı çıkardıktan sonra bir kere selektör yapmayı deneyip kapıları kapatıp kilitlesen?
  • quote:

Beni yanlış anlama :)

yukarıda yazıldı mı bilemiyorum ama söylemek istedim

Şimdi aşağıya inip denedim,

Aracını park ettin, stop ettin, anahtarı çıkardın, ya da kapalı konumda bıraktın (çıkarmaya hazır pozisyon)

bi kere selektör yapıyorsun, aktif oluyor.Sonra anahtarı kontaktan çıkarıp kapıyı kapatıp kitliyorsun.

Bi süre yanmaya devam ediyor.

Yalnız ben denemelerimde aracı çalıştırmadım, sadece marşa basmaya hazır konuma kadar getirip kapatma suretiyle denedim.

Ama sen kilitlediğimde sönüyor diyorsun

Bir sorum olacak, farlar kapalı iken, yani otomatik olarak yanma konumunda

(sadece hava karardığında kendi yanma pozisyonu),

aracı stop ettirip anahtarı çıkardıktan sonra bir kere selektör yapmayı deneyip kapıları kapatıp kilitlesen?

Yo estağrfurullah yanlış anlamıyorum zaten benim iyiliğim için söylüyorsun. Hatta benim için aşağı inmişsin teşekkür ederim.

Arabayı ilk aldığımda da denemiştim sonrada çok denedim.

Anahtarı kapalı konuma getirerek denedim
    Çıkartarak da denedim
    Otomatik aydınlatma açıkken de denedim
    Kapalıyken de denedim
    Belki sensörle alakalıdır diye gündüzde denedim gecede denedim
    Selektör şeklinde yarım çekerek de denedim
    Uzun far yakma şeklinde yani kolu ikinci kademe tam çekerek de denedim

Velhasıl her türlü faklı kombinasyonu denedim ama olmadı.

Daha önceki araçlarımda kontağı kapadıktan sonra anahtarı çıkarsamda çıkarmasamda bir kez selektör kolunu çekince bilgi ekranında 30 sn, ikinci kez çekince 45 sn üçüncüde 60 sn şeklinde kademe kademe artarak 120 sn'ye kadar kadar yazı çıkıyordu ve kısa farlar ayarladığım sn kadar açık kalıyordu kapıyı kilitleyincede sönmüyordu.

Ama dediğim gibi 2003 model 307 xt aracımda her türlü denememe rağmen follow me home devreye girmedi. Arızalı olmasına pek ihtimal vermiyorum. Zaten ne expertizde çıktı nede bilgisayarlı serviste çıktı. Aracın yolbilgisayarı bugüne kadar sadece birkez elektronik arıza vermiş o da başka bir şeyle ilgli. (servisin ve bilgisayarlı başka bir servisin söylediği şey tabiki bu).

Demekki bu modellerde bu özellik yok diycem ama xt de görüş paketi standartmış, yani olması lazım. Far sensörü, yamur sensörü, sis farı var ama eve takip ışığı yani follow me home yok.

Acı ama gerçek

• Ya sen ergine bakma (individual) bişeyden haberi yok

Şaka bi tarafa da ben şunu bi fransız 307 forumunda kastıriim, o foruma gire çıka

fransızca öğreneceğim zaten az kaldı :)

Çözemediğim şey erginin dediği gibi xt de, görüş pakedinin standart olması, ki bu paketin içeriği

otomatik yanan farlar, follow me home ve otomatik silecekler...

dur ben biraz kurcaliyim etrafı :)
  • abicim ne uğraşıyosun benim bildiğim onlarda otomatik follow me home var pugun sitesine gir kullanma klavuzuna bak hepsi yazıyo bu arada follow me home açmak benide çok uğraştırmıştı
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemoandcemo

abicim ne uğraşıyosun benim bildiğim onlarda otomatik follow me home var pugun sitesine gir kullanma klavuzuna bak hepsi yazıyo bu arada follow me home açmak benide çok uğraştırmıştı

peugeot.com.tr 'de pdf formatında kullanma klavuzuna baktım ama follow me home hakkında herhangi bir bilgi bulamadım. Tam olarak hangi başlık altında yazıyor?
  • Ben kastım ama fransız forumunda bulamadım :)

gözlerim şaşı oldu :)

umarım halledersin, kolay gelsin :)
  • quote:

Ben kastım ama fransız forumunda bulamadım :)

gözlerim şaşı oldu :)

umarım halledersin, kolay gelsin :)

ilgin için teşekkür ederim.
  • arkadaşlar benimkide 2003 xt sanırım benimkinde de yok. uğraştım biraz olmadı
    standart olduğuna eminmisiniz ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: search rescue

arkadaşlar benimkide 2003 xt sanırım benimkinde de yok. uğraştım biraz olmadı
    standart olduğuna eminmisiniz ?

Durumu çözdüm, yani bizim beceriksizliğimizle yada aracın arızalı olmasıyla uzaktan yakından alaksı yok.

2003 model yani 2002 üretimi modellerin kullanım klavuzunda bu konuda en ufak bir bilgi yok demiştim daha önce de. Şimdi birde 2005 model yani 2004 üretimi modellerin kullanım klavuzuna baktım ve durum aydınlığa kavuştu. "Refakatçi aydınlatma" yani "Follow me home" özelliği 2005 modellerin kitapçığında var.

2003 modellerin hiçbir donanımında ve paketinde bu özellik yok demek ki. Bugüne kadar hiç kullanmadığım ve ihtiyacım olmayan bir donanımdı bu ama olması gerektiği halde neden yok diye kafa yormuştum.

• Bu follow me home bizde menuden ayarlanabiliyor (kapalı, 15sn, 30 vs.), acaba sizin de yol bilgisayarı menüsünden ayarlamanız mı gerekli?
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokyar

Bu follow me home bizde menuden ayarlanabiliyor (kapalı, 15sn, 30 vs.), acaba sizin de yol bilgisayarı menüsünden ayarlamanız mı gerekli?

Gokyar; bizdeki yol bilgisayarlarında menü yok :)

Açıp kapatılabilen tek şey biliyorum yol bilgisayarında görünen, o da otomatik yanan farlar.

Sinyal kolu üzerindeki minik butona basılı tutulması suretiyle gelen akustik uyarı sesi ve ekranda beliren uyarı yazısıyla aktive ya da pasive ediliyor :)

Gelip bize bizim menülere falan giriliyo diye artislik yapmayın :P
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.