Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

307 1.4 HDİ performans sorunu

7
Cevap
0
Favori
912
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      2387 Mesaj
      09 Nisan 2012 12:04:55 Konu Sahibi
      günaydınlar , aracı aralık ayında almıştık o zamanlardaaynı ayarda idi ama taki ben başka bir 1.4 hdi kullanana kadar
      motorun çalşma sesi aynen çar çar çar çar çar o dizel sesi bu halde çıkmakta ve 2.5 bn devir civarnda turbonun açıldğnı hissediyorsunuz
      dün bir 207 kullandım motor aynıydı sadece kilo farkı vardı ama motor performansı 307 den sonra sankiiki katı gibi geldi buda benm araçta sorun var anlamına geliyor gibi , gün içinde videoda çekicem çalşmasına ilişkin . 204 model bakımları düzenli yapılan 167000 de bir araç 1.4 hdi xr
      bu konuyla alakalı tecrübesi olan şunu değiştr şunu temizle düzelsin diyebilcek varmıdır acaba şimdiden teşekkürler

|
      |
      09 Nisan 2012 12:17:42
      bence biraz daha havaların ısınmasını bekle düzenlı bakımları yapılıyorsa her hangi motor sorunu olduğunu sanmıyorum
      performans konusunda chip tunıng yaptırman sorunu çözer diye düşünüyorum
      207 nın kaputunu açıp motor yalıtımına baktınızmı veya 307 nın yalıtımını kontrol ettınızmı ?
      |
      |
      09 Nisan 2012 12:19:57 Konu Sahibi
      yalıtıma bakmadım ama sanki borunun hortumun vb bişeyin tıkalı olduğu basıncı aldığı zaman geçirdiği hissine uyandım yağmur olmasa gdip sökücem ne varsa temizlicem
      |
      |
      09 Nisan 2012 13:05:13
      benim kuzende vardı 306 envy, eşşek ölüsü. sattı kurtuldu.
      |
      |
      09 Nisan 2012 13:11:18
      1.4 Hdi motorlu 307 giriş seviyesi C segment dizel olarak tasarlanmış, 1.6 Hdi 110 hp modelinden şehir içinde daha fazla yakıt tüketiyor ve hantallığı zaman zaman sinir bozuyor. Kıyasladıgınız araca yazılım yüklenmiş olabilir. Yazılımla 95 Hp'ye kadar çıkartılabildiği söyleniyor.
      |
      |
    • Yarbay
      2387 Mesaj
      09 Nisan 2012 13:20:11 Konu Sahibi
      asıl sonuca aynı araçtan kullanınca varıcam sanırım buldum birinde burda komşu akşam bi rahatsız edicem , istedği kadar hantal olsun insan yinede bu kadar olmamalı diyor
      |
      |
      09 Nisan 2012 21:35:56
      Maalesef o kadar bendede citroen xsara var 1.4 hdi aynen söylediğiniz gibi 68 beygir çok yetersiz kalıyor kasa için birde km den dolayıda motor gücünü kaybediyor benim arabamda 173 binde gitmiyor gitmiyor. Hava filtresini değiştirirseniz biraz farkedebilir gücü birde turbo hortumlarını kontrol ettirin benim ki eskimişti baya değiştirdiğimde biraz daha topladı kendini.
      |
      |
      10 Nisan 2012 00:40:11
      kendiniz de söylemişsiniz işte.207 ile 307 nin ağırlığı bir mi Allah aşkına.307 de ki kasa motora göre ağır kaldığı için böyle. aracınızda sorun olduğunu sanmıyorum.ellemeyin bence bir yerlerini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakipsiz Fırtına -- 10 Nisan 2012; 0:41:08 >
      |
      |
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
son dakika
SEO
Blogio
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,150
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.