Şimdi Ara

3008 almak için ne iş yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2018-19 almak istiyorum ne iş yaparsam alırım

• Tesisatçı, boyacı, elektrikçi, uydu antenci vs.vs.

Altında motorsiklet, 100 oradan, 200 şuradan günde minimum 1000 tl cebinde. Vergi yok temiz para. Hele bir de ahlaklı ustaysan, elin iş yapıyorsa, sözünde duruyorsan, insanlar devamlı seni çağırır, birbirine tavsiye eder, kapanın elinde kalırsın. Özellikle yazlıklarda karaborsaya düşersin.

Üniversite okuma masrafına ve diplomalı işsiz olmana gerek yok. İş öğren, hayata atıl. İnsan gibi iş yap ve güzel yaşa. Mustang bile alırsın.

Butür araçlara binenler ilk araç olarak bunları aldığını mı düşünüyorsunuz.

Ben zamanında 100.000 TL corolla almıştım şuan 210.000 TL satıp 100.000 TL birikmişim olsa 100 bin de kredi çekip alabilirim.

Adam 2015 passatı yıllar önce 150.000 TL almış şimdi 300-350.000 satıp biraz üstüne ekleyip alabilir.

Aracı olanlar piyasayı bir yerinden tutabiliyor zaten ama aracı olmayan allah yardımcısı olsun tofaşlar 30-40 bin para istiyorlar

Satabileceğin Aracın , miras kalmadıysa bu arabaları almak kolay değil

• Büyük bir şirkette ceo ol hemen alırsın...

Forumun düştüğü hale bak...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamamda nasıl olcam herkeş gibi haram mı yiyik

• Maaşlı iş olarak Uzman doktor dışında bir alternatif gelmiyor.

• Butür araçlara binenler ilk araç olarak bunları aldığını mı düşünüyorsunuz.

Ben zamanında 100.000 TL corolla almıştım şuan 210.000 TL satıp 100.000 TL birikmişim olsa 100 bin de kredi çekip alabilirim.

Adam 2015 passatı yıllar önce 150.000 TL almış şimdi 300-350.000 satıp biraz üstüne ekleyip alabilir.

Aracı olanlar piyasayı bir yerinden tutabiliyor zaten ama aracı olmayan allah yardımcısı olsun tofaşlar 30-40 bin para istiyorlar

Satabileceğin Aracın , miras kalmadıysa bu arabaları almak kolay değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 19 Kasım 2021; 11:31:30 >
  • dolandırıcı olmak şart artık

• 3 yıl önce gücümün yettiği ve almak için araştırdığım araçlar..

E kasa Mercedes (2017-2018) 180-200 bin TL civarı

5 kasa BMW (2017-2018) 170-190 bin tl civarı

4 yıl önce ise;

320i 2016 model 160 bin TL idi değişensiz düşük kmli.

geçenlerde baktığımda 500 bin civarı olmuştu bu araçlar.

gün geçtikçe alım gücümüz düşüyor. ve bu araçları artık rüyamda bile göremem.. ya borusana gidip araç baktım şimdi önünden dahi geçmem durum çok kötü.

• ben size anlatayım , 5-10 donum yerler 20- 30 bine bulunuyor. boyle bir arazi alacaksın.

sarı çam kızıl çam vs 3 er metre aralıklarla ekiceksin.

10 yıl sonra her 2 ağaçtan birini keseceksin.

20 yıl sonra tüm ağaçları keseceksin.

metrekupu bu gun 500 tl. 10 yıl sonra 200 bin, 20 yıl sonra bu gunun parasıyla 500 bin tl kaldırırsın. işte size 30 bine 3008 alma yontemi.

şimdi güncel fiyatlar m³ fiyatı 1000 tl yi geçmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaygerya -- 19 Kasım 2021; 14:56:0 >
  • Herif troll bu arada doblo alayım mı diye konu açıp ardından "kango aldım hıyarlar" diye mesaj atan salyası akan avelin teki. Buna ciddi cevap falan vermekle uğraşmayın anası babası sıkılıp boş bakan suratını görmemek için 500 liraya 2. el bilgisayar alıp bir odaya kapamış gelmiş burada trollük yapıyor.

• AtesHırsızı kullanıcısına yanıt

• AtesHırsızı kullanıcısına yanıt

laptopum 10 bin tl huawai d16 kekolayzır

• beybiger B kullanıcısına yanıt

olaya gel..)

• Tesisatçı, boyacı, elektrikçi, uydu antenci vs.vs.

Altında motorsiklet, 100 oradan, 200 şuradan günde minimum 1000 tl cebinde. Vergi yok temiz para. Hele bir de ahlaklı ustaysan, elin iş yapıyorsa, sözünde duruyorsan, insanlar devamlı seni çağırır, birbirine tavsiye eder, kapanın elinde kalırsın. Özellikle yazlıklarda karaborsaya düşersin.

Üniversite okuma masrafına ve diplomalı işsiz olmana gerek yok. İş öğren, hayata atıl. İnsan gibi iş yap ve güzel yaşa. Mustang bile alırsın.

• emrcnd E kullanıcısına yanıt

Astra H 2005, Citroen c4 2011 kasa dizel, Hyundai i20 dizel, fiat egea dizel, honda civic lpg ve en sonunda pug 3008 dizel. Hepsini kredi çekerek yükselttim. Millet sanıyor herkes direkt 3008 ile başladık. Tabi 3008 ile başlayanlarda vardır ama çoğumuzun hikayesi öyle.

• Enflasyon bu ülkenin kaderi.

Elinde paran varsa parayı tutup bir şeye yatırma konusunda hindi gibi düşünüp bir atılım yapmaz, basiretsizlik gösterirsen yaya kalırsın.

Burası eksi faizin olduğu İsviçre veya Japonya değil.

Vaktinde 20.000 TL para ile üzerine 15.000 TL kredi çekerek 2012 model araba aldım. 5 yıl bindim. Sattım 60 kredi çektim 2019 model araba aldım. Şimdi aldığım o araç 29-30.000 Dolar. Ben 22.000 dolara almıştım.

TL olarak ta düşünmeyeceksin.

Bir malı aldığında kaç dolara aldın. Şimdiki değeri kaç dolar. Onu hesaplayacaksın. Doların da enflasyonu var. Onu da düşüp net kazancını çıkaracaksın.

Bizim keko alsatçılar gibi dolar 10 TL iken 100.000 TL ye araba alıp Dolar 15 TL olunca 125.000 TL ye satıp 25.000 TL kazandım diye ortalıkta gezmeyeceksin.

Allah akıl fikir vermiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atade28 -- 9 Şubat 2022; 14:14:28 >
  • por favor kullanıcısına yanıt

Bu dediğin çok mantıklı ama bunu Z kuşağına anlatamazsın !

Onlar bu dünyaya CEO olmaya geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atade28 -- 9 Şubat 2022; 14:11:23 >
  • Forumda açılan onlarca mantıklı şekilde yardım isteyen ve bilgilendirici konulara tek bi cevap bile gelmezken, bu kromozom sayısı asal olan arkadaşın konusuna bunca cevap gelmesi, pes doğrusu!

• emrcnd E kullanıcısına yanıt

Bunu yazmak için gelmiştim, eksiği yok fazlası var.

Şöyle ki, bu saatten sonra maaşlı standart bir işle ne birikim yapılabilir ne de araba alınabilir. 2018 öncesinde, eski vergi sistemi ve düşük kur sayesinde araba alabilen şansız azınlık ile elindeki satılıp yenisi ancak alınabilir.

2018'de sıfır 3008'i şirket aracı olarak uzun süre kullanmıştım bu arada, ahım şahım bir araba değil.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.