Şimdi Ara

3000 tl ye ne alınır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar fotograf makinesi alma durumu hasıl oldu, bütce 3000 tl.

bu makineler hakkında bilgim 0 maalesef, yeni yeni arastirmaya basladim, aynalı-aynasız olabilir.bir cok model bir cok isim var cok karışık.

kullanım amacı portre cekmek(malum kadınlar onu istiyor)

sadece gövde alıp objectif i sonradan mı almalı, kit lensler hep yetersiz diyorlar.

aynasızlar kucuk oluyor, kucuk istiyor.bakiyorum ama anlayamiyorum.

2000tl makine+1000tl lens vs bulabilir miyiz hangi butunlemeleri yapabiliriz

tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ben size almamaniz gereken modelleri yazayim gerisi size kalmış, canon 4000d canon 2000d canon 1300 d çöp bunlar. bunlar harici aynali aynasiz her şey olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • popturceyn P kullanıcısına yanıt
    hocam ben de 2000d+ 50 mm 1.8 stm lens almayi dusunuyordum.

olympos m10 mark 2 almak istiyorum fakat buna bokeh efekti kaliteli olsun diye 50 mm lik lens alayım dedim, lensler cok pahalı geldi, youngnuo gibi lensler de sanırım bunlarla uyumlu degil

bu lenslerin uyumu icin herhangi bir aparat vs var mi acaba

• Fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=15248
    Fotografium.com/urun/yongnuo-yn-50mm-f-1-8-lens-for-nikon-f-11695
  • Todo Al Blancos kullanıcısına yanıt
    Canon eos 2000D değil belki fakat 200D (ikiyüzD) gibi aynasızlara yakın büyüklükte aynalı bir gövde ile Canon 50mm f/1,8 lens portre ihtiyacınız için en uygun seçenek olacaktır... Bunun için bütçenizi 500-600 TL arttırmanız gerekecek (sıfır alacağınızı varsayarak)... En uygun kombinasyonlardan biri sayılacağı için bilerek bütçenizin üzerinde bir tavsiyede bulundum, kusura bakmayın...

• raymondturkey R kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam sag olansin

• kardeşim sensörü küçülttüğün zaman bokeh efektin azalır. o yüzden olympusları ve Panasonicleri ele. yukarıda dedikleri gibi canonla nikonun giriş seviyelerinide ele. ondan sonra paranın yettiği gövde + diyaframı 1.4 1.8 2 olan ve mm si yüksek 50 85 bundan sonrakilerde elde çekim zorlaşır titreşim önleyicisi varsa 85 in üstüne çık.

senin fotoğrafında istediğini verir.

aynalı aynasız kısmındada 3000 tl ye aynasız alırsan a6000 + 50mm alır ve kalırsın. aynalı alırsan makina + 50 + yanına bir iki lensin daha olabilir.

ben nikonda d5500 kullandım gayet kullanışlı isosu başarılı bir cihazdı.
  • MetalWave kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam

• Canon 750d 18 - 55 lens ile cekilmiş kısa film tadında fiyatı 3000 tl civarı bi bak istersen

• mahirsword M kullanıcısına yanıt
    sagolun hocam

• Sırf bokehli fotoğraflar çekmek için eğer bu işten para kazanmayacaksanız 3000 lira harcamak bence gereksiz.
    Tabi para sizin,karar sizin. Hiç bilginiz olmadığını söylediğiniz için;
    Nacizane tavsiyem 2.el 600d/650d + 50mm f1.8 meshur portre lensi almanız olur. 1-1.2 bin civarına temiz bulabilirsiniz.
    Hem isteğiniz bokehli fotoğrafları çekersiniz hemde makineye alışamazsanız zararınız fazla olmaz.
    Eğer küçük olsun derseniz Canon 100d düşünebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulocanxxx -- 3 Nisan 2019; 18:56:27 >
  • sulocanxxx kullanıcısına yanıt
    deger verip cevapladiginiz icin tesekkur ederim

• Sony A6000 + 50mm olarabilir bu bütçe ile yeni bir cihaz olsun dersen pek yeni'de sayılmaz ama, Alan derinliği çok önemli ise ikinci el Canon 5DM2 ve 50mm alınabilir bu bütçe ile.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.