Şimdi Ara

3000 TL'ye kadar Notebook önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

8 yıllık dizüstü bilgisayarım 1000 TL küsür masraf çıkardığı için yeni dizüstü bilgisayar almaya karar verdim. Sadece sosyal medya, youtube ve forumlar için kullanılacak. İnternette gezinirken kasmasın, sorun çıkarmasın yeter. Bunun dışında ihtiyaç yok.

FreeDos alıp Windows 7 kurmayı düşünüyorum.

Evde 2 tane Acer laptop var. İkisi de yıllardır işimi görüyor.

Araştırırken 2 tane buldum. Yorumları güzel görünüyor, kullananlar tavsiye ediyor.

1- https://www.n11.com/urun/lenovo-v14-ada-82c2001htx-intel-celeron-n4020-4-gb-128-gb-ssd-14-free-dos-dizustu-bilgisayar-1681548?magaza=os#unf-info

2- https://www.n11.com/urun/acer-aspire-3-a315-34-nxhe3ey00a-intel-celeron-n4120-4-gb-ram-128-gb-ssd-156-free-dos-dizustu-bilgisayar-1778645?magaza=techburada#unf-info

Uzun süredir donanımlar hakkında bilgim yok. İşlemci performansı olarak sizce hangisi daha iyidir?

Veya en fazla 3000 TL'ye kadar başka önerisi olan varsa buyursun. Bir kaç gün içinde sipariş vermem gerek.

Şimdiden teşekkür ederim.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D78B5F520 -- 17 Mayıs 2021; 0:39:51 >
  • Normal HD yeterli aslında hocam. 1366x768 gayet yeterli. Bana günlük kullanım ihtiyaçlarını sorunsuz karşılasın yeter. Sizin linkteki AMD 2 çekirdekli görünüyor. Acer ise Celeron N4120 ise 4 çekirdek. GHz hızları aynı.

Acer olan Vatanbilgisayar'a gelmiş ama stokta kalmamış. Mağazada da görünmüyor. Bunda karar kılınacak galiba ama çat diye de karar vermek istemiyorum

• phorever kullanıcısına yanıt

Karar sizin yanlız celeron işlemcinin benchmark puanı 1620 AMD nin 2624 yani 2 kata yakın daha güçlü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Celeron N4120 beni ortalama 5 yıl idare eder mi sizce?

Sadece sosyal medya, youtube, forumlar için kullanılacak.

Tekrar hatırlatayım. Windows 7 kuracağım. Donanım ya da yazılımda bir uyumsuzluk problemi vb olur mu?

5 yıl az zaman değil.Alacağınız ürünler zaten 5-6 sene öncenin gücünde işlemciler.Şu anda çoğu mobil işlemci bunlardan daha güçlü.Windows 7 yi kurarsınız ancak tüm sürücülerin win 7 desteği olamayabilir. En garanti yöntem alacağınız modele karar verip.Markanın sitesinden sürücü listesine bakmak.

• size önerim i3 8 gb ram 256 gb ssd nin altına düşmeyin

4000 lira civarına bulursunuz. çevremdeki herkese en az bunu aldırdım

• Tavsiyem en kötü Amd Athlon Gold 3150U işlemcili olsun. Geçen hafta 3100tlye 8gb ram be 256ssdli lenovo vardı indirimde.

• RaptorFX kullanıcısına yanıt
    Hocam linkini atar mısınız size zahmet? Veya 3000 TL civarı başka öneriniz varsa da olur. Hala sipariş vermedim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D78B5F520

Merhaba hocam benim 9 yıllık laptobum yavaş yavaş gidiyor bende bu fiyata ürün bakıyorum dizi ve film için, ama bu ürünün ekran kartı geforce 930m kadar güclü mü yada daha iyi mi ? şuan kullandığım laptop asus k55vj.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALt4iR -- 22 Mayıs 2021; 17:14:2 >

Maalesef 3600e çıkmış.

• RaptorFX kullanıcısına yanıt
    https://www.hepsiburada.com/hp-15-gw0003nt-amd-athlon-3050u-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-1u9k8ea-pm-HB00000X5YEF

Bu nasıl sizce? HP markası iyi diyen de var. Kötü diyen de.

• Sizin ekran kartı 9 yıllık. Benchmarks puan 1022.Bunun ki 3000 civarı.Ancak ben önerdiğimde 2600TL civarıydı.Şimdi zamlanmış.3000 TL civarına ryzen 3 işlemcili bir laptop alınabilir.

Sizin ekran kartı 9 yıllık. Benchmarks puan 1022.Bunun ki 3000 civarı.Ancak ben önerdiğimde 2600TL civarıydı.Şimdi zamlanmış.3000 TL civarına ryzen 3 işlemcili bir laptop alınabilir.

• 3000 TL civarı ryzen 3 şu an yok galiba. Nerede o şans

• Hocam tam 3000 TL olmasa da 3200 TL civarına sürekli takiple uygun bir laptop bulursunuz. Hepsiburada,Teknosa vs gibi yerleri günlük takip edin.Ayrıca bu forumun sıcak fırsat bölümü var. O bölümde ucuz laptop olunca paylaşılıyor.

3050 değilde 3150u lazım. 3050 2 çekirdek. 3150 2 çekirdek 2 izlek yani sanal 4 çekirdek. Performans farkı yüksek sayılır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.