Şimdi Ara

3000 TL'ye bu donanım başka bir yerde yok: DELL 3585 FHDBR5F8256C (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
6
Favori
12.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bunda wot pc oynanır mı dusuk veya orta ayarlarda ?
  • __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    Full HD çözünürlükte High ayarlarda 30-40 FPS arası verir en az hocam. Lowa alırsan 60lara doğru yürür muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ssd ilave ediliyorsa yapiştıracam bir tane elimde ssd var. Cevap verebilir misiniz gardaşlar.

• myz1453 kullanıcısına yanıt
    Bende cihaz yok ama bir arkadaş servis manualinden bakıp alt kapağın kolayca sökülebildiğini söylemişti. Zaten bu kasa 1 TB disk ile de geldiği için M.2 SSD'li versiyonuna SSD takılır hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Bende cihaz yok ama bir arkadaş servis manualinden bakıp alt kapağın kolayca sökülebildiğini söylemişti. Zaten bu kasa 1 TB disk ile de geldiği için M.2 SSD'li versiyonuna SSD takılır hocam.
    Teşekkür ederim kardeşim. Acer Swift 3 SF315-52G gördüm formda kıyas yapacağım.

Hocam kronik sorunları var diyorlar o cihazların. Kağıt üstünde harika duruyor(4GB RAM hariç, içini açıp 4GB daha ram koymanız şart) ama alan arkadaşlar hoparlörünün patlak çıkmasından tutun, kasada çizikler, durup dururken mavi ekran verme vs. birçok sorunla karşılaştılar. Amazon.com.tr satışını durdurmuş hatta, bayağı da iade yapmış Laptopu kullanmak isteyen isnanlara. Hem 800(4GB RAM dahil) lira daha fazla verip hem de olası bu tarz sorunlarla karşılaşmak can sıkıcı olur. Fazladan elde edeceğiniz tek şey 300 gram daha hafif ve %30 daha fazla GPU performansı olan bir cihaz almak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 17 Nisan 2019; 15:58:0 >
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Eyvallah çok çok teşekkür ederim. Bu Dell kasa olsrsk sağlam olur mu? Elimdeki Acer 8 yıl oldu ama defalarca pil klavye sarj kablosu aldım. İlave olarak kasa döküm döküm döküldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myz1453 -- 17 Nisan 2019; 16:13:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myz1453

Eyvallah çok çok teşekkür ederim. Bu Dell kasa olsrsk sağlam olur mu? Elimdeki Acer 8 yıl oldu ama defalarca pil klavye sarj kablosu aldım. İlave olarak kasa döküm döküm döküldü.
    Bu kasada dokulecek bir sey yok. Ses mes mentese vs sorunu yok. Acikca konusmak gerekirse her yer parmak izi oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Unibody tasarıma sahip olmayan her cihazda üç aşağı beş yukarı aynı sorunlar yaşanır hocam. Bende Sony Vaio var o da 4 yılda döküm döküm döküldü. Bu da gider bu fiyata alacağınız herhangi bir laptop da muhtemelen. Ama kasası bu fiyat bandı için sağlam duruyor.
  • quote:

Unibody tasarıma sahip olmayan her cihazda üç aşağı beş yukarı aynı sorunlar yaşanır hocam. Bende Sony Vaio var o da 4 yılda döküm döküm döküldü. Bu da gider bu fiyata alacağınız herhangi bir laptop da muhtemelen. Ama kasası bu fiyat bandı için sağlam duruyor.
    İlginize ayrı ayrı çok teşekkür ederim.

• Laptop geldi. Kasa güzel ama parmak izi kalıyor. Klavye tu? yerleşimi güzel ama plastiği kalitesiz hissi veriyor. Capslock ışığı var ama numlock ışığı yok.TouchPad kullanımı iyi ama sol ve sağ tık yerinde sanki boşluk var gibi hafif dokundukca bile ses geliyor. Adaptör küçük ve 45w. Ekran biraz soluk gibi ve tn panel olmasından dolayı bakış açısı değiştikçe görüntü karanlıkla?ıyor ama çok da kötü değil. Ses kalitesi fena değil. Sistemin kullandigi ram sonucu 5.90gb kullanılabilir ram görünüyor.

Aida64 ile test ettim.Fan geç devreye girmesi sonucu sıcaklık 94 derecelere çıkıyor cpu ve gpu da. Fan devreye girince sıcaklık 70 lere düşüyor. Laptop sıcak çalışıyor. Boşta cpu 70-80 derece, gpu 60-70 derecelerde geziyor. Bu sıcaklıklarda fan sesi yok laptopta, neden devreye girmiyor veya çok yavaş çalışıyor bilmiyorum. Bu durum cok sessiz çalışmasını sağlıyor laptopun orası ayrı ama sıcaklık dediğim gibi boşta çok yüksek. Oyunlarda denemedim sıcaklık değerini.
    Ssd çok hızlı crystal disk testinde 1500 küsür okuma ve 900 küsür yazma hızı çıktı.

Bunları almayı düşünen arkadaşlara fikir vermesi açısından yazdım. Gelelim en büyük sorunuma. Ekran sanki ıslanmış gibi görünüyor. Nasıl anlatsam, hani terli parmaklara telelon ekranına dokununca veya terliyken telefonu kulağınıza tutunca telefonun ekranında bir iz kalır. Laptopun ekranı da aynı şekilde ama ekranın içinde olan bir durum bu, parmağımla dokundum ve ekranın dış yüzeyinde bir şey yok. Ekranın iç tarafı sanki terleme yapmış, beyaz küçük kumcuklar var gibi içinde. Özellikle beyaz arka planda çok belli oluyor. Laptopun gelmesi bir hafta sürdü yaklaşık, uzun süre dışarıda kalıp sıcak ortamda çalışınca mı öyle bir şey oldu bilmiyorum. Bekleyince geçer mi acaba. Fotoğraf çekiyorum ama kamerada belli olmuyor. Hepsiburada'dan almıştım. Bakalım iade etmeye çalışacağım geçmezse bu durum. Bu durumla karşılaşan oldu mu daha önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paxal -- 22 Nisan 2019; 17:10:58 >

• Konuyu açan arkadaşa bir sormak istiyorum, bunun işlemci gücü ve çekirdek sayısı intelde hangi işlemciye denk . Bu laptopu almayı düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hsn_lort H kullanıcısına yanıt
    İşlemcisi: i5 8250U, ekran kartı MX130 ile MX150 arasında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: paxal

Laptop geldi. Kasa güzel ama parmak izi kalıyor. Klavye tu? yerleşimi güzel ama plastiği kalitesiz hissi veriyor. Capslock ışığı var ama numlock ışığı yok.TouchPad kullanımı iyi ama sol ve sağ tık yerinde sanki boşluk var gibi hafif dokundukca bile ses geliyor. Adaptör küçük ve 45w. Ekran biraz soluk gibi ve tn panel olmasından dolayı bakış açısı değiştikçe görüntü karanlıkla?ıyor ama çok da kötü değil. Ses kalitesi fena değil. Sistemin kullandigi ram sonucu 5.90gb kullanılabilir ram görünüyor.

Aida64 ile test ettim.Fan geç devreye girmesi sonucu sıcaklık 94 derecelere çıkıyor cpu ve gpu da. Fan devreye girince sıcaklık 70 lere düşüyor. Laptop sıcak çalışıyor. Boşta cpu 70-80 derece, gpu 60-70 derecelerde geziyor. Bu sıcaklıklarda fan sesi yok laptopta, neden devreye girmiyor veya çok yavaş çalışıyor bilmiyorum. Bu durum cok sessiz çalışmasını sağlıyor laptopun orası ayrı ama sıcaklık dediğim gibi boşta çok yüksek. Oyunlarda denemedim sıcaklık değerini.
    Ssd çok hızlı crystal disk testinde 1500 küsür okuma ve 900 küsür yazma hızı çıktı.

Bunları almayı düşünen arkadaşlara fikir vermesi açısından yazdım. Gelelim en büyük sorunuma. Ekran sanki ıslanmış gibi görünüyor. Nasıl anlatsam, hani terli parmaklara telelon ekranına dokununca veya terliyken telefonu kulağınıza tutunca telefonun ekranında bir iz kalır. Laptopun ekranı da aynı şekilde ama ekranın içinde olan bir durum bu, parmağımla dokundum ve ekranın dış yüzeyinde bir şey yok. Ekranın iç tarafı sanki terleme yapmış, beyaz küçük kumcuklar var gibi içinde. Özellikle beyaz arka planda çok belli oluyor. Laptopun gelmesi bir hafta sürdü yaklaşık, uzun süre dışarıda kalıp sıcak ortamda çalışınca mı öyle bir şey oldu bilmiyorum. Bekleyince geçer mi acaba. Fotoğraf çekiyorum ama kamerada belli olmuyor. Hepsiburada'dan almıştım. Bakalım iade etmeye çalışacağım geçmezse bu durum. Bu durumla karşılaşan oldu mu daha önce.
    Ekranla ilgili benim de biraz sıkıntım var. Ekranı göz hizasına ortalayıp baktığımda sanki orta kısım ve kenarları arasında parlaklık farkı oluyor. Bu panelden kaynaklı diye düşünüyorum. Yani kenarları daha karanlık gösteriyor. Görüş açısını değiştirdiğimde kenar kısımları da düzeliyor. Sıcaklık konusunda dediklerinize katılıyorum. İşlemci 105 derecelere dayanıklı olduğundan bu şekilde yapmışlar diye düşünüyorum. Arada oyun için kullanmak istiyorsanız soğutucuya ihtiyaç duyuyor gibi geldi. Ancak iş istasyonu gibi düşünürsek problem olacağını zannetmiyorum. Tabi yaz sıcaklarında ne olur onu da test etmek lazım.

Touchpad normalden büyük ve işlevsel, şarjı uzun gidiyor. Pildeyken grafik ve yazılım işlerinde kullanırken herhangi bir yavaşlık hissetmedim. İnce olması, adaptörünün küçük taşınabilir olması güzel, kendi sitesinde içinde bulunan toshiba ssd için firmware güncellemesi var. Onu da yapmanızı tavsiye ederim. Ben bluetooth kulaklık ile kullanıyorum. O açıdan da bir sorun yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brownlife -- 24 Nisan 2019; 13:15:34 >

• Laptobu iadeye gönderdim, daha ulaşmadı ellerine bakalım. Sıcaklığa dayanıklı olabilir yalnız şöyle bir sorun ortaya çıkıyor. Sıcaklık arttıkça laptop darboğaz yapıyor, throttle dedikleri olay. Bu işlemci ekran kartıyla beraber toplam max 15w güç tüketimine ayarlı. Isı artınca bu güç değeri yeterli olmuyor ve cihaz cpu ve özellikle gpu değerini kısıtlıyor. Normalde gpu 1100mhz'e kadar çıkabildiği halde ben de sıcaklıktan olduğunu düşündüğüm bir sebepten dolayı 400 mhz'yi geçmiyordu, bazen biraz artıyor gibi oluyor ama hemen 400'e sabitliyordu yine. Bu da özellikle oyunlarda çok kötü fps alınmasına sebep oluyor. İnternette baktım bu olayı yaşayan bir çok kullanıcı var. Bios ayarlarına vs baktım ama herhangi bir ayar göremedim bu olayla ilgili. Hatta cpu gücünü windows ayarlarından %50 ye kadar düşürdüm ki gpu ya daha fazla güç kalsın ama sonuç yine aynı. Gpu sabit 400mhz takılı kalıyor.

Alırken çok büyük beklentim vardı ryzen'den ama hayal kırıklığı oldu maalesef. Belki de bana sorunlusu denk gelmişti bilemiyorum. Umarım siz ve diğer alan kişiler sorunsuz kullanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paxal -- 24 Nisan 2019; 15:53:12 >

• paxal kullanıcısına yanıt
    Hocam güncel BIOS'u yüklediniz mi acaba cihaza? Ben biraz test yaptım GPU ve CPU, hiç öyle 400 Mhz'de falan kalmadı. Acaba güce bağlı falan mı değildi PC? Benim arkadaşa gelen cihaza CS kurdum oynadım, bir sorun olmadı. Garibime gitti. Kesin bir ayar ile alakalı bir durum bu. Donanımsal bir şey olması imkansız. Ayrıca bu laptopun soğutması 25W'ye kadar soğutur. Throttle'a gireceğini de pek zannetmiyorum.
  • quote:

Hocam güncel BIOS'u yüklediniz mi acaba cihaza? Ben biraz test yaptım GPU ve CPU, hiç öyle 400 Mhz'de falan kalmadı. Acaba güce bağlı falan mı değildi PC? Benim arkadaşa gelen cihaza CS kurdum oynadım, bir sorun olmadı. Garibime gitti. Kesin bir ayar ile alakalı bir durum bu. Donanımsal bir şey olması imkansız. Ayrıca bu laptopun soğutması 25W'ye kadar soğutur. Throttle'a gireceğini de pek zannetmiyorum.
    hocam ben güncel bios'u dell'in sitesinden yükledim ama versiyon 1.0 iken yine 1.0 oldu. acaba daha günceli var mı? bu arada bahsedilen sorunlarda olan senaryoları henüz test etmedim ancak oyun için pek test ettiğim söylenemez. oyuna girip baktığımda ısı artışı çok oldu o yüzden soğutucuya ihtiyacı var herhalde diye düşünüp çıktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brownlife -- 24 Nisan 2019; 16:25:49 >

• quote:

Bios güncelledim, sitesinde 1.0 var, cihazda da 1.0 vardı ama, bios güncelleme başarılı oldu. Tüm sürücüler güncel, önce kendi sitesindeki sürücüler ile denedim sonra amd'den son sürümü yükledim yine aynı. Prize takılıydı tabi. Dengeli, performans vs bir çok seçeneği denedim güç profilinden. Hatta bir defa aida ile stress testindeyken ilk saniyelerde kapandığı oldu cihazın. Zaten stress testinden vazgeçtim normal kullanımda da klavyenin ortası ve alt tarafı çok ısınıyordu. Öyle çok oyun oynamam arada bir grim dawn, Diablo 3 gibi rpg türü çok donanım istemeyen oyunlar oynarım belki diye almıştım halbuki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paxal -- 24 Nisan 2019; 16:49:59 >

• Selamlar bilgisayarı sağ tıkladığımda ram 8gb kullanılabilir ram 5,90 olarak görünüyor. Bunun sebebi nedir?

sistem bilgisinde;

Yüklü fiziksel bellek (ram) : 8gb
    toplam fiziksel bellek : 5.90 gb
    kullanılabilir toplam fiziksel bellek : 2.03 gb
    Toplam sanal bellek : 7.68 gb
    Kullanılabilir sanal bellek : 1.61 gb
    Disk belleği dosya alanı: 1.78 gb

laptobu yeni aldım freedos. üründe bir sıkıntı mı var? Ne yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brownlife

Ekranla ilgili benim de biraz sıkıntım var. Ekranı göz hizasına ortalayıp baktığımda sanki orta kısım ve kenarları arasında parlaklık farkı oluyor. Bu panelden kaynaklı diye düşünüyorum. Yani kenarları daha karanlık gösteriyor. Görüş açısını değiştirdiğimde kenar kısımları da düzeliyor. Sıcaklık konusunda dediklerinize katılıyorum. İşlemci 105 derecelere dayanıklı olduğundan bu şekilde yapmışlar diye düşünüyorum. Arada oyun için kullanmak istiyorsanız soğutucuya ihtiyaç duyuyor gibi geldi. Ancak iş istasyonu gibi düşünürsek problem olacağını zannetmiyorum. Tabi yaz sıcaklarında ne olur onu da test etmek lazım.

Touchpad normalden büyük ve işlevsel, şarjı uzun gidiyor. Pildeyken grafik ve yazılım işlerinde kullanırken herhangi bir yavaşlık hissetmedim. İnce olması, adaptörünün küçük taşınabilir olması güzel, kendi sitesinde içinde bulunan toshiba ssd için firmware güncellemesi var. Onu da yapmanızı tavsiye ederim. Ben bluetooth kulaklık ile kullanıyorum. O açıdan da bir sorun yaşamadım.

Alıntıları Göster
    ssd için dell sitesinde driveri bulamadım link atabilir misin?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.