Şimdi Ara

3000 TL Nvidia Ekran Kartlı Pc Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3000 tl'lik nvidia ekran kartlı pc toplamak istiyorum. İşlemci olarak intel vs düşünüyorum ama o konuda ekran kartı kadar ısrarlı değilim. Sizin sisteme eklediğiniz işlemci hakkında kısa bilgi vererek paylaşırsanız sevinirim.(Örneğin; Şu amd-intel işlemci bu fiyat için iyi, şu kadar hızlı,dayanıklı vs gibi) Şimdiden teşekkürler.

• GTX 1050 en ucuz 850 liraya bulunabiliyor. Bkz; http://teknofiyat.com/?search=gtx+1050

50 lira ucuza AMD muaidi ne alabiliyoruz? Rx 570. Bkz; http://teknofiyat.com/?search=Rx+570

Sonra aciyoruz youtube'u, hemen iki karti karsilastiriyoruz. Derken bakiyoruz ki 1050'yi hicbir youtube kanali Rx 570in rakibi olarak gormuyor bile. Genelde GTX 1050 Ti ile karsilastirilmis.

Hemen kendimize baz olmasi acisindan GTX 1050 vs 1050 Ti yaziyoruz youtube'a. Ne cikiyor? 1050 Ti %30-%40 daha yuksek FPS veriyor.

Fiyatina bakiyoruz hemen 1050 Ti'in > https://www.incehesap.com/msi-geforce-gtx-1050-ti-aero-itx-4g-ocv1-ekran-karti-fiyati-37278/ tami tamina 1152 lira.

Peki, bir de GTX 1050 Ti ile Rx 570 karsilastirmasi izleyelim > https://www.youtube.com/watch?v=qxDfO9ukvf8

Haydaa, 800 liraya satilan Rx 570, 1150 liraya satilan GTX 1050 Ti'dan %30 ile %50 arasinda daha yuksek fps veriyor. Siz Gtx 1050 almayi neden dusunuyorsunuz o zaman?

ITX kucuk formda PC'lere takilabilen kucuk fanli modellerdir. Sogutmalari daha dusuk seviye olur genelde, butceniz varsa buyuk modeller daha serin, sessiz calisir. Sapphire Pulse - Nitro, MSI Armor modellerine bakabilirsiniz ornek olarak.

3k TL butce ile su sistemi alabilirsiniz > https://www.teknobiyotik.com/oyuncu-pc-gamer-pc/oyuncu-masaustu/amd-ryzen-5-2600-3-4ghz-rx570-4gb-8gb-ram-240gb-ssd-oyuncu-bilgisayari.html
  • İtopya gibi sitelerden hazır pclere bak ama tercihin amd işlemci olsun.Her zaman intelden daha ucuza aynı performans.Intel anakartlar çok pahalı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3000 tl sistem istiyorsaniz. amd ekran karti ayni fiyata daha yuksek performans veren kartlari var. nvidia israr etmenizdeki amaci anlayamadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • incehesap.com'dan Topladığım Bilgisayarın Parça Listesi

İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 3.10GHz 8MB Soket AM4 İşlemci (Fanlı) (1 x 391,11TL)
    Anakart: Gigabyte B450M S2H AMD B450 Soket AM4 DDR4 3200(O.C.)Mhz mATX Anakart (1 x 446TL)
    Ram: Adata XPG Spectrix D41 AX4U320038G16-SR41 8GB (1x8GB) DDR4 3200MHz Gaming (Oyuncu) Ram (1 x 343,08TL)
    Ekran kartı: INNO3D GeForce GTX 1650 Twin X2 OC 4GB GDDR5 128Bit DX12 Gaming Ekran Kartı (1 x 1.299TL)
    SSD disk: WD Green 240GB 2.5 (1 x 247,02TL)
    Kasa: Frisby FC-9235G 650W USB3.0 ATX Kasa (1 x 480,31TL)

Toplam Fiyat: 3.206,52 TL (KDV Dahil)

incehesap.com PC Toplama Sihirbazı ile oluşturulmuştur

3200TL ye şu sistem size uygun görünüyor, tabiki isteklerinize.
    İleride işlemci eklemesi yapılabilir, ram aynısından alınabilir , ekran kartı da üst modele değiştirilebilir. Böylece birdahaki sefere güncelleme yaparsınız, komple değişiklik yapmazsınız.

• Bayağı iyimiş bu toplama sihirbazı fln ben eskide kalmışım :) İncehesap pc montajlı şekilde yollamıyor sanırım herneyse asıl konuya geliyim. Bu 1050 1060 fln almayı düşünüyorumda onlarla ilgili düşüncelerinizi öğrenebilirmiyim. Birde bu Itx twin vs ibareler bulunuyor onlarda dikkat etmem gereken konu nedir kısaca söylermisiniz.
  • Amd daha kalitesiz gibime geliyor.Kendi pc nizde amd ekran kartı kullanıyor musunuz? Ve kullanıyorsanız kaç yıldır sorunsuz kullanıyorsunuz. Ben ileriye dönük pc almak istiyorum ileride de lowda dahi olsa her oyunu belli seviyede oynatan bir pc o yüzden nvidia kartlarının performansı bence çok iyi amd tarafında pek bir bilgim yok.
  • GloriousHawK G kullanıcısına yanıt
    GTX 1050 en ucuz 850 liraya bulunabiliyor. Bkz; http://teknofiyat.com/?search=gtx+1050

50 lira ucuza AMD muaidi ne alabiliyoruz? Rx 570. Bkz; http://teknofiyat.com/?search=Rx+570

Sonra aciyoruz youtube'u, hemen iki karti karsilastiriyoruz. Derken bakiyoruz ki 1050'yi hicbir youtube kanali Rx 570in rakibi olarak gormuyor bile. Genelde GTX 1050 Ti ile karsilastirilmis.

Hemen kendimize baz olmasi acisindan GTX 1050 vs 1050 Ti yaziyoruz youtube'a. Ne cikiyor? 1050 Ti %30-%40 daha yuksek FPS veriyor.

Fiyatina bakiyoruz hemen 1050 Ti'in > https://www.incehesap.com/msi-geforce-gtx-1050-ti-aero-itx-4g-ocv1-ekran-karti-fiyati-37278/ tami tamina 1152 lira.

Peki, bir de GTX 1050 Ti ile Rx 570 karsilastirmasi izleyelim > https://www.youtube.com/watch?v=qxDfO9ukvf8

Haydaa, 800 liraya satilan Rx 570, 1150 liraya satilan GTX 1050 Ti'dan %30 ile %50 arasinda daha yuksek fps veriyor. Siz Gtx 1050 almayi neden dusunuyorsunuz o zaman?

ITX kucuk formda PC'lere takilabilen kucuk fanli modellerdir. Sogutmalari daha dusuk seviye olur genelde, butceniz varsa buyuk modeller daha serin, sessiz calisir. Sapphire Pulse - Nitro, MSI Armor modellerine bakabilirsiniz ornek olarak.

3k TL butce ile su sistemi alabilirsiniz > https://www.teknobiyotik.com/oyuncu-pc-gamer-pc/oyuncu-masaustu/amd-ryzen-5-2600-3-4ghz-rx570-4gb-8gb-ram-240gb-ssd-oyuncu-bilgisayari.html

• Hocam bence amd den vazgeçmeyin, hem de bütçe üzerine bilgisayar kuracaksanız, ve oyun oynayacaksanız bence nvidiadan vazgeçmekte fayda var

Edit: daha önce arkadaşların söylediği gibi itopyadan falan almanız da gayet mantıklı olur, ben de kendim bilgisayar topladım geçen aylarda, itopyayı daha sonra tanıdım diye çok pişman olmuştum kendim toplayınca daha pahalıya gelmişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Riley -- 3 Eylül 2019; 16:25:39 >
  • İnce hesap hatırladığıma göre ücretsiz montaj ve test hizmeti veriyor Du

• CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Öncelikle bu kapsamlı mesajınız için çok teşekkür ederim. Şunu soracağım; yeni çıkacak oyunların destek optimizasyon çeşitli şeylerle amdye sorun çıkarması veya nvidia nın fps vs konularda öne geçmesi mümkün müdür? Onun dışında amd kartların nvidia kartlara göre daha erken bozulması diye bir kuram doğru mudur? Bu soruların cevapları amd ye yönelmem açısından çok önemli. Onun dışında itopya ya da incehesaptan pc toplayacağım. Tabi bende itopyadan vs inceleceğim hazır pcleri dün site bakımdaydı. Bu önerdiğiniz pcde olan parçalardan şunun yerine şuda iyi olabilir diyebileceğiniz varsa ona göre bende bakabilirim diğer sitelerden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GloriousHawK -- 3 Eylül 2019; 23:6:10 >
  • John Riley kullanıcısına yanıt
    Siz nereden topladınız şuan ki halihazırda pcnizi
  • Teknobiyotik E1 diye bişey vardı forumda biri paylaşmıştı o sistem olur ancak ki o da 3500tl yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: GloriousHawK

Öncelikle bu kapsamlı mesajınız için çok teşekkür ederim. Şunu soracağım; yeni çıkacak oyunların destek optimizasyon çeşitli şeylerle amdye sorun çıkarması veya nvidia nın fps vs konularda öne geçmesi mümkün müdür? Onun dışında amd kartların nvidia kartlara göre daha erken bozulması diye bir kuram doğru mudur? Bu soruların cevapları amd ye yönelmem açısından çok önemli. Onun dışında itopya ya da incehesaptan pc toplayacağım. Tabi bende itopyadan vs inceleceğim hazır pcleri dün site bakımdaydı. Bu önerdiğiniz pcde olan parçalardan şunun yerine şuda iyi olabilir diyebileceğiniz varsa ona göre bende bakabilirim diğer sitelerden.
    Destek konusunda bir sıkıntı çıkmaz. Directx 12'de Amd daha iyi performans veriyor. Oyun amaçlı alıyorsanız Amd almak daha mantıklı. Amd ekran kartlarının dayanıklılığı hakkında ise pek bilgim yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Neden uğraşıyorsunuz anlamıyorum, bırakın gitsin alsın GTX 1050, 1650 vs. önyargılarının kurbanı olsun, parasını çöpe atsın.
    Rx 570 neredeyse 2.5 sene once cikti satisa. Ilk ciktiginda GTX 1050 ti ile rakip gosteriliyorken optimizasyonlar ile gtx 1050 ti a neredeyse %50 fark atar hale geldi. Kartlarin performansinin azalmasi gibi bir durum soz konusu degil.

Amd dogrudan marka olarak ekran karti satmiyor. Ureticilere chipset vb gerekli bilesenleri temin ediyor, ardindan asus, sapphire, msi kendileri malzeme kalitelerini belirleyip uretim yapiyor. Msi armor gtx 1060 ile msi armor rx570 malzeme kalitesi olarak cok yakindir birbirine, ikisinin de bozulma ihtimali aynidir yani. Birisi amd birisi nvidia chip kullaniyor diye avantajli-dezavantajli olmaz. Siz gidipte asus rog strixli bir nvidia ile giris seviye bir amd ekran kartini karsilastirip amdler cok cabuk bozuluyo cok isiniyo yeaa diyemezsiniz yani.

Hocam parçaların geneli amazon'dan geri kalanı n11'den aldım, her parçanın fiyat açısından en düşük olan yerden almama ve hatta bir anda almayıp düştükleri zamanı bekleyip almama rağmen bu toplayıp hazır satan itopya tarzı bilgisayarcılarcılardaki muadilini hatrı sayılır bir miktarda (300-400) daha ucuza gördüm...

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Ben burada kartlar arasında farkını dayanıklılığını vs şeyleri öğrenmeye yardım almaya çalışıyorum. Sizde insanlara yardım etmek yerine birde yardım edenleri engellemeniz karakterinizin en büyük göstergesidir. Size önerim kendinizi bu şekilde tanıtmayın.
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Birazcık tahmin ettiğim gibi cevapladınız. Marka olarak malzeme kalitesi vs diğer hususlar var tabide benim asıl sorduğum destek konusuydu. X oyun şu amd kartında sorun çıkarıyor gibisinden yeni oyunlarda olacakları tabi kimse bilemez tam tersi durumda sözkonusu olabilir. Halihazırdaki oyunlarda bir problem yok bunu göz önünde bulundurarak sıkıntı yok diyebiliriz. Cevapların için tekrardan teşekkür ederim. Toplayacağım pcde amd ekran kartlı sistemlere yöneleceğim.
    Illa AMD almalisiniz demiyorum. 2. ele yonelirseniz o zaman fiyatina gore karar verebilirsiniz. Ornek olarak Rx 580'in sifiri 1100 liralara kadar dustugu icin cok tavsiye ediliyor ama 2.el'de GTX 1060 6gb 900 TL, RX580 900TL ise o zaman hangisini tercih edeceginiz tamamen size kalmis. Su an 750-800 lira bandinda Rx 570 cok uygun fiyatli, biraz ustunde Rx580 cok uygun fiyatli, ama dedigim gibi 2. el 900 liraya GTX 1060 6gb bulduysaniz o da alinir. Gidipte sifirina 1500 lira verilmez tabii.

Acikcasi en son ne zaman ekran karti secen oyun cikti inanin hatirlamiyorum. Kart almadan youtube'a ornek olarak Rx 580 vs GTX 1060 6gb yazarsaniz onlarca oyunda anlik karsilastirmalarini bulabilirsiniz. Siz hangi oyunu oynayacaksaniz, o oyunda hangi kart daha cok fps veriyorsa onu alabilirsiniz. Tabii 5fps icin 500 lira fark vermek mantikli geliyorsa

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.