Şimdi Ara

3000 $ maaşla İran'da çalışır mısınız? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
2
Favori
36.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evli ve çocuğun olmasa gitmek mantıklı ama böyle bilemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iran sıkıntı ama sen bilirsin 3000 dolarda az para değil , neredeyse kazandığının 2 katı
  • Bekar olsam ve maddi durumum iyi olmasa giderim. Ama sizin durum fena degil. Ek olarak bir de cocuk var.

• Bence gitme imkaniniz varsa 5 gun 1 haftaligina gidip gezin dolaşın ortama bakın. İçinize sinerse ona gore karar verirsiniz. Hatta o sirketi oralarda sorma imkanınız da olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karadvt -- 22 Eylül 2019; 11:27:43 >
  • Bence git.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Birader saf mısın sen ?

Sana git demek isterdim ancak demeyeceğim , sözkonusu iş teklifinin son derece iyi olduğunu hesap edemediğine göre otur oturduğun yerde ,milletin işini batırma bari.

buraya gelmişsin salya sümük ağlıyorsun , 3 bin dolar verecekler ama çocuğumu özlerim diye ,

Biraz sert yazdım ,kusuruma bakma ,sana saygısızlık etmek değil kızdığımdan böyle ... Yarın hemen işlemlere başla ,naif olma .

Orada internet yokmuş da vs.r vs.r... Daha iyi internette ne yapıyorsun sanki ? Multimedya tüketiyorsun , bu çöp olacak zamanı kitap okuyarak geçirirsin daha donanımlı olursun .
    İran halkı üstelik son derece derindir , kültürel olarak o kadar fark yok hatta asıl onlar ileride ,insaniyet göreceksin çoğu yerde...
    adamlar ilaç, araç ,edavat a dan z ye her haltı kendileri üretiyor, mecburiyetten.
    Kenara atacağın parayla yavrunu ,aileni daha iyi donatırsın.
    Sanki zindana gidiyorsun , 3 ayda bir 15 gün yavrunla kaliteli zaman geçirmene yeter .
    Ama yok yok fazla sana bunlar , sen otur burada her pazar parkta çekirdek çitlersin.
    Hey Allah'ım ne safsın kardeşim !
    Bu arada bunları bilgi sahibi biri olarak yazıyorum. Halen ne duruyorsun ? Değişik!

Dediğim gibi hemen çemkirme bana , çok kızdım sana yoksa maksadım sana saygısızlık etmek değil!

Hadi bakalım yolun açık olsun.

• Trilyonda verseler eşimi çocuğumu bırakıp başka ile bile gitmem

• geçinebiliyorsanız ev/araba varsa, şuanki işiniz garantiyse ve her ay kenara belli bi miktar para atabiliyorsanız gerek yok bence fazla para olup istediğiniz gibi harcayamadıktan sonra ne gerek var
  • Zaten gelirin bence iyi, biz iki kişi senin maaşının yarısını almıyoruz. 2 yaşında çocuğunun yanında ol derim. Eşinin sana ihtiyacı çok var bu aralar. Boş ver paryı
  • Bu kadar geleceği düşünmek imanına aykırı, Allah bir şekilde verir rızkını, zaten eve 10bin lira giriyor demişsin daha ne. İranla ilgili bir şey demeyeceğim çünkü ailesi olan adam ailesiyle olmalı ülke farketmez. Ha avrupa olsaydı en azından aileni de al öyle git derdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Düşüncen çok kötü. Hayat böyle düşünmene sebep olacak kadar ne yaşattı sana bilmiyorum ama düşüncen yanlış.

Alıntıları Göster
    Siz nasil bir dunyada nerde yasiyorsunuz a benim cahil guzel kardesim.

Evliligin en guzel zamanlari ilk 5 6 yilidir. Sonra rutine döner. En guzel zamanlari paraya değişmek mi eger muhtaclik yoksa bu hareket bana lüks geliyor.

• ülkücüadam kullanıcısına yanıt
    Dünya eskisi gibi değil ki. Artık insanlar evlilik öncesi her şeyi yaşıyor zaten. Evlilik ise bu her şeyi yaşayan insanların olayı rutine dönüştürmesi aslında, onun imzası.

• Hemen hemen aynı şartlarda yaşıyoruz sanırım. Benim oğlum 6 yaşında ve ilkokula yeni başladı. 2 yaşındaki zamanda böyle bir teklifi değerlendirmiş olsam büyük ihtimalle pişman olurdum. Şimdi de o yüzden gitmem. Para çok büyük para değil. Kesinlikle değmez. Çocuk için yaşıyoruz gibi bi durum varken ortada, ondan ayrı yaşamanın hem çocuk açısından hem de bizim açımızdan eksileri çok fazla

• Bekar olsan durma git derdim ama bu şartlarda olmaz hocam. O çocuğun bu yaşları bi daha gelmez ama para her zaman kazanılır.
  • Çok yakın olduğum, bölümde beraber okuduğum Azeri İran'lı arkadaşım var. İnternette problemi yok. İstediğimiz an görüşebiliyoruz. İran abartıldığı kadar bir ülke de değil. Bazı ülkeler ve basın, İran'ı kötü gösteriyor. Sürekli olumsuz hava yaratıp bunları sürekli empoze etmeye çalışıyor.

Anladığım kadarıyla orada ki halk buraya oranla daha özgür daha rahat. Tabi Dini kuralları çok saymazsak. Bu dini kurallar genelde kadınların başlarına şal veya eşarp ile takması. Bu arkadaşım da sürekli Türkiye'ye gelip giden, ailecek Türkiye turları yapan, sürekli türk medyasını izleyen türk bir aile.
  • 5k da verseler gitmem la iran nedir

2kya avrupada amerikada calisilir iran da 10kya bile yasanmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fakiramaseksi kullanıcısına yanıt
    Kaçak olarak çalışmayı hiç tavsiye etmem.

Çocuk bir yana kariyerin de zamanla geçiyor. Unutma ki yaş, tecrübe arttıkça fırsatlar azalıyor.

Kaçak çalışma harici kariyerin için fırsat da olacak ise denenebilinir. İran sonuçta kapı komşusu o pazari bilmek (satış ise...) Faydali olabilir.

Bunun dışında herkes Avrupa'da çalış der, ancak Avrupa'da da olsa Tacikistan Özbekistan Türkmenistan Azerbaycan gibi yerlerde Senior pozisyonlar kariyer gelişimi için yapılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codeThoreau -- 22 Eylül 2019; 12:17:9 >
  • ben olsam giderdim, 3 bin dolar az değil ve fırsat fırsatı açar her zaman
  • Turkiyede kimse sana 3 ayda bir 15 gun vermez o parayida. git bence ..

• hangi şehir(sektörü bilmiyorum sadece merak)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.