Şimdi Ara

3000 $ maaşla İran'da çalışır mısınız? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
2
Favori
36.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye’de geliriniz fena değil ben olsam gitmem 5 yıl uzun bir süre çoçuğunun büyüdüğünü görmeyeceksin neredeyse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam kısa süre değil o emin ol. Bence ailenin yanında ol. En fazla ne olur? Çocuğunun adına 1 arsan eksik, akülü araba yerine normal bisiklete biner.
  • fakiramaseksi kullanıcısına yanıt
    Şimdiki geliriniz kötü olsa ve evli olmasan ülke farketmez heryere git derdim ama zaten eşinle gelirin fena sayılmaz üstelik 2 yaşında bebek bırakıp gitmek çok büyük kötülük etmiş olursun 3 kişinin hayatına.
    Sakın gitme 10bin dolar a bile gitme.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dakka durma

• Dostum dur ve bir düşün biz niye çalışıyoruz. Ailemizin refah ve huzuru için değil mi? Tamam 5 yıl az bir süre değil ama adamlar sana yılda 2 ay izin veriyor Türkiye'de nerede var öyle şirket. Hem maddi anlamda hemde kariyer anlamında olumlu etkisini bir düşün. Yarın bir gün kariyerindeki bu detay sayesinde Avrupa veya Amerika'da kolayca iş bulabileceksin ve ailenin geleceğini garanti altına almış olacaksın. Ekonominin bu derece kötü durumda olduğu dönemde çok iyi bir fırsat bence. Tabii genede son karar senin kal sağlıcakla
  • fakiramaseksi kullanıcısına yanıt
    https://www.gib.gov.tr/sites/default/files/uluslararasi_mevzuat/OZEL_92664.html

Vergi konusunu buradan okuyabilirsin.

Calisma vizesiyle gidiyorsun degil mi ?

10.000TL Istanbul gibi bir sehirde (eger istanbul'da isen) Cocuklu bir aile icin zor bir gelir. Ancak burada da Kariyer imkanlarin dogrultusunda maasiniz (ikinizinde) artis gosterecektir.
    Eger Iran'a gidip dondugunde Ciddi bir avantaj elde etmis olacaksan gidebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codeThoreau -- 22 Eylül 2019; 8:34:42 >
  • Teşekkürler vergi konusunda bilgilendirme için, vize konusuna gelince o konu hakkında konuşmadım 3 ayda bir giriş çıkış yaptırdığına göre turist gibi gideceğim galiba ama orada da sigorta yapılacağı söylendi. Memnun kalıp orada yaşamak istersem de halledeceklerini söylediler.

Edt. İstanbulda yaşamıyorum 200bin nüfuslu sıradan bir şehir de yaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakiramaseksi -- 22 Eylül 2019; 8:43:44 >
  • bence gitmelisin. ekonomik olarak rahatlayacak ve eşinin her ay kullanabileceği cocugunun hiç bir şeyden eksik klmayacagı 1000doların olacak. evet özlememek mümkün değil ama 15gün 3 ayda bir tatil yapacak bunuda cocugunla gecireceksin. inan 5yıl sonunda rahatlayıp arkana yaslanıp iyiki yapmışım diyeceksin
  • Git hocam gidilir. 2 senedir başlamış olsan %100 den fazla zam almıştın.

Türkiye'de ne kadar aldın zam?

• bekar olsan gözün kapalı git diyecektim ama ardında bırakacakların varmış en yanına olunması gereken yaşlardan yanında olamacağın çocuğun varmış zaten türkiyede yeterince kazanıyosunuz. herşey para demek değildir bunu bi düşün.
  • ailenle git
  • ABD İrana girecek. Bunun başka çaresi yok. Kesinlikle gitme derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iran yıkılırsa Türkiye'de kaybeder, ama İran nükleer üretmeden İran'a girecekler gibi duruyor.
  • İran sallantıda hocam. 5 yıl sonrası pek parlak görünmüyor.

• Peki türkiyenin geleceği ne kadar parlak 5 yıl sonrası için geçenki krizde dolar 3.6 dan 7 oldu şuan kriz olsa dolar 10 tl olursa bu vatandaş yine yağ şeker kuyruğuna girer. İran enerjisini kendi üretebildiği için ve ekonomik olarak kendine yetebildigi için dik duruyor. İrana da girmek öyle kolay değil sağa sola üs kurup savaşamazlar iranla bütün üsleri dümdüz eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakiramaseksi -- 22 Eylül 2019; 9:41:4 >
  • muratd555 M kullanıcısına yanıt
    İran'a 5 yılda sayısız giriş çıkış yapan birisine Amerika kolay kolay vize vermez

• Çocuğunun en güzel zamanlarını göremeyeceksin. 1.5 milyon eder mi bu?

• Abd İran'a girecek diyenin pek bir şey bildiği yok. İran Irak'a benzemez.

Önümüzdeki 5 yıl Türkiye'yi iyi günler beklemiyor. Dolar 10 da olur 15 de olur. Ailenin ve çocuğunun geleceğini kurtarmış olabilirsin İran'a giderek. Karını çocuğunu 1-2 sene sonra da yanına alabilirsin. Fakat buna sıcak bakmiyorsan gitme derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cro magnon -- 22 Eylül 2019; 10:3:15 >
  • Hocam sen gerçekten gitmeyi düşünüyor musun? ciddi ciddi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.