Şimdi Ara

3000 civarı notebook önerisi-Detaylar içeride

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bütçem 3000 lira dolaylarında. Birkaç gün içerisinde alacağım. Alternatifler ve hakkındaki düşüncelerimi aşağıya liste olarak bırakıyorum. Cihazı haftanın birkaç günü yanımda taşıyacağım. Üniversitede matematik okuyorum. Kütüphanede saatlerce kalmam gerekebiliyor. Genelde akademik amaçlı kullanılacak. MATLAB, Maple, GeoGebra gibi programlarla çok haşır neşir olacağım. İşlem gücü biraz sanırım lazım olacak. Python yazılım diline de merakım var. Onla ilgilenebilirim boş zamanlarımda. Haftada birkaç saat de oyun oynayabilirim.(GTA5-BF-Diablo 3 gibi) Klavyesinin ışıklı olması çok önemli arkadaşlar. Evde geç saatlere kadar kullanmak zorunda kalabiliyorum.

1- İkinci el 15' Macbook Pro 2012 Retinasız GT650M 16GB ram ve SSD'li modellerin fiyatları 2750-3 bin dolaylarında. 3.nesil 4 çekirdekli i7 modelleri yer alıyor. Zarif tasarımı, görece iyi pil ömrü ve klavye aydınlatması var. Fakat eski ve sonuçta ikinci el. Ekran çözünürlüğü de kötü. Retina olan modelleri upgrade edilmiyor. Pili de kasasına yapışkanlı. Ram'leri de anakarta gömülü. Retinasız modellerde böyle sorunlar yok, max. 16gb ram desteği, 2,5' ssd takılabiliyor, pili de daha sonradan değiştirilebiliyor.

2-http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550vx-dm277dc-i7-6700hq-8gb-1tb-2gb-gtx950m-156-freedos-pmu354351

Klavyesi ışıklı mı bilmiyorum. Yazılmamış. GDDR5 GTX950M ekran kartı da benim imzamdaki masaüstümün GTX750Ti ile aynı sanırım. İnternette yorumlarda bu laptopların kronik sorunlarının olduğu yazılmış hep. Pek çözemedim doğrusu. Ekranı 1080p.

3-http://www.ebrarbilgisayar.com/hp-15-ab019nt-1bw82ea-i5-6300hq-12gb-1tb-4gb-gtx960m-156-freedos-pmu357180?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Klavyesi ışıklı. GTX960M ile yukarıdakilerden daha güçlü. Ekstradan M2 SSD slotu barındırıyor. Arka kapağı çok kolay açılıp harddisk ram ve m2 ssd değişimi yapılabiliyor. Ekranı 1080p ve IPS panel bulunduruyor. WiFi ac standardında. Çok önceden HP'lerde ısınma sorunları falan vardı sanki diye hatırlıyorum. Şuan durumları nasıl bilmiyorum. Yukarıdakiler arasında en iyi oyun performansı bunda şuan. Listede en sıcak buna bakıyorum. Daha sonra Amazon'dan soğutucu alabilirim evde kullanmak için.

4-http://www.hepsiburada.com/msi-gl62-6qd-079xtr-intel-core-i5-6300hq-2-3ghz-8gb-1tb-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-BD602051

HP'den sanırım malzeme kalitesi olarak daha iyidir. Ekran kartı GTX950M fakat Asus'un aksine GDDR3 olarak belirtilmiş. Bu da bayağı performansı etkileyeceğini düşünüyorum. MSI'ın adı var. Adı benim için önemli değil. Bunda da sanırım M2 slotu var.

Ekleme

5-http://www.hepsiburada.com/dell-gaming-7566-intel-core-i5-6300hq-8gb-1tb-gtx-960m-15-6-full-hd-tasinabilir-bilgisayar-b6300w81c-p-HBV000002I022
    Fiyatı şuan benim için hayli yüksek. İndirim gelirse düşünebilirim. GTX960M bulunmakta. Yukarıdakilere göre tek dezavantajı MSI ve HP'nin aksine 5400rpm harddiske sahip olması. MSI ve HP'de 7200rpm harddisk bulunmakta. Malzeme kalitesi muhtemelen HP'den daha iyi.

FreeDos olması benim için daha avantajlıdır. Forumdan orijinal lisanslar çok ucuz. Onlardan alıp kullanabilirim. M2 slotu olması önemli. Birkaç ay içerisinde kendim alıp takar kullanırım. Bu konulara yatkınım. Listede 2 çekirdekli notebook yok. Buna dikkat ediyorum. Önerilerinize açığım. Şuan tamamen kararsızlık yaşıyorum. Fikirleriniz çok önemli. Birkaç gün içerisinde alınacak. Araştırmalarım sürüyor. Listeye ekleme yapabilirim. Şimdiden çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saab9000 -- 23 Şubat 2017; 16:51:11 >

• Normalde direk dell 7566 önerecektim ama iş ve okul için lazım olduğundan eğer dell 7566 alırsan yanına m2 ssd şart çünkü bunun harddiski 5400 rpm ve seni rahatsız edebilir o kullandığın programların açılış süreleri ve hızları sıkıntı olabilir. Dell 7566 3000-3200 TL arasına düşebilir, sürekli indirime giren bir ürün, eğer imkanım var diyorsan bu fiyatlara düştüğünde bu ürünü alıp yanına da en azından idareten bir 120 gb'lık ssd takıp toplamda 3300-3400 civarına bu işi kapatabilirsin.
  • Cevabınız için çok teşekkürler.
    Bütçeyi 2600'den zorluyorum. İlk mesajda belirtilen MSI ve HP'lerde 7200rpm harddisk var. Bu ilk zamanlar için 5400'e göre daha iyi olacağını düşünmüştüm. Dell 7566'yı da listeye ekliyorum. Birkaç gün içerisinde almam gerek. Eğer o fiyatlara inerse bir şekil zorlayıp onu alacağım. Almam gerekirse yukarıdakiler hala listemde.

Daha farklı yorumlara hala açığım arkadaşlar.
  • Konu için ek bilgi; GTX950M ve GTX960M'in aslında aynı (GM107) çipi bulundurduğunu GTX960M'in sadece çok az daha yüksek saat hızı barındırdığını öğrendim. (Tabi GDDR5 GTX950M olmak şartı ile)

Bir de bu cihazı buldum.
    http://www.hepsiburada.com/msi-gl62m-7rd-609xtr-intel-core-i5-7300hq-2-5ghz-3-5ghz-8gb-1tb-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000003S0RO

GTX1050 barındırıyor. Kafama takılan tek noktası 2GB Vram'e sahip olması. 960M'den bariz daha iyi. Fakat vram aklımda soru işareti. Zorlayıp bütçeyi elde edersem Dell 7566 yerine bunu da tercih edebilirim.

Fikirlerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caughter

Normalde direk dell 7566 önerecektim ama iş ve okul için lazım olduğundan eğer dell 7566 alırsan yanına m2 ssd şart çünkü bunun harddiski 5400 rpm ve seni rahatsız edebilir o kullandığın programların açılış süreleri ve hızları sıkıntı olabilir. Dell 7566 3000-3200 TL arasına düşebilir, sürekli indirime giren bir ürün, eğer imkanım var diyorsan bu fiyatlara düştüğünde bu ürünü alıp yanına da en azından idareten bir 120 gb'lık ssd takıp toplamda 3300-3400 civarına bu işi kapatabilirsin.

Hocam merhaba,
    ben de konuyu açan arkadaşla aynı durumdayım. SSD slotu var mı boşta bahsettiğiniz dell bilgisayarın? Garntiyi bozmadan erişilebilir yerde mi?

Teşekkür ederim şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: wade96

quote:

Orijinalden alıntı: Caughter

Normalde direk dell 7566 önerecektim ama iş ve okul için lazım olduğundan eğer dell 7566 alırsan yanına m2 ssd şart çünkü bunun harddiski 5400 rpm ve seni rahatsız edebilir o kullandığın programların açılış süreleri ve hızları sıkıntı olabilir. Dell 7566 3000-3200 TL arasına düşebilir, sürekli indirime giren bir ürün, eğer imkanım var diyorsan bu fiyatlara düştüğünde bu ürünü alıp yanına da en azından idareten bir 120 gb'lık ssd takıp toplamda 3300-3400 civarına bu işi kapatabilirsin.

Hocam merhaba,
    ben de konuyu açan arkadaşla aynı durumdayım. SSD slotu var mı boşta bahsettiğiniz dell bilgisayarın? Garntiyi bozmadan erişilebilir yerde mi?

Teşekkür ederim şimdiden

M2 SSD slotu mevcut onun dışında isterseniz normal HDD kısmına da SSD takabilirsiniz HDD'i çıkartıp. Garantiyi bozmaz, yani öyle biliyorum ama forumda kullananlar var onların açtığı konular var oradan tekrar garanti durumunu onlara da sorarsanız daha kesin cevap alırsınız.
  • kdv indirimleri başladı bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cod55

kdv indirimleri başladı bakabilirsiniz.

Hocam bunlar kaç gün devam ediyor nereden öğrenebiliriz? Dell 7566'yı almak istiyorum ama 1-2 gün daha beklemem lazım.
  • dell 7566 şuan hepsiburada.com da 3059 TL ben sipariş verdim biraz önce çok uyguna geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cod55

dell 7566 şuan hepsiburada.com da 3059 TL ben sipariş verdim biraz önce çok uyguna geldi.

Evet de bir yerden para bekliyorum. İnşallah Cumartesi'ye kadar bitmez şu indirim. Bir de yanına 200-300 liralık SSD aldım mı harika olur.
  • KDV indirimini şimdi gördüm. Bu çok iyi oldu. Umarım kaçırmam. Birkaç kartta parçalı olarak paralar. Bir karta toplamam gerek. Hemen yarın sipariş vereceğim. Yanına bir de ssd ekleyeceğim. Uygun fiyatlı SSd tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • SSD olarak bunu da ekliyorum arkadaşlar. 850 Evo olması TBW açısından bayağı iyi gözüküyor.

http://www.hepsiburada.com/samsung-850-evo-120gb-540mb-500mb-s-m-2-sata-3-5-ssd-mz-n5e120bw-p-BD803959

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saab9000 -- 23 Şubat 2017; 23:33:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saab9000

SSD olarak bunu da ekliyorum arkadaşlar. 850 Evo olması TBW açısından bayağı iyi gözüküyor.

http://www.hepsiburada.com/samsung-850-evo-120gb-540mb-500mb-s-m-2-sata-3-5-ssd-mz-n5e120bw-p-BD803959

Evet %90 ben de onu alacağım gibi SSD olarak, bir de orada Kingston var bununla beraber zaten başka da bu fiyatlarda m2 ssd yok o sitede. Ben Kingston hakkında birkaç yorum bulabilsem iyi olacak. 60 liralık bir fark var aralarında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frozzy45

quote:

SSD olarak bunu da ekliyorum arkadaşlar. 850 Evo olması TBW açısından bayağı iyi gözüküyor.

Evet %90 ben de onu alacağım gibi SSD olarak, bir de orada Kingston var bununla beraber zaten başka da bu fiyatlarda m2 ssd yok o sitede. Ben Kingston hakkında birkaç yorum bulabilsem iyi olacak. 60 liralık bir fark var aralarında.

Hocam bence siz de 850 evoyu alın. Zaten imzanızda da var. 10 yıl garantisi olduğu yazıyor. 850 Evo daha doğru bir tercih 60 lira farka değmez bence.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Frozzy45

quote:

Hocam bence siz de 850 evoyu alın. Zaten imzanızda da var. 10 yıl garantisi olduğu yazıyor. 850 Evo daha doğru bir tercih 60 lira farka değmez bence.

Anladım hocam eyvallah, o zaman öyle yapayım onu.
  • Frozzy45 kullanıcısına yanıt
    Bir bilgilendirme yapayım. Laptop aynı gün teslim, bu SSD en geç haftaya cuma kargoya gönderilir diyince ayrı ayrı sipariş vereyim dedim. SSD sonra gelsin. Gelince takarım dedim. Mobilde sepette indirimin bitmesine 4 gün kaldı diye belirtiyor. Haberiniz olsun. Umarım sizin işler hallolur sipariş verirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bir bilgilendirme yapayım. Laptop aynı gün teslim, bu SSD en geç haftaya cuma kargoya gönderilir diyince ayrı ayrı sipariş vereyim dedim. SSD sonra gelsin. Gelince takarım dedim. Mobilde sepette indirimin bitmesine 4 gün kaldı diye belirtiyor. Haberiniz olsun. Umarım sizin işler hallolur sipariş verirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun

Şu "4 gün kaldı" yazısı nerede acaba sırf merakımdan soruyorum bir türlü ben göremedim. Bilgilendirme için çok sağol hocam içim rahatladı biraz 4 gün olması iyi.
  • Frozzy45 kullanıcısına yanıt
    3000 civarı notebook önerisi-Detaylar içeride

Telefonda gözüküyor sadece. Bilgisayarda ben de bulamadım. Burada yazıyor sadece.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dell 7566 aldım arkadaşlar hepsiburada kdv indirimi ile. Bugün de Vatan'dan 850 Evo m2 120GB ssd alıp takacağım. Birkaç gün içinde deneyimlerimi aktarırım. Malzeme kalitesi beklediğimden bayağı iyi çıktı. İçinde çok saçma uygulamalar yüklü gelmiyor. Şuan kaldırdım duruyor. Masaüstü bilgisayarı temizleyip yedeklemem falan gerekiyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.