Şimdi Ara

✎ 300 TL Üzeri Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı / Tek Konu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
293
Cevap
5
Favori
34.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mair

Momentum daha çok akşam evine dönüp viskisini doldurup yumuşak koltuğuna yaslanacak ve purosunu tüttürürken gevşeyecek tiplerin kulaklığı ve o kadar da rahat müziklerin kulaklığıdır.

Vmoda M80 veya M100 almanızı şiddetle tavsiye ederim. Yurtdışından alacaksınız tabii.

Aman aman naptınız, bir kulaklık bu kadar mı tasarımıyla yargılanır :) Madem öyle diyorsunuz, insanların yanlış yönlendirilmemesi adına ben de bahsettiğiniz tipten ne kadar uzak olduğumu tahmin bile edemeyeceğinizi, chiptune'dan progresif enstrümantal metal'e, bossa nova'dan punk rock'a birçok tür dinlediğimi ve fiyat dezavantajı bir yana, Momentum'un kapalı portable sınıfında pek eşi benzeri olmadığını belirteyim.

• salvo kullanıcısına yanıt
    Pek tabii ki işin şakasındaydım. Ancak piyasa var. Piyasada renklerin kullanımı var. Kahverengi üretilen bir şey asla gençleri hedeflemez. O yüzden de daha ağır müziklere göredir..Yoksa dediğiniz şeyler de tabii ki dinlenir, kimse engelleyemez.

Sennheiser da böyle düşünmüş olmalı ki o kırmızı siyah "rüzgarına" girmek için önce o renktekini, sonra pastel renklerde daha günlük hayat renkli versiyonlarını çıkarttı. Rüzgar dedim, beats yaptı SOny yaptı kesin başkaları da onlardan önce yapmıştır o renklerde kulaklık.

Ayrıca girilen revizyon derin olmalı ki müşteri sınıfındaki "en iyi 2"'den diğeri Amperior'u da üretimden kaldırdı. Daha kaç yıl olmuştu ki çıkalı..
  • Merhaba uzun zamandır bir kulaklığa kafayı takmış bulunmaktayım birde size sorayım dedim ne söylersiniz . Audio technica ath-m50 ?
  • D.Luffy D kullanıcısına yanıt
    Güç ister, tüm kulakları kapatır, sıcak bir sesi vardır.
  • Evde creative zx ses kartına bağlı hd 555 kullanıyorum aynı ses kalitesini sansa clip ile yasatacak kafaüstü kapalı tip kulaklık var mıdır eğer var ise minimum ne kadardan başlar bu kulaklıklar ( 2. el falan da olabilir )
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzdesign

konu açmıştım buraya da yazayım;

genelde türkçe pop-rock ağırlıklı müzik dinliyorum.
    Benim için sesi(özellikle vokali) net, temiz, berrak bir şekilde duymam önemli.
    350-400 tl civarı limitim var.
    Kulak-üstü olmalı. (Terleme olmaması için kulağı sarmaktan çok basmalı)

Daha önce Sennheiser hd-205DJ , ardından Noontec Zoro kullandım. HD205dj ilk pahalı kulaklık tecrübemdi. Denedikten sonra daha önceleri müzik dinlemediğimi farketmiştim. Daha sonra Zoroya geçince hd205in müziği basa boğduğunu anladım. Ama zoronun malzeme kalitesi ses kalitesinin yanına yaklaşamadığından yere düşünce menteşe yakınlarından kırıldı.
    Şimdi de yeni bir kulaklığı tecrübe etmek istiyorum Özellikle hedefimde AKG markası var.
    Ne önerirsiniz?

(berrak ses gerçekten önemli, tam emin değilim, sanırım tiz ağırlıklı olmalı. Apple EarPods ve Sennheiser hd-205DJ sesler daha boğuk,bulanık gelirken Noontec Zoro da gerçekten berrak geliyor. Yeni kulaklığım zoro ayarında olmalı.)

cevap gelmedi, tekrar soralım

• Bende aiaiai tma-1 almayı düşünüyorum. Bunun için önerebileceğiniz mp3 çalar var mıdır ? Genellikle dubstep, electro house dinlerim.
  • reoix kullanıcısına yanıt
    Sansa Clip diyorsak aşırı güç isteyen bir kulaklık olmamalı.

Sorunuzu daha net sorarsanız cevap alabilirsiniz. Kimse sizin zx'ten çıkan hd555'ten duyumsadığınız ses kalitesini bilemez, onu yaşatacak kulaklığı da bilemez.
  • theother2 T kullanıcısına yanıt
    TMA-1 iphone ile de güzeldi. Kanımca "ipod video" (5 ve 5.5. nesil) yetecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mair

Sansa Clip diyorsak aşırı güç isteyen bir kulaklık olmamalı.

Sorunuzu daha net sorarsanız cevap alabilirsiniz. Kimse sizin zx'ten çıkan hd555'ten duyumsadığınız ses kalitesini bilemez, onu yaşatacak kulaklığı da bilemez.

Çok fazla kafaüstü kulaklık deneme şansım olmadı durumu şöyle özetleyeyim hd 555 ses kalitesinde kapalı kulaklık önerir misiniz
  • evet arkadaşlar en sonunda uzun araştırmalarım sonucunda şu kulaklıkta karar kıldım gibi ancak sizlerinda yorumları çok önemli.
    AUDIO-TECHNICA ATH-AD700 Audiophile bu kulaklığı tecrübe eden veya bu kulaklık hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum benim için özellikle bass çok önemli tiz kaliteside tatminkar seviyede olmalı ürünün özelliklerini incelediğimde 53mm sürücüleri kullanılıyor olması özellikle bass konusunda beni bu kulaklığı tercih etmeye sevk ediyor 407 ytl lik bir fiyata sahip sizce değermi yada tavsiye edebileceğiniz daha iyi ancak fiyat olarak daha uygun bir kulaklık varmı kullanım amacım film müzik.
    bu arada creative tactic 3d sigmadan da tam olarak vazgeçebilmiş değilim evet biri oyuncu kulaklığı diğer bambaşka bir kulaklık ancak yinede sigma ile arasında özellikle bass ve tiz konusunda çok ciddi fark varmıdır sigma da 50 mm sürücüler kullanıyor.

son olarak ses kartı olarak creative titanium fatality champion ses kartı kullanıyorum extra olarak bir kulaklık amfisi almam gerekirmi yoksa bu ses akrtı gerekli çıkış gücü sağlarmı ? saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeseskane123 -- 14 Eylül 2013; 13:47:27 >

• Sansa Clip + ve mdr zx300 kulaklıgına sahibim. Ses yeterince tatmin etmediğinden kulaklığımı değiştirmek istiyorum. Audio-Technica ATH-ES7 Kulaküstü Kulaklığı yorumlarınıza göre rock ve metal müzik türlerine uygun buldum. Sizce bu kulaklığı gold dan 440tl ye almalı mıyım? Eğer gerekirse Fiio e6 amf almaktan da çekinmem. Sizce bu üçü nasıl olur? yada bu fiyat aralığında daha bir kombinasyon oluşturabilir miyim? şimdiye göre ses ne kadar değişir? devamlı minübüste vs. taşıtlarda dinlediğimde sıkıntı yaratır mı? bu kulaklıkla taşıtlarda sıkıntı olmuyor diyebilirim. teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi missken -- 17 Eylül 2013; 15:11:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeseskane123

evet arkadaşlar en sonunda uzun araştırmalarım sonucunda şu kulaklıkta karar kıldım gibi ancak sizlerinda yorumları çok önemli.
    AUDIO-TECHNICA ATH-AD700 Audiophile bu kulaklığı tecrübe eden veya bu kulaklık hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum benim için özellikle bass çok önemli tiz kaliteside tatminkar seviyede olmalı ürünün özelliklerini incelediğimde 53mm sürücüleri kullanılıyor olması özellikle bass konusunda beni bu kulaklığı tercih etmeye sevk ediyor 407 ytl lik bir fiyata sahip sizce değermi yada tavsiye edebileceğiniz daha iyi ancak fiyat olarak daha uygun bir kulaklık varmı kullanım amacım film müzik.
    bu arada creative tactic 3d sigmadan da tam olarak vazgeçebilmiş değilim evet biri oyuncu kulaklığı diğer bambaşka bir kulaklık ancak yinede sigma ile arasında özellikle bass ve tiz konusunda çok ciddi fark varmıdır sigma da 50 mm sürücüler kullanıyor.

son olarak ses kartı olarak creative titanium fatality champion ses kartı kullanıyorum extra olarak bir kulaklık amfisi almam gerekirmi yoksa bu ses akrtı gerekli çıkış gücü sağlarmı ? saygılar.

O kulaklık tam bir müzik kulakligidir. Çok havadar bir sahnesi vardır. Bam güm baslar duymazsiniz. Ses karinizda da sorun yok. Ekstra amfiye gerek yok.

Bas çok önemli diyorsanız Vmoda m80 alın yurtdışından.

• quote:

Orijinalden alıntı: missken

Sansa Clip + ve mdr zx300 kulaklıgına sahibim. Ses yeterince tatmin etmediğinden kulaklığımı değiştirmek istiyorum. Audio-Technica ATH-ES7 Kulaküstü Kulaklığı yorumlarınıza göre rock ve metal müzik türlerine uygun buldum. Sizce bu kulaklığı gold dan 440tl ye almalı mıyım? Eğer gerekirse Fiio e6 amf almaktan da çekinmem. Sizce bu üçü nasıl olur? yada bu fiyat aralığında daha bir kombinasyon oluşturabilir miyim? şimdiye göre ses ne kadar değişir? devamlı minübüste vs. taşıtlarda dinlediğimde sıkıntı yaratır mı? bu kulaklıkla taşıtlarda sıkıntı olmuyor diyebilirim. teşekkür ederim.

Ya o o rakama alın yada ebayden üstte önerdiğim Vmoda m80'i.

Ama unutmayın ki o kulaklık o rakam etmez hele K518 varken yarı fiyatina.
  • Bass önceliğim değildir yüksek seslerin kulakta rahatsızlık vermediği seslerin temiz bir şekilde ayrıldığı bir kulaklık istediğim. Tabi bass da tatmin edici olmalı; ki derin bassları severim. bam güm olmasını istemiyorum tabiki. Linkin Park, Haggard, Apocalyptica, Metallica gibi kişileri devamlı dinlerim. Audio-Technica ATH-ES7 o kadar etmez ise o fiyat çerçevesinde farklı alternatifler var mıdır peki? m-80 bu şartlarda daha mı iyidir? m80k518 işimi görür mü 400-500e kadar çıkma imkanın varken? teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi missken -- 17 Eylül 2013; 16:31:39 >
  • m-80 almaya karar verdim fakat gönderdiğiniz e-bay linkini göremedim. Birde gümrüğe takılma muhabbeti olur mu olursa ne olur bilginiz var mıdır? türkiye de satışı varsa uçuk olmamak şartyla alacağım.
  • Türkiyede satışı yok (tabii ki). Ben link göndermedim zaten. Gümrüğe taklılırsa gidip %18 vergi vereceksiniz. Veya satan adamla konuşup başka yollara girmesini isteyeceksiniz. Ancak o başka yolların yeri burası değil.
  • Sıfır açılmamış kutu 1 yıl garantisi var; bir kullanıcı m-80 kulaklığı 540 liraya veriyor. Türkiye şartlarına göre nasıl değerlendirmeliyim fiyatı?
  • missken M kullanıcısına yanıt
    Bence pahalı. 270 dolar gibi birşeye tekabül ediyor. Ebay'de fiyatları görebilirsiniz veya ücretsiz gönderen accessoryjack gibi sitelerde.
  • 1000 ile 2000 tl arasinda, temiz, berrak ses verebilecek kulaklik tavsiye edermisiniz.. seneye almayi planliyorum fakat simdiden oneriyi alirsam icim rahat edicek, konuya gelirsek bass takintim yok ama dogal ve kulagimi tatmin edicek seviyede olursa hayir demem tabiki.. dinledigim tarzlar: rock,jazz,blues,klasik muzik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.