Şimdi Ara

300 SENE ONCE BATILILAR NEDEN PERUK TAKARDI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fransizlar ingilizler şimdiki amerikalilar neden peruk takıyorlardi genelde askerler ve hukukcularda oluyor dizilerde sebebi nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mevki belli ediyor diye biliyorum ama google amcaya 10 saniyeni ayırıp sorsaydın konu açmana gerek kalmazdı. neyse bu ayrıcalığı ben göstereyim.

--

soylular, aristokratlar ve burjuvalar tarafından bir statü simgesi olarak kullanılmıştır. Önceleri bitleri gizlemek için kullanılmış, daha sonra statü ve güzellik için kullanılmıştır.
    --

önce bitleri gizlemek için kullanılmış,

taa ki Hristiyanlık gelinceye kadar. kötülüklerin gizlendiği yer mi ne denmiş ve popülerliğini yitirmiştir.

Taa ki 1558'de İngiltere Kraliçesi I.Elizabeth tahta çıkana kadar. Elizabeth ile birlikte peruk yeniden popüler olmuş ve başta Fransızlar olmak üzere soylular, elçiler, bilim adamları falan peruk kullanmaya başlamış. Fransız devriminin sonuna kadar halk dahil hemen herkes peruk kullanmış ve bir insanın mesleği ve mevkisi peruğundan anlaşılabilir hale dahi gelmiştir. Sonra yine popülerliğini yitirmiş işte. Al buda okudum link;
    http://www.nebiliyon.com/eski-donemlerde-neden-peruk-takilirdi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Old Mac New Clip -- 12 Ekim 2017; 17:37:8 >

• Allah başka dert vermesin kardeş.
  • Hukukçularin takma sebebi karar verirken kendimize gore degil olmasi gereken karari vermektir niyetiyle, dusuncemiz karari etkilemesin gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tıpkı forum üyeleri gibi tipsiz oldukları için. O zamanın konudışı ortamı batı idi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.