Şimdi Ara

300 metre kare dublex 5+1 sinerji camlı yalıtımlı ev için kombi önerisi lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
1
Favori
5.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geniş bir aile olduğumuz için Allah utandirmasin rahat yerlesebilecegimiz büyük bir ev aldık ,
    Fiyatın biraz makul olmasi sanırım evin emsallerine göre biraz daha büyük olması,
    Şimdi en büyük kafamizda ki sorun bu evin nasıl isitilabilecegi,
    Hiç kombili ev tecrubemiz olmadı forumda ki konulardan edindiğim bilgiler üzerine 3 marka arasında seçim yapacam büyük ihtimalle .
    Buderus
    Wiesmann
    Vaillant
    Bunlar dan birini tercih edecem , yogusmali ve 32k olacak diye kendimce fikir yuruttum.
    Bu konuda yardımını ve tecrübelerini paylaşacak olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

• diadavidoff kullanıcısına yanıt
    Merhaba eviniz hayırlı olsun evini hakkında detaylı bilgi verirseniz düşüncemizi belirtiriz,ayrıca şunu belirteyim kaliteli ve tasarruflu ısınmada kombi en son sıradadır
    Yalıtım,tesisat kalitesi,petek metrajı,işçilik,sıcaklık kontrol aksesuarları kullanmak daha önemlidir
    Hangi şehirdesiniz,evde ısıtılacak net alan kaç m2?
    Evde kalorifer tesisatı var mı varsa hangi tür,mobil sistem mi,sıva üstü pprc mi,sıva altı pprc mi,pprc ise boru çapları dışarda görünebiliyor mu?
    Evde petekler var mı varsa toplam petek boyu kaç mt
    Vaillant,buderus,viessmann gibi markaların 32-35kw cihazları çok pahalıdır,onun yerine sadece ısıtma amaçlı kazan olarak geçen kombiler var bu kombiye harici boyler takarak kullanabilirsiniz kalabalık ailelerde sıcak su ihtiyacı fazla olabiliyor,başka bir çözüm dahili boylerli premix yoğ kombi
    Tabii ev büyüdükçe kombinin pompaladığı tesisat suyu zorlanabilir bunun da çözümü ek sirkülasyon pompası yanında denge kabı taktırmak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ankarada 280m2, 3 katlı, nornal çift camlı, içten straforla ısı yalıtımlı evimde auer 24000 lik kullanıyorum, su sıcaklığı 60 C, oda termostatını 24C ayarladım, havanın - 10-15 lerde gittiği ay, evde bebek olduğu için sürekli yandı 600 tl ödedim
    ona göre düşünün.. illaki yüksek kapasiteye ve pahalı markaya gerek yok yani

ama maddi durum müsaitse en alt katı yerden ısıtma yapın yerler soğuk oluyor (benimki normal radyatör)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.