Şimdi Ara

300 (2007)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
477
Cevap
0
Favori
11.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 189
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 9
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 gün 7 saat
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Zaris (20 mesaj) ribas (16 mesaj) TOMEKK (15 mesaj) Chino (15 mesaj) Robin Hood Theory (14 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Mobil (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    6864 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

We Sitesi: http://www.300themovie.com/
    Fragman:http://www.apple.com/trailers/wb/300/trailer1/large.html
    Gösterim Tarihi: 16 Mart 2007
    Yönetmen: Zack Snyder, Frank Miller
    Fragman Müzigi: Nine Inch Nails - Just Like You Imagined
    Oyuncular:

Gerard Butler

Vincent Regan

Lena Headey

David Wenham

Thermopylae Savaşı MÖ 480 yılında Yunan şehir devletlerinden oluşan bir ittifakın Thermopylae'daki dağ geçidinde kendisinden çok daha kalabalık istilacı Pers ordusuyla yaptığı savaştır. Tarihteki en ünlü son direnişlerden biridir. Kral Leonidas komutası altındaki küçük bir ordu Xerxes'in devasa ordusunun geçebileceği tek yolu kapar. Birkaç günlük bir yüzleşme sonunda Pers ordusu saldırır fakat Yunan ordusuna oranla verdikleri muazzam kayıplar sonunda geri çekilmek zorunda kalırlar. Bu durum ikinci günde devam eder. Üçüncü günde Ephialtes adında yerli sakinlerden biri Yunanlar'a ihanet eder ve Yunan hatlarının arkasına açılan bir yol gösterir. Ordunun geri kalanının bertaraf edilmesi ile Kral Leonidas ve koruması 300 Spartalı ve 700 kişilik Thespia ordusu, ölüme gittiklerini bile bile ordunun geri kalanının kaçmasına fırsat vermek için geride kalırlar.

Pers ordusunun buradaki ağır kayıplar Xerxes'i o kadar korkutmuştur ki daha sonra Pers donanması Salamis'te yenilgiye uğradığında istilayı tamamlamak üzere ordusunun sadece çok küçük bir kısmını geride bırakarak Yunanistan'dan kaçar. Kalan bu ordu ise Plataea Savaşı'nda yenilir. Thermopylae'daki Yunan savunmacıların performansı sık sık, bir ordunun potansiyelini maksimize etmek için eğitimin, ekipmanın ve savaş alanın stratejik kullanımındaki avantajları vurgulamak ve aynı zamanda bunaltıcı üstünlüğe karşı gösterilen cesaretin örneği olarak kullanılır. Spartalı ve Thespialılar'ın kahramanca fedakarlığı çağlar boyunca birçoklarını etkilemiş ve bir sürü kültürel referansa sebep olmuştur.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

0
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Gelsin gelsin, izleyecek film kalmadı..
    |
    |
  • Yüzbaşı
    931 Mesaj
    Heycanlandım şimdi bak....
    İlk kez persler hakkında bi filmde yaptılar ya.Gerçi persleride küçümsemişlerdir bunlar!
    |
    |
  • Teğmen
    200 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Berkei_Lee

Heycanlandım şimdi bak....
    İlk kez persler hakkında bi filmde yaptılar ya.Gerçi persleride küçümsemişlerdir bunlar!

bencede, aslında bu olaya hiç inanasım gelmiyo ama adamlar ne yapsın tarihlerinde bundan başka kahramanlıkmı var
    |
    |
  • Çavuş
    80 Mesaj
    güzel film bence.Ben bide mel gibson ın maya kabilesini anlatan apocalypto yu bekliyorum merakla..Güzel film oda baya..
    |
    |
  • Yarbay
    2039 Mesaj
    güzel film bekliyorum merakla
    |
    |
  • Onbaşı
    15 Mesaj
    Fragman bence mukemel olmus.cok deli goruntuler var.sabırsızlıkla bekliyorum filmi.
    |
    |
  • Binbaşı
    1166 Mesaj
    bence bu film kesinlikle truva yı ve yüzüklerin efendisini filan geçicektir...çok emek harcanmış üstünde belli oluo...
    |
    |
  • Binbaşı
    1160 Mesaj
    az önce fragmanını gördüm sinemada gerçekten bomba bişeye benziyor.Kesinlikle kaçırmak istemediğim bir film. fantastikle gerçek birbirine girmiş, güzel bir yapıma benziyor.
    |
    |
  • DH Yönetici
    4717 Mesaj
    Sabırsızlanmaya başladım artık neden bir hafta geç giriyor Türkiye'de ya :( :(
    |
    |
  • Yarbay
    4069 Mesaj
    bence cok guzel bı fılm bu bakalım beklıyoruz
    |
    |
  • Yarbay
    6177 Mesaj
    Fragmanı yetti bana yemin ediyorum.O ne savaş sahneleridir öyle
    |
    |
  • Binbaşı
    1557 Mesaj
    fragmanı bende izledim (agzım açık)
    |
    |
  • Binbaşı
    1321 Mesaj
    96 dakika olduğu söyleniyor. Eğer öyleyse bu tarz bir film için çok kısa.

Eragon gibi hızlandırılmış olmasın da...
    |
    |
  • Yarbay
    4069 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: beckhir

96 dakika olduğu söyleniyor. Eğer öyleyse bu tarz bir film için çok kısa.

Eragon gibi hızlandırılmış olmasın da...

96 dk bıtınce aglarım ben bu fılmın en az 3 saat olması lazım
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Türkler hepsinden daha cesurdu onların filmini yapan olmadı
    |
    |
  • Teğmen
    199 Mesaj
    film gerçekten güzel olacak. kanlı elmas a gitmiştim girdigimde fragmanının yarısı ben ayaakta bakakaldım.sabırsızlıkla bekliyorum
    |
    |
  • Yüzbaşı
    658 Mesaj
    bu filmin gelmiş gecmiş en yuksek hasılatı yapacagı dusuncusundeyim. Ben daha cıkmadan bu kadar beklenti içine sokan bi film gormedim.
    |
    |
  • Yarbay
    6177 Mesaj
    hungu haklısın ama elden birşey gelmez.Olanlarla yetinmek lazım yinede anadolu çocuklarıyız hikayenin kahramanlarıda anadoludan geliyor.

Bide olayın iyi yönünden bakmalıyız :D

Truvada mesela çanakkale vs ^^
    |
    |
  • Yarbay
    4069 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: isa8yavuz

film gerçekten güzel olacak. kanlı elmas a gitmiştim girdigimde fragmanının yarısı ben ayaakta bakakaldım.sabırsızlıkla bekliyorum

+1 aynen
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
triple negative breast cancer
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,402
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.