Şimdi Ara

30 Yaşından Sonra Tıp Okumak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
61
Cevap
6
Favori
23.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bizim fakültede 40 küsür yaşında öğretmen bir abimiz var, okuyor vallahi tıp3'e geçti bu sene. Örnekleri az büyük efor gerektiriyor fakat eğer mevcut şartlar bu hamleyi yapmak için olanaklıysa neden yapılmasın ki
  • Ribas0 kullanıcısına yanıt
    Devlette mi öğretmen ? Öğretmenliği yapmaya devam ediyor mu ?
  • 17-18 Yaşındaki çocukların sana yapamazsın demesini mi dinleyeceksin hocam? Yapmak istiyorsan yap bu kadar basit. Yapınca da helal olsun desinler.
  • ayetulkubra kullanıcısına yanıt
    Hayır sadece özel ders veriyor, Mat hocası. Devlette çalıştığını hiç bilmiyorum. Dersjanede çalışmış yıllarca
  • İstedikten sonra yaşın önemi yok hocam.
  • Xakler kullanıcısına yanıt
    1) 32 yaşında yüksek lisansa başladım, 34'de bitirdim, aynı yıl doktoraya kabul edildim. 38 yaşında mezun oldum.

2) doktorada bir sınıf arkadaşım 42 yaşında ve amerikaya gidip ingilizce öğrenmek istiyor. öğrenmek, öğrenme zekası ile orantılıdır, yaşla değil.

3) arkadaşın işinden ayrılarak tıp okuması gerektiğine dair söylediklerinize katılıyorum. ben de doktora için işimden ayrılmıştım. ancak bunu yapabilmesi için kenarda parası olması gerekiyor. benim tazminatım vardı.
  • 47 yaşındayım ve hayatımda "bu yaştan sonra bunumu yapıcam" ve ya sizin yaşlardayken "yok yahu bu yaştan sonra ne zaman öğrenicem" diyerek vazgeçtiğim şeylerin pişmanlıkları var.Yazımı uzun uzun yaparsınız yapamazsınız diye süslemeden söylüyorum,umarım tıp okursunuz ve başarılı olursunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 2 Ağustos 2020; 13:12:56 >
  • Gayet de tıp okuyabilirsin hocam. Gözünüzde çok büyütmeyin tıpı. Sadece çalışmaya ve biraz ilgiye bakar.
  • Yazılımcı olarak çalışan bir elektronik mühendisi olarak cevap vereyim sana. Kesinlikle tıp okumanı tavsiye ederim. Sebeplerimi de şöyle sıralayabilirim:

1.) Yaş
    2.) Ben şahsen çok küçük yaşlardan beri elektronik ve bilgisayar ile haşır neşirim. Üniversiteye gittiğimde bile pratik manada çok tecrübem vardı. Hele ki şimdiki gençlerin internet sayesinde edindiği tecrübenin altında ezilirsin. Liseyi bitirmeden programlamayı söken genç sayısı inanılmaz çok. 100k sıralaman olsaydı bunlar geçerli olmazdı. Girecegin üniversite büyük ihtimalle İTÜ, Hacettepe vb. kaliteli okullar hatta daha önemlisi zeki ve tecrübeli gençler olacağı için bu durum seni üzebilir. Ancak tıpta bunu yaşayacağını sanmıyorum (Yani umarım yaşanmıyordur )
    3-) Doktorluğun Türkiye'deki bakış açısı çok olumlu. Ekstrem durumlar hariç bir doktor her zaman mühendisten daha eftal kabul ediliyor.(Her ne kadar hoşumuza gitmese de bu bir gerçek)

• Buradaki çocuklar sırf rakibi olma diye sana tercih yaptırmamaya çalışıyor.
  • mr.turan var hocam kendisi malatya fen'den hacettepe tıp kazanmış eğitimi yarıda kesip boğaziçi fizik kazanıp birincilikle bitirmiş.sonrasında amerika'da uzun süre yaşayıp türkiye'ye gelmiş ve şu an yine hacettepe tıp okuyor ve sizden yaşça büyük birisi.
    yani her şey sizde bitiyor,30 yaşından sonra tıp okumak değil de tıp okumak olarak almanız size yeterli
  • JaCKiE_BrOwN kullanıcısına yanıt
    Tebrikler hocam ama yüksek lisans doktora falan ayrı bir mesele.
    Lisans eğitimi bambaşka sizi çocuk gibi her ay sınava tabi tutacaklar. Lisans eğitiminde her gün okula gitme zorunluluğu var. Farklı kulvarlar olduğunu düşünüyorum yüksek eğitim ileri yaşlarda olabilir.
  • Benim de katıldığım kervan...
  • 30 Yaşından Sonra Tıp Okumak

Çok mesaj geldi hikaye diye de ...
    30 Yaşından Sonra Tıp Okumak

• 27 yaşındayım hukuk kazandım ben de sizin gibi işle beraber okulu götüreceğim . İnsanlar bana ne işin var yapamazsın sınava bu yaşta girme atandın maaşın iyi dediler . Şimdi nasıl yaptın ? Avukat hanım vs vs diyorlar . Tebrik için arıyorlar 😀 onları boşverin tıp fakültesini okuyun bilgisayar dediğiniz gibi hep gençleri alıyorlar işe . Ve iş bulmanız da garanti değil zaten o bölümle .

• noldu acaba ya

• Bu mesajın ardından 3 yıl geçmiş. Bilgisayar mühendisliğini seçmiş ama tıpı da aklından çıkaramayan biri olarak bu mesaja denk geldim. Şuan ne durumdasınız, bir bölüm seçebildiniz mi? umarım iyisinizdir. Şahsen tıpa başlamış olmanızı umuyorum...

• Hem çalışıp hem 5k nasıl yaptın hocam?

• Konuyu nereden buldun hocam bayagı eskiymis
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.