Şimdi Ara

30 Yaşından Sonra Tıp Okumak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
6
Favori
23.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beş bin yapmak mükemmel bir derece. Kesinlikle tıp okuyun. Bende 31 yaşındayım. İşle okul nasıl gider biliyorum. Buradakiler henüz çok genç. Hayat tecrübeleri Yok. İnsan vücudu ve beyninin sınırlarını tahmin bile edemezseniz. Zorlanırsanız potansiyel ve sınırlarınız da genişletmiş olursunuz. Kesinlikle be kesinlikle tıp. Uzmanlık yapmak zorunda da değilsiniz ayrıca. Pratisyen olarak 9 bin alır mis gibi yaşar gidersiniz. Kesinlikle tıp ve kesinlikle yaparsını

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kagoteak kullanıcısına yanıt
    4’e geçtim ama tıp okumuyorum abim doktor oradan fikir sahibiyim. O da söylüyordu 30 yaşında bi abi geldi 1 dönem sonra yapamadı bıraktı falan her tıp fakültesinde vardır böyle hikayeler. Anlık gazla yazıp geliyorlar ya da afla dönüyorlar 1 dönem bilemedin 1 yıl okuyup bırakıyorlar. 6 koca seneden bahsediyoruz burada o da tabi zamanında bitirebilirsen...

• Aberrant Warden kullanıcısına yanıt
    la neresi yanlış duyanda bilim adamı oluyorsunuz sanacak. yaptığınız notları ezberleyip sınıf geçmek klinikte hekimin yanında sekreter gibi not alıyorsunuz. bu adamın kaldıramayacağı yeri söylesene bi bilelim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yolunubulacakadam kullanıcısına yanıt
    Adamın tek motivasyon kaynağı para. 18 yaşında gençler tek para ve itibar isteyerek gidiyor ve yapamayıp bırakıyor, 30 yaşındaki hiç yapamaz. Bu işi sevmek gerekiyor.
    Ayrıca her doktor aynı zamanda bir bilim insanıdır. Abim bir sürü makale yazıyor araştırmalar yapıyor. Her tıp eğitiminde bilim eğitimi de vardır, yapıp yapmamak sana kalmış ama ilerlemek istiyorsan bilim yapmak zorundasın. Yoksa bir köyde pratisyen kalır ilaç yazarsın anca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aberrant Warden -- 2 Ağustos 2020; 9:59:18 >
    Ahh kardeşim ben 5 senede 2 bölüm bitirdim kolay bölümler değil ha (inşaat ve endüstri müh) Belki istediğimi geç farketmişimdir ama bu benim pişmanlığım kaybım.2018 Aralık ayında sınava hazırlanmaya başladım.Öyle bir heves olsa 2019 da kazanamayıp bırakırdım.Ben yaşın sorun olduğunu düşünmüyorum.İnsanlar mutlu olduğu işleri yaparak hayatını geçirmeli ben bu yolda mutluyum.Tabi ki tıpkın zorluğunu küçümsemiyorum ama bana zevk veriyor bu arada sınava çalıştığım dönem içinde bir ev arkadaşım tıpçıydı.Bilgim var.O da pek çok konuda serzenişte. nasıl diyim hayatın zorluğu ile 18 19 yaşında karşılaşırlarsa biraz zorlanıyor insanlar zaten yoğun bir Sınavdan çıkıyorlar sonra daha yoğun bir tempo yoruluyorlar zor demeleri gayet normal ...
  • Sen tıp okusanda o 6 sene geçecek,okumasanda o 6 sene geçecek.önemli olan bu geçecek 6 seneyi nasıl dolduracağın.

"her doktor bilim insanıdır " ahahhahahaha

• Sizin için tıp seçimi ceng seçiminden daha iyi olur diye düşünüyorum

• yolunubulacakadam kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi bunun eğitimi verilir uygulamak öğrenciye kalmış
    Vizyonu seninki kadar olan birisi anca köyün birinde pratisyen olabilir bilim falan onu ilgilendirmez

• Belli bir yaştan sonra bazı konular eskisi gibi olmuyor çünkü beyin dolu oluyor daha rahat olamıyorsun falan filan..Ama yapılır tabi yapılmayacak şey değil.

Sizin durumunuzdaki asıl sıkıntı para için yani maaşınızı yükseltmek için bunu istiyor olmanız bence.Hem ülkedeki doktorların şu anki durumları belli hem sadece parası için yapılacak mesleklerden değil bence doktorluk .

Değil 30 ,40 yaşında da olur.Eğer şartlarınız elveriyorsa.Bu şartlar maddi şartlar tabi.

Eğer benim altyapım olsa yine sınavlara girerdim,denerdim mesela.Tıp değil tabi ki.
  • Hocam dinleme şu hıyarları çok rahat okursun, dönem 6 yım şuan sizden yaşça büyük 2 kişiyle beraber okudum bir sorun olmaz rahat olun. İşinizi de okul saatlerine göre ayarlayarak devam ettirebilirsiniz rahatlıkla, bir sorunuz varsa özelden de yazabilirsiniz

köyde pratisyenlik yapmanın ben kötü bir yanını göremedim. amaç halka hizmet etmek değil mi? sen her hekimin bilim insanı olduğunu iddia ediyorsun sana göre bir ayrım yoktu her tıp bitiren böyle mi oluyor sanıyorsun sen. tıp fakültesini git gez gör bak bakalım hayalindeki gibi bir yer mi?

30 Yaşından Sonra Tıp Okumak

• Sen bir ara Ukrayna'da Tıp okumak istemiyor muydun? Galiba o imkanı da kaçırınca burada Tıp'a sallamaya başlamışsın.
    30 Yaşından Sonra Tıp Okumak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaiji_itou -- 2 Ağustos 2020; 10:34:16 >
  • Gençler farklı yorumlamış, sizden birkaç yaş büyük biri olarak sizi çok iyi anlıyorum. Hayalinizin ve planınızın peşinden gidin. Ha 30 ha 35 belli biyerden sonra sadece yanyana gelen rakamların farklılaşmasından öteye gitmeyen sayılar. Tıp çok güzel olur, olacaktır. Şimdiden başarılar diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobainn -- 2 Ağustos 2020; 10:37:31 >
  • Bence en yapacağın en büyük hata DENEMEMEK olur. Yani en fazla ne kaybedersin ki, akşamları çalışıyorum ve bir iş yapmıyorum boşum diyorsun, işyerinde geceleri ders çalışıp gündüz derslere girebilirsin. Örneğin 4-5 te de okul bittiğinde eve gidip uyursun.

Tıp mı ceng mi dersen bilgisayar mühendisi olarak yazılımın geleceğini ve iş imkanlarini daha iyi görüyorum ama onun icin bu yaştan sonra üniversite okumak hata olur bence. İşi çalışırken öğreniyorsun çünkü okulda hep teorik bilgiler ogretiyorlar çalışma hayatina minimum katkısı oluyor. Onun yerine youtube videolarindan yazılım öğrenmek yeğdir bana göre.

2 ihtimal var karşında. Birincisinde denersin ve yapamazsın, zor gelir vs en azından denedim dersin aklında soru işareti kalmaz. Diğer ihtimalle de yeterince motivasyon sahibisindir,
    6 yıllık fakülteyi 6-7 senede bitirirsin ve tusa girmesen bile 36-37 yasinda pratisyen hekim olarak çalışırsın. Şuan maaşları 6-7 dolayında sanıyorsam ve işin garanti.

Son sözüm denemeden bilemezsin, ve eğer denemezsen bir ömür boyu soru işaretiyle acabayla yaşamak emin ol tıp okumaktan da daha zordur.

• tıp okumanızı tavsiye ederim hocam milletin lafıyla lütfen vazgeçmeyin 40 ında bile başlanır istenirse daha gençsiniz
  • kaiji_itou K kullanıcısına yanıt
    tıp bana göre gayet yapılabilir bir meslek hocam. şuanda başka planım olmasa gider okurum. ben tıpa sallamadım arkadaş tıpı çok üst düzey, okunması çok zor bir alan olarak tanımladı benim mesajlarım arkadaşa katılmadığım yönündeydi. her alanın kendine göre illa bir zorluğu vardır fakat bunu tıpçılar kendine göre çok abartıyor.

• Bence tıp okunur hatta okunmalı sizin durumunuz için ama mühendislik çok mantıklı değil bence çünkü zaten bu alanda uzmanlaşmış bu işe 15-20 senesini vermiş insanlar bile 50 den sonra mühendislik alanında çalışamıyorlar bir şekilde işten çıkmak zorunda kalıyorlar ama tıpta isterseniz 70 yaşına kadar rahat çalışırsınız 65 den sonra zaten 7000 liraya yakın emekli maaşı var sırf bunun için bile okunur bence
  • kaiji_itou K kullanıcısına yanıt
    siz tıp mı okuyorsunuz?

Her doktor bilim adamı mıdır? HAHAHA

Kanka o makalelerin 90% ı tedavi uygulamaları ve sonuçlarını içeriyor. Şu hastalara şunlar uygulandı sonucunda şu hastaya şu oldu hesabı. Bir bilimselliği yok.

Sokaktan 5 adam çevirsem 3'ü tıpı bitirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6EC589E64 -- 2 Ağustos 2020; 11:59:25 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.