Şimdi Ara

30 milyona yakin gss kayitlisi issiz arkadaslar nasil yasiyorsunuz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
3.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aylık 60 lira babam ödüyor
  • Aklıma geldı bunlar emeklıde olamayacak bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    hangi fake hesap kardeş. 2005 yılındaki hesabım bu. 2 tane mesaj görüyorsun diye hemen fake yaptın hesabımı. iş yoğunluğumuzdan girip yazamıyoruz. Mesajına gelirsek 30 milyon gss li olmuş olamaz. matematiksel olarak imkansız. Bakkal hesabı yapsan anlarsın rakamın yanlış olduğunu. bakkal hesabı. 80 milyon nüfusumuz var. 20 milyon 18 yaş altı olsa, 10 milyon da emekli olsa, 20 milyon da memur olsa, kalan 30 milyon tamamen işsiz mi yani.

kimin kimi kandırdığı sürekli olarak yıllardır ortada kardeşim. Bak kardeşim diyorum. lütfen konuşurken üslüp bozulmasın. Seni tanımıyorum etmiyorum fakat birşeyleri bizlere anlatmaya çalışırken yalan bilgi vermek sizleri itici yapıyor. Lütfen bunu anlayın artık.

Ülkenin halinin de farkındayız. pahalılığında elbette ciddi farkındayız. Bir rakam vermişsin. sadece rakamın abartı olduğunu. bunu anlamak için araştırma yapmaya bile gerek olmadığını belirttim.

Hadi google dan sen link gönder o halde. 30 milyon gss li olduğu hakkında bir link ver de anlayalım.

• ßenle100les kullanıcısına yanıt
    kardeşim nasıl gerçek olabilir. lütfen muhalif olabilirsiniz fakat 30 milyon gss li olduğuna inanabiliyor musunuz? aklınız alabiliyor mu? 80 milyonluk ülkede 30 milyon işsiz nasıl olabilir. 80 milyon un 50 milyonu iş gücüne katılsa %60 işsizlik var diyorsunuz. lütfen ama bu kadar da sallanmazki!!
  • Tanımadan etmeden genelleme yapmayın lütfen. elinden tutabileceğim serseri it kopuk olmasına engel olabileceğim genç aktif bir çalışan arıyorum. fakat bunu bile bulamıyoruz. 25 yaşının altında etrafınızdaki insanlara bir bakın ne demek istediğimi anlayabileceksiniz. neyse.
  • Şıh Hazretleri kullanıcısına yanıt
    küçük şehirlerindeki küçük patroncuklar için söyledikleriniz %90 doğru. fakat emin olun kalan %10 un içindeyim.
  • Cumhuriyet Kuvvetleri kullanıcısına yanıt
    anlatamıyoruz kardeş bunlara. tamam 3 milyon da olmasın, hiç işsizlik olmasın inşallah. ama doğruları da abartarak konuşuyorlar. Buna insan doğal olarak kızıyor. sizin benim yorumuma like koyan yok. 30 milyon gss li var diye yazan arkadaşın mesajını beğenen dolu. insanın garibine gidiyor. Gerçekten Muharrem İnce'nin de dediği gibi bazıları akıl sağlığını yitirmiş. Bunları burada mesaj yazarak biz tedavi edemeyiz.

Nasıl ki a haber izleyen kitle pek çok şeyden bi haber ise, sözcü okuyan ciddi bir kesim de diğer pek çok şeyden bi haber.

A haber izleyenleri eleştirirken kendileri aynı yolda ilerliyorlar haberleri yok.
  • DARK KING kullanıcısına yanıt
    size cevabım yok. tşkler.
  • select55 kullanıcısına yanıt
    Tamam ozaman ekonomu cok iyi benzin 2 tl ekmek 50 kr

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende bugün Bahçelievler Kaymakamlığına gidip gss ile ilgili bilgi alıcam.
  • Elhamdülillah yaşıyoruz, Allah reisimizden razı olsun Allah reisimizi başımızdan eksik etmesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: select55

kardeşim nasıl gerçek olabilir. lütfen muhalif olabilirsiniz fakat 30 milyon gss li olduğuna inanabiliyor musunuz? aklınız alabiliyor mu? 80 milyonluk ülkede 30 milyon işsiz nasıl olabilir. 80 milyon un 50 milyonu iş gücüne katılsa %60 işsizlik var diyorsunuz. lütfen ama bu kadar da sallanmazki!!
    Google xa bı tek 14,4 milyon kısı gss borcunu odeyeemdı yazıyor dolayısıyla toplam gss kayıtlısı da 30 mılyon olabılır yanı borcunu odmeeyen kadar odeyende olması dogal

• İşsiz adamdan haraç kesen tek ülkedir Türkiye.Hatta kaydını bile tam tutamaz.Ülkede işleyiş kime geçirirsem.Ülke zaten batmış.
  • ali9949 A kullanıcısına yanıt
    bunun için google a bakmaya, cumhuriyet paçavrasına bakmaya gerek yok. Arkadaş 30 milyon işsiz olduğunu iddia ediyor. azıcık utanın da doğruyu söyleyin lütfen, azıcık utanın da evet haklısın deyin.
    30 milyon işsiz olması muhtemel mi? Ben diyorum ki doğruları bile söylerken çarpıtıyorsunuz. Hayatı boyunca gss li olan sayısı 30 milyonu bir ihtimal bulabilir belki. Çünkü sanırım SGK sız olduğunuzda otomatik olarak GSS li olmuş oluyorsunuz. Ama şuan aktif 30 milyon gss li olması imkansız. aktif 30 milyon işsiz olması imkansız.
  • Bu akepelilerin kafasını gerçekten anlamıyorum, önce taşeronluğu getirdi millet oy verdi sonra baktılar taşeronluk = kölelik millet isyan etti sonra taşeronların bazılarına özlük hakkını verdi yine oy verdiler. Bittimi yok önce gss yi getirdi millet yine oy verdi sonra baktılar bu birtaraflarına kazık olarak girdi isyan ettiler, bu sefer gss lilerin borçları silindi millet yine alkışladı oy verdi.. bittimi yine bitmedi bir kalemoyunu ile emeklilerin katsayısı düşürüldü aylık bağlama oranları düşürüldü 700-1000 tl daha az aylık bağlanmaya başlandı olayı anlamadılar oy verdiler sonra geçinemiyoruz diye isyan ettiler adamlar her ay 700 - 1000 tl kestiklerine senede 2 bayram (o da chp sayesinde) ikramiye vereceğiz dediler hepsi alkışladı, yine oy verdiler.
    adamlar resmen ölümü gösterip sıtmaya razı ediyor ama bu süzme cahil takım herseferinde oy vermeye devam ediyor. gerçekten bilimsel araştırma konusu.

• quote:

bunun için google a bakmaya, cumhuriyet paçavrasına bakmaya gerek yok. Arkadaş 30 milyon işsiz olduğunu iddia ediyor. azıcık utanın da doğruyu söyleyin lütfen, azıcık utanın da evet haklısın deyin.
    30 milyon işsiz olması muhtemel mi? Ben diyorum ki doğruları bile söylerken çarpıtıyorsunuz. Hayatı boyunca gss li olan sayısı 30 milyonu bir ihtimal bulabilir belki. Çünkü sanırım SGK sız olduğunuzda otomatik olarak GSS li olmuş oluyorsunuz. Ama şuan aktif 30 milyon gss li olması imkansız. aktif 30 milyon işsiz olması imkansız.
    Sakın ol sampuan heyecanlanma rakamlar bellı google da acıkca yazıyor hersey ama nedense bı gss kayıtlı sayısı yazmıyor acaba kımler engelledi sence?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali9949 -- 15 Ekim 2018; 20:25:38 >

• ali9949 A kullanıcısına yanıt
    Sakinim kardeşim. GSS kayıtlı sayısının yazmasına gerek var mı? İşsiz olanlar otomatik olarak GSS li olmuyor mu? yani işsiz sayısı = GSS sayısı

Yani şu an 3.5 milyon civarı GSS li var.

konu sahibi uzun süre ceza yemiş, neden acaba bilmiyorum fakat umarım konuyu diriltmez.
  • quote:

Sakinim kardeşim. GSS kayıtlı sayısının yazmasına gerek var mı? İşsiz olanlar otomatik olarak GSS li olmuyor mu? yani işsiz sayısı = GSS sayısı

Yani şu an 3.5 milyon civarı GSS li var.

konu sahibi uzun süre ceza yemiş, neden acaba bilmiyorum fakat umarım konuyu diriltmez.
    İste yalan soyluyirsunuz siz sikinti orda. Google yazinca sadece borcunu odeyemeyen 14.4 milyon gss kayitli kisi okdugu cikiyor buyrun yazin google a burayada link atin kendiniz gorun okuyun bilin sonra da gelip ucbucuk yazmayin yani insanlari enayi yerine koymak hos degilki

• bu devirde evlenen ve çocuk yapan maldır
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.