Şimdi Ara

30 m2 yalitimsiz bir ofisi isitmak icin ne onerirsiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar yaklasik 30m2 zemin + 40 m2 de asma kat toplam 70 m2 bir ofisde calisiyorum. Genelde zemin katta oturdugumuz icin benim amacim zemin kati isitmak. 

Ofisimde isi yalitimi yok. Bati cephe. Ayrica en büyük problem; zemin kati asma kata baglayan merdivende mimari geregi bir kapim yok. 2 kati birbirinden ayirabildigim en yakin kapi merdivenleri ciktiktan sonra 1 adim mesafede ki amerikan kapi. Zemin katin tavan yuksekligi de 2.70 m

Zamaninda sanirim 9 000 btuluk bosh klima zemin kata takilmis ama hicbir ise yaramiyor. Sizce en iyi ve en ucuz isitmayi nasil saglayabilirim? Ofisimde dogalgaz yok tabi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kömür sobası :) imkan varsa iki adet salon tipi klima alta ve üste birer adet. İmkan yoksa 24000btu klima iki adet. İkinci el slon tipi klimlar oluyor uygun fiyatlı değerlendirin derim. Bir de slon tipi klimalar 3 fazlı oluyor.

• mhrmclskn M kullanıcısına yanıt
    Hocam elektrik faturası ne olur :D
  • 24000 btu al düşük güçlü klima daha çok enerji harcar. Elektrik sobası çözüm olmaz. Doğal gaz da olmadığını düşünürsek yapacak çok fazla şey kalmıyor.

• zaragoza Z kullanıcısına yanıt
    Bence iyi bir klima gerekli neden
    Rutubeti azaltır
    Daha iyi hava verir ve temizler
    Isıtır ve soğutur
    Tasarruf açısında doğalgazla yarışır belki de daha ucuzdur
    24 BTU kaliteli bir klima yeter size
    Eksi yanı
    Klima temizliğine dikkat etmek
    Yilda bir kez temuzletmek

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.