Şimdi Ara

30' LCD monitör USA'den gelir mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    USA'den 30" LCD monitör getirmeyi düşünüyorum.
    Gümrükte 1 adet LCD TV getirilebiliyor ama monitör olabiliyor mu bilmiyorum ?
    Özellikle gümrük işlerini bilen biri bana yardımcı olabilir mi?
    Tahmini 1300$'lık samsung 30" LCD monitör için gümrük masraflarım ne tutar bileniniz var mı?

Saygılar

• ölü piksel çıkarsa başına iş alırsın ama bunuda göze al
  • Monitörü orada kontrol ederiz bir şekilde o çok sorun değil,
    fakat getirebiliyormuyuz onu bilmiyorum.
  • Vergileri Ödenmek Suretiyle Posta Yoluyla veya Yolcu Beraberinde Eşya Getirilebilir Mi?

Gümrük vergileri ödenmeksizin ithal edilebilecek toplam gerçek kıymeti 300 EURO’yu geçmeyen eşya saklı kalmak üzere, yabancı bir ülkeden posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gönderilen ya da 18 ve daha yukarı yaştaki yolcuların beraberlerinde veya kendilerinden iki ay önceki veya altı ay sonraki süreler içerisinde gelip, ticari miktar ve mahiyet arz etmeyen ve her bir sevkiyat ya da yolcu başına kıymeti 1500 EURO’yu geçmeyen eşyadan sabit oranlı vergi tahsil edilir.

Bahsi geçen sabit oran, eşyanın kıymeti üzerinden %10 olarak uygulanır.

Kaynak;http://www.gumrukforum.com/forum/cep-telefonu-ve-yolcu-beraberi-diger-esyalar-hakkinda-t-516.html
  • 130dolarda devlete vercen yani
  • Yanlız dikkat et aldığın ürünün faturası mutlaka yanında ve eksiksiz olsun...Yoksa Türkiye fiyatları üzerinden yaklaşık bir rakam belirlenip öyle alınıyor vergi...Türkiye fiyatlarıda malum...
  • bende ölü pikseli dedim ama deniyince oluyomuş orda sonradan çıkmıyomuş sanırım
    bende bizim casper servisinde firmadan gelen 7 ekranı denedim ama sölü piksel çıkmadı 2 hafta geçtikten sonra müşterilerimizde çıktı
    sonradan ölü piksel çıkmazmıymış şimdi yani
  • Rapator kardes tesekkurler.
    Kargo vs. bi 300 $i aşacaz gibi. ok
  • bende getırmek ıcın ugrastım ama tasımazı gumrugu dert oldu sonra bı kampanyada benq24" katık ama tabı 30"zor bı model TR da heryerde bulamazsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: yimmasabi

Rapator kardes tesekkurler.
    Kargo vs. bi 300 $i aşacaz gibi. ok

Rica ederim ama iyi düşünüp taşınmak gerek...O kadar yol, kargo, masraf, garanti sıkıntısı...vs vs...Ben olsam almazdım heralde...Hadi laptop, cep telefonu ıvır zıvır alınır ama valla lcd için güvenemezdim...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.