Şimdi Ara

30 k'ya giremeyenden mühendis olmaz (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
4
Favori
5.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ama hocam kim tekniker olacak o zaman herkes mühendis olursa.30k güzel bir sınır değil mi ? 250kdan mühendislik açmak doğru mudur ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Şu an sıralamalar çok düşük bazı yerlerde, 30 bin yüksek o yüzden. Düzgün bir ekonomide 50 bin ideal bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50kda olur hocam yani demek istediğim 170 200 300 gibi sıralamalar.adam fizik çözmüyor sınavda mühendislik diye bölüm yazıyor

• Bence 160-100-100-100 soruluk bir ikinci basamak sınavı ve matematik, fizik, kimya için net barajı gelmeli. Biyoloji birkaç istisna dışında hiç etki etmemeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-79FCC34F0 -- 12 Eylül 2021; 13:46:36 >
  • Şu ankinden daha iyi olacağı kesin böyle

• Fiziğin yarısını doğru yapamayan adamı keseceksin de o zaman şimdiki trendlerle elimizde maden, inşaat, jeofizik, jeoloji mühendisi kalmaz

• 30k demişin de mesela bende 50kye girdim bu sene benle aynı ayt netiyle 20k giren var çünkü tyt si daha iyi ve obpsi daha iyi bu kadarlık bir fark yüzünden camdan mı atlayalım ne yapalım artık lisans eğitiminin önemi yok hala anlamadınız üniversite artık marka haline geldi başka da bir işlevi yok sen oraya gidersin çevreni kurmaya ne kadar iyi bir yere gidersen çevren o kadar iyi oluyor ve bazı şeyleri daha rahat yapıyorsun türkiye deki üniversiteler çok geri kaldı ben mesela yazılım mühendisliği yazacak arkadaşlara gidin iyi bir okulda okuyun bir yandan da kodlama eğitimi alın diyorum çünkü okuldaki yaşlı dediğimiz hocalar daha çağa ayak uyduramıyor bu adam sana ne katabilir ki microsoft google gibi şirketler aptal mı zannediyorsunuz adamlar internetten yazılım dersleri verdiyor sektör bazlı adam yetişsin diye buradan da seneye tercih yapacak arkadaşlara benden tavsiye gidin ilk 10 daki hatta 5 teki üniversiteler de ne okuyosanız okuyun okul size 5 sene kazandırıcak o 5 sene de çevreniz çok iyi olur kendinizi yetiştirirsiniz kalın sağlıcakla

• Hocam onlar sadece odtü itüde açık kalırsa diğerleri kapanıp o zaman zaten iyi sırlamalardan alır bence.Mesela inşaat sadece odtü itüde olsa çok daha iyi olur

• sonaytbukucu2022ss S kullanıcısına yanıt
    Okulun önemi yoksa evinin olduğu ildeki okulu yaz hocam.Veya ortam için antalya izmir yaz :) anca lafta okul önemsiz diyorsunuz tercihe gelince yan sekmede yök atlas müh sıralamaları açık oluyor gerisi sıra ile.okul önemsiz deyip iyi okul daha iyi ortam sağlar diyorsunuz çelişki gibi

• Değil kesinlikle 30k çok yerinde bir sınır... aslında bundan 10 sene önce böyleydi üniversite sayıları arttıkça durum bu hale geldi.  

• okulun önemi yok demek değil dikkatli oku iyi üniversiteler de ne okuyorsanız okuyun dedim ortam için üniversite giden ahmaktır zaten kusura bakma benim dediğim şey network

• 10 sene öncesini bilmiyorum hocam ama o zaman daha iyiymiş 30k sınırı :)

• sonaytbukucu2022ss S kullanıcısına yanıt

işte iyi network iyi okul oluyor

• elbette devlette ilk 5 üniversite den çıkan insanlar yolunu bir şekil de buluyor gözlemlerim bu yön de

• gtü ceng çok değil birkaç sene öncesinde 40-50k seviyesinde öğrenci alıyordu.

zamanında gtünde okuyanda mühendis çıkmadı da 15kya çekilince mi çıkar oldu şimdi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbayediagne10 -- 12 Eylül 2021; 16:19:11 >
  • mbayediagne10 kullanıcısına yanıt

anelizi çakmışız zamanında  

• OSS bir degerlendirme Araci değildir. İlk önce bunda bir anlaşalım ben çok sükse yapmamış bir okuldan metalurji malzeme mühendisi olarak mezun oldum is hayatında 4. Yılım yaşım 31 2 haneli bir maaş alıyorum orta düzey yöneticiyim 2 yıla ust düzey bir yönetici olacağım çok Odtu lu itu lu eledim buraya gelirken is kişide biter sıralama ile alakası yok..

Siz kendinizi geliştirdiğiniz kadar varsiniz 2008 de 68 bininci olarak girdim okuluma 7 yılda bitirdim suan yaptığım iste benim kadar iyi Türkiye piyasasında 3-4 kişi vardır.

Önemli olan mühendislik disiplini almak

Aile bazlı mühendis bir aileyiz annem babam ve abim YTÜ mezunu ben daha az puan yaptım diye mühendisliği bırakmalıyım o zaman :)

• MaterialScience kullanıcısına yanıt

meslektaşım koymuş yıldız malzeme den selamlar 👋

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.