Şimdi Ara

*** 30+ Diablo III Oyuncuları Kulübü *** (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.334
Cevap
38
Favori
398.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: witchdoctor

quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

yoklamaya geldim

bugün pc'yi upgrade etme kararı aldım.

iki diski raid yapmak için anakart,
    4gb olan ram'i 8 veya 16,
    ekran kartını da bir sınıf yenilemeyi düşünüyorum. şu anda 8800gtx var. gtx465 hoşuma gitti.

SSD takmıyon mu makineye?

YADIRGADIM!

Bilgisayar hayatımın en etkileyici upgrade'idir SSD.

Bu arada 4gb rami 8 yap, Ekran kartını ati 6870 filan yap en az. Nvidia bence fazla ısınıyo ve fazla power yiyor.

RAID DISK YAPMA 120GB lık bir SSD al kendine.

hmm. doğru aslında ssd bakayım.

ikinci diski de nişanlıma veririm

SKU : SH100S3/120G (bu kodu google da aratabilirsin) HyperX SSD Kingston 120GB
    SKU: SH100S3/240G (bu kodu google da aratabilirsin) HyperX SSD Kingston 240GB
    SKU : SV100S2N/128GZ (bu kodu google da aratabilirsin ) Kingston 128GB SSD - Yedekleme kitli.

Intel de ürün kodu istersen onarı da gönderebilirim.

• quote:

Ekran kartını ati 6870 filan yap en az. Nvidia bence fazla ısınıyo ve fazla power yiyor.

6850 de çok yakın sanırım buna. ikinci el bakacağım.
    300tl civarına sıfır olarak var görünüyor. olmadı sıfır alırım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: keshberfo
    Raid 0 için piyasadaki bütün anakartları kullanabilirsin hepsi destekliyor. Ama orda da Gigabit ya da Asus anakart kullanmanı tavsiye edeiblirim OC ye daha elverişli.

ben de öyle düşünüyordum ki gigabyte ep45 ds3l almışım, meğer raid desteklemeyen southbridge'i varmış :(
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: keshberfo
    Raid 0 için piyasadaki bütün anakartları kullanabilirsin hepsi destekliyor. Ama orda da Gigabit ya da Asus anakart kullanmanı tavsiye edeiblirim OC ye daha elverişli.

ben de öyle düşünüyordum ki gigabyte ep45 ds3l almışım, meğer raid desteklemeyen southbridge'i varmış :(

donanım konusunda Aresmar'ın da bilgi birikimi çok sağlam, bende 78 markanın Türkiye ana distiribütörü, 200 markanın ana dağıtıcısı bir firmada çalışıyorum, Microsoft tarafına bakıyorum ama donanım kısmıyla da az çok bilgim var. Elimden geldiği kadar destek olurum. Bulunduğun şehirdeki bir bayimize de yönlendirebilirim. Fiyat konusunda ve vade konsunda yardımcı olurlar. Bilgin olsun abi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keshberfo -- 21 Mart 2012; 17:05:24 >

• pişt donanıma döndürmeyin burayı direk donanım konusunda konusun
  • Yok o kadar süper olmasa da donanım bilgim bir şey alacağım zaman dibine kadar araştırırım ama sonra bi daha pek takip etmem piyasayı. Bir daha bişeyi alma durumuna gelene kadar :P

Şu SSD konusunda bir şey önemli iyi bir anakart lazım abicim. Uyumsuzluk filan olmasın istiyorsan. SSD ler yeni ürünler sürekli gelişiyor ana kartın eskiyse sakatlık oluyor.
  • quote:

Yok o kadar süper olmasa da donanım bilgim bir şey alacağım zaman dibine kadar araştırırım ama sonra bi daha pek takip etmem piyasayı. Bir daha bişeyi alma durumuna gelene kadar :P

Şu SSD konusunda bir şey önemli iyi bir anakart lazım abicim. Uyumsuzluk filan olmasın istiyorsan. SSD ler yeni ürünler sürekli gelişiyor ana kartın eskiyse sakatlık oluyor.

Anakartim eski biraz. Zaten sata2 destekliyor.

Anakarti guncellersem islemciyi de guncellemem gerekecek. Bu kadar masrafa girmemem lazim.

Ssd'yi sata2 alsam kotu mu olur ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qmandan

pişt donanıma döndürmeyin burayı direk donanım konusunda konusun

Haklisin :)

Eve gidince bir donanim konusu acayim orda devam ederiz :)))
  • Keşke Diablo da bir ayrı mod olsa ve o mod ile oynarken kötü karakterlerden birini seçip onunla iyilere karşı oynasak. Çoğu oyunda olmasını istediğim bir şeydir. Çoğu oyunda sadece iyi tarafı yönetiriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qmandan

pişt donanıma döndürmeyin burayı direk donanım konusunda konusun

haklısın pardon :(

Mesleki Deformasyon işte :(
  • Donanım ama Dİablo 3 için donanım yapacak kardeşimize yardım

Neyse konuya dönelim
  • Okumayı yazmadan fazla sevsem de bende yoklamamı vereyim . Bu arada eğer elinize fırsat geçerse Path of Exile mutlaka deneyin derim beta halde olmasında rağmen bir d2 fanatiği olarak çok beğendim.

NOT: Yukarıdaki mesaj tamamen kişisel yorumumdur tartışma yaratmak için yazılmamıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: K A Y A

Okumayı yazmadan fazla sevsem de bende yoklamamı vereyim . Bu arada eğer elinize fırsat geçerse Path of Exile mutlaka deneyin derim beta halde olmasında rağmen bir d2 fanatiği olarak çok beğendim.

NOT: Yukarıdaki mesaj tamamen kişisel yorumumdur tartışma yaratmak için yazılmamıştır

PoE konusunda sana kesinlikle katılıyorum.

Demek isteyen olursa elimde beta key var.
  • Okuldan geç çıktım, gençlerin vizesi vardı da

Yoklamamı vereyim dedim
  • stereoskopik süper oluyo lannnn!!!
  • Abiler bu kulübü kurduğunuza gerçekten çok sevindim.Benim yaş 25 ama anlatıyorum etrafta zamanında Diablo 1 oynayıp bitirdiğimi falan millet acayip acayip bakıyo suratıma adamın yaş kemale ermiş gibisinden etrafımdaki yeni yetmelerden hiçbirisinin yaşı yetmemiş D1 yıllarında oyunu oynamaya.Çok sık Diablo muhabbeti açılıyo çünkü etrafımda D3ün çıkışının yaklaşması sebebiyle.

Diablo 2 yi falan iyi kötü oynamışlar ona çok şaşırmıyolarda D1 diyince adamlara bön bön bakıyolardı bana bende artık kendimi yaşlı hissetmeye başlamıştım resmenama sizin gibi 30u aşmış abilerimin hala hevesle D3'ün çıkışını beklemeleri beni gerçekten o kadar mutlu ettiki anlatamam.Hatta öyle bir ruh haline girmiştimki D3 almamayı bile düşünüyodum artık yaş oldu 25 oturup oyun oynamıyım falan demeye başladıydım kendi kendime artık ama kulübünüzü görünce bütün düşüncelerim değişti bir anda.

Çünkü Diablo serisi çıkış yılı itibari ile esas fan kitlesini gerçekten 30+ yaş grubu oluşturuyor.Bakmayın siz bende D1 çıktığından beri oynuyorumda istisna sayılırım esasen çünkü benim yaş grubumdada 87 doğumlu olup o yıllarda bilgisayar sahibi olup diablo bitiren adam çok azdır.

Herneyse beni çok mutlu ettiniz duygularımı paylaşayım dediminşallah kulüp dağılmaz ve büyüyerek devam eder.

Önemli Not:D3'den çekingesi olan abilere özellikle birşey söylemek istiyorum.Ben şuan betadayım,hiç bir çekinceniz olmasın.Oyun bildiğimiz Diablo.Eksiği yok fazlası var.Eleştirilebilecek tek yönü grafikleri yine D1 deki gibi gotik tarz değilde yine D2 deki çizgi film tadında.Yinede problem olacağını sanmıyorum çünkü o grafiklerle D2yi kaç sene oynadık hepimiz.

Şu resmi paylaşmak istedim sizinle birde,cd 96 yılından kalma hala saklıyorum

*** 30+ Diablo III Oyuncuları Kulübü ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grommash -- 21 Mart 2012; 21:16:28 >

• ruhu yaşlı olanlar alınıyor mu bu kulübe arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

ruhu yaşlı olanlar alınıyor mu bu kulübe arkadaşlar?

Aktiviteye bakarak ve diğer bazı şartlarda uygunsa kulübe onursal üye olarak alıyoruz

@ Grommash

Ya şu avatarını gördüm aha kulübümüzüde troll bastı dedi allahtan yanılmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 21 Mart 2012; 21:51:15 >
  • Yok abi işim olmaz trollükle
  • Yaş 27 alırsanız aranıza tecrübelerinizden faydalanırım abilerim.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.