Şimdi Ara

*** 30+ Diablo III Oyuncuları Kulübü *** (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.334
Cevap
38
Favori
398.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aresmar

Günün ikinci konusu (diğer konuyu da tartışmaya devam edebiliriz tabi aynı anda)

Nephalem Valor konusuna ne diyosunuz?

Kısaca elite minibossları kestikçe bir buff alıcaz her aldığımız buff bir sonraki esas boss'u keserken daha çok loot demek olacak. Eğer buff aldıktan sonra skill değiştirirsek ve ya oyundan çıkarsak vs buff kaybolacak.

Kısaca amaç sürekli boss run yapmaktansa bütün seviyeyi bi turlatmak ve sürekli skill değiştirip duruma göre skill seçmenin önüne biraz köstek olmak.

Benim hoşuma gitti ne yalan söyliim, zaten her kutuyu her mobu kesen biriyim, Beta'da bile SK ya gidene kadar arkamda canlı tek bir mob bile bırakmıyorum. Oyundan çıkınca hemen sıfırlanacak olması kötü olmuş, bi death line koysalar iyi olurmuş, DC olma durumunda falan insan deliye dönebilir. Direk Boss Run yapılmasını ortadan kaldırır, ama farklı bir handikap var. Bu buffu lvl60 tan sonra açılacak şekilde ayarlıyorlar, peki ben 60 oldum, oyuna ilk Q dan başladım tek ata ata anasının dinine kadar ilerdim üstümdeki Buff %500 lere kadar çıktı son bossda hayvani droplar alır hale gelirim bu da Casual oyuncular için haksız rekabet doğuru, bu buff için lvl sınırı konmaz ise yalan olur bu olay, Düşünsenize SK ya kadar kaç tane elite kesiyoruz, lvl 60 bi adamın SK ya bile Tek aracak noktaya geleceğini de hesaplarsak, SK run yap 15 dakikada buffu fulle sonra son bossa git kes gelsin droplar :)

En az 10 lvl death konması lazım bence, 60 lvl karakter sadece 50+ moblardan bu buffu alabilir hale gelmeli yoksa işin cılkı çıkar.

kişisel görüşümdür.

• Şimdi Aresmar ile konuşurken geldi aklıma;

Peter jackson Diablo üçlemesini de film yapsa..... oturur ağlarım herhalde

(Sevinçten yanlış olmasın )
  • Disconnect'te hemen buff gitmeyecekmiş zaten orası tamam.
    Senin dediğin olayı kesin düşünüyorlardır o buff belli leveleri etkiler ve düşük lvl den alınamıyodur büyük ihtimal.

Kimse spoiler'ımla ilgilenmedi güzel. Umudum büyük bu 30+ için
  • quote:

Disconnect'te hemen buff gitmeyecekmiş zaten orası tamam.
    Senin dediğin olayı kesin düşünüyorlardır o buff belli leveleri etkiler ve düşük lvl den alınamıyodur büyük ihtimal.

Kimse spoiler'ımla ilgilenmedi güzel. Umudum büyük bu 30+ için

Preorder yaptım, o işe yaradı... Book of Cain ve The Order 15.05.2012'de yola çıkacak. Sağol bilgi için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi broodofqueen -- 22 Mart 2012; 12:09:48 >
  • @broodofqueen
    aha süper The Order'ı bende alıcam sanırım
    ama Book of Cain süper bişi bitmesin diye o kadar ara ara bakıyorum ki.
  • Uff; yarım gün yok yazılmışız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: keshberfo

quote:

Günün ikinci konusu (diğer konuyu da tartışmaya devam edebiliriz tabi aynı anda)

Kısaca elite minibossları kestikçe bir buff alıcaz her aldığımız buff bir sonraki esas boss'u keserken daha çok loot demek olacak. Eğer buff aldıktan sonra skill değiştirirsek ve ya oyundan çıkarsak vs buff kaybolacak.

Kısaca amaç sürekli boss run yapmaktansa bütün seviyeyi bi turlatmak ve sürekli skill değiştirip duruma göre skill seçmenin önüne biraz köstek olmak.

Benim hoşuma gitti ne yalan söyliim, zaten her kutuyu her mobu kesen biriyim, Beta'da bile SK ya gidene kadar arkamda canlı tek bir mob bile bırakmıyorum. Oyundan çıkınca hemen sıfırlanacak olması kötü olmuş, bi death line koysalar iyi olurmuş, DC olma durumunda falan insan deliye dönebilir. Direk Boss Run yapılmasını ortadan kaldırır, ama farklı bir handikap var. Bu buffu lvl60 tan sonra açılacak şekilde ayarlıyorlar, peki ben 60 oldum, oyuna ilk Q dan başladım tek ata ata anasının dinine kadar ilerdim üstümdeki Buff %500 lere kadar çıktı son bossda hayvani droplar alır hale gelirim bu da Casual oyuncular için haksız rekabet doğuru, bu buff için lvl sınırı konmaz ise yalan olur bu olay, Düşünsenize SK ya kadar kaç tane elite kesiyoruz, lvl 60 bi adamın SK ya bile Tek aracak noktaya geleceğini de hesaplarsak, SK run yap 15 dakikada buffu fulle sonra son bossa git kes gelsin droplar :)

En az 10 lvl death konması lazım bence, 60 lvl karakter sadece 50+ moblardan bu buffu alabilir hale gelmeli yoksa işin cılkı çıkar.

kişisel görüşümdür.

Pardon da inferno'da ilk quest olsa bile nasıl moblara tek ata ata ilerleyeceksin? Sen normal zorluk seviyesinde olacağını düşünüyorsun herhalde. : )

Kaldı ki o buff'un bir sınırı olacak. Artı açtınğın oyun oturumunda ne kadar champion/rare pack olacağı tamamen şanş. hiç te olmayabilir, bir sürü de olabilir : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIRTINA -- 22 Mart 2012; 12:54:23 >

• Bashiok demişkiiii:

Does “kicks in at level 60″ imply inferno only?

No, it kicks in at 60. Once you hit 60 you have access to this buff regardless of difficulty. You can use it and go back to Hell to help you gear up for Inferno, absolutely.

Yani 60 olunca bu özellik geliyor. Böylece istersen Hell zorluk derecesine geri dönüp bu buff ile gear tamamlarsın dior. Infernoya daha bi hazır olursun diyor.

@ layneth
    Acımam yazarım

@ arandur
    Ekledim kusura bakma unutmuşum şimdi gördüm.

35 kişi olduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 22 Mart 2012; 13:16:21 >
  • quote:

Eveeet arkadaşlar günün konusu;
    biraz spoiler oldu ama Diablo 3 teki tüm tier'ların zırh tasarımları yayınlandı. Force youtube kanalında video bile yapmış. Demin seyrettim. Yorumlamadan önce zırhları görenlerden biraz yorum bekliyorum açıkçası

Ben ufaktan yorum yapayım yine de muhabbet başlasın;
    Size de biraz özensiz gelmedi mi? Koreli ucuz mmo'ların zırh tasarımlarını andırmıyor mu? Biraz daha gerçekçi zırhlar beklemek yine fazla mı eski kafalılık sizce. Gerçekçi tasarımlar genç kitleye sıkıcı mı gelirdi? Kısacası bi ben mi böyle düşünüyorum?

Blizzardın oyunları en çok Kore de oynanıyor olduğundan gönülleri olsun diye böyle tasarımlar koydular bence. Ama tasarımların biraz kötü olmasından kesinlikle oyunun grafiğinin etkisi var. (Grafikler kötü demiyorum yanlış anlaşılmasın) günümüz şartlarında grafikler biraz eski de kaldığından bize o kıyafetlerin tasarımı kötü geliyor olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deeside

Şimdi Aresmar ile konuşurken geldi aklıma;

Diablo serisinin film olma vakti geldi. Ama sanırım bu tempo ile o iş 10 seneden önce olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 22 Mart 2012; 13:22:42 >
  • "Güzel" bir barbar masaüstü duvarkağıdı dostlar kaçırmayın:

http://diablo.incgamers.com/gallery/showphoto.php/photo/8185/title/female-barbarian/cat/510

Bu da windows masaüstü için geri sayım gadget'ı:

http://pi7.eu/blog/128/Diablo-III-Countdown

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 22 Mart 2012; 13:32:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Deeside

Şimdi Aresmar ile konuşurken geldi aklıma;

Benim en büyük hayalim şöyle bir şey. Bir gün bir film izlemek için Sinemaya gittiğimiz de film öncesi reklamların oynadığı 5-10 dakikalık kısımda bir görüntü gelecek ekrana. Eski çağlardan bir ordu görülecek ve bir kaç saniye sonra büyük bir alev topu dünyaya düşecek sonunda bir yaratık göreceğiz ama ne olduğunu tam anlamayacağız derken ekran karanlık olacak ve sonunda sadece Blizzard yazısı ve şu tarih de sinemalarda yazacak. Film adı yazmayacak ama bizler Diablo olduğunu anlayacağız. Süper olurdu.

• Geri sayım blogumda :http://www.bariscebeci.com/

Banner'a da tıklayın da domain parası çıkartalım dostlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 22 Mart 2012; 13:43:02 >

• Yüzüklerin Efendisinin yönetmeni mi o amca ? ondan bahsediyorsanız. Bence Diablı III hakkını iki kişiden biri verebilir Stephan Spielberg veya George Lucas.
  • quote:

quote:

kişisel görüşümdür.

Bildiğim kadarıyla DIII'te lvl ilerleyişini normal lvl30'da, nightmare lvl50'de, hell lvl60'ta bitecek şekilde ayarlanmış. Elbette doğrudan alanları temizlemeden 30/50/60 skalasından bağımsız da ilerleyebiliriz. Fakat o zaman İnferno'da karşımıza çıkacak mob'lar en düşük lvl 61 olacağından "tek ata ata ilerlemek" pek geçerli değil; en basit bir zombi bile Hell seviyesindeki Boss kadar zorlayacaktır. Ama eğer HeLL zorluk seviyesine döner orada Act 1/2 ye inip kesmeye başlarsak (zaten hell başlangıcı lvl50 civarında moblarla olacağından) zorlanmadan ilerleriz, ama bu sefer de NV Buff'ı ile toplayacağımız "güzel""hayvani" itemler ancak bizi İnferno'da idare edecek veya ölmeden ilerlememize yetecek kadar iyi olur diye düşünüyorum. Hele bir de Nightmare e dönüp NV Buff ile Rare/Champ peşinden koşarsa o Buff ın bir önemi de kalmaz zaten lvl 35-40 mob'dan süpersonik bir item bekleyemeyiz hele lvl60 char için iyi bir şey düşmesi çok zor. Nightmare/HeLL de sabahtan akşama kadar max NV Buff olsa bile sırtımızda; İnferno'da loot yapmak başka bir şey şel İnferno'da NV Buff ile ava çıkmak bambaşka bir şey olacak. Tabiri caizse Hell seviyesinde hayal edemeyeceğimiz itemlerle karşılaşacağız.

Bu konuda elbette kesin konuşamam çünkü bu mekanikler henüz paylaşılmadı. Yani x diye bir chest armor'ın y Boss'ından düşme şansı Nightmare'de 1/350.000, Hell'de 1/100.000, İnferno'da ise 1/15.000 olabilir veya sadece inferno'da düşmeye başlayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi layneth -- 22 Mart 2012; 14:50:50 >

• Bazı itemların sadece inferno da düşeceğini söylediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moz@

Yüzüklerin Efendisinin yönetmeni mi o amca ? ondan bahsediyorsanız. Bence Diablı III hakkını iki kişiden biri verebilir Stephan Spielberg veya George Lucas.

Stephan Spielberg geç. Seri olarak Film çekmez o. Seri olarak çektiği pek film yok hatta bildiğim kadarı yönetmen koltuğunda seri olarak çektiği film de yok. Seri olarak çekilmiş 2-3 filmi var ama onlarda yönetmen değil prodüktör olarak yer almış.

George Lucas ise genellikle kendi ortaya çıkardığı yapımların filmlerini çeken bir kişi. Diablo serisi ise zaten var olan bir şey ve o işe girişmez.

Bu iki isim Diablo serisini beyaz perdeye taşımazlar. George Lucas zaten bu işe hiç girmez. Çünkü tepki alır neden dersen Star Wars hayranları ve fanları yeni seri çekmesini istiyorlar ama o hikaye bitti diyerek çekmiyor. Daha önceden çekmediği tür de ve kendisine ait olmayan bir seri film çekmeye kalkarsa tepki görür.

Diablo çekene kadar Starwars'a yeni üçleme yazıp çek derler.

Bu arada Stephan Spielberg seri filmleri var diyerek şu filmlerin adını sakın yazmayın çünkü oralarda yönetmen değil sadece yapımcı olarak görev almış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 22 Mart 2012; 15:21:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FIRTINA

quote:

quote:

kişisel görüşümdür.

Pardon da inferno'da ilk quest olsa bile nasıl moblara tek ata ata ilerleyeceksin? Sen normal zorluk seviyesinde olacağını düşünüyorsun herhalde. : )

Kaldı ki o buff'un bir sınırı olacak. Artı açtınğın oyun oturumunda ne kadar champion/rare pack olacağı tamamen şanş. hiç te olmayabilir, bir sürü de olabilir : )

yazmak istediğimi yazamamışım şimdi okudum, Normal zorluk seviyesine inip buffu fulleyip inferno ya o şekilde girilebilir. Söylemek istediğim özetle buydu aslında. Yanlış yazdım, eksik yazdım, cümlelerim devrik ve anlamsız oldu :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

kişisel görüşümdür.

yazmak istediğimi yazamamışım şimdi okudum, Normal zorluk seviyesine inip buffu fulleyip inferno ya o şekilde girilebilir. Söylemek istediğim özetle buydu aslında. Yanlış yazdım, eksik yazdım, cümlelerim devrik ve anlamsız oldu :)

Zorluk seviyeleri arasında geçiş diye bir şey yok. Bir kere Nightmare'e geçtin mi Normal'e inemezsin. Aynı şekilde Hell'e geçersen Nightmare'e inemezsin :).

• quote:

Zorluk seviyeleri arasında geçiş diye bir şey yok. Bir kere Nightmare'e geçtin mi Normal'e inemezsin. Aynı şekilde Hell'e geçersen Nightmare'e inemezsin :).

quote:

Does “kicks in at level 60″ imply inferno only?

No, it kicks in at 60. Once you hit 60 you have access to this buff regardless of difficulty. You can use it and go back to Hell to help you gear up for Inferno, absolutely.

Bence yanlışın var.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.