Şimdi Ara

30 binde AUDI A3 SPORTBACK DÜZ VS 0 KM SKODA SCALA 1.0 OTOMATİK?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar, Audi A3 Sportback sahibiyim. Aracım 1.6 dizel moto, düz vites ve 2018 model. Dynamic Paket diye geçiyor.
    Takasta 246 bin lira civarında teklif ediliyor.

Diğer tarafta ise 0 km Skoda Scala 1.0 TSI DSG Premium Paket + Cam Tavan, Hayalet Ekran vs için 231500 TL teklif aldım.

Sizce Skoda'ya geçiş ileride mantıklı bir durum mu olur yoksa, ihtiyaç halinde Audi'yi elden çıkarmam daha mı kolay olur?

Eşim otomatik vites yerine düz viteste alışmak istiyor. Şirkette kullandıkları araçlar düz vites.

2 sene içinde ev alma durumumuz olacak. Audinin km arttığında elden çıkarmam Skoda'ya göre daha zor olur diye düşünüyorum ama çok kararsızım.

• quote:

Diğer tarafta ise 0 km Skoda Scala 1.0 TSI DSG Premium Paket + Cam Tavan, Hayalet Ekran vs için 231500 TL teklif aldım.

Sahibinden.com üzerinde en ucuzu 235.000 TL. Oltayı atmış bekliyorlar

Türkiye'de otomatik aşkı malum, premium arabada zaten manuel düşünen daha da az. İlerde Skoda daha hızlı elden çıkabilir hem manuel hem de yüksek km dizele karşı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Scala çok yeni bir model a3un yeni kasası tanıtıldı yurtdışında bu yüzden değer kaybı daha fazla olacaktır ben olsam scalaya geçerim yeni her zaman iyidir aralarında atla deve yok aynı platformu kullanıyorlar hatta

• greenflash kullanıcısına yanıt
    Scalaya geçerek büyük bir hata yapmış olursunuz.

A3 nerdeeee scala nerde?

Güzellik göreceli ve zevk meselesi bir şey. Gözünüze güzel geldiyse beğendiyseniz alın tabi. Ancak scala ve özellikle kamiq tamamen bir balondan ibaret ve tercih edeceğim bir arac değil. Hele a3 ten sonra hic değil.

Genişlik için octavia vs alıyorum deseniz mantıklı bir geçiş olur ama A3 ten scalaya geçmek tamamen heves olabilir diye düşünüyorum ve sonrasında pişmanlık yaratır.

A3 kac kmde bilmiyorum ama her türlü alıcısı olacaktır ve tek kapı değilse daha rahat satılacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Manuel A3 gerçekten benim gözümde otomatiklerinden daha değerli,Scala ile zaten karşılaştırmaya gerek bile yok.Aracınızdan memnunsanız böyle bir şey yapmayın.

• a3 kalsın elinizde, her türlü alıcı bulur deger kaybetmez
  • Risk alıp Skodaya geçiş yaptım

• a3 ten sonra scala nasıl olur bilemem ama manuelden sonra otomatik harika gelecek orası kesin, hayırlı olsun şimdiden
    Geçmiş olsun
    Hocam araçla ilgili düşüncelerini yazar mısın ilerleyen zamanlarda?

• Skoda sadece yeni model diye satıyor bence 2 yaşında Audi sıfır skoda dan iyidir.

• Biri polo alt yapısını kullanıyor diğeri zaten gerçek premium c sınıfı. Benim için kıyaslanacak araçlar değiller.

• Audi daha iyi,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değil 30 binde, 130 binde A3 1.6 TDI satıp, 1.0 TSI Scala almazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FC7AB336F -- 26 Eylül 2020; 9:55:44 >
  • A3 daha iyi

• 30 Bin de a3 verilip scala alınır mı yahu. 230 binde olur biraz daha kulansam 300 binde satmam zor olur desen mantıklı ama.

İnsalar bir karar alınca böyle olumsuz yazmayı sevmem ama gerçekten büyük hata. Böyle aracını satıp pişman olup sonra aynı temizlikte bulamayan çok yiğit verdik biz zamanında.

Fiyatlara baktımda takasta 246 mı verdiler gerçekten? Bilmediğimiz bir boya değişen yoksa fiyatıda öldürmüşler. malum sitede 265 den aşağı araç yok sizin kriterlerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uza -00- -- 26 Eylül 2020; 11:16:43 >
  • Elbette AUDİ daha iyi satma
  • 260lar havada uçuşuyor ama sen bir de gelen teklifi görsen adam 200 lira teklif ediyor. Tertemiz arabayı öldürmeye çalışıyor. Aracimi 3kere ilana koydum ucunde de saçma teklifler geldi ve ilan suresi doldu. İlandaki araçları da biliyorum. Hemen hemen tamamı aylardır ilanda olan satılmayan ya da olu fiyata galerinin alip tekrar satışa koyduğu araçlar. Şahıstan olmasına takılmayın. Ayaklı galerici olanlar var.

Marka olarak Skoda bir Audi olmasa da üzmez inşallah. Sonuçta fayda analizi yaptım. Bazen insan kalbini dinler ya... Bana mantıklı geldi. Ama her zaman doğru karar verilmiyor. Zaman gösterecek.

• Imgod I kullanıcısına yanıt
    Aynı platform değil. A3 modeli MQB kullanıyor, Scala ise MQA kullanıyor..
    Açıkcası 60bine 2 hafta satmadığım aracı 5 bin lira üstüne 2 günde satınca insanlar pahalıyı seviyor diye düşünmeye başladım..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.