Şimdi Ara

****30 AGUSTOS****

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ===BİNDİK BİR ALAMETE GİDİYORUZ KIYAMETE===

Evet degerli forum halkı.herkese iyi geceler dilerim.
    Bugun birçok insanı ben dahil tercih yapma heyecanı sardı.
    Birçogunuz istedigi bölümlere gidecek bazılarınız ise hayal kırıklıgına ugrayabilecek.
    Ben kendim için söyliyeyim 3 sene hazırlandım ve ilk kez tercih verecem.
    Ama yüregi biraz buruk şekilde verecem.
    Gidecegim bölüm kesinlikle çok istedigim bölüm degil zaten özellikle sıralamam iyi olmasina ragmen kritik bir karar alarak kendi memleketimde okumaya karar verdim.
    Bu kararı alırken bilinçli şekilde aldım ve benim sıralamam çok iyi yerleri tutarken gidecegim üni sıralamamın çok altında.BU kararı almam ise bundan.

ÜNİVERSİTE DE TEKRAR HAZILANACAK OLMAM.
    Çogu insan imkansız,yapamazsın,buna sen bile inanmıyosun gibi klişe laflar kullandı.
    Belki sizde aynı kelimeleri kulanacaksınız.
    Hedefim ilk 5k ya girip ham puanla okul puanıyla 14k olmak.
    Bu karar şahsi fikrimdir.cidden bilinçli şekilde aldım.
    size soracagım soru ise bu

===HAYATINIZ BOYUNCA İSTEMEDİGİNİZ MESLEGİ Mİ OKUMAK===
    ===YOKSA 1 YADA 2 SENE DAHA FEDAKARLIK YAPIP İSTEDİGİNİZ MESLEGİ Mİ OKUMAK?===

cevapları verirken lütfen mantıklı şekilde açıklayın.
    gerçekten yardımcı olacak bana.
    belki çogu insana cevabınız yol gösterici olacak

• Bu sene kaç bindin de seneye kırıkla 14 olucaksın söyle gerçekçi ni değil mi bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vena Portae

Bu sene kaç bindin de seneye kırıkla 14 olucaksın söyle gerçekçi ni değil mi bakalım

21k
  • MaCeRaSeVeR M kullanıcısına yanıt
    Mümkündür çok istiyorsan dene ama hazırlıklı bir yere gir bölümde zor

• Vena Portae kullanıcısına yanıt
    hocam hazırlıklı bir yere gitmeyip memleketimde okuyacam ve gidecegim bölüm belki de okumasi en rahat ünide olacak bu kadarını söyleyebilirm
    mimarlık -eczacılık arasındayım şu anda sadece kafamı karıştıran şu
  • Eğer 14k hedefin diş 21k ile ecza olduğu için istediğin meslek dışındaysa dediğin gibi hazırlanıp şansını denemen mantıklı olabilir. Ama atıyorum istediğin bölüm bilgisayar mühendisliği ve ytü istiyorsun ytü olmadı 21k ile ege pc olduysa ( sıralar yanlış olabilir aklıma ilk gelen okulları salladım) böyle bir durumda bence 21k lık yere gitmek daha mantıklı 1 yıllık süreçte kendini geliştirerek rakplerinden öne bile geçebilirsin mühendislik alanında. Tam hedefini anlayamadım neresi olduğunu ama belki bu şekilde yararlanan arkadaşlar olur o yüzden fikrimi yazayım dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: egetıpolsunbizimolsun

Eğer 14k hedefin diş 21k ile ecza olduğu için istediğin meslek dışındaysa dediğin gibi hazırlanıp şansını denemen mantıklı olabilir. Ama atıyorum istediğin bölüm bilgisayar mühendisliği ve ytü istiyorsun ytü olmadı 21k ile ege pc olduysa ( sıralar yanlış olabilir aklıma ilk gelen okulları salladım) böyle bir durumda bence 21k lık yere gitmek daha mantıklı 1 yıllık süreçte kendini geliştirerek rakplerinden öne bile geçebilirsin mühendislik alanında. Tam hedefini anlayamadım neresi olduğunu ama belki bu şekilde yararlanan arkadaşlar olur o yüzden fikrimi yazayım dedim.

HEDEFİM KESİNLİKLE TIP yada diş HOCAM.
    ona göre hazırlanacam.
    mühendislik sevmiyorum.
    bundan dolayı hazılanacam.ama birtercih yapmam lazım
    bir yandan eczacılık bir yandan tıp ve dişten sonra mimarlık(ama egitimi biraz zor)
    sizce ne yapabilirim

Yani illaha Tıp ve diş istiyorsanız boşuna kırık obp derdi çekmemek için mezuna kalmak en sık seçilen alternatifler arasında,
    Tabi bir yandan ne olur ne olmaz deyip bir yandan eczavılıkta okuyarak bir yandan sınava tekrar hazıelanada bilirsiniz. Dediğiniz gibi ilk 5k yapıp obp ile 13-14klar olabilir ama ilk seçeneğe göre daha zor ama bir yandan eczacılık okuyor oluyoesunuz sonradan fikriniz değişirse bu da yapılabilir mantıklı geldi bana. Bu 2 seçenek arasında iyi düşünün bence. Yani eczacılık yazdım diye şartlamayın mimarlıkta olur bu o sizin isteğinize kalmış ama dediğiniz gibi rahat bir okulsa 2. Yazdığım seçenekte makul bir hal alıyor bence.

• egetıpolsunbizimolsun kullanıcısına yanıt
    hocam öncelikle kusura bakmayın yorumunuzu geç farkettim.
    dediginiz düşünceler bence süper.
    ama mezuna kalmam imkansız yani 2.tercihhi uygulayacam
  • Ben de istediğim bölümün olmamasına karşı sınavdan çıkınca şey düşünmüştüm. Eğer diş olmaz eczacılık olursa 5 yıl okuycaktım sonra da diplomamı kiralayıp diş okumak istiyordum. Ama eğer istediğin bölüm tutuyorsa başka bir bölüm yazmanın mantığı yok bence

peki hocam yolunuz açık olsun umarım istediğiniz yerlerde olup emeğinizin karşılığını alırsınız. Hedefi koyup gerekli özveriyi verin yaparsınız. Başkası size üni okurken hazırlanamazsın imkansız falan derse de takmayın. Kendinize inanın.
  • Noktalıvirğül kullanıcısına yanıt
    işte kardeşim sıkıntı istedigim bir bölümün gelmemesi ne yazıkki :(
    zaten gelseydi bu konuyu açıp hayatımda aldıgım en riskli kararı paylaşmazdım.
    çok iyi üniler gelmesine ragmen memleketimde kalıp hazırlanacam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egetıpolsunbizimolsun

peki hocam yolunuz açık olsun umarım istediğiniz yerlerde olup emeğinizin karşılığını alırsınız. Hedefi koyup gerekli özveriyi verin yaparsınız. Başkası size üni okurken hazırlanamazsın imkansız falan derse de takmayın. Kendinize inanın.

rahat olun o konuda hocam:D
    BENİMDE ARTIK HEDEFİM
    ==yüzinciyıltıpolsunbizimolsun==
    Ne tercih edeceksin

• quote:

Orijinalden alıntı: Noktalıvirğül

Ne tercih edeceksin

eczacılık yada mimarlık
    çok kararsızım.
    forumda öyle kararsız kalan çok insan vardı benim gibi
    Sen kimsin?

ben benim de niye böyle sordun?
    Ben ğ ve 5 i sevdiğimi söylemiştim bir yorumumda ama sen nefret ettiğini söyledin ğ ve 5 ten. Bu bir tesadüf müdür??

tesadüf sadece.
    ayrıca size neden svedigimi açıkladım
  • Belki de yol alman lazım ama ben olsam bu kadar çok istesemndurmazdkm hatta okul başlamadan baslardim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.