Şimdi Ara

30.5K'dan 6.6K'ya | schwarzbite (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
67
Favori
6.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: schwarzbite

@Vezhack2 ODTÜ Makine ya da Uzay Havacılık düşünüyordum ama makine dışında kaldık, Uzay Havacılık da sakata girdi (6400). TOBB Makine yazacağım gibi duruyor, ön yargılarım vardı ama bayağı araştırdım. Onunla da aramda 50 kişi var, umarım gelir.

@Julyanis09 teşekkürler hocam :) Yukarıda bahsettim bölümlerden.

@thekillingroad senin alkol tabirinle kapışamasa da fena değil bence benim tabirim de :)
    Ceng veya ee düşünmedin mi hiç hocam?
    Ben ceng ee düşünürken makine ve endüstri ikilisi arasında kaldım ne yapsam bilemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @thekillingroad ahahah eyvallah hocam :)

@Vezhack2 hocam o kadar saçmasapan bir aralıktayım ki bu bantta adam akıllı ceng veya ee göremedim ben. Hacettepe Ceng saklıyorum arkada her ihtimale karşı, ee desem ileridekiler olmaz; uzaktakiler de çok uzak gerçekten. Ankara dışı düşünmüyorum ben bir de öyle bir durumum var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • schwarzbite kullanıcısına yanıt
    Hocam sorma ya ders ders olmuyor diye bol hikayeli oyunlara başladık ders çalışırken oyun düşünür oldum nasıl kurtulacağız bundan bu arada 12.sınıfa geçtim hedef ortalama 10-15k diyebilirim, geo ve fizikte çok sıkıntı çekiyorum bana önerebileceğiniz bir şey var mıdır ?
  • Tebrikler hocam harika

• Hocam size Kenan Kara önermeyen olmamıştır, ben de öneriyorum.Konu anlatımlarına ek olarak soru çözüm videolarını da izleyebilirsiniz, bence asıl olay soru çözüm videolarını da silip süpürmekte. Ben yapmadım ama geoda sıkıntı yaşayan biri yapmalı bence, yapamadığınız sorulara ek olarak yaptığınız soruları da izleyerek farklı çözüm yolları görebilirsiniz.

12.sınıfın Ocak-Şubat ayı civarlarındayız, fizikte o kadar kötüyüm ki 5 6 net zor görüyorum. Hiç olacak gibi değildi gözümde, sonra formulsuz fizik'e denk geldim. Belki duymuşsunuzdur Şahin Hoca'yı. Fiziği bu sene fullediysem 12. sınıftaki formulsuz fizik çalışmamin etkisi büyüktür. Mantık çerçevesinde ve taşları yerine oturtarak öğreniyorsunuz. Sonra Şubat'tan sınava kadar çalışıp alan denemesi desteğiyle 10 3 yaptım 2019'da. Formulsuz Fizik'i araştırın derim kitapları falan da var.

Hikayesiz oyunları deneyin hocam CS, LoL gibi.

@sherlockunsapkasi tesekkurler hocam çok sağolun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schwarzbite -- 30 Temmuz 2020; 22:26:55 >

• BONUS: Sınav Anı Yönetimim ve Heyecan Kontrolü

Bunun için uyguladığım bir metod vardı söylemeyi unutmuşum konuda.

Genellikle herkesten "sınav heyecanı başka" lafını duymuşsunuzdur. Bunun da sebebi tahmin edeceğiniz gibi çok fazla anlam yüklemek, süreçteki son çıkış olması vs. vs.

Benim de aklıma suni sınav ortamı yaratmak gelmişti prova için. ÇAP Yayınları'nın tıpkı basım kitapçıkları var. 18 19 TYT ve 18 19 MSÜ kitapçıklarını aldım. Neredeyse birebir olduğu için kitapçık olayını halletmiştim.

Sınav salonunda 10.00'dan 10.15 e kadar beklediğimiz için 10.00'dan 10.15 e kadar beklerdim masada, kitapçık önümde olarak. 10.15'te de başlayıp çözerdim.

Çözerken gerçek sınavmış gibi çözmeye çok dikkat ettim, zaten soruların birçoğunu hatırlıyordum ama burada mühim olan son 1 hafta moda girmekti. P.tesi Salı Çarşamba Perşembe olarak 4 sınavı koyup 10.15 te başlayacaktım. Cumartesi de 10.15 de bu rutine devam eder gibi girecektim :) 2 sınavı iyi uyguladım ama diğer 2 sınav için son günler pilim bitmişti. Belki size bir bakış açısı katar diye paylaşmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schwarzbite -- 31 Temmuz 2020; 16:30:39 >

• Up

• Linç yemeyelim diye 6.5 K yı 6.6 yaptık, up :)

Hocam benim 6850 esogü istiyorum 7081 sizce gelir mi 10 kişi de artmış kontenjanı?

• Julyanis09 kullanıcısına yanıt
    Hangi bölüm hocam ?

Valla ben sınav binasının dışındayken küt küt atıyodu heyecanlıydım bi girdik içeri tuvalete gittim derken oturdum valla normal deneme gibi geçti kafamı kaldırdım sınav bitmiş motor gibi çözdüm şanslıydım herhalde o atmosferi yakalayamadım pek sınav havasını :) Bir de hocam şu sınav bitip tercih yapacaklardan sonra kitap önerenlere tavsiye verenlere imreniyorum valla ben ne çözdüklerimi bile unuttum sınava dair bir şey hatırlamak istemiyorum direk sınavdan öncesini sildim gibi oldu birkaç kitabı yaktım :)

Tıp

• quote:

Orijinalden alıntı: Julyanis09

Valla ben sınav binasının dışındayken küt küt atıyodu heyecanlıydım bi girdik içeri tuvalete gittim derken oturdum valla normal deneme gibi geçti kafamı kaldırdım sınav bitmiş motor gibi çözdüm şanslıydım herhalde o atmosferi yakalayamadım pek sınav havasını :) Bir de hocam şu sınav bitip tercih yapacaklardan sonra kitap önerenlere tavsiye verenlere imreniyorum valla ben ne çözdüklerimi bile unuttum sınava dair bir şey hatırlamak istemiyorum direk sınavdan öncesini sildim gibi oldu birkaç kitabı yaktım :)
    Tıp bence gelir hocam, 18 den 19 a geçerken ne olmuş gerilemiş mi ilerlemiş mi ?

Ahahha ben de bu sene "yaparsın olum bak zaten sınav anı yönetemediğin için burdasın" falan diye telkin veriyodum. Kitapçık kontrolü için soruları görünce küt küt atmaya başladı kalbim. Türkçeden başladığım için ve 19 benzeri geldiği için "yine patlayacağız galiba" dedim içimden.

Her şey bi yana yorucu bir sınavdı bence, tyt den çıkınca annem "üstünden buldozer geçmiş gibiydi" dedi

Gerilemiş hocam geçen sene de 10 kişi artmış 130 kişi gerilemiş bana gelecek gibi geliyor hayırlısı uludağ ile arasında kararsızım hangisini öne yazma konusunda artık ilerleyen zamanlarda ona karar vereceğim arkasına da sbü uluslararası tıp bu üçünden
    birinin gelmesini bekliyorum.

buldozer tabiri güzelmiş ben de tyt den çıktığımda güzel geçtiğini hissetmiştim 106,5 geldi hayatımın türkçesini yaptım.Hala nasıl yaptım bilmiyom.Bir de türkçeye 40dk da çözdüm daha fazla sürseydi domino gibi sıçardım heralde.Allah bir de fenden alıp türkçeye verdi herhalde 15d 4y fen yaptım şu kolay feni ona yanıyorum saçma sapan yanlışlar.gerçekten bu netlerde 2 maks 3 denemem vardır hesapladım sonra korsan yerlerden cevaplara bakıp güzel geldi "en kötü tyt yi seneye kullanıp sadece ayt ye girerim 2k yı zorlarım diye düşündüm bunun rahatlığıyla ayt ye girince iyi oldu ayt de de matta 5 sorum boştu hepsini bitirdim dedim bari tıp gelsin uğraşa uğraşa 5 inide çözdük şükür buraya geldik.Edebiyat çözmeyi düşündüm 1 saatim kaldı yaklaşık herşeyş 5 bin defa kontrol ettim sonra sayısaldan başka soruya bakmadığım için pişman olmamak için edebiyattan vazgeçtim.Benim sınav hikayem de bu şekildeydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Julyanis09 -- 2 Ağustos 2020; 3:27:55 >

• Julyanis09 kullanıcısına yanıt
    Size bence de gelir hocam, bakalım hayırlısı. Tıp tıptır zaten, mühendisliklerdeki gibi iniş çıkış pek olmuyor; aynı seyrediyor genelde.

• öncelikle Maşallah diyorum bu sene 500 k getirdim ayt çok az çalıştım kışta başladım diyebilirim çalışmaya ama hedefim tıp olduğu için bende mezuna kaldım bu sene. Rutin olarak ne yapıyordun hergün? ben her gün 3 test paragraf 1 test problem ve 1 test geo çözüyorum sence iyi mi ve denemeleri ne sııklıkla götüüryordun haftada 1 mi ben sadece pazar gününe deneme analiz yapamadığım soruları tekrar çözmeye çalışıyorum ve konu tekrarı yapıyorum . Aslında ders çalışmayı sven biriyim gnde 9 10 saat oluyor . Bu arada ben meslek liseliyim hemen tyt yi bitirip ayt ye başlamak istiyorum sence ne zaman başlıyayım ayt ye ne önerirsinayt bilgim 0 ? (çok karışık sorular ama inan çok ihtiyacım var )
  • demc kullanıcısına yanıt
    Hocam siz 500 k dan 20 k ya cekin yer yerinden oynar youtube dan orhan kırcı kanalına bakın

• demc kullanıcısına yanıt
    Hocam musait bir zaman detaylıca cevaplandıracağım umarım.

Tamamadır hocam dört gözle bekliyorum
  • adrenal101 A kullanıcısına yanıt
    Yer yerinden oynayacağı günü sabırsızlıkla bekliyorum
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.