Şimdi Ara

30-35 bin TL ye sıfır ne alınır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
5.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 30-35.000 TL ye sıfır yani 2010, dizel, az yakan, içi geniş, 5 kapılı hatchback, satarken çok uğraştırmayacak yani 2. el piyasası iyi olan, dış görünüşü de güzel olan bir araba arıyorum. Tercihen servis ücreti de ucuz olsun tabi. Benim bulduklarım yeni kasa Ford Fiesta, Fiat Punto Evo ve Seat Ibiza. Bunların içinden hangisini ve neden tercih ederdiniz? Başka önerileri de bekliyorum. Teşekkürler..

• Puntoda 1.3 multijet vergi avantajı ile one çıkıyor fakat sadece 75BG motoru var. Ayrıca Evo yeni bir kasa değil makyajlı punto.
    Fiestada 1.4 ve 1.6 dizeller var. biri 90bg diğeri 68bg. 1.6 en fulunu biraz pazarlıkla 35 bine alırsınız. Ayrıca fiesta makyajlı değil yeni bir kasa. Fakat arka koltukların dar olduğundan şikayetçi olanlar var.
    Ibızada 1.6 TDI 90bg motor var sadece. Full olanını 37.400 diyorlar. 35e verirler mi bilmem. Ibızada yeni bir kasa oldukça dinamik hatları var.

Açıkcası bu 3 araç içinden İbiza ile Fiesta arasında kalırdım. Motor olarak farkları olacağını pek sanmıyorum TDI da 20nm kadar tork fazlası var tabi.
    Donanım listelerini tek tek inceleyip hangi donanımın daha dolu olduğuna (Titanuim ve Elegance) bakın sonrada gidip test surusuna katılın. Zaten kararınızı vermiş olursunuz.
  • Şu fotoğraftaki ibiza beni benden aldı.
  • fiesta tdci titanium derim yanlız 90 pslik versiyon alın derim 68 e göre performansı çok daha iyi
  • Makyajli Clio 3 1.5dci 85hpde mantikli bir secenek istanbul sehir ici trafiginde 5.4lt. Servis nispeten diger markalara gore daha ucuz bence bir inceleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tun4

Şu fotoğraftaki ibiza beni benden aldı.

35bin tl ye verecekleri Ibiza bu görünüme sahip olsa bu tartışmayı yaşamazdık herhalde :)
  • O fiyata sıfır kilometre alınacak araçlar ;

1) Seat Ibiza 1.6 90 HP TDI 230 nm Tork - Elegance 37.400 TL
    2) Ford Fiesta 1.6 90 HP TDCi 204 nm Tork - Titanium 35.720 TL
    3) Fiat Punto Evo 1.3 75 HP Multijet 190 nm Tork - Dynamic - 34.750 TL
    4) Vw Polo 1.6 90 TDI 230 nm Tork - Comfortline - 36.500 TL

Aralarından benim şahsi tercihim Seat İbiza olurdu. Neden diye soracak olursanız ;

Fiestaya bi türlü ısınamadım kendimce eledim onu .. Punto Evo ise diğerleri arasında vergi ve yakıt avantajı var fiyatta dahil fakat aracın piyasası yok ve diğerlerine göre performansı zayıf kalıyor. Evoyuda böyle eledim .. Geriye Ibıza ve Polo kalıyor. Burası sizin tercihinize kalmış fakat imkan varsa ben 1.sıraya yazdığım elegance donanım ibizayı tercih ederdim.

____________________________________________________________________________________________________________

O fiyata alınacak ikinci el araçlar ( ki bu zamanda sıfır araç almak pek mantıklı değil. C sınıfı araç alman bence en mantıklısıdır ) ;

Fiat Bravo 1.6 105 HP 290 nm Tork - 120 HP 300 nm Tork Multijet Dynamic veya Emotion ;

http://www.sahibinden.com/_2009_bravo_1_6_jtd_multijet_dynamic_120_beygir_-06WQQaXQQ21202093WQQpXQQdisplayitem?
    http://www.sahibinden.com/fiat_bravo_1_6_hdi_105_bg_emotion-69WQQaXQQ21106818WQQpXQQdisplayitem?

Hyundai İ30 1.6 115 HP CRDi Style donanım

http://www.sahibinden.com/_ozel_kupon_arac_1_6_crdi-82WQQaXQQ21222669WQQpXQQdisplayitem?

Kia Cee'd 1.6 115 HP CRDi Concept donanım ( İ30'la aynı platform , sizin tercihinize kalmış. )

http://www.sahibinden.com/2009_kia_ceed_dizel_otomatik_17_100_km_de-50WQQaXQQ21461680WQQpXQQdisplayitem?

Şimdiden hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

O fiyata sıfır kilometre alınacak araçlar ;

Aralarından benim şahsi tercihim Seat İbiza olurdu. Neden diye soracak olursanız ;

Fiestaya bi türlü ısınamadım kendimce eledim onu .. Punto Evo ise diğerleri arasında vergi ve yakıt avantajı var fiyatta dahil fakat aracın piyasası yok ve diğerlerine göre performansı zayıf kalıyor. Evoyuda böyle eledim .. Geriye Ibıza ve Polo kalıyor. Burası sizin tercihinize kalmış fakat imkan varsa ben 1.sıraya yazdığım elegance donanım ibizayı tercih ederdim.

____________________________________________________________________________________________________________

O fiyata alınacak ikinci el araçlar ( ki bu zamanda sıfır araç almak pek mantıklı değil. C sınıfı araç alman bence en mantıklısıdır ) ;

Fiat Bravo 1.6 105 HP 290 nm Tork - 120 HP 300 nm Tork Multijet Dynamic veya Emotion ;

http://www.sahibinden.com/_2009_bravo_1_6_jtd_multijet_dynamic_120_beygir_-06WQQaXQQ21202093WQQpXQQdisplayitem?
    http://www.sahibinden.com/fiat_bravo_1_6_hdi_105_bg_emotion-69WQQaXQQ21106818WQQpXQQdisplayitem?

http://www.sahibinden.com/_ozel_kupon_arac_1_6_crdi-82WQQaXQQ21222669WQQpXQQdisplayitem?

Kia Cee'd 1.6 115 HP CRDi Concept donanım ( İ30'la aynı platform , sizin tercihinize kalmış. )

http://www.sahibinden.com/2009_kia_ceed_dizel_otomatik_17_100_km_de-50WQQaXQQ21461680WQQpXQQdisplayitem?

Şimdiden hayırlı olsun

Bu ilandan sonra Bravo'ya daha sıcak bakmaya başladım

• ya 2. ellere güvenemiyorum, onun servisi bakımı filan korkuyorum bir bakıma. 0 alıp kafam rahat olur diyorum. Ayrıca manuel alıcam. Ibiza bu 3lü arasında şehir içi 5.1 l ile en az yakan sanırım, bu nedenle ibiza yı seçicem gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

Bu ilandan sonra Bravo'ya daha sıcak bakmaya başladım

Bravo aslında çok güzel araç fakat piyasası pek yok. Gerçi 2.el alınırsa satıldığında pek değer kaybetmez o yüzden çok sorun olmaz

Yoksa araç 1.6 120 beygir Dizel - 10,5 saniye 0-100 , 300 nm torka sahip sınıfında en yüksek tork oranına sahip olan araç sanırsam. Yakıt tüketimi şehir içi 6 litre civarlarında şehir dışı 4,1 litre sadece 100 kilometrede ..

quote:

Orijinalden alıntı: denizwaterpolo5

ya 2. ellere güvenemiyorum, onun servisi bakımı filan korkuyorum bir bakıma. 0 alıp kafam rahat olur diyorum. Ayrıca manuel alıcam. Ibiza bu 3lü arasında şehir içi 5.1 l ile en az yakan sanırım, bu nedenle ibiza yı seçicem gibi

Sizin tercihiniz tabi orası size kalmış , ben kendi fikrimi söyledim.
    Yakıt tüketimlerine bakmadım ama dediğim gibi bende Ibıza'yı tercih ederdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Trabzon61~ -- 28 Şubat 2010; 16:36:37 >

• Astra HB Classic III 1.3 CDTi Dizel - 90 HP Konfor Paket
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

O fiyata sıfır kilometre alınacak araçlar ;

Şimdiden hayırlı olsun

2. el c sınıfı en az 4 yıl garantili araç düşün ....

• fiyatlar ne kadar yüksek ya 2006da 40 bine avensisisn en fulunu almıştık şimdi 40 bine c sagment fulu bile alınamıyor konuya dönersek ben olsamda fiesta ile ibiza arasında kalırdım fiesta iç mekanı çok güzel arkadaşımda 1.25 trend olanı var bende kullandım çok hoş araç ama şirketlerde kullanıyor artık yeni kasa fiestayı o yüzden yeni bir soluk olan seat ibizayı tercih ederdim onun dışında c sağmentinde ön yargınız yok ise hyundai i30 1.4 baz+lpg tercihini yapabilirdim
  • Bu arada aşağıdaki araçlar dizel versiyonları. . TDCİ,CRDİ,CDTİ,HDİ,D-4D,TDİ

FOCUS
    Innengeräusch bei 50 km/h 62 dB (A)
    bei 100 km/h 67 dB (A)
    bei 130 km/h 71 dB (A)

GOLF 5
    Innengeräusch bei 50 km/h 61 dB (A)
    bei 100 km/h 68 dB (A)
    bei 130 km/h 70 dB (A)

I30
    bei 100 km/h 66 dB (A)
    bei 130 km/h 68 dB (A)

ASTRA H
    bei 100 km/h 68dB (A)
    bei 130 km/h 71 dB (A)

308
    bei 100 km/h 65 dB (A)
    bei 130 km/h 67 dB (A)

AURİS
    Innengeräusch bei 50 km/h 62 dB (A)
    bei 100 km/h 67 dB (A)
    bei 130 km/h 72 dB (A)

308 de ciddi ses izolasyonu oldugu diğer forumlarda da kullanıcı begenisi ile ortaya konmuştur..

bu arada esp zorunlu donanım olmalı..
    kimseyede esp siz araç önermem....

bu arada sessizli benim için önemli......
    i30 mode esp li 0 km 5yıl garantili
    2. el tercihan ..

• PoLo yada İbiza Tercih EdilmeLi ibiza aLırsan Uzun yıLLar binmen lazım güzeL deger kaybı yaşarsın...

Polo alırsan aLırken biraz FazLa para verirsin ve satarken ibiza kadar deger kaybetmessin ama benm sana tercihim bravo (FİAT) Creed(KİA) Gibi ArabaLAr almaman.. aLdıgında PoLoyu ve Seatı cok Ararsın Emin oL:) Fiestada Deger Konusunda Enaz poLo Kadar iyidir

En güzeLi Şahin TÜRK işi Gazı tak kayış koparırsa Corap Bagla benzin akıtırsa hortum Degiştir:D
    Yeni arabalarda motoru göremiyon :D
  • Yıllarca ibiza kullandım gayet memnundum, sirket arabası kullanmam sebebiyle sattım belki tekrar araba alma durumum var. İbiza ile Fiesta nın en donanımlısı arasında yine cok fark var Fiesta 1 boy daha üstün bence donanim olarak.İbiza ise Fiesta ile Polo arasında biryerde sanki. Yani bu devirde gidipte arka camları otomatik olmayan araba alınmaz diye düşünüyorum. Sinir oldugum nokta ise dizel olarak alabileceğiniz en iyi ibiza bu başka şansınız yok.

Edit: + Az da olsa esnekliğim varsa 38bin lira ibizaya vereceğime biraz daha koyar trend de olsa bir focus tdci alırım. Suan kullandıgım araba benzinli trend focus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkelleci -- 1 Mart 2010; 7:56:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizwaterpolo5

30-35.000 TL ye sıfır yani 2010, dizel, az yakan, içi geniş, 5 kapılı hatchback, satarken çok uğraştırmayacak yani 2. el piyasası iyi olan, dış görünüşü de güzel olan bir araba arıyorum. Tercihen servis ücreti de ucuz olsun tabi. Benim bulduklarım yeni kasa Ford Fiesta, Fiat Punto Evo ve Seat Ibiza. Bunların içinden hangisini ve neden tercih ederdiniz? Başka önerileri de bekliyorum. Teşekkürler..

Bu özelliklere en fazla uyan araç Focus.1.6 TDCİ Titanium yada Trend modeli yazdığın her maddeyi fazlasıyla karşılıyor.Bugün 30-35 TL bir bütçem olsa hiç düşünmeden alacağım bir araç..
  • Astra Classic HB Cdti alırdım ben performans beklentin yoksa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Astra Classic HB Cdti alırdım ben performans beklentin yoksa.

performans beklentin yoksa'dan kasıt?
    tam olarak o arabayı almayı düşnüyorum da merak ettim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: physics_dyk

quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Astra Classic HB Cdti alırdım ben performans beklentin yoksa.

performans beklentin yoksa'dan kasıt?
    tam olarak o arabayı almayı düşnüyorum da merak ettim :)

0-100 hızlanması 15sn. olması.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.