Şimdi Ara

30.000 tl ye polo mu fiesta mı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
9.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kararını vermişsin ama aynı durumu bu yaz ben yaşadım..paylaşıyorum.. fiesta yı al bi kaç ay kullan. Sonra git bi gün bi yerden, ne yap et bul aynı yaşta bi polo. Bi şehir turu yap.. inan içinden ah ben ne yapmışım diyeceksin yada diyecek gibi olacaksın.. Anlatmak istediğim tam olarak anlatılamaz yaşanır hocam.. ben fiestamı sattım şimdi başka bi araç arıyorum.. ford araçları güzel kalite araçlar fiesta da öyle sağlam ama yinede bu listendeki iki araçtan polo yu öneririm.. vw fanı falan değilim yanlış anlama ön yargısız düşündüklerimi yazdım.. sonuç olarak ne alırsan al hayrını gör hocam..
  • Polo'dan inanılmaz memnun olmama rağmen, donanım olarak sizi tatmin etmeyecektir, fakat dileyen dilediğini düşünsün, Comfortline donanımlı bir Polo'nun kalitesi-tokluğu-rafineliği sınfındaki diğer modellerde yoktur (bence, tamamen sübjektif bir görüş).

Sizin aradınığız araç 0 km Chevrolet Aveo sanırım... Çünkü donanıma öncelik vermişsiniz, bu durumda diğer markaları önermek pek mantıklı değil.

@bela: Aralık ayı satışlarına bir bakmanı gözden geçiririm Olayı yine Türk halkının cehaletine, Chevrole'nin zavallı mağdur pozisyonuna verecekseniz yapacak birşey yok...
  • İkiside birbiriyle aşağı yukarı aynı araçlar..

Bende B sınıfı bir araç alıcak olsam bu iki araba haric birde Jazz seceneklerim arasinda olurdu.

İki aracıda kullanmış,incelemiş biri olarak + ve - lerini yazayım.

1-Poloyu 3-5 sene sonra satmak istediğinizde değer kaybınız daha az olucak,Fiestada çok değer kaybınız olmıycak elbette ama Vw 2. elleri bir nebze daha iyi.
    2-Kullanırken Fiestanın performansından ve sürüşünden daha fazla keyif alıcağınıza adım gibi eminim.. Polo ; Fiestaya nazaran daha sade daha bi küçük aile arabası tarzında.
    3-Fiestanın daha donanımlı olması bir + fakat Poloda çok çok boş değil.. Öyle ıvır zıvır donanımlarda çok önemli değil zaten benim için önemli olan aracın sağlamlığı ve kalitesidir.. Donanım herzaman 2. planda olmalı.
    4- Malzeme kalitesi anlamında ikiside gerçekten birbirine yakın araçlar.. Fiestada alt göğüs poloya göre daha özensiz özellikle elfreninin olduğu bölgede malzeme kalitesi vasat.. Polonun ses yalıtımı Fiestaya göre bir nebze daha iyidir..

Diyceklerim bukadar benim tavsiyem iki aracıda sürün içinize sineni alın ama dediğim gibi ben olsam donanımdan ziyade diğer özelliklere bakardım.

Bu arada LPG ile uğraşmak yerine bir diğer tavsiyem 2-3 bin tl daha koyup dizelini alın.. Zaten lpg taktırsanız bile 2 bin tl masraf ediceksiniz.. Birde bu küçük hacimli araçların lpg ile arası pek iyi değil..Zaten öyle çok performanslıda değiller hani iyice törpüler LPG performansı.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 16 Ocak 2012; 21:35:26 >

• Hocam 2009 Astra çek . Yapıştır tüpü devam Bende 2009 var kıyamıyorum tüp bağlatmaya günde max 50 yapıyorum benzinde yeterli oluyor
  • Bence iyi bi tercih yaptınız Fiesta ile.polo hakkında yorum yapıp kıyaslama yapmıyorum çünkü polo kullanmadım hiç ama 1.4 Titanium Fiesta kullandım,bence gayet güzel tam bi genç arabası,tipi muhteşem.Bende öğrenciyim ve eğer araba alacak gibi bi durumum olsaydi şahsıma ait kesinlikle fiesta alırdım.Hatta bendizel alırdım(şahsi fikrim).
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagriosman

puntoyu ınceleme ve kullanma fırsatım oldu.ama begenmedım içini dısını maalesef.

ztn paranı heba edersin :) fiesta her ne kadar bayan arabası tarzında reklamlarıda yapılsa gerçekten güzel araba
  • Benim uzmanlık alanım bu :) Arkadaşım sen zaten cevabını kendin vermişsin sorunun. Şu anda o sınıfta ikinci eller arasında alınabilecek en mantıklı iki araç polo ve fiesta. Corsa, Clio, 207 bir sene içerisinde kasa yenileyecekler. Rio ve Yaris şu an için çok yeni araçlar. Fiesta ve Polo'nun yanına c3 de eklenebilir bunu da unutmamak lazım. Dediğim gibi sen zaten cevabını vermişsin sorunun; çünkü Polo donanım olarak çok zayıf bir araç. Fiesta'da bunun yanında kasa tasarımının becerisini donanımdan kısmayarak bilakis bonkör davranarak zaten bu satış grafiğine ulaştı. Fiyat-marka-donanım üçlüsünde fiesta uzak ara fark yaratıyor. Bende seninle aynı mantıkta ilgileniyorum bu sınıfta ve kararımı çok önceleri verdim Fiesta'dan yana.. Ama herkes bizim gibi düşündüğü için piyasada temiz Fiestalar çok absürt fiyatlara alıcı buluyorlar. Kısacası düşünecek birşey yok net Fiesta..

• Tercihlerine karışmak gibi olmasın ama 30 bini B-segmenti 80-90 hp'lik atmosferik araçlara vereceğine şu araca ver bence :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-ilk-sahibinden-temiz-garaj-arabasi-70323500/detay

Fiat Bravo 1.4TJet 120hp Emotion. C-segmenti, bagajı 400lt, Donanımı Fiesta'dan da Polo'dan da çok daha zengin. 1.4 turbo 120hp motor, 6 vites, vs. vs.
  • linkteki bravo bana çok eski göründü bilemiyorum ama internetten başka 1+ t-jet bravolar bakılası bence diğerlerine göre 1.2 motor motor değil o kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurcandmt -- 17 Ocak 2012; 13:39:49 >
  •  30.000 tl ye polo mu fiesta mı

Chevrolet Cruze tavsiye ederim
  • Polo diyorum bende..
  • B segmentinin piyasa koşullarına baktığımızda 3 tane liderliğe oynayan aracı var bana göre, Corsa, Polo, Fiesta..

Fiesta satış olarak son dönemde çok iyi adetlere ulaştı ve dıştan heyecan verici bir tasarıma sahip(ti-aşinalık kazandık artık).İç malzeme kalitesi ve iç tasarım olarak ise benim için tam bir hayal kırıklığı olmuştu incelediğim zaman.Bu aracın kalite olarak Polo ve Corsa'dan daha geri olduğunu düşünüyorum.

Polo ise (Comf. donanım) gerçekten sınıfına göre kalitesi yüksek ve iyi yalıtımlı bir araç bence.

1) Polo 2) Corsa 3) Fiesta tercihim olurdu.

Siz Fiesta'da karar kılmışsanız, hayırlı uğurlu olsun...
  • Ben de kararsız kaldım şuan ne yapsam acbaa?
  • bu fiyat aralığında aveo öneririm gerçekten.

kardeşimdeki titanium ford ile karşılaştırdığımda sürüşü çok daha iyi hissettim. ben tercihimi aveodan yaptım.
    o da fiestayı perte çıkardı. şimdi abim de aveo almaya çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersahin

bu fiyat aralığında aveo öneririm gerçekten.

kardeşimdeki titanium ford ile karşılaştırdığımda sürüşü çok daha iyi hissettim. ben tercihimi aveodan yaptım.

Aveoda bu kadar ne var anlamadım? yakıt tüketimi nasıl? + sı - si nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilucifer85

quote:

imzama bakarsanız aracın baz modelinde bile standart olan özelliklerini görebilirsiniz.

fiestaya göre bence en önemli artısı direksiyon mekaniği. fiesta da direksiyon tepkileri araca hükmetme konusunda sıkıntılı. zaten abim de öyle bir anda takla atıp aracı perte çıkarmıştı. yine fiestayla hızlı girip arkayı savurduğum virajda aveo ile sorun yaşamadım çok şükür.

ha kime sorsanız yol tutuşu fiestanın daha iyidir derler ancak benim tecrübelerim aynı şeyi söylemiyor. hatta sık sık fiesta olan şirket araçlarımızla zaman zaman aynı testleri yapıyorum kendimce. aveoyu daha başarılı buldum.

yakıt tüketimine gelince 1.4TDCI ile 1.3CDTI arasında tüketim açısından pek fark yok diyebilirim.

her iki araç da ncapten 5 yıldız almış araçlar zaten. fiestada güvenlik paketi satın alırsanız yastık sayısı eşitleniyor hatırladığım kadarıyla. benim için aveonun bir artısı da sedan versiyonun olmasıydı. ailemizin büyümesine az bir süre kaldı. bagaj önemli olduğu için + sekmesine yazıyorum.

eksi olarak türkiyede çok tanınan bir araç değil dünyada en çok satan 8. araç olmasına(2012 resmi verisi kaynağı bulamadım) rağmen. chevrolet in türkiyedeki servis uygulaması ve yedek parçası problem olabilir.
    ilk iki sene üretilen araçlarda z rot problemi varmış ve çözülmüş garanti kapsamında. 2013 modellerde bu sorun düzeltilmiş diye duydum. henüz bir sıkıntı yaşamadım umarım yaşamam.
    benim kendi deneyim ve tecrübelerimle bu aracın artısı eksisi bu.

aklıma gelmeyen ancak sormak istediğiniz soru olursa memnuniyetle yardımcı olurum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: devilucifer85

quote:

imzama bakarsanız aracın baz modelinde bile standart olan özelliklerini görebilirsiniz.

fiestaya göre bence en önemli artısı direksiyon mekaniği. fiesta da direksiyon tepkileri araca hükmetme konusunda sıkıntılı. zaten abim de öyle bir anda takla atıp aracı perte çıkarmıştı. yine fiestayla hızlı girip arkayı savurduğum virajda aveo ile sorun yaşamadım çok şükür.

ha kime sorsanız yol tutuşu fiestanın daha iyidir derler ancak benim tecrübelerim aynı şeyi söylemiyor. hatta sık sık fiesta olan şirket araçlarımızla zaman zaman aynı testleri yapıyorum kendimce. aveoyu daha başarılı buldum.

yakıt tüketimine gelince 1.4TDCI ile 1.3CDTI arasında tüketim açısından pek fark yok diyebilirim.

her iki araç da ncapten 5 yıldız almış araçlar zaten. fiestada güvenlik paketi satın alırsanız yastık sayısı eşitleniyor hatırladığım kadarıyla. benim için aveonun bir artısı da sedan versiyonun olmasıydı. ailemizin büyümesine az bir süre kaldı. bagaj önemli olduğu için + sekmesine yazıyorum.

eksi olarak türkiyede çok tanınan bir araç değil dünyada en çok satan 8. araç olmasına(2012 resmi verisi kaynağı bulamadım) rağmen. chevrolet in türkiyedeki servis uygulaması ve yedek parçası problem olabilir.
    ilk iki sene üretilen araçlarda z rot problemi varmış ve çözülmüş garanti kapsamında. 2013 modellerde bu sorun düzeltilmiş diye duydum. henüz bir sıkıntı yaşamadım umarım yaşamam.
    benim kendi deneyim ve tecrübelerimle bu aracın artısı eksisi bu.

aklıma gelmeyen ancak sormak istediğiniz soru olursa memnuniyetle yardımcı olurum.

Çok teşekkürler ilginiz için, değerlendireceğim.

• bence polo ben ford modellerini çok kısa sürede eledim
    bütcem hasarlı araclara yetceğinden 2010 model üstü araclara bakınırken fiesta begendim araca gördügümde 50 - 60 km sürme şansım oldu hüseyin bey sagolsun otobandada hız yaptım anlaştık expertize gittiğimizde şasesinde hasar cıktı almaktan vazgeçtim
    sonrasında hasar kayıtlı polo bakmaya başladım 1.4 comfortlıne lpgliydi araç görünüşü tartışılmaz zaten de araca oturdugumda konsolunun sadeliği göstergelerin parlaklığı konsol kaplama maddesinin insana güven veren ve ford vb markaların kaplamaları gıbı silinecek boyalı olmaması cok hosuma gıttı 2010 model fiestanın radyo dügmelerinin silik oldugunu bile gordum (ayrıca wv bmv audi dsıındakı markalarının dugmelerı ve teyb kaplama maddelerı eskı kaset calarların kaplama maddesıyle aynı boyalarının sılınım alttan o ıgrenc plastıgın gorunmesı adamı cıleden cıkartıyor)
    - polo herseyıyle bı harıka en bosu bıle fıestanın en dolusuyla yarısır wv bmv audi ile yarısırken kıytırık ford a bakmam bıle

hikaye 2
    iki gun once ford focus 2011 hb benzin + lpg ye baktım kapısını açarken o kapının hafifliği kapatırken ki boş ses benı tıksındırdı 2010 model olupta tok kapı sesı gormessen alma arabayı. tok kapı sadece vw bmv ve audı de var dıger markalarda tok kapı sesı yok

• 2011 üzeri 207 1.4 HDi bakardım ben olsam. Özellikle Allure, Active veya Sportium donanımlı.
  • 30 bin liraya 2010-2011-2012 1.33 auris alınabilir sanıyorum lpg ile dizel ekonomisi sağlar ayrıca sorunsuzdur.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.