Şimdi Ara

30.000 tl ye polo mu fiesta mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
9.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar forumda yeniyim.uzun zamandır takip ediyorum okuyorum iş ciddiye binince size danışmak istedim
    danışmak istediğim konu 30.000 tl bütçe ile alınabilinecek en sorunsuz.fiyat olarak en makul uzun ömürlü beni yolda birakmayacak en yeni en genç işi arabaya karar vermedim yardımıza ihtiyacım var

ben 2 araba arasında kaldım
    1.si ford fiesta 1,4 manuel 96 ps titanium x paket (2010-2012 güncel kasa)
    2.si volkswagen polo 1.4 manuel 85ps confortline(2010-2012 güncel kasa)

arkadşlar 15000 tl ben biriktirdim yazları yurtdısına gidip hamal gibi çalıstım ve 15000 tl birikmişim var.peder bey de sagolsuın 15000 tl o bana yardım edıcek ve 30000 tl ye 2. el yada alınabılınıyosa sıfır tercihimiz.ama bu fiyata imkansız.

araba alırken dikkat edicegim özellikler sunlar
    -tüp takılabılır ve ekonomik olmalı.cunku ogrencıyım ve gunde ortalama 80 km okula gıt gel yo var
    -km 25000i gecmemeli peder asla istemez.şöyle örnek vereyim bizde 2000 model renault 19(europe) var ve sadece 53.000 km de ki bunu 23.000 i ben 1 senede yaptım.
    -alınıcak araba okadar bos bı arac olmamalı.donanımı yeterlı olmalı. mesela 30000 tl verip kapak jantlı arabaya vermek mantıksız.okadar uzun yol yapcagım ıcın cruise control cok ısıme yarar. vs vs vs.
    -herhangi acil durumlarda aracı elimden kolay cve deger kaybetmeden cıkarabılmem lazım.
    -daha 24 yasında oldugumdan bırazda genc ısı olsa hıc de fena olmaz

şimdi gelelim dusuncelerıme.
    poloyu alman saglamlıyla teknolojısıyle bana cazip gelirken confortline donanımı titanium x e gore cok bos oldugundan soguyorum
    klimayı cok acmam ama celik jant cruise control mercek far 96ps olması daha sportıf olması benı fiestaya yonlendırırken saglamlıgı konusunda vw nın gerısıne dustugunu dusunmem poloyu daha cazip kılıyor

anlıyacagınız üzere 2 araba arasında cok git gel yasıyorum.tavsiyelerınız önerileriniz ve yasanmıs tecrubelerınız aktarırsanız bu kardesınıze cok yardım etmıs olursunuz. saygılar tesekkurler sımdıden yardımınız için.

• Ya bırak ikiside Evonun yanında araba değil
    Al 1.4 105 Bg Full hatta ararsan 30bine cam tavanlısını bile bulursun
    BURADAN
  • puntoyu ınceleme ve kullanma fırsatım oldu.ama begenmedım içini dısını maalesef.
  • yani dışını anlarım güzellik tabiki göreceli ama iç dizaynda poloyu beğenip evoyu beğenmemek o kadarda göreceli bir durum değilki
    o zaman ikisi arasında fiesta öneririm.çünkü daha donanımlı ayrıca sağlamlık konusunda polodan daha kötü değildir.
  • Sadece şunu söyliyeyim, Fiat'dan uzak dur. 30 bin liranı Fiata bağlama sakın !!!
  • acıkcası suanda gundemımde 2 tane araba var. oada ya fiesta ya polo. polonun sadece sürücü kısmı cok güzel göstergeler filan ayrıca teyp ida guzel ama onun dısında çok boş. fiesta ise tam genç işi,spor
  • ama polo yuda yabana atamıyorum işste ;)
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 16 Ocak 2012; 15:46:25 >
  • sıfır alacaksan yazdığın arabalar değer kaybetmeyecek arabalar showroomda inceledim polo daha geniş kalite olarak bence daha iyi ama ben olsam 1.2 tsı bakardım fiyatını tam hatırlamıyorum ama çok olmasa gerek
  • CagriOsman arkadasim öncelikle polo yu bu kadar büyütme gözünde diger B araçlardan pek bı farkı yok. Kalite malite hikaye bunlar on konsoldaki plastik yumuşak olunca araba kaliteli olmuyor. Ki polonun boş modelini alırsanız onun on konsolu cok sert ve kalitesiz bı plastik.

Polo ne kadar kaliteliyse fiesta da o kadar kalitelidir şüpheniz olmasın. O kadar para vereceksiniz donanımlı bı araba alın.

Sadece adı var diye boş arabalara para dökmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi `bELa -- 16 Ocak 2012; 15:46:15 >
  • tsi 30000 e bulabılrmıyım ve lpg donusumu uygulayabılırmıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagriosman

tsi 30000 e bulabılrmıyım ve lpg donusumu uygulayabılırmıyım ?

tsi motorlar lpg ile uyumlu değil
  • ayrıca bende eger polonun donanımlısını(satın alırken celık jant,cruise control gibi ekstradan satın alınmıs) araba bulursam onuda seceneklerım arasında durmaya devam edıcem ama cok zor gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagriosman

ayrıca bende eger polonun donanımlısını(satın alırken celık jant,cruise control gibi ekstradan satın alınmıs) araba bulursam onuda seceneklerım arasında durmaya devam edıcem ama cok zor gibi

Yeni Aveo HB veya Honda Jazz da bakabilirsiniz.

Yeni Aveo Standart Özellikler (En Boşunda Bile Olan Donanımlar)

Yeni kasa + 8 hava yastığı + ESP + Hız Sabitleme (CRUİSE CONTROL) + klima + Yokuş Kalkış Desteği + ABS + EBD + BAS (Fren Destek sistemi) + TCS + ESC (elektronik stabilite kontrol)

+ LT alırsanız ek olarak

15'' Hafif alaşımlı jantlar
    4 yönlü ayarlanabilir sürücü koltuğu
    Elektrikli arka camlar
    Bluetooth özellikli entegre müzik sistemi
    USB
    Direksiyondan müzik sistemi kontrolü
    Gözlük saklama gözü

+LTZ alırsanız 16 inç jantlar
    6li Muzik sistemi
    Yağmur sensörü
    Park sensörü

• Birazdan yeni aveo alin mesajlari patir patir yagar

Hocam iki aracada bakim derim ben poloyla ilgili kafaniza birsey takilirsa memnuniyetle yanitlanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kesinlikle yeni aveoyu tavsiye ederim.
  • acıkcası chevrolet e pek sıcak bakmıyorum. gönül isterki cruze alabıleyım ama bütcem yetmecektır kmsi az yuksek model ve donanıma..oyuzden ben polo yada fiesta arasında kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Birazdan yeni aveo alin mesajlari patir patir yagar

Hocam iki aracada bakim derim ben poloyla ilgili kafaniza birsey takilirsa memnuniyetle yanitlanirim

hocam alırken fiestayla arasında kalmıssınızdır.belkı aynı benım gıbı sizce fiestaya gore artıları nedır?
    cok fena sekılde donanım farkı var. sizce polonun bu farkı nerde kapatıyor
  • cihanair, arkadas donanım istiyor bu yuzden yeni aveo ve Honda Jazz tavsiye ettim.

Yeni aveo yu alıp kullanmaya başlasın ardından boş poloya binsin, iyiki yeni aveo almisim dicektir zaten. Sırf marka diye boş donanımız arabalar almak bana mantıklı gelmiyor
  • aslında onemlı olarak ıstedıgım donanımlar sunlar.
    cruise control
    celık jant
    bunlar aveo da da var fiestada da.eger 2 sı arasında kalırsam fiestayı sececegım.ama vw poloyuda aklımdan cıkaramıyorum nalet olsun !!! ;))
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.