Şimdi Ara

30.000₺ Sistem Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bundan birkaç ay önce konu açmıştım monitör tavsiyesi istediğimden dolayı. Intel tabanlı olacaktı ancak Ryzen serisi ile beraber fikrimi AMD tabanlı olarak değiştirdim. Bütçeyi de ayarlamış bulunmaktayım. Ay sonunda çıkması beklenen AMD Ryzen 3950X modelini bekliyordum ancak kasıma ertelendiği şeklinde tweet atıldığını görünce beklemekten vazgeçtim. En müsait zamanda gideceğim sistemi toplamaya. Bütçeyi biraz daha aşabilirim. Şunu değişsen daha iyi olur dediğiniz nokta varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

İşlemci: AMD Ryzen 9 3900X 3.8GHz 64MB Önbellek 12 Çekirdek AM4 7nm İşlemci

Ekran Kartı: MSI GeForce RTX 2080 Ti LIGHTNING Z 11GB GDDR6 352 Bit Ekran Kartı Hepsiburada üzeriden kdv indirimi varken satın aldım.

Anakart: MSI MEG X570 ACE 4600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 RGB WiFi M.2 PCIe 4.0 ATX Anakart

RAM: GSKILL 32GB (2x16GB) Trident Z Neo RGB 3600MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram

Monitör: ASUS PG279Q 27" 4ms, 165hz DP, HDMI 2K,IPS,G-sync Hoparlör 2560x1440 Gaming Monitör

PSU: Corsair HX850i 850W 80 Plus Platinium Full Modüler PSU

SSD: CORSAIR 1TB Force MP600 Gen.4 PCIe NVMe M.2 SSD (4950MB Okuma / 4250MB Yazma)

HDD: SEAGATE 2TB Barracuda 256MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 Harddisk

Kasa: NZXT H700i Tempered Glass USB 3.1 Siyah Mid Tower Kasa

Sıvı Soğutma: COOLER MASTER MasterLiquid ML360R ARGB 360mm İşlemci Sıvı Soğutucu Bunu seçtim ancak içime nedense sinmedi.

• Tasarruf yapmak istemiyorsan çok güzel bir sistem bence. Tasarruf yapmak istersen tavsiyelerde bulunabilirim.

Soğutucu içine sinmedi ise NZXT X72 alabilirisin kasanda NZXT iyi uyum sağlar. Her hangi bir 360MM fan fazlasıyla yeterli olacaktır zaten.

Yalnız kasanın fan akışına uygun tak fan yönleri ile kasa fanı ile işlemci fanları biribiriyle savaşmasın.

Hayırlı uğurlu olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madonos -- 23 Eylül 2019; 15:36:10 >
  • ekran kartı hariçmi 30k
  • 30.000₺ Sistem Önerisi

ekran kartı hariç 30k degerlendirme 2x slı 2080ti 4k 100hz monitör sistem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 23 Eylül 2019; 16:7:34 >
  • Vay be 3-5 yıl önce en üst segment kaça toplanıyordu şimdi 30000 lerden bahsediyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı dahil 30k, kartı saymazsak 21k diyebiliriz.
  • Bütçenin genişliğine takılmazsak
    Samsung SSD tercih etseniz çok daha iyi olur gibi. Benim içime tek o sinmedi. Ha gerçi samsung ssdlerden başka ssd bilmiyorum o ayrı konu
  • PCIe 4.0 destekli olduğundan corsair tercihinde bulundum okuma ve yazma hızı bir hayli yüksek. Alternatifleri de var tabii ki.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4ms, 165hz'i kurtarıyor mu ya?
  • pilatin P kullanıcısına yanıt
    benim yaptıgım sistemden nvlink ve ekran kartı çıkarıp siparis verebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 23 Eylül 2019; 21:38:46 >
  • Monitör olarak tercihim 2k 144hz ips ve g-sync olması yönünde. 4k çözünürlükte zaten oyunlar 60fps zor görürken 100fpse kadar çıkacağını pek düşünmüyorum. O yüzden 2k seçmekten yanayım. Yeni çıkacak monitörler var ancak hala Türkiye'de satışa çıkmadı.

• Anakart ve kasa harici mükemmel bir sistem olmuş. Kasa görüntü olarak zevk meselesi ama anakartı bence x570 aorus master ile değiştirin.

• Bu bütçeye şu videodaki gibi Sleeve kablo da alın.

https://www.youtube.com/watch?v=UL606UsuItY
  • Hocam neden 3950x için Kasım ayını beklemiyorsun? Şunun şurasında kaba hesapla bir ay kaldı. Elde edeceğin ekstra 4 çekirdek de cabası.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ryzen 3950x

Gigabyte x570 Aorus Master(extreme varsa onu alin amazondan felan)

Sapphire nitro 5700xt (yeni nvidia cikana kadar bu idare eder sizi)

3600 mhz veya 4000mhz ram destek listesine bakip 16x2 seklinde ram alinmali. Mobildeyim bakamadim.

Phanteks evolv x kasa

Corsair HX850i 850W 80 Plus Platinium

Kesinlikle ikinci el isik sizmasiz ips veya va panel 2k 144hz monitor. Sifir tavsiye etmem. Surpriz yumurta resmen

CoolerMaster MasterLiquid ML360R RGB

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pilatin P kullanıcısına yanıt
    youtube dan 2080ti ve 4k oyun testlerine bakmanızı temenni ederim bu bütçede bence 4k monitör tercih etmek daha saglıklı

örnek olsun
    https://www.youtube.com/watch?v=o05tDiRnRAI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 24 Eylül 2019; 10:21:48 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.