Şimdi Ara

3 Yıllık Gelişim (Program İlk Mesajda) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
3
Favori
10.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kemalfederer

quote:

Orijinalden alıntı: MERT*

quote:

quote:

Doğal olmadığını biliyorum. Sadece onun doğal olmayan vücudunu doğal yollarla yapabilir miyim diye sormuştum. Cevap için teşekkürler.

Haftada 3 gün spor yapıyorum. 1 ila 1 buçuk saat arası. Kalan günler ingilizce kursum var. Beslenme düzenim de yok. Fakat bulk döneminde beslenme zaten çok önemli değil diye biliyorum.

bulk döneminde beslenme önemli değil mi?
    kardeşim bu işin %60 ı beslenme
    ister bulk ister definasyon olsun, diyet olmadığı sürece büyüyemezsin, zaten neden gelişmediğin de belli oluyor
    haftada 3 gün az, en az 4 olmalı.

Yağ yakmak istiyorsan yağlı yemeklerden kaçınman gerekiyor. Fakat hacim kazanmak istiyorsan ne yediğine dikkat etmen gerekmiyor. İstediğini yiyebilirsin. (fast food gibi sağlıksız şeyler dışında) Bunu demek istemiştim.

Maalesef haftada 4 gün spor yapmak gibi bir lüksüm yok. İki günde bir ingilizce kursum var. Bu yüzden her spor günü 2 kas grubu çalışıyorum;

Salı: Göğüs - Biceps
    Perşembe: Sırt - Triceps
    Cumartesi: Bacak - Omuz

Karın genelde Pazar günleri evde çalışıyorum. (bazı haftalar hiç çalışmadığım da oluyor)

yap yakmak istiyorsan karbonhidratı keseceksin kardeşim, low carb diyeti deriz biz buna
    yağdan korkmana gerek yok, yağ yakarken yağ kullanman gerekir, karbonhidratın yerini tutsun diye biraz

kim anlattıysa sana bunları benden bi selam söyle, malum araştırmadığın yada yanlış bildiğin çok belli.

Yağ yakmak için yağ kullanmak mı? İlginç, ilk defa duyuyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Doğal olmadığını biliyorum. Sadece onun doğal olmayan vücudunu doğal yollarla yapabilir miyim diye sormuştum. Cevap için teşekkürler.

Haftada 3 gün spor yapıyorum. 1 ila 1 buçuk saat arası. Kalan günler ingilizce kursum var. Beslenme düzenim de yok. Fakat bulk döneminde beslenme zaten çok önemli değil diye biliyorum.

ister bulk ister definasyon olsun, diyet olmadığı sürece büyüyemezsin, zaten neden gelişmediğin de belli oluyor

Yağ yakmak istiyorsan yağlı yemeklerden kaçınman gerekiyor. Fakat hacim kazanmak istiyorsan ne yediğine dikkat etmen gerekmiyor. İstediğini yiyebilirsin. (fast food gibi sağlıksız şeyler dışında) Bunu demek istemiştim.

Maalesef haftada 4 gün spor yapmak gibi bir lüksüm yok. İki günde bir ingilizce kursum var. Bu yüzden her spor günü 2 kas grubu çalışıyorum;

Karın genelde Pazar günleri evde çalışıyorum. (bazı haftalar hiç çalışmadığım da oluyor)

yap yakmak istiyorsan karbonhidratı keseceksin kardeşim, low carb diyeti deriz biz buna
    yağdan korkmana gerek yok, yağ yakarken yağ kullanman gerekir, karbonhidratın yerini tutsun diye biraz

kim anlattıysa sana bunları benden bi selam söyle, malum araştırmadığın yada yanlış bildiğin çok belli.

http://www.youtube.com/watch?v=zc6TZ070lWI

izlersen anlarsın mantığını.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.youtube.com/watch?v=zc6TZ070lWI

izlersen anlarsın mantığını.

Teşekkürler, izliyorum.

• Definisyon yapma halen hacim eksiğin var ben senin yerinde olsam ilk hedefim 80'i görmek olur hatta 90-93 ü gibildiği yere kadar kolların ve bacakların uzun zor doluyor hatta dolmuyor gördüğümüz gibi bu halinle cut yapsan nolcak ? tabi senin bileceğin iş ben tavsiyede bulunuyorum.
  • CR7_35 kullanıcısına yanıt
    Hedefim zaten 80 kiloya ulaşmak. Fakat ilk baharda definasyon yapmam gerekecek. Yazın plajda kim yağlı bir göbek ile dolaşmak ister ki?
  • MERT* kullanıcısına yanıt
    ben dolaşıyorum,sıkıntı yok.
  • MERT* kullanıcısına yanıt
    Yazlıkçı olmayan biri
  • quote:

Orijinalden alıntı: car_26

Yazlıkçı olmayan biri

Ahahaha helal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

16
    Daha ne. Testonun tavan yapmaya başladığı zamanlar. İlk 7 ay su içsen bile kasa gidiyor zaten. Laylayloma gitmiş gibisin

erkekte gücün ve kas gelişiminin patlama yaptığı yaş epifiz plaklarının kapandığı yaştır yani ortalama 21-22.
  • Romen Diyojen kullanıcısına yanıt
    Aynen, ben de öyle biliyordum. Yani 20'den sonra.
  • quote:

Yazlıkçı olmayan biri

• quote:

Orijinalden alıntı: Romen Diyojen

quote:

16
    Daha ne. Testonun tavan yapmaya başladığı zamanlar. İlk 7 ay su içsen bile kasa gidiyor zaten. Laylayloma gitmiş gibisin

erkekte gücün ve kas gelişiminin patlama yaptığı yaş epifiz plaklarının kapandığı yaştır yani ortalama 21-22.

Yok öyle birşey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Romen Diyojen

quote:

16

Yok öyle birşey.

evet yok sen haklısın kardeşim zaten ülkeyi lise 2'ler yönetiyo olay oldu mu ben hep 10. sınıf arkadaşlarımı çağırıyorum. sorsak epifiz plağı ne bilmez google dan bakmıştır şimdi

• Kısa bilgi :

Boy Uzaması: Çocukluk döneminde boy uzaması ortalama olarak yılda 6cm,'dir. Kız çocuklarında telarştan hemen sonra, boy uzaması hızlanır ve ortalama yılda 9cm (6-11cm.) kadar boy uzaması dikkati çeker. Büyümenin maksimum olduğu dönem, telarştan 2 yıl sonra ve menarştan 1 yıl öncesine rastlar. Püberte döneminde görülen hızlı büyümede östradiol , büyüme hormonu ve muhtemelen diğer over ve adrenal kaynaklı androjenler rol oynamaktadır. Östrojenler uzun kemiklerin gelişimini uyarırlar , buna karşılık fazla östrojende epifizlerin kapanmasına neden olarak büyümeyi durdururlar. Püberte dönemindeki kızlarda büyüme menarştan 2 ay önce pik yapar. Daha sonra büyüme hızı azalır ve menarştan 2,5 yıl sonra durur. Epifizler 16-17 yaşlarında kapanır. Erkek çocuklarında bu hızlı büyüme dönemi genellikle kızlardan 2 yılsonra olur ve testosteron ve büyüme hormonu etkisi altındadır. Menarştan sonra boy 5-8 cm. kadar daha uzar.

ekstra bilg:

Kızlar ortalama 14-16, erkekler 16-18 yaş arasında büyümelerini tamamlarlar.En son epifiz plaklarının kapandıktan sonra gövdede vertebraların kalınlaşması sonucu az miktarda gövde uzamasıyla büyüme sonuçlanır.Çok az bir boy artışı vardır (1cmgibi)

Tıbbı araştırmalardan alıntı yapılmıştır.

• Romen Diyojen kullanıcısına yanıt
    Sensin genç, ben yıllardır boşuna kasmışım bu kadar.
  • quote:

Sensin genç, ben yıllardır boşuna kasmışım bu kadar.

estağfurullah birilerini aşağılarken yanlış bilgi verme yeter aramızda bilgi alışverişi olmasına gerek yok
  • Patience kullanıcısına yanıt
    boyundan şikayetçi olanlar büyüme hormonu ve testo bassa uzarlar mı acaba
  • montevo kullanıcısına yanıt
    Büyüme çağında, evet.
  • quote:

olamazsın.
    lazar'ı doğal sanan adam fitnesstan hicbirsey anlamıyor demektir bunu bi anlayın.
    10 senelik geçmişi olmasına rağmen yağ oranını ve o kuruluğu sene boyunca hiç yağlanmadan koruması şüphesiz ki clenbutarol'dur

illaki uzun zamanlar sonra "aestethic" bir vücut yakalayacaksın ama lazar gibi olmaz daha doğrusu steroidsiz olmaz.

zaten bu sporu da kendin için yap başkasına özenme, senin genetiğinle o adamınki aynı değil, o adama benzeyemiyorum diye demotive olma.

evet 7 aya gore gelişimin az, beslen biraz, gunde belkide 2 saat idman yapıyorsun bari boşa yapma yaptığına değsin.

fitness'ın ağababası gibi yazıp olayı clenbuterol'e bağlaman epey komik kaçmış clenbuterol hakkında bir şey bilmediğin ortada

lazarın doğal olduğunu ben de sanmıyorum, yaptığı kürden bile mg olarak bahsedenler var ama yıl boyunca yağsız formunu koruduğu falan yok, geçen kış bir bulk fotosu paylaşmıştı alt karın kasları zor görünüyordu. Zaten takip ediyorsanız formunun zirvesindeyken çekindiği fotoğrafları paylaşır durur bulk yaparken, güncel paylaşım yapmaz. Bundan sonra da pek bulk yapacağını sanmam, bu fizikiyle beğenildiğinin farkında.

• Gelişimden ziyade yağlanma olmuş sıkıntı orada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trust06 -- 4 Kasım 2014; 21:10:19 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.