Şimdi Ara

3. Yeni Havalimanı İnşaat'ında 400 işçi vefat etti İDDİAsı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
4.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vay be, yeni nesil iddia’yı iddaa diye yazıyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyla yakından ilgiliyim.

Böyle büyük projelerde bazı kayıplar normal olarak göze alınır alınmak zorundadır. Devletler bunda doğruyu acıklamazlar sadece hükümet olarak düşünmeyin olayi.

Anlık olarak binlerce işcinin calıstıgı devasa projelerde ne kadar önlem alırsanız alın gözden kaçan vs. İlla ki kazalar olacaktir.

Hükümet 37 gibi bi açıklama yapti külliyen yalan. 400 var mıdır derseniz bence rahat vardir. Senelerdir süren ve sayının cok fazla olduğu bir inşaat. Bize yüksekte calısma konusunda uzman bie hoca gelmişti. 3. Havalimanında ölen işçi sayisi tahmın edemiyeceginiz kadar çok demişti.

Özet: Hükümetin 34-37 rakamı külliyen yalan. 400 olasi hatta bence garanti fazlasi bile vardir.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLogic

Vay be, yeni nesil iddia’yı iddaa diye yazıyor :)

• Yahu inşaatında çalışan üye "orada 3 ay çalıştım, 4 vaka biliyorum... " diyor. 3 yıl devam etse ayda 1 ortalama ile 36 kişi eder. Kurşuna mi dizdiler kalan 363 kişiyi?

• quote:

Orijinalden alıntı: WSniper10

Konuyla yakından ilgiliyim.

Böyle büyük projelerde bazı kayıplar normal olarak göze alınır alınmak zorundadır. Devletler bunda doğruyu acıklamazlar sadece hükümet olarak düşünmeyin olayi.

Anlık olarak binlerce işcinin calıstıgı devasa projelerde ne kadar önlem alırsanız alın gözden kaçan vs. İlla ki kazalar olacaktir.

Hükümet 37 gibi bi açıklama yapti külliyen yalan. 400 var mıdır derseniz bence rahat vardir. Senelerdir süren ve sayının cok fazla olduğu bir inşaat. Bize yüksekte calısma konusunda uzman bie hoca gelmişti. 3. Havalimanında ölen işçi sayisi tahmın edemiyeceginiz kadar çok demişti.

Özet: Hükümetin 34-37 rakamı külliyen yalan. 400 olasi hatta bence garanti fazlasi bile vardir.

Ölümlerden kaçına şahit oldunuz değerli arkadaşım? Külliyen yalan demek için en az 40 vefatı gözle gördünüz diye tahmin ediyorum...

• cumhuriyetin önceden de yalan haberlerini gördüm. inanamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

Yahu inşaatında çalışan üye "orada 3 ay çalıştım, 4 vaka biliyorum... " diyor. 3 yıl devam etse ayda 1 ortalama ile 36 kişi eder. Kurşuna mi dizdiler kalan 363 kişiyi?

Binlerce insan çalışıyor hiç inşaatta çalıştınız mı bilmiyorum ama büyük inşaatlarda olan olaylar sadece kendi bölgesinde kalır. O çalışan kişinin tüm inşaatta neler olup bittiğini bilmesi mümkün değil . Rakam abartılı olabilir ama doğruda olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: V-for-vandetta

quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

Yahu inşaatında çalışan üye "orada 3 ay çalıştım, 4 vaka biliyorum... " diyor. 3 yıl devam etse ayda 1 ortalama ile 36 kişi eder. Kurşuna mi dizdiler kalan 363 kişiyi?

Binlerce insan çalışıyor hiç inşaatta çalıştınız mı bilmiyorum ama büyük inşaatlarda olan olaylar sadece kendi bölgesinde kalır. O çalışan kişinin tüm inşaatta neler olup bittiğini bilmesi mümkün değil . Rakam abartılı olabilir ama doğruda olabilir

2 yıl şantiyede çalıştım kardeşim. 400 rakamı da pek çok konuda olduğu gibi abartılı geldi. Ayrıca belirttiğim gibi külliyen yalan diyebilmek için 40 tanesine şahit olmak gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhamnet -- 14 Şubat 2018; 2:5:20 >

• muhamnet kullanıcısına yanıt
    Hocam inşaat firmasında çalışıyorum 6 şantiyemiz var çok şükür şimdiye kadar hiçbir işçimize zarar gelmedi . İşler genelde cezaevi işi olduğu için yüksek binalar olmuyor tehlikeli işler pek yok. Ama havalimanı gibi devasa bir projede mutlaka ölümler olmuştur çünkü iş ne kadar büyükse kontrolü o kadar zor olur. 400 rakamı dediğiniz gibi banada abartılı geldi ama burası Türkiye herşey mümkün
    Edit : lise zamanında toki inşaatın da çalışıyordum adamın üstüne su deposu düştü vefat etti. Normalde işin durdurulması gerekiyordu ve firmaya ceza verilmesi gerekiyordu. Bir şekilde olayı gizlediler şantiye hiç durmadı. 3 ay civarı çalıştım 3 kişi vefat etti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V-for-vandetta -- 14 Şubat 2018; 2:11:40 >
  • Resmi açıklama geldi. Açıklamaya göre 27 işçi vefat etmis. 27 isci de çok fazla. İş güvenliği tedbirleri alinmamis ve hizli is bitirilmeye calisiliyor belli ki. Allah hayatini kaybeden iscilerin ailesine sabir versin. Yazik. İnsan hayatinin değeri yok bu ulkede.

• öncelikle hansi geçen şantiyeyi 3 kez ziyaret etmiş biri olarak rakam normaldir diye başlıyorum. ISG falan hak getire temel kurallar tamamen hiçe sayılıyor. bir kez de biz ölümden döndük. sonra da şantiye sahasına uğramadık.

bir defa daha önce şantiye diye gördüğünüz inşaat sahalarını unutun. benzeri bir şantiye daha önce GAP projesindeki Atatürk barajı inşaatından bile büyük çaptadır.

- normalde şantiye sahalarında yüklü yüksüz farketmez kamyonlar için hız limiti vardır. burada Allah ne verdiyse gidiliyor.

- kamyonlar bizim ülkeye ilk defa ithal edilen Volvo FMX500 10x6 kamyonlar. 400 civarı sadece bu kamyondan mevcut. normalde 60 tonluk olan bu aletler, 80-90 ton civarı yüklü ağırlık ile çalışıyor. ölümlü kazaların çoğu kamyon kazalarında yaşandı. her gün 2-3 kamyon kazası oluyor. devrilen kafa kafaya çarpan çok fazla. hız kontrolü, ehliyet kontrolü, alkol kontrolü yok. sadece taşınan yüke bakılıyor.

- şantiye zemin iyileştirmesi ve araştırması olmadan ilerliyor. yapılan yollar genelde çöküyor. bu tip çökmelerden dolayı olan kazalar ve işçi ölümleri oluyor.

- tecrübesiz ve sertifikasız operatörler yüzünden ekskavatçr, yükleyici, dozer vs. iş makinaları kazaları da sık yaşanıyor. maalesef bu kontrolsüzlük yüzünden de kayıplar yaşanıyor.

- şantiyeye kimse karışamıyor ve karışamaz da giden herkes konunun farkında ve sessizlik hakim.

ormanlık alanların tahribi ise çok büyük boyutta. kesilmesi gerekenden fazla ormanlık alan bilerek kesildi.

• Doğru olması muhtemel.Oraya çalışmaya giden çok arkadaşım var.Çoğu 2.ayın sonunda evine döndü.
    Yüksekten düşüp ölenleri İNTİHAR ETTİ diye gösteriyorlarmışşşşş.
    Bir igu olarak ordan dolgun ücrete teklif aldım.Ama gitmedim.2igu arkadaşım şuan hayatları kararmış bir şekilde çalışıyor.
    Bir projede İŞ BİTİM SÜRESİ ORDA Kİ ÇALIŞANLARDAN ÖNEMLİ İSE HER ZAMAN ÖLÜMLER OLACAKTIR.
  • asılsızdır inanmayınız benım babamda calıstı tesılkoy hava lımanında 20 sene once. kendı guvenlıgını almayan 2 kışı fılan benım bıldıgım olmuştu. yoksa ıscı guvenlıgı hat safhada. oyle 499 kışı oldu fılan hikeye ınenmayın ıtıbar etmeyın. savasmı cıktı 400 işçi olucek.
    İNANMAyIN İTİBAR ETMEYİN.
  • 400 kişi çalışıyor mudur toplam acaba orda Şaka la şaka.İstanbulda 400 kişi ölecek üstü kapatılacak öyle mi.Atıyorsan biraz ölçülü at be gazete.Şuna dünyanın en büyük havalimanlarından biri yapılıyor engellemek istiyoruz deyin komikler

• 27 işçi ölmüş bugüne kadar. Devlet kendisi açıkladı. Bir havalimanı inşaatında 27 kişinin bu zamanda ölmesi normal midir ? Millete hizmet diyen gerzekler insanlar alın teri ekmek parası için çalışıyor.

Ananız babanız kardeşiniz değil ölen o yüzden umrunuzda değildir tabi. Açılışta şov yapmaya gidersiniz anca. Havalimanı bitecek diye insanlar iş güvencesi olmadan köpek gibi çalışıp ölmek zorunda değil mi sizin mantığınız böyle ustanızdan öğrenmişsiniz.

Allah kimseyi sizin gibilerin eline düşürmesin.
  • İmkanı yok 400 kişinin imkanı. Abartıdan başka bişey değil.

400 kişi olsaydı büyük olaylar çıkardı haberimiz olurdu, 400 kişi ne demek yahu ?

Ölen insanların mekanı cennnet olur inşallah, 400 haberide yalandır inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: Havana_Brown

asılsızdır inanmayınız benım babamda calıstı tesılkoy hava lımanında 20 sene once. kendı guvenlıgını almayan 2 kışı fılan benım bıldıgım olmuştu. yoksa ıscı guvenlıgı hat safhada. oyle 499 kışı oldu fılan hikeye ınenmayın ıtıbar etmeyın. savasmı cıktı 400 işçi olucek.
    İNANMAyIN İTİBAR ETMEYİN.

Resmi aciklama 27 kisi. Az mi?

• Nerdeyse 4yildir devam eden inşaat,48 ay yapar. Hala normal diyenler var 400 kisi calisiyor diyen var. Bence maksimum 4 kisi hayatini kaybetmistir!

http://emlak.haber7.com/foto-galeri/40799-3-havalimaninda-sayi-20-bine-ulasti

quote:

3. Havalimanı'nda sayı 20 bin'e ulaştı

15.10.2016 13:30

1 / 37

İstanbul'un yapımı devam eden 3. havalimanının inşaatında çalışan sayısı 20 bini geçti. Geçtiğimiz günlerde 3 bin 750 metre uzunluğunda 60 metre genişliğindeki ilk pistin tamamlanmasıyla çalışmalara hız verilen şantiyede dev ana terminal binası yükselmeye devam ediyor.

2 / 37

Havalimanın 3 pistiyle birlikte 26 Şubat 2018 tarihinde hizmete girmesi planlanıyor.

İLK PİST TAMAMLANDI

Başbakanlığı dönemimde temeli Recep Tayyip Erdoğan tarafından 7 Haziran 2014 tarihinde temeli atılan ve yapımına hızla devam eden 3. Havalimanı inşaatında ilk pist geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı.

• İnsaat muhendisiyim ve bir arkadasim havaalani santiyesinde her hafta biri oluyor demisti. Demekki bir yerden bildigi varmis

Edit: hatta bu dev maden tipi damperli kamyonlar adamin uzerinden defalarca gecmiski adami kazimislar yerden oyle birseyler de anlatiyordu. Dogrulugu nedir bilemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mânâlùx Râpérâ -- 15 Şubat 2018; 10:44:42 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.